Fajne odblaskowe kamizelki motocyklowe

Testy, komentarze i opinie o wszelkich akcesoriach i produktach motocyklowych
Awatar użytkownika
Saszko
Posty: 234
Rejestracja: 04 września 2007, 14:57
Motocykl: Yamaha XVS650
Wiek: 56
Status: Offline

Re: Fajne odblaskowe kamizelki motocyklowe

Post autor: Saszko »

Hm.... moje slowo które określiłbym jako votum separatum.
Zadanie kamizelki odblaskowej i kamizelki haftowanej jest skrajnie różne. Kamizelki odblaskowe - te konkretne - maja za zadanie podniesienie widzialności motocyklisty w dzień (strona żółta) i w nocy (strona czarna z odblaskami). Aby zaś zachęcic do stosowania nadano całości atrakcyjny wygląd nawiązujący do kamizelek skórzanych - cool i trendy. Kamizelka haftowana (rozumiem - nie zawierająca żadnych elementów odblaskowych, tak zrozumiałem z postu) jest pewnym elementem wystroju - tak jak np frędzle przy motorze - jeden lubi, inny nie. Czyli o ile gremium zdecyduje sie na taka opcje sugerowałbym przeniesienie dalszych rozwazan na odrebny temat np kamizelki forumowe (tak jak sa koszulki forumowe). Z odblaskowościa nie bedzie to bowiem mialo nic wspolnego.
Pomysl nieodblaskowych elementow czerwonych mnie osobiscie wydaje sie do przyjecia. Mowie to patrzac z boku, poniewaz sam prawdopodobnie zamawial bede druga kamizelke we wzorze identycznym z moją pierwsza, wiec jestem raczej obserwatorem.
Ja osobiscie widzialbym - z uzyteczno/plastycznego punktu widzenia - kamizelke z odblaskiem z tylu oraz na piersiach pasem z wykrojonym miejscem na umieszczenie forumowej naszywki zawierajacej nick wlasciciela. Daloby to i jednolitosc projektu i indywidualne oznaczenie ciucha. Pamietam, ze naszywki ida na ramie, ale kaamizelka nie ma rekawow, No, to taka moja sugestia.
Awatar użytkownika
micek1968
Posty: 871
Rejestracja: 25 października 2009, 12:26
Motocykl: VIRAGO XV 750
Lokalizacja: Zgierz
Wiek: 55
Kontakt:
Status: Offline

Re: Fajne odblaskowe kamizelki motocyklowe

Post autor: micek1968 »

osobiście też jestem za odblaskowymi (choć głównie odblask ma być po zielonej stronie, po czarnej nie musi). Kamizelka rozwiązała by problem z naszywaniem logo na skórach. Zakładasz kamizelkę i masz logo na plecach, ściągasz i możesz w skórze iść do teatru :)
Niestety jeżeli będę musiał sam zamawiać to koszty będą duże i nie wiem czy będzie mnie stać :)
A na razie to szału nie ma... Jak dalej będzie takie zainteresowanie to zamówię standardową i nie będę babce zawracał głowy
Awatar użytkownika
Saszko
Posty: 234
Rejestracja: 04 września 2007, 14:57
Motocykl: Yamaha XVS650
Wiek: 56
Status: Offline

Re: Fajne odblaskowe kamizelki motocyklowe

Post autor: Saszko »

Nie zgodzę się z tym - przykro mi. Tutaj żółte kamizelki są używane i nadużywane ("Jak rodzą się irlandzkie dzieci? - ubrane w żółte kamizelki" oraz autentyk: na pokazie militarnym żołnierz w kombinezonie maskującym i ubranej na to żółtej kamizelce. Widziałem to na własne oczy!). Żółte/zielone kamizelki high visible są wspaniałą rzeczą w ciągu dnia, naprawdę kierujący motorem rzuca się w oczy, niestety, w nocy ich skutecznośc drastycznie spada. Stąd na potrzeby nocne odblaski dające "neonowe" refleksy od dowolnego źródłą światła nawet z duzej odległości. Jestem za zachowaniem istniejącej formy, gdzie logo w dodatku jest elementem odblaskowym a przy starannym wykonaniu nic nie traci ze swojej formy.
Awatar użytkownika
micek1968
Posty: 871
Rejestracja: 25 października 2009, 12:26
Motocykl: VIRAGO XV 750
Lokalizacja: Zgierz
Wiek: 55
Kontakt:
Status: Offline

Re: Fajne odblaskowe kamizelki motocyklowe

Post autor: micek1968 »

no i jak.. jest ktoś jeszcze chetny oprócz mnie ?
Awatar użytkownika
Saszko
Posty: 234
Rejestracja: 04 września 2007, 14:57
Motocykl: Yamaha XVS650
Wiek: 56
Status: Offline

Re: Fajne odblaskowe kamizelki motocyklowe

Post autor: Saszko »

Proponuje jeszcze momencik wstrzymac sie z tym pytaniem, tworzy sie projekt i za moment bedzie mozna pokazac, co jest planowane. "Jeszcze dzień najwyżej jeszcze dwa..."
Awatar użytkownika
micek1968
Posty: 871
Rejestracja: 25 października 2009, 12:26
Motocykl: VIRAGO XV 750
Lokalizacja: Zgierz
Wiek: 55
Kontakt:
Status: Offline

Re: Fajne odblaskowe kamizelki motocyklowe

Post autor: micek1968 »

widzę że temat ucichł... dzowniłem do SHARK'a i cena kamizelki to około 160zł za kamizelkę z samym logo pokazywanym w poprzednich mailach... jakbyśmy chcieli jakieś nicki to moze lekko skoczyć...
to teraz piszcie czy ktoś jakby co będzie zainteresowany bo jak mają robić 2-3 sztuki to szkoda zachodu (cena wtedy to około 180) i zamówię gołą (gotową, bez logo) ... na wstępne info powiedzmy czekam do piątku...
Pozdrawiam
Micek
Obrazek
Awatar użytkownika
Saszko
Posty: 234
Rejestracja: 04 września 2007, 14:57
Motocykl: Yamaha XVS650
Wiek: 56
Status: Offline

Re: Fajne odblaskowe kamizelki motocyklowe

Post autor: Saszko »

Troszke z mojej winy, bo wspomniałem, aby czekac. Podrzucam niniejszym orientacyjny wyglad (moja propozycja) takiej kamizelki.
Obrazek
uwagi:
1. odblask tył - tylko czesci białe. W takim układzie napis Virago byłby w nocy nieczytelny. Sugestia zmiany całości liter na jednobarwne - białe. Flaga polska tez troszke sie zrobi w nocy nieczytelna, no ale tu niewiele mozna zmienic. Chyba, ze udałoby sie jednak przekonac do wykonania odblaskow rowniez czerwonych, wtedy bedzie git.
2. na pasie na piersi miejsce w kształcie i wielkości naszywki forumowej. Tutaj sobie kazdy moze wg indywidualnej woli wklepac naszywke.
3. do rozwazenia - na czesci dziennej (jasnej) nadruk czarny na plecach odpowiadajacy wielkoscia i ksztaltem temu z czesci "nocnej". Trzebaby dowiedziec sie o mozliwosc i ew koszt.
Czekam na sugestie, teraz wiadomo, o czym mowa[/quote]
Awatar użytkownika
micek1968
Posty: 871
Rejestracja: 25 października 2009, 12:26
Motocykl: VIRAGO XV 750
Lokalizacja: Zgierz
Wiek: 55
Kontakt:
Status: Offline

Re: Fajne odblaskowe kamizelki motocyklowe

Post autor: micek1968 »

do rozwazenia - na czesci dziennej (jasnej) nadruk czarny na plecach odpowiadajacy wielkoscia i ksztaltem temu z czesci "nocnej". Trzebaby dowiedziec sie o mozliwosc i ew koszt.
obawiam się że jak na żółtej stronie zrobimy też nadruk cena może skoczyć powyżej 200 :(
Pozdrawiam
Micek
Obrazek
Awatar użytkownika
Saszko
Posty: 234
Rejestracja: 04 września 2007, 14:57
Motocykl: Yamaha XVS650
Wiek: 56
Status: Offline

Re: Fajne odblaskowe kamizelki motocyklowe

Post autor: Saszko »

Może byc to i prawda
Awatar użytkownika
micek1968
Posty: 871
Rejestracja: 25 października 2009, 12:26
Motocykl: VIRAGO XV 750
Lokalizacja: Zgierz
Wiek: 55
Kontakt:
Status: Offline

Re: Fajne odblaskowe kamizelki motocyklowe

Post autor: micek1968 »

Dobra... jako że tłumy walą żeby się zapisywać na kamizelki więc jutro rano zadzwonię do firmy i poinformuję żeby zbytnio się nie angażowali w tworzenie projektu itd... ja rezygnuję bo bez sensu robićjedną sztukę :(... jak ktoś będzie chciał to podaję namiary do firmy wykonującej kamizelki, może ktoś będzie chciał... firma SHARK-fashion,
pani Barbara Spadek 508-208-949, mail biuro@motokamizelka.pl.. jakby co to wzór logo mają...
Pozdrawiam
Micek
Obrazek
Awatar użytkownika
Saszko
Posty: 234
Rejestracja: 04 września 2007, 14:57
Motocykl: Yamaha XVS650
Wiek: 56
Status: Offline

Re: Fajne odblaskowe kamizelki motocyklowe

Post autor: Saszko »

no ja nic nie poradze :)
Ja sam - jako rzekłem - w prywatnym wzorze wlasnym sie rozbijam.
Jakby co - u mnie lezy juz generalnie gotowy projekt pod wyrój odblaskow, to moze jak dostaną to nie doliczą za swojego grafika. Jakby sie ktos decydował - dac znac, podesle.
ODPOWIEDZ