Fajne odblaskowe kamizelki motocyklowe

Testy, komentarze i opinie o wszelkich akcesoriach i produktach motocyklowych
Awatar użytkownika
micek1968
Posty: 871
Rejestracja: 25 października 2009, 12:26
Motocykl: VIRAGO XV 750
Lokalizacja: Zgierz
Wiek: 55
Kontakt:
Status: Offline

Re: Fajne odblaskowe kamizelki motocyklowe

Post autor: micek1968 »

Sory za odgrzebywanie starych tematów ale czy ktos zamawiał te kamizelki z pierwszego postu... Znalazłem w allegro te same ale tańsze (cena zmalała)

http://moto.allegro.pl/item973112125_dw ... uki_l.html
Tak sobie myślę żeby zamówić bo wyglądają na solidne a nie takie jak z "wszytsko po 3 zł"...
Awatar użytkownika
Konrad13
Posty: 249
Rejestracja: 01 września 2009, 17:41
Motocykl: Virago XV535 "Saber"
Lokalizacja: Koszalin
Wiek: 33
Status: Offline

Re: Fajne odblaskowe kamizelki motocyklowe

Post autor: Konrad13 »

ło, bardzo fajne, nieźle się prezentują. Rzeczywiście to są te kamizelki z pierwszego postu. Ceny o wiele mniejsze, widać im się nie sprzedawały, że tak obniżyli ceny.
Awatar użytkownika
micek1968
Posty: 871
Rejestracja: 25 października 2009, 12:26
Motocykl: VIRAGO XV 750
Lokalizacja: Zgierz
Wiek: 55
Kontakt:
Status: Offline

Re: Fajne odblaskowe kamizelki motocyklowe

Post autor: micek1968 »

ciekawe czy dało by radę zamówić jakieś swoje logo na plecach (klubu Virago :)).. pewnie może wtedy być trochę droższa :) Jaby dało rade to byłby ktoś chętny?
Awatar użytkownika
Saszko
Posty: 234
Rejestracja: 04 września 2007, 14:57
Motocykl: Yamaha XVS650
Wiek: 56
Status: Offline

Re: Fajne odblaskowe kamizelki motocyklowe

Post autor: Saszko »

micek1968 pisze:Sory za odgrzebywanie starych tematów ale czy ktos zamawiał te kamizelki z pierwszego postu... Znalazłem w allegro te same ale tańsze (cena zmalała)

http://moto.allegro.pl/item973112125_dw ... uki_l.html
Tak sobie myślę żeby zamówić bo wyglądają na solidne a nie takie jak z "wszytsko po 3 zł"...
Zamawiałem z moim prywatnym znakiem, całosc wraz z opinią i fotografiami znajdziesz na drugiej stronie tematu. Kamizelka była dosc intensywnie uzytkowana w okresie letnio-jesiennym, zrezygnowałem z niej w okresie zimowym, poniewaz jest DOBRZE dopasowana do zamówionych rozmiarów, więc o ile doskonale mi sie w niej jezdzi w letnich kombinacjach (tak mierzyłem), o tyle jest ciasnawa na zimową kurtkę. Opinia o niej jest nieodmiennie dobra, zamierzam zamówic drugą (większą) na okres zimowy. Będę chciał aby znak ze strony czarnej został powtórzony na czarno na stronie odblaskowej - nie wiem czy mozliwe, ale zakładam ze tak, nie wiem jak to zmieni cene. Generalnie uzywam i polecam.
Awatar użytkownika
micek1968
Posty: 871
Rejestracja: 25 października 2009, 12:26
Motocykl: VIRAGO XV 750
Lokalizacja: Zgierz
Wiek: 55
Kontakt:
Status: Offline

Re: Fajne odblaskowe kamizelki motocyklowe

Post autor: micek1968 »

Extra,,, a ze "swoim" logo była w tej samej cenie czy jakaś droższa? Długo czekałeś na realizację zamówienia?

Wogóle to planuję zamówić kamizelkę z takim logo naszego klubu
Obrazek
Moze ktoś ma to w jakiejś dużej rozdzielczości lub w kolorystyce (nie wiem czy nie musi być czarno-biała, koloru chyba nie robią)... Może ktoś to potrafi jakoś ładnie przerobić na wersję B&W :)
Jakby ktoś miał jakąś inną propozycję to też proszę podsyłać... jak uda mi się zamówić mogę im zaproponować by nie usuwali wzoru to będzie można potem u nich zamawiać z naszym logo

[ Dodano: Nie Kwi 04, 2010 3:15 pm ]
Mam nadzieję ze autor logo nie będzie miał nic przeciwko wykorzystaniu wzoru? :)
Awatar użytkownika
Saszko
Posty: 234
Rejestracja: 04 września 2007, 14:57
Motocykl: Yamaha XVS650
Wiek: 56
Status: Offline

Re: Fajne odblaskowe kamizelki motocyklowe

Post autor: Saszko »

Była o ile pamiętam trochę droższa. Aby nie placic ich grafika trzeba to odpowiednio przygotowac w Corelu, jak ktos bedzie przerabial, niech sie skontaktuje ze mna na priva, podesle mu moj przojekt oryginalny i po ich przerobce, aby zlapal, w czym tkwi diabeł. Mozliwe ze maja dojscie do koloru, u mnie byly elementy kolorowe, ale musieli na to specjalnie sprowadzac folie, stad troche cena wzrosła. Realizacja była dosc szybka i- co ważne - teminowa. Jak powiedzieli, tak zrobili.
Awatar użytkownika
micek1968
Posty: 871
Rejestracja: 25 października 2009, 12:26
Motocykl: VIRAGO XV 750
Lokalizacja: Zgierz
Wiek: 55
Kontakt:
Status: Offline

Re: Fajne odblaskowe kamizelki motocyklowe

Post autor: micek1968 »

Mamy tu jakiegoś grafika co by się zajął przerobieniem logo?
Awatar użytkownika
Krysia-cincinnati
Posty: 1324
Rejestracja: 23 października 2009, 20:46
Motocykl: virago750rok 1996
Lokalizacja: truskaw
Wiek: 66
Status: Offline

Re: Fajne odblaskowe kamizelki motocyklowe

Post autor: Krysia-cincinnati »

Logo z NASZEGO FORUM nie jestesmy KLUBEM
Awatar użytkownika
micek1968
Posty: 871
Rejestracja: 25 października 2009, 12:26
Motocykl: VIRAGO XV 750
Lokalizacja: Zgierz
Wiek: 55
Kontakt:
Status: Offline

Re: Fajne odblaskowe kamizelki motocyklowe

Post autor: micek1968 »

cincinnati pisze:Logo z NASZEGO FORUM nie jestesmy KLUBEM
nie.. no wiem... jakoś samo się napisało że klub... po prostu wolę mieć na plecach logo forum niż jakiegoś pająka czy inne bochomazy... chyba można?
Awatar użytkownika
Saszko
Posty: 234
Rejestracja: 04 września 2007, 14:57
Motocykl: Yamaha XVS650
Wiek: 56
Status: Offline

Re: Fajne odblaskowe kamizelki motocyklowe

Post autor: Saszko »

jakby juz nikt sie nie znalazł no to osobiscie przerobie.... tylko podeslijcie najlepiej jako jakis plik cdr

PS. - juz dostałem wiadomosc na poczte - szukam do wyslania.
PPS. wyslalem, prosze o potwierdzenie.
Awatar użytkownika
micek1968
Posty: 871
Rejestracja: 25 października 2009, 12:26
Motocykl: VIRAGO XV 750
Lokalizacja: Zgierz
Wiek: 55
Kontakt:
Status: Offline

Re: Fajne odblaskowe kamizelki motocyklowe

Post autor: micek1968 »

dostałem... dzięki :)

Dostałem maila od Pani Barbary Spadek z "Shark-Fashion" w sprawie kamizelki z naszym logo.. cytat:
Jest taka możliwośc, ale niestety koszt opracowania graficznego logo trochę kosztuje. Ile nie da się określić jeśli go nie zobaczymy, bo to wszystko zależy od skomplikowania wzoru. Jeśli ma Pan gotowe opracowanie w corelu, to już zmienia postać rzeczy,bo wówczas odpada Panu cena opracowania przez nas, ale i tak trzeba bedzie przygotować go pod tzw. odblask. Najpierw proszę przesłać w jpg to co Pan chce a póżniej bedziemy sie dogadywać co do ceny i terminu realizacji, ponieważ cena zależy miedzy innymi od zużycia folii odblaskowej.
i drugi mail a propos kolorowego nadruku odblaskowego
Kolorowy nadruk jest sprawą dosyć drogą. Najczęsciej wykonujemy z odblasku srebrnego, gdyż nie ukrywam wg plastyczno-graficznego spojrzenia jednokolorowy wyglada bardziej profesjonalnie. Wykonywalismy kolorowe nadruki dla klientów z Irlandii, ale cena kamizelki była dość wysoka, nie ze względu na zamówienie że z Irlandii, tylko ze wzgledu na duzo wyższą cene odblasku kolorowego. przyznaję jednak, że kolorowe odblaski wyglądają trochę tandetnie. Srebrny jest poprostu o wiele bardziej rasowy. Stwierdziło to wiele osób.
Pozdrawiam
Barbara Spadek
Tak więc pozostaje nadal problem z przerobieniem tego JPG na Corela (próbuję ale mam na razie mizerne wyniki)... Nie wiem co zrobić z tą flagą .. jak straci kolor czerwony to w sumie wogóle mogło by jej nie być.. płomienie z koła też mogą zniknąć :)

PS.zaraz pewnie mi się zbierze za modyfikowanie naszego logo bez zgody autora (kto jest wogóle autorem tego logo?)
Awatar użytkownika
Saszko
Posty: 234
Rejestracja: 04 września 2007, 14:57
Motocykl: Yamaha XVS650
Wiek: 56
Status: Offline

Re: Fajne odblaskowe kamizelki motocyklowe

Post autor: Saszko »

Możesz ja serdecznie pozdrowic od "klienta z Irlandii" i powiedziec, ze jest zadowolony i chwali sobie kamizelkę.
Ja tam nie uwazam, aby kolor wygladal tandetnie, ale to moja prywatna opinia. Poniewaz elementem jest flaga, wiec kolor jest dosc istotny - przynajmniej na samej fladze. okregi i plomienie pewnie moznaby zostawic białe. To akurat do ustalenia z autorem logo.
Możesz jej też wspomniec, że rozmawiałes ze mna i wiesz, jak byl przygotowywany projekt, wiec zakladasz, ze dostarczysz jej to w corelu prawdopodobnie bez potrzeby dalszego przerabiania.
Problem z kosztownoscia nadruku kolorowego jest zasadniczo taki, że oni na co dzien używają tylko srebrnego, więc kolorowy muszą sprowadzac, a dostawca ma rolki po chyba 50 m więc strasznie im bruździ jeśli chcą mniej. Tak przynajmniej było - a tu oni potrzebują doslownie 40cm i to sporo zostanie.
Acha - projekt powinien byc w skali 1:1 w corelu, bo to do wykroju. No i proponuje nie zapomniec o odblaskowym elemencie na piersi.
GREGI
Status: Offline

Re: Fajne odblaskowe kamizelki motocyklowe

Post autor: GREGI »

micek1968 pisze:
cincinnati pisze:Logo z NASZEGO FORUM nie jestesmy KLUBEM
nie.. no wiem... jakoś samo się napisało że klub... po prostu wolę mieć na plecach logo forum niż jakiegoś pająka czy inne bochomazy... chyba można?


Radziłbym się najpierw dowiedzieć jak na to będą reagować kluby zrzeszone pod M.C bo z tego co wiem to niezrzeszeni mają miec plecy "czyste"
Awatar użytkownika
Saszko
Posty: 234
Rejestracja: 04 września 2007, 14:57
Motocykl: Yamaha XVS650
Wiek: 56
Status: Offline

Re: Fajne odblaskowe kamizelki motocyklowe

Post autor: Saszko »

GREGI pisze: Radziłbym się najpierw dowiedzieć jak na to będą reagować kluby zrzeszone pod M.C bo z tego co wiem to niezrzeszeni mają miec plecy "czyste"
...moją prywatną opinię na temat ich prywatnej opinii można przeczytac gdzieś kilkanaście postów powyżej.
Awatar użytkownika
micek1968
Posty: 871
Rejestracja: 25 października 2009, 12:26
Motocykl: VIRAGO XV 750
Lokalizacja: Zgierz
Wiek: 55
Kontakt:
Status: Offline

Re: Fajne odblaskowe kamizelki motocyklowe

Post autor: micek1968 »

Saszko pisze:
GREGI pisze: Radziłbym się najpierw dowiedzieć jak na to będą reagować kluby zrzeszone pod M.C bo z tego co wiem to niezrzeszeni mają miec plecy "czyste"
...moją prywatną opinię na temat ich prywatnej opinii można przeczytac gdzieś kilkanaście postów powyżej.
Przeczytałem i w sumie to masz rację ale może rzeczywiście trzeba by się zastanowić żeby potem na jakimś zlocie nie "wyskoczyć" z kamizelki z brakami uzębienia :(
Awatar użytkownika
Saszko
Posty: 234
Rejestracja: 04 września 2007, 14:57
Motocykl: Yamaha XVS650
Wiek: 56
Status: Offline

Re: Fajne odblaskowe kamizelki motocyklowe

Post autor: Saszko »

Ano to juz kazdy sobie sam decyduje. Ja generalnie na zlotach mało bywam, więc problem olewam.
A teraz prawie powaznie.
Po pierwsze: na stronie chyba pierwszej byly dluzsze dywagacje jak sie to ma do jakichśtam klubów, kongresów i inszych inszosci. Jest przegląd zdań i opinii. Do koloru i do wyboru.
Po drugie: kiedy zastanawiałem się nad własnym wzorem z pełną radością i satysfakcją umieściłem tam to, co umieściłem. Z głodem w oczach czekam na pierwszego, któremu się to nie spodoba, ale o dziwo raczej budzi pozytywne reakcje. Nikt mi jeszcze nie powiedział, że obrażam jego uczucia religijne lub że jestem politycznie mało poprawny. Uważam to za swój cenny wkład w naprawę świata, bo nastała jakaś poj.... (automodercja!) rzeczywistośc, gdzie noszenie emblematów np satanistycznych jest cool, mozna propagowac voodoo, a jak ktos sie przyzna do krzyża, to nie wiadomo - wariat, czy moherowa bojówka. No więc noszę :)
Jak jestem w wojsku, to starszego stopniem mam salutowac. Jak nie jestem, to niech nie liczy ze stane na bacznosc, nawet na terenie jego wlasnej jednostki. Jak bede w klubie, kongresie i na ich wewnetrznym zlocie to bede sie stosował do ich prawideł. Jak długo nie jestem a uzywam dróg publicznych, to wara im od moich pleców, o ile nie uzywam ich zastrzezonych znaków.
....i to byłoby na tyle. Prawo silniejszego znam, ale ja niestrachliwy, a siekierę posiadam.
Awatar użytkownika
micek1968
Posty: 871
Rejestracja: 25 października 2009, 12:26
Motocykl: VIRAGO XV 750
Lokalizacja: Zgierz
Wiek: 55
Kontakt:
Status: Offline

Re: Fajne odblaskowe kamizelki motocyklowe

Post autor: micek1968 »

taką odpowiedź właśnie dostałęm ze strony Kongresu
Tak jak zauwarzyłeś jeżeli jakaś grupa motocyklistów zakłada barwy na plecy kamizelki powinna pojawić się na kongresie polskich Klubów motocyklowych
Akceptacja Rady KOngresu pokazuje wszystkim klubą w polsce i nie tylko waszą przynależność do polskiego światka motocyklowego
Najbliższy kongres odbędzie się w okolicach częstochowy 17 kwietnia info na stronie klubymotocyklowe.pl - na kongresie wszystkim przybyłym zapewniamy 100% bezpieczeństwa
:roll: tylko my nie jesteśmy klubem
Awatar użytkownika
Konrad13
Posty: 249
Rejestracja: 01 września 2009, 17:41
Motocykl: Virago XV535 "Saber"
Lokalizacja: Koszalin
Wiek: 33
Status: Offline

Re: Fajne odblaskowe kamizelki motocyklowe

Post autor: Konrad13 »

tematu kongresu i zamieszczania logo na plecach raczej nie ma sensu w tym temacie poruszać gdyż było sporo dużych tematów na ten temat, w szukaj wystarczy wpisać "kongres".

Co do samej kamizelki, Saszko, jakiej jakości są odblaski? W kilku co miałem miały taką niemiłą właściwość, że jak się je dotykało ręką, to potem na palcach zostawały jakby brokatowe ślady i palce się mieniły w świetle. Czy te odblaski też tak się ścierają czy nie?
Awatar użytkownika
Saszko
Posty: 234
Rejestracja: 04 września 2007, 14:57
Motocykl: Yamaha XVS650
Wiek: 56
Status: Offline

Re: Fajne odblaskowe kamizelki motocyklowe

Post autor: Saszko »

Po kolei.
1. odpowiedz na pytanie - odblaski uwazam za dobrej jakosci. Czy jest to "najwyzsza półka" to nie wiem, aż taki dobry nie jestem, ale po juz mniej wiecej roku uzytkowania nie widac ubytku ani powazniejszych zmian.
2. Jeszcze słówko dot. tzw kongresu. Ja wiem, ze to off topic i za moment Gliwicki zdzieli mnie pompką po głowie, ale nie mogłem się powstrzymac. Sam nie jestem święty, ale jeżeli micek1968 otrzymuje odpowiedź ze strony Kongresu, to domniemuję że jest to oficjalne stanowisko podane przez kompetentną osobę. Pismo oficjalne jest zaś pewnego rodzaju wizytówką. i w tym piśmie oficjalnym mamy:
"zauwarzyłeś"
"klubą"
"polsce" (z małej litery)
i mało dla mnie zrozumiałą uwagę o 100% bezpieczeństwa. Domniemuję, że owo cuś zwane potocznie kongresem zobowiązuje się na spotkaniu nie używac słowa pisanego, aby na widok ich ortografii gości szlag na miejscu nie trafił.
Micek1968 - stawiam Ci piwo. Jeśli kiedykolwiek miałem jakieś wątpliwości co kongresu - pozbyłem się wszelkich. Mogę im ewentualnie odpisac:
"guwno was opchodzi co se na dópe óbiere jak jerzdrze na modocyglu"
....może zrozumieją.
3. z tej uciechy aż spytam - jak idzie przygotowywanie projektu? Pomóc czy dasz radę?
Awatar użytkownika
GLIWICKI
Posty: 5643
Rejestracja: 01 października 2007, 23:08
Motocykl: XV 750 '97
Lokalizacja: Śląsk
Wiek: 54
Status: Offline

Re: Fajne odblaskowe kamizelki motocyklowe

Post autor: GLIWICKI »

Pompki nie będzie ... W zamian pytanie:
Czy ta dyskusja ma jakikolwiek sens? Co (poza podniesieniem ciśnienia u piszących/czytających) będzie jej efektem?
Proponuję Wam spotkać się gdzieś na zlocie i przy piwku porozmawiać. A i tematów ciekawszych zapewne więcej wtedy będzie i do tego gluta już nie wrócicie :nazdrowie:
Zasada podstawowa na Forum : Zanim zapytasz uzyj funkcji Szukaj!!!
A reszta w Regulaminie ...
Awatar użytkownika
micek1968
Posty: 871
Rejestracja: 25 października 2009, 12:26
Motocykl: VIRAGO XV 750
Lokalizacja: Zgierz
Wiek: 55
Kontakt:
Status: Offline

Re: Fajne odblaskowe kamizelki motocyklowe

Post autor: micek1968 »

Na razie wysłałem im JPG-a aby się zorientować jaki byłby koszt kamizelki + ich informatyka który przerobi to na Corela... na razie nie dostałem żadnej odpowiedzi...
Dodatkowo mam logo z postaci pliku Photoshopa (PSD)... W sumie też to nie jest Corel ale jest znacznie lepszej rozdzielczości (jakości) .. ogólnie czekam na odpowiedź z firmy ... :)
Awatar użytkownika
Saszko
Posty: 234
Rejestracja: 04 września 2007, 14:57
Motocykl: Yamaha XVS650
Wiek: 56
Status: Offline

Re: Fajne odblaskowe kamizelki motocyklowe

Post autor: Saszko »

Oni muszą to miec jako corelowski, bo z takiego pracuje maszyna do wykrojów. Zakładam, ze spytałeś o cene z własnym projektem gotowym do wykroju i z opracowaniem przez nich. No to czekamy na odpowiedz.
Awatar użytkownika
micek1968
Posty: 871
Rejestracja: 25 października 2009, 12:26
Motocykl: VIRAGO XV 750
Lokalizacja: Zgierz
Wiek: 55
Kontakt:
Status: Offline

Re: Fajne odblaskowe kamizelki motocyklowe

Post autor: micek1968 »

wogóle to dzięki koledze JohnnY'emu mam trochę lepszej rozdzielczości logo forum.. trochę motorek jest inny (chyba jest nawet trochę lepszy)
Obrazek
może uda się nam coś z tego zrobić...
A tu dla chetnych plik JPG w dużej rozdzielczości
http://micek1968.republika.pl/yamaha/virago.rar
Ostatnio zmieniony 09 kwietnia 2010, 17:44 przez micek1968, łącznie zmieniany 3 razy.
kiziur
Status: Offline

Re: Fajne odblaskowe kamizelki motocyklowe

Post autor: kiziur »

Aż się popłakałam ze śmiechu czytając przedostatni post Saszki. W zamian mogę Wam zrobić z w/w .jpg piękny plik .cdr. Oczywiście jeżeli jesteście zainteresowani.
Awatar użytkownika
micek1968
Posty: 871
Rejestracja: 25 października 2009, 12:26
Motocykl: VIRAGO XV 750
Lokalizacja: Zgierz
Wiek: 55
Kontakt:
Status: Offline

Re: Fajne odblaskowe kamizelki motocyklowe

Post autor: micek1968 »

rozmawiałęm dziś w Panią z firmy produkującej kamizelki. Proponowała aby zostawić płomienie i barwy flagi w kolorze czerwonym ale żeby nie robić ich odblaskowych bo to znacznie podbije cenę... Orientacyjnie podała cenę kamizelki z naszm logo w granicach 160-180 zł (największy koszt to cena użytego odblasku więc dlatego cena tak różni się od ceny tych wystawionych na Allego). w zależności ile osób będzie chętnych cena może się wahać...

Jest też jeszcze jedna opcja która pojawiła się w trakcie dyskusji o kamizelkach... można by kupić kamizelkę i naszyć wyhaftowane kolorowe logo (koszt haftu około 20zł).. Niestety nie będzie odblaskowa ale będzie znacznie tańsza...

To teraz proszę orientacyjnie o podanie ile chętnych by było na takie kamizelki i na jakie (odblaski czy hafty) ...

Czekam na opinie...
ODPOWIEDZ