Strzelanie w wydechy przy redukcji obrotów i zmnie prędkości

Jeżeli masz kłopoty ze swoją Virago lub nie wiesz jak coś naprawić to idealne miejsce by o tym napisać
Awatar użytkownika
ROUTE 66 RIDER
Posty: 1198
Rejestracja: 05 września 2007, 21:54
Motocykl: Virago XV750,VZR1800
Lokalizacja: Warszawa
Wiek: 60
Status: Offline

Strzelanie w wydechy przy redukcji obrotów i zmnie prędkości

Post autor: ROUTE 66 RIDER »

Witajcie!

Czy w Waszych LALKACH (moja 750) przy np. dojeżdżaniu do skrzyżowania, skręcaniu itp manewrach związanych z redukcją obrotów a przy tym prędkości - lalunia ma kaprycho "pokichiwania w wypirdy" brzmi to lux ale chciałbym sie upewnic czy to normalne zjawisko, przed wymianą tlumików na wolny wydech (z fabrycznych) też słyszałem cuś takiego, ale teraz to słysze nie tylko ja :) hehe.

Proszę podzielcie się waszymi spostrzeżeniami. :nazdrowie:

Nadmieniam, że np. w samolotach tłokowych przy podchodzeniu do lądowania mozna ponadto widzieć ogień z wydechów połączony z kichaniem - no ale to w samolotach.

Dajcie jakieś info.

szerokosci dla wszystkich dobrych ludzi
Jarek
VIRAGO XV 750
[you] -- pozdrówka z waffki
"JEŹDZIĆ TRZEBA, AŻ SIĘ NIE DA"
Obrazek
Awatar użytkownika
chicken
Posty: 561
Rejestracja: 01 lutego 2008, 12:25
Motocykl: xv 1000, cbr 1100 xx, komar
Lokalizacja: Piaseczno
Wiek: 47
Status: Offline

Re: Strzelanie w wydechy przy redukcji obrotów i zmnie prędkości

Post autor: chicken »

Strzela i wali i to jest super, o to chodzi w tym wszystkim :-) tylko troszkę szkoda panewek!!!!! Zawsze możesz taki efekt wymusić tylko biedne panewki.

Pzdr
Awatar użytkownika
Stilgar
Posty: 5482
Rejestracja: 22 grudnia 2007, 09:37
Motocykl: Virago>Debilka>STonka>Varan
Lokalizacja: Gorzów Wielkopolski
Wiek: 48
Kontakt:
Status: Offline

Re: Strzelanie w wydechy przy redukcji obrotów i zmnie prędkości

Post autor: Stilgar »

Jak na mój gust masz opóźniony zapłon.
Administrator zastrzega sobie możliwość zbanowania ze względu na klauzulę sumienia.
Awatar użytkownika
Strażak
Posty: 598
Rejestracja: 11 grudnia 2007, 16:53
Motocykl: Yamaha 1100 Virago
Lokalizacja: Opole
Wiek: 55
Kontakt:
Status: Offline

Re: Strzelanie w wydechy przy redukcji obrotów i zmnie prędkości

Post autor: Strażak »

U mnie się to też zdarza, nie wiem czym to jest podyktowane.
- wyprowadzam moto z garażu, odpalam na ssaniu i se pyrka aby się rozgrzało,
- no i jadę tak do 20 km przy redukcji, albo zwalnianiu strzela
- jak przejadę około 20 km wszystko się uspokaja i już nie ma strzałów.

tak to wygląda u mnie
Nie jedź szybciej niż twój Anioł Stróż umie latać

Jawa 350 => XJ 700S MAXIM 1990 r. => XV 750 VIRAGO 1987 r. =>> już jest XV 1100 1993 r.

http://www.ma-ro.com.pl
Awatar użytkownika
chicken
Posty: 561
Rejestracja: 01 lutego 2008, 12:25
Motocykl: xv 1000, cbr 1100 xx, komar
Lokalizacja: Piaseczno
Wiek: 47
Status: Offline

Re: Strzelanie w wydechy przy redukcji obrotów i zmnie prędkości

Post autor: chicken »

To tylko wolne wydech i zimny silnik, normalne :rock:
Awatar użytkownika
ROUTE 66 RIDER
Posty: 1198
Rejestracja: 05 września 2007, 21:54
Motocykl: Virago XV750,VZR1800
Lokalizacja: Warszawa
Wiek: 60
Status: Offline

Re: Strzelanie w wydechy przy redukcji obrotów i zmnie prędkości

Post autor: ROUTE 66 RIDER »

stilgar75 pisze:Jak na mój gust masz opóźniony zapłon.
Czy w 750 rocznik 97 zapłon można regulować? Nie mam o tym pojęcia, czy jest tam jakieś ustrojstwo do regulacji?

dzieki za zainteresowanie tematem!
VIRAGO XV 750
[you] -- pozdrówka z waffki
"JEŹDZIĆ TRZEBA, AŻ SIĘ NIE DA"
Obrazek
Awatar użytkownika
chicken
Posty: 561
Rejestracja: 01 lutego 2008, 12:25
Motocykl: xv 1000, cbr 1100 xx, komar
Lokalizacja: Piaseczno
Wiek: 47
Status: Offline

Re: Strzelanie w wydechy przy redukcji obrotów i zmnie prędkości

Post autor: chicken »

Z tego co się oriętuję to zapłon jest na stałe-tak jest w xv1000 i podejrzewam że i w 535 i 750 ale mogę się mylić :rock:
Awatar użytkownika
ROUTE 66 RIDER
Posty: 1198
Rejestracja: 05 września 2007, 21:54
Motocykl: Virago XV750,VZR1800
Lokalizacja: Warszawa
Wiek: 60
Status: Offline

Re: Strzelanie w wydechy przy redukcji obrotów i zmnie prędkości

Post autor: ROUTE 66 RIDER »

chicken pisze:Z tego co się oriętuję to zapłon jest na stałe-tak jest w xv1000 i podejrzewam że i w 535 i 750 ale mogę się mylić :rock:
dzięki :rock:
VIRAGO XV 750
[you] -- pozdrówka z waffki
"JEŹDZIĆ TRZEBA, AŻ SIĘ NIE DA"
Obrazek
Awatar użytkownika
ayo007
Posty: 1207
Rejestracja: 12 września 2007, 21:51
Motocykl: yamaha virago 1100
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie
Wiek: 56
Status: Offline

Re: Strzelanie w wydechy przy redukcji obrotów i zmnie prędkości

Post autor: ayo007 »

Strzela i wali i to jest super, o to chodzi w tym wszystkim :-) tylko troszkę szkoda panewek!!!!! Zawsze możesz taki efekt wymusić tylko biedne panewki.
..ee tam, jakie panewki, przeciez to typowe zjawisko afterburningu, normalne dla Virago, występuje podczas nagłej deceleracji prędkości poprzez zamkniecie przepustnicy paliwa i powietrza,częsć niespalonej mieszanki łączy sie w układzie z gorącymi gazami wydechowymi i nastepuje ich samozapłon. Inną przyczyną afterburningu moze być wysysanie paliwa przy zamkniętej dyszy powietrznej z nieszczelnego układu tłok podcisnieniowy-iglica-rurka emulsyjna dyszy głównej. Tutaj ma temu przeciwdziałać tzw AIS.. air induction system, to masz te dwie rury chromowane co ida do obu cylindrów spod lewego dekla..AIS uzywa róznicy cisnien wylotowych gazów wydechowych do zasysania swiezego powietrza przez kanał wydechowy, gdzie miesza sie on z goracymi spalinami. Dodatkowy tlen dostarczany przez swieże powietrze pozwala kontunuowac spalanie przez dłuższy czas i redukuje niespalone weglowodory w układzie wydechowym. Aby gazy nie dostały sie do gaznika jest tzw MCV- Mixture Valve Control, to jest zwykły zawór klapkowy zappobiegajacy zjawisku tzw "cofki"..R6R, byc moze AIS masz niesprawny jesli Ci mocno daje po uszach lub do gazniczka sie koledzy nie przyłożyli..
Jak na mój gust masz opóźniony zapłon.
Stilgar nie pisz herezji w Virago zapłon jest ustawiony na stałe..

..tyle słowa Bożego, Amen.. :rock:

Ups, spjrzałem do galerii, nie masz AIS,chyba sie z nim ktoś wczesniej rozprawił :twisted:
Ostatnio zmieniony 26 marca 2008, 22:27 przez ayo007, łącznie zmieniany 1 raz.
Virago 1100,na razie starczy..:)
Awatar użytkownika
Feldek
Posty: 1406
Rejestracja: 19 marca 2008, 16:01
Motocykl: Virago 535 Custom
Lokalizacja: Poznań/Mosina
Wiek: 38
Kontakt:
Status: Offline

Re: Strzelanie w wydechy przy redukcji obrotów i zmnie prędkości

Post autor: Feldek »

Może to, co powiem to będzie banał ale sprawdź świeczki. Mi przy zwajchowanych świecach strzelało zarówno przy odkręcaniu, jak i skręcaniu manetki. Po wymianie objaw ustał
Awatar użytkownika
robson
Posty: 1891
Rejestracja: 04 września 2007, 15:13
Motocykl: VIRAGO 1.1
Lokalizacja: Lędziny
Wiek: 51
Status: Offline

Re: Strzelanie w wydechy przy redukcji obrotów i zmnie prędkości

Post autor: robson »

Feldek pisze:Może to, co powiem to będzie banał ale sprawdź świeczki. Mi przy zwajchowanych świecach strzelało zarówno przy odkręcaniu, jak i skręcaniu manetki. Po wymianie objaw ustał

Potwierdzam mrówa też miał ten objaw po wypruciu wydechów.Jadąc za nim jak niekiedy strzeliło to myślałem że kamykiem dostałem w kask.Nie pomogły regulacje gaźników ni zaworów a pomogła wymiana świec.
Jedyną ochroną motocyklisty jest jego ROZUM !!!
lysybald
Posty: 557
Rejestracja: 10 września 2007, 19:41
Motocykl: czarny
Lokalizacja: Pruszków
Status: Offline

Re: Strzelanie w wydechy przy redukcji obrotów i zmnie prędkości

Post autor: lysybald »

ayo007 pisze:.ee tam, jakie panewki, przeciez to typowe zjawisko afterburningu, normalne dla Virago, występuje podczas nagłej deceleracji prędkości poprzez zamkniecie przepustnicy paliwa i powietrza,częsć niespalonej mieszanki łączy sie w układzie z gorącymi gazami wydechowymi i nastepuje ich samozapłon. Inną przyczyną afterburningu moze być wysysanie paliwa przy zamkniętej dyszy powietrznej z nieszczelnego układu tłok podcisnieniowy-iglica-rurka emulsyjna dyszy głównej. Tutaj ma temu przeciwdziałać tzw AIS.. air induction system, to masz te dwie rury chromowane co ida do obu cylindrów spod lewego dekla..AIS uzywa róznicy cisnien wylotowych gazów wydechowych do zasysania swiezego powietrza przez kanał wydechowy, gdzie miesza sie on z goracymi spalinami. Dodatkowy tlen dostarczany przez swieże powietrze pozwala kontunuowac spalanie przez dłuższy czas i redukuje niespalone weglowodory w układzie wydechowym. Aby gazy nie dostały sie do gaznika jest tzw MCV- Mixture Valve Control, to jest zwykły zawór klapkowy zappobiegajacy zjawisku tzw "cofki"..R6R, byc moze AIS masz niesprawny jesli Ci mocno daje po uszach lub do gazniczka sie koledzy nie przyłożyli..
no psiamać, nic nie piłem a 3 razy musiałem czytać....i tak za mało :mrgreen:
MOTOVIR
Status: Offline

Re: Strzelanie w wydechy przy redukcji obrotów i zmnie prędkości

Post autor: MOTOVIR »

Tak jest i ma być po założeniu wolnych wydechów. Mi znawca tematu polecił wyregulować zawory, zrobiłem to plus gaźniki jest trochę mniej, ale strzela (nie zawsze ale często) przy zamykaniu przepustnicy.Synowi bardzo to pasuje chciałby jeszcze ogień z rury,lecz niestety to nie samolot :lol: .Nadmienię jeszcze, ze jest identycznie w mojej Hondzie Shadow, która ma założone wydechy akcesoryjne przez poprzedniego właściciela
pozdrawiam
pedros85
Status: Offline

Re: Strzelanie w wydechy przy redukcji obrotów i zmnie prędkości

Post autor: pedros85 »

Nadmieniam, że np. w samolotach tłokowych przy podchodzeniu do lądowania mozna ponadto widzieć ogień z wydechów połączony z kichaniem - no ale to w samolotach.
hehe tylko w samolotach mowisz....czekaj niech no mi przyjdzie filterek powietrza i obudze bestie... :twisted: ja mam wolne wydech, tłymik wali az alarmy sie właczaja i wszystko je git pnie:D a Stilgar juz tyle postow masz za soba na forum i taka wtopa:D hehe
pozdros!!
Awatar użytkownika
Niedziel
Posty: 271
Rejestracja: 04 września 2007, 00:30
Motocykl: Virago 1100 96
Lokalizacja: Warszawa/kołobrzeg
Wiek: 45
Status: Offline

Re: Strzelanie w wydechy przy redukcji obrotów i zmnie prędkości

Post autor: Niedziel »

a ja nie chciałbym nikogo popędzać ale my tez chcielibyśmy zobaczyć te twoje wydechy i usłyszeć oczywiście a tu nic tylko sobie możemy o nich poczytać :lol:
Obrazek
Awatar użytkownika
Stilgar
Posty: 5482
Rejestracja: 22 grudnia 2007, 09:37
Motocykl: Virago>Debilka>STonka>Varan
Lokalizacja: Gorzów Wielkopolski
Wiek: 48
Kontakt:
Status: Offline

Re: Strzelanie w wydechy przy redukcji obrotów i zmnie prędkości

Post autor: Stilgar »

ayo007 pisze: Stilgar nie pisz herezji w Virago zapłon jest ustawiony na stałe.
ehhh no i heretykiem zostałem, sorki tak uczyli w szkole :) no ale tam było cytuję:żuk nysa i pochodne :grin:

Z drugiej jednak strony to że jest ustawiony na stałe nie oznacza że nie może się schrzanić, Clymer opisuje nawet procedurę sprawdzania zapłonu. W mojej 535 takie zjawisko nie występuje, może na przerobionych wydechach to jest normalne, ale sądzę że fabrycznie nie powinno tak być , oznacza ono bezsensowną stratę mocy która zamiast zostać przeniesiona na koła idzie sobie w powietrze .
Ostatnio zmieniony 27 marca 2008, 19:03 przez Stilgar, łącznie zmieniany 1 raz.
Administrator zastrzega sobie możliwość zbanowania ze względu na klauzulę sumienia.
Awatar użytkownika
Marek73
Posty: 5138
Rejestracja: 05 września 2007, 08:51
Motocykl: była Virago 750 jest CZARNY WALDEK
Lokalizacja: Kotla
Wiek: 51
Status: Offline

Re: Strzelanie w wydechy przy redukcji obrotów i zmnie prędkości

Post autor: Marek73 »

A moja na "fabrykach" nie prycha. No ale ja też grzecznie jeżdżę i rzadko mi się zdarza mocniej machać manetką.
pedros85
Status: Offline

Re: Strzelanie w wydechy przy redukcji obrotów i zmnie prędkości

Post autor: pedros85 »

Niedziel-USA pisze:a ja nie chciałbym nikogo popędzać ale my tez chcielibyśmy zobaczyć te twoje wydechy i usłyszeć oczywiście a tu nic tylko sobie możemy o nich poczytać :lol:
jesli Niedziel do mnie piszesz to widac .... juz ci mialem jechac ze do powitalnie nie zagladasz ale sprawdzilem i zagladasz sumiennie i nawet mnie przywitałes:) za co szczerze bardzo dziekuje tobie tak samo jak i wszystkiminnym :) ale wracajac do tematu..
jak na razie mozesz sobie posłuchac:)

http://wrzucacz.pl/file/2601206603581
i troszke cierpliwosci bo wiesz czesci w 2 godz nie przyjda:P a jeszcze sobie synchro zrobie, jeszcze bede musial babke umyc zanim ja wam zaprezentuje:P wiec wiesz.. nie ma łatwo:P moze kolo jesieni cos wrzuce:P hehe
pozdros!!
Awatar użytkownika
wwwolti
Posty: 1672
Rejestracja: 17 października 2007, 15:02
Motocykl: był i będzie
Lokalizacja: Warszawa Bemowo
Status: Offline

Re: Strzelanie w wydechy przy redukcji obrotów i zmnie prędkości

Post autor: wwwolti »

lysybald pisze:no psiamać, nic nie piłem a 3 razy musiałem czytać....i tak za mało :mrgreen:
hehe ja mam to samo, ważne że to normalne zjawisko i kropka :)

a te strzały to wydają mi się raczej delikatne, z tego co słyszałem w trasie. mi się podobają.
pozdr
Wojtek
Awatar użytkownika
ayo007
Posty: 1207
Rejestracja: 12 września 2007, 21:51
Motocykl: yamaha virago 1100
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie
Wiek: 56
Status: Offline

Re: Strzelanie w wydechy przy redukcji obrotów i zmnie prędkości

Post autor: ayo007 »

wwwolti pisze:
lysybald pisze:no psiamać, nic nie piłem a 3 razy musiałem czytać....i tak za mało :mrgreen:
hehe ja mam to samo, ważne że to normalne zjawisko i kropka :)

a te strzały to wydają mi się raczej delikatne, z tego co słyszałem w trasie. mi się podobają.
..DELIAKTNE, takie jakby pierdniecia z rury to normalka, najgorsze to takie strzały, bez zapowiedzi :mrgreen: ..bo wtedy juz trzeba pogrzebać w ustawieniach..
Virago 1100,na razie starczy..:)
samurai
Posty: 370
Rejestracja: 25 grudnia 2007, 10:55
Motocykl: Virago 535 94r.
Lokalizacja: Łańcut/Toruń
Wiek: 34
Status: Offline

Re: Strzelanie w wydechy przy redukcji obrotów i zmnie prędkości

Post autor: samurai »

ayo007 pisze: ..DELIAKTNE, takie jakby pierdniecia z rury to normalka, najgorsze to takie strzały, bez zapowiedzi :mrgreen: ..bo wtedy juz trzeba pogrzebać w ustawieniach..
A skąd mam wiedziec jak mi tam strzela według twojej klasyfikacji :mrgreen:
Czasami strzeli czasami nie ale dobrze wiedziec że Virago lubi sobie pierdnac :twisted:
Awatar użytkownika
wwwolti
Posty: 1672
Rejestracja: 17 października 2007, 15:02
Motocykl: był i będzie
Lokalizacja: Warszawa Bemowo
Status: Offline

Re: Strzelanie w wydechy przy redukcji obrotów i zmnie prędkości

Post autor: wwwolti »

samurai pisze: A skąd mam wiedziec jak mi tam strzela według twojej klasyfikacji :mrgreen:
Czasami strzeli czasami nie ale dobrze wiedziec że Virago lubi sobie pierdnac :twisted:
jak po strzale spadnie ci kask z głowy to będzie znaczyło do regulacji. :) ja słyszałem te strzały o jakich pisze Jarek i były dość delikatne - biorąc poprawkę oczywiście na tłumiki akcesoryjne :) jeżeli są one wynikiem naturalnego procesu to bym się tym nie przejmował, pojeździł trochę i w połowie sezonu może tylko podregulował gaźniki. oczywiście trudno rozmawiać o takich rzeczach nie słysząc tego live. tak naprawdę decyzja należy do właściciela moto, co zrobi z tym dalej, ale wyjaśnienie Ayo jest chyba w tej kwestii kompletne :)
pozdr
Wojtek
Awatar użytkownika
ayo007
Posty: 1207
Rejestracja: 12 września 2007, 21:51
Motocykl: yamaha virago 1100
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie
Wiek: 56
Status: Offline

Re: Strzelanie w wydechy przy redukcji obrotów i zmnie prędkości

Post autor: ayo007 »

A skąd mam wiedziec jak mi tam strzela według twojej klasyfikacji :mrgreen:
Czasami strzeli czasami nie ale dobrze wiedziec że Virago lubi sobie pierdnac :twisted:
..no tak, masz racje, Twój wiek wskazuje, ze nie masz prawa wiedzieć.. :twisted:
Virago 1100,na razie starczy..:)
samurai
Posty: 370
Rejestracja: 25 grudnia 2007, 10:55
Motocykl: Virago 535 94r.
Lokalizacja: Łańcut/Toruń
Wiek: 34
Status: Offline

Re: Strzelanie w wydechy przy redukcji obrotów i zmnie prędkości

Post autor: samurai »

zgasiłeś mnie
Awatar użytkownika
chicken
Posty: 561
Rejestracja: 01 lutego 2008, 12:25
Motocykl: xv 1000, cbr 1100 xx, komar
Lokalizacja: Piaseczno
Wiek: 47
Status: Offline

Re: Strzelanie w wydechy przy redukcji obrotów i zmnie prędkości

Post autor: chicken »

A podobno nie zwracamy uwagi na TYM forum na wiek!!!
ODPOWIEDZ