problem - nie chce zapalic, zapali to strzela

Jeżeli masz kłopoty ze swoją Virago lub nie wiesz jak coś naprawić to idealne miejsce by o tym napisać
gluzik
Status: Offline

problem - nie chce zapalic, zapali to strzela

Post autor: gluzik »

Z moją VIRAŻKĄ mam taki problem; stoi w cieplutkim garażu i nie chce zapalic jak już zapali to coś w wydechu sztrzela, a silnik nie pracuje jakoś równo tylko tak jak jakby przebierał.Niewiem co robić to muj pierwszy motor i niewiem czy nie kupiłem jakiegoś felernego a może to normalne??? :?: Czy możecie mi jakoś doradzic bo ja to sie jusz normalnie załamuje!!!! :sad:
Ostatnio zmieniony 20 grudnia 2007, 00:38 przez gluzik, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
jarrett80
Posty: 373
Rejestracja: 05 września 2007, 10:04
Motocykl: ZZR1200
Lokalizacja: Radomsko
Wiek: 44
Status: Offline

Re: problem - nie chce zapalic, zapali to strzela

Post autor: jarrett80 »

Witaj w zacnym gronie.
Gluzik, przyczyn może być wiele: akumulator, świece, gaźniki itp. Warto poszukać wśród tematów w "warsztacie" były te kwestie które Ciebie interesują poruszane w osobnych tematach.

Pozdrawiam.
Ktokolwiek myśli, że życie jest sprawiedliwe, jest fałszywie poinformowany - John F. Kennedy
Awatar użytkownika
strazak
Posty: 1412
Rejestracja: 29 listopada 2007, 00:21
Motocykl: XV 1000 GE USA 1984.
Lokalizacja: Piaseczno(złotokłos)
Wiek: 50
Status: Offline

Re: problem - nie chce zapalic, zapali to strzela

Post autor: strazak »

kiedy zmieniałes świece i w jakim są stanie ? czy kiedykolwiek były regulowane gaźniki ? paliwo masz dobrej jakości czy jakieś starocie? fajki , przewody , filtr powietrza , filtr paliwa ,to wszystko ma wpływ więc musisz posprawdzać i wtedy może coś poradzimy .
ADAM
gluzik
Status: Offline

Re: problem - nie chce zapalic, zapali to strzela

Post autor: gluzik »

aku kręci świece zmieniłem filtr powietrza mam w porządku filtr paliwa jesz cze niewiem gdzie jest .gdy odpalam to za pierwszym razem łapie ale zaraz gaśnie potem w końcu odpala ale musze równocześnie dodawać gazu gdypuszcze gaz to zgaśnie dopiero jak sie rozgrzeje to jakos pracuje.paliwo mam dobre a gaźniki to narazie dla mnie czarna magia!
Awatar użytkownika
ayo007
Posty: 1207
Rejestracja: 12 września 2007, 21:51
Motocykl: yamaha virago 1100
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie
Wiek: 56
Status: Offline

Re: problem - nie chce zapalic, zapali to strzela

Post autor: ayo007 »

..jesli swiece sa ok to proponuję rzeczy najprostsze, tak jak przedmówcy tj. filtr paliwa, filtr powietrza, poziom paliwa w komorach pływakowych, synchronizacja gazników pomiar cisnienia spręzania i regulacja zaworów.. na początek tyle, cos powinno to pomóc!..pozdrawiam!
Virago 1100,na razie starczy..:)
Awatar użytkownika
Adam
Posty: 2226
Rejestracja: 22 października 2007, 19:52
Motocykl: 1100, 92r. OGAR 200
Lokalizacja: Święta Anna
Wiek: 45
Kontakt:
Status: Offline

Re: problem - nie chce zapalic, zapali to strzela

Post autor: Adam »

miałem podobny problem w swojej 1100, objawy takie jak piszesz. i okazało się że to wina ssania, tak że to też radził bym sprawdzić. nie martw sie na zapas to napewno nic poważnego.
gluzik
Status: Offline

Re: problem - nie chce zapalic, zapali to strzela

Post autor: gluzik »

a jak to ssanie sie sprawdza?
gluzik
Status: Offline

Re: problem - nie chce zapalic, zapali to strzela

Post autor: gluzik »

a filtr paliwa się jakośczyści czy wymienia a jesli wymienia to jaki mam kupić?
lysybald
Posty: 557
Rejestracja: 10 września 2007, 19:41
Motocykl: czarny
Lokalizacja: Pruszków
Status: Offline

Re: problem - nie chce zapalic, zapali to strzela

Post autor: lysybald »

instrukcja obslugi a tu sam filterek powietrza na dobry poczatek
Awatar użytkownika
robson
Posty: 1891
Rejestracja: 04 września 2007, 15:13
Motocykl: VIRAGO 1.1
Lokalizacja: Lędziny
Wiek: 50
Status: Offline

Re: problem - nie chce zapalic, zapali to strzela

Post autor: robson »

Z tym przepalaniem to bym uważał :mrgreen: kolega miał ten sam problem i co sie stało??? Zapaliło mu sie paliwo w tłumiku i teraz ma fioletowy. Ja bym sprawdził gaźniki i kable do świec.
Jedyną ochroną motocyklisty jest jego ROZUM !!!
mholub
Status: Offline

Re: problem - nie chce zapalic, zapali to strzela

Post autor: mholub »

Cześć Gluzik !
Tak jak pisali koledzy musisz pomalutku eliminować kolejne opcje. Jak masz zasadniczy strach i brak wiedzy - podpytaj kolegów którzy się trochę lepiej znają, lub pojedź do warsztatu. NIE PANIKUJ! Wszystko jest (w Polsce) do naprawienia :mrgreen:
Awatar użytkownika
wwwolti
Posty: 1672
Rejestracja: 17 października 2007, 15:02
Motocykl: był i będzie
Lokalizacja: Warszawa Bemowo
Status: Offline

Re: problem - nie chce zapalic, zapali to strzela

Post autor: wwwolti »

miałem coś bardzo podobnego. Wymieniłem świece. Potem postawiłem na zimę w garażu, ciepłym. Raz w tyg odpalałem. po 3 tyg. zaczął strzelać i się dławić. ponieważ miałem i tak jechać do mechanika to machnąłem ręką, myślałem że gaźniki.

często popełnia się błąd przy takim przepalaniu moto, ze się go nie dogrzewa i często padają świece, więc trzeba to robić umiejętnie. przede wszystkim dać czasowi czas i moto musi pochodzić i dobrze się rozgrzać.

Wsiadłem na moto i jazda do warsztatu ale po 500 metrach ja mu w gaz a on nie jedzie, gaśnie i nie moge go utrzymać na obrotach.

okazało się że świece. w niecały miesiąc po wymianie. Jeden cylinder był zimny.

Utrzymaj go na obrotach przez jakiś czas. mimo że strzela itp. jak oba cylindry się grzeją to wiesz ,że oba palą.

zatrzymałem się i na poboczu wymieniłem świecę i koniec problemów. A gaźniki i tak wyreguluję :mrgreen:
pozdr
Wojtek
Awatar użytkownika
robson
Posty: 1891
Rejestracja: 04 września 2007, 15:13
Motocykl: VIRAGO 1.1
Lokalizacja: Lędziny
Wiek: 50
Status: Offline

Re: problem - nie chce zapalic, zapali to strzela

Post autor: robson »

Jeszcze jest jedna rada ze świecami i się sprawdza.Założyć czapkę ale nie na sztywno żeby tylko dotykała do świecy powinno pomóc.
Jedyną ochroną motocyklisty jest jego ROZUM !!!
gluzik
Status: Offline

Re: problem - nie chce zapalic, zapali to strzela

Post autor: gluzik »

A dzisiaj zapaliła po sekundzie zgasła i więcej sie nie odezwała prosiłem głaskałem i nic!!!! Normalnie poraszka
:sad:
Awatar użytkownika
wwwolti
Posty: 1672
Rejestracja: 17 października 2007, 15:02
Motocykl: był i będzie
Lokalizacja: Warszawa Bemowo
Status: Offline

Re: problem - nie chce zapalic, zapali to strzela

Post autor: wwwolti »

może się zalewa i przyczyną jest doprowadzenie paliwa. jedyną radą jest wykręcić świece i sprawdzić czy mokre. jak są mokre to moto się zalewa czyli albo źle dobrana mieszanka, źle ustawione gaźniki, albo świece nie dają iskry i po chwili kręcenia się zaleje. ja bym zainwestował jeszcze 20 zł i kupił kolejne świece. i tak się przydadzą.

jak tylko kupiłem moto i przywiozłem do wawki na pace navary to po zjechaniu na glebę nie palił. i było jak mówisz. Kręciłem rozrusznikiem, czasami coś zaskoczyło. pochodził sekundę i zdychał.

ale wtedy to były świece. ty piszesz, ze wymieniłeś.

spróbuj jeszcze zapalić bez ssania, dodając lekko gazu, a jak dajesz ssanie to gazu nie dotykaj.

zakręć go przy wykręconej świecy i obserwuj iskrę. iskra musi być zdrowa. powinieneś słyszeć trzaśnięcie w momencie przeskoku iskry. Powinieneś ją widzieć normalnie w dziennym świetle. jak jest słaba, to spróbuj na innej świecy, jak jest to samo to może cewki ? może napięcie na świecy jest za małe?

może ktoś mial jakieś problemy z cewkmi to się wypowie. ja nie miałem

napisz jeszcze możliwie dokładnie co się dzieje. Jutro po południu jadę do magików, którzy serwisują mój motor to ich popytam.
pozdr
Wojtek
Awatar użytkownika
Kaczor-Motorock
Posty: 1049
Rejestracja: 20 października 2007, 15:31
Motocykl: Suzuki Intruder 1500
Lokalizacja: Gostynin
Wiek: 60
Status: Offline

Re: problem - nie chce zapalic, zapali to strzela

Post autor: Kaczor-Motorock »

Ja jeszcze tak z ciekawości, sprawdził bym ciśnienie na cylindrach. Jak opisujesz że odpala i strzela to prawdopodobnie nie to, ale z ciekawości sprawdził bym
gluzik
Status: Offline

Re: problem - nie chce zapalic, zapali to strzela

Post autor: gluzik »

już w porządku jednak świece padły a zrobiłem na nich 60 km.Na nowych zapalił ale również nie odrazu lecz nic w nim nie strzela.Może będzie dobrze.mam taką skrytą nadzieje :roll:
Awatar użytkownika
wolbi
Site Admin
Posty: 1084
Rejestracja: 03 września 2007, 17:09
Lokalizacja: Poznań
Wiek: 41
Kontakt:
Status: Offline

Re: problem - nie chce zapalic, zapali to strzela

Post autor: wolbi »

Zauwazylem ze glowny problem z naszymi Virago to padajace swiece. Co chwile komus padaja swiece i trzeba wymieniac, nawet nowe. Co moze byc tego przyczyna bo nie wierze zeby to same swiece byly takie kiepskie?
Awatar użytkownika
robson
Posty: 1891
Rejestracja: 04 września 2007, 15:13
Motocykl: VIRAGO 1.1
Lokalizacja: Lędziny
Wiek: 50
Status: Offline

Re: problem - nie chce zapalic, zapali to strzela

Post autor: robson »

Moim zdaniem częstość palenia na ssaniu.Ja zawsze jak odpalę to trzymam na ssaniu góra 30sek dodaje gazu i wyłączam ssanie trzymając go na obrotach,ale nie przesadzam z obrotami.i jeszcze jedno moto musi trochę jeździć,30km to minimum.
Jedyną ochroną motocyklisty jest jego ROZUM !!!
Awatar użytkownika
Raptor
Posty: 310
Rejestracja: 25 września 2007, 17:11
Motocykl: CBR 600 F3/Suzuki VX
Lokalizacja: Warszawa
Wiek: 38
Status: Offline

Re: problem - nie chce zapalic, zapali to strzela

Post autor: Raptor »

Mi lekko strzela po odpaleniu, na ciepłym silniku już tego nie ma. Z odpaleniem jak na razie problemów nie miałem. A trzymam na ssaniu dopóki się oba cylindry ciepłe nie zrobią... Ruszam dopiero jak moto równo chodzi bez ssania i gazu ;d W międzyczasie przygotowywując się do jazdy :P
daro0071
Status: Offline

Re: problem - nie chce zapalic, zapali to strzela

Post autor: daro0071 »

Witam kolegów i mam pytanie - jak mozna sprawdzić czy prawidłowo działa ssanie??? gdyz w mojej virazce gdy odpalam na ssaniu to musze trzymac raczke od cięgna bo powraca na swoje miejsce to chyba nie jest normalne ??poza tym mam problem z odpaleniem pali na jeden gar i strzela w tlumik pozdrawiam...
Awatar użytkownika
ayo007
Posty: 1207
Rejestracja: 12 września 2007, 21:51
Motocykl: yamaha virago 1100
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie
Wiek: 56
Status: Offline

Re: problem - nie chce zapalic, zapali to strzela

Post autor: ayo007 »

.typowy problem dla gazników Hitachi, zatkany kanał dopływu paliwa do rurki ssania znajdujacy sie w pokrywie komory pływakowej, zobacz jeszcze na swiece, czy są zalane, jesli tak to tez bedą sie kłaniać zawory iglicowe i niewłasciwy poziom paliwa w komorze pływakowej..
Virago 1100,na razie starczy..:)
daro0071
Status: Offline

Re: problem - nie chce zapalic, zapali to strzela

Post autor: daro0071 »

czyli warsztat się kłania??? muszę go odwiedzić...
Awatar użytkownika
Antek
Posty: 1141
Rejestracja: 27 grudnia 2007, 13:16
Motocykl: Yamaha XV 1100 Virago '97
Lokalizacja: Białystok
Wiek: 38
Status: Offline

Re: problem - nie chce zapalic, zapali to strzela

Post autor: Antek »

czyli warsztat się kłania??? muszę go odwiedzić...
ayo007, a może niech wleje tego dodatku do benzyny co ja?
Obrazek Czy daleko oni....?
ODPOWIEDZ