klakson raz jeszcze

Jeżeli masz kłopoty ze swoją Virago lub nie wiesz jak coś naprawić to idealne miejsce by o tym napisać
Awatar użytkownika
Cypis
Posty: 340
Rejestracja: 08 czerwca 2008, 11:02
Motocykl: Virago 1100
Lokalizacja: Warszawa
Wiek: 49
Status: Offline

klakson raz jeszcze

Post autor: Cypis »

Witam,
żeby nie było, ze nie szukałem - szukałem :

search.php?mode=results

ale okazuje się, że sporo linków jest juz nieaktualnych i nawet jak ktoś coś poleca, to strona przeniesiona już do archiwum.

Mam klakson, któy brzmi jak zażynany osioł, a chcę mieć coś głośnego, ale nie z kolei iśćw wersję Polo :mrgreen: (syreny na sprężarce)

Czy macie coś sprawdzonego, co można podmienić zamiast oryginalnego buzerka i będzie można obtrąbić kierowców katamaranów, któzy nam wyjeżdżają np. na rondzie jak przypały ?

PW
Cycki - im większe za młodu, tym dłuższe na starość.
Awatar użytkownika
Arktos
Posty: 782
Rejestracja: 12 września 2007, 17:12
Motocykl: Virago 750 z 96r
Lokalizacja: Włocławek
Wiek: 53
Status: Offline

Re: klakson raz jeszcze

Post autor: Arktos »

Kupiłem takie fanfary

http://moto.allegro.pl/item454541982_ek ... zarka.html

Jestem na etapie zakładania jednak oryginalne klaksony zostawiam. Fanfary beda wlaczane fabrycznym przyciskiem razem z klaksonami trzeba tylko przekaznik zalozyc zeby wlacznik nie poszedl. Jest temat Fanfar na FM w dziale choper warto poczytać. Wadą jest podobno ten kompresorek szybko pada nie mozna dlugo trąbić bo sie grzeje. W moim przypadku fabyczne klaksony po regulacji też nie sa takie ciche. Jest tam srubka regulacyjna ale dojscie do niej jest dopiero po zdjeciu klaksonu (ja mam te chromowane ślimaki)

Pozdrawiam :rock:
Gang dzikich wieprzy.
Motórzyści Włocławek.
Grupa Kujawska.
Awatar użytkownika
acze
Posty: 488
Rejestracja: 26 sierpnia 2008, 15:42
Motocykl: Virago XV750, 94r.
Lokalizacja: Szczecin
Wiek: 38
Status: Offline

Re: klakson raz jeszcze

Post autor: acze »

Jak założysz, to zrób zdjęcia, bo jestem ciekaw jak to Ci się uda zamontować (i gdzie).
Też myślałem o takiej fanfarze, ale zastanawiam się, czy to nie przesada ;).
Awatar użytkownika
Antek
Posty: 1141
Rejestracja: 27 grudnia 2007, 13:16
Motocykl: Yamaha XV 1100 Virago '97
Lokalizacja: Białystok
Wiek: 38
Status: Offline

Re: klakson raz jeszcze

Post autor: Antek »

też ciekawi mnie gdzie to zamontujesz Arktos, to jest jednak spore czy nie przysłoni piękna silnika V? jak założysz podeślij fotki:)
Obrazek Czy daleko oni....?
100688
Status: Offline

Re: klakson raz jeszcze

Post autor: 100688 »

Arktos pisze:Kupiłem takie fanfary

http://moto.allegro.pl/item454541982_ek ... zarka.html

Jestem na etapie zakładania jednak oryginalne klaksony zostawiam. Fanfary beda wlaczane fabrycznym przyciskiem razem z klaksonami trzeba tylko przekaznik zalozyc zeby wlacznik nie poszedl. Jest temat Fanfar na FM w dziale choper warto poczytać. Wadą jest podobno ten kompresorek szybko pada nie mozna dlugo trąbić bo sie grzeje. W moim przypadku fabyczne klaksony po regulacji też nie sa takie ciche. Jest tam srubka regulacyjna ale dojscie do niej jest dopiero po zdjeciu klaksonu (ja mam te chromowane ślimaki)

Pozdrawiam :rock:
również jestem ciekaw ! czekamy na fotorelacje ;] a bajerancko byloby gdybys jeszcze udostepnil sciezke dzwiekowa z odglosem tych fanfar ;] pozdro
Ostatnio zmieniony 01 listopada 2012, 18:58 przez 100688, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Arktos
Posty: 782
Rejestracja: 12 września 2007, 17:12
Motocykl: Virago 750 z 96r
Lokalizacja: Włocławek
Wiek: 53
Status: Offline

Re: klakson raz jeszcze

Post autor: Arktos »

Dzisiaj sie w koncu przymierzylem do montazu tych fanfar. Tuby bedą z prawej strony przy drugim garnku skierowane do przodu.Jest tam sruba trzymajaca silnik do niej sie przykreci i bedzie OK. Myslalem gdzie przykrecic sprezarke i tu duza niespodzianka dla posiadaczy 750 pod prawym boczkiem za aku jest miejsce do tego stworzone pasuje idealnie powiedzialbym fabryczne. Po zalozeniu dekla sprezarki nie widac. Przelacznik wykorzystam oryginalny beda trabic fanfary ze slimakami fabrycznymi. Pozyczam opis podlaczenia z FM

Podłączenie jest bardzo proste:
- wypinasz oryginalny klakson, kable od niego podłączasz jako sterowanie cewki przekaźnika
czyli są to styki o nr 85 i 86 (przekaźnik do świateł samochodowych 30A lub ten który jest w zestawie ze sprężarką)
- do styku nr 30 wpinasz przewód prądowy (najlepiej 4 kwadrat) i ciągniesz go do plusa akumulatora, po drodze oczywiście musisz wpiąć bezpiecznik 25A
- od styku 87 dajesz przewód do sprężarki
- od drugiego styku w sprężarce dajesz przewód do masy motocykla

Jak zrobie to zapodam fotki :mrgreen:
Gang dzikich wieprzy.
Motórzyści Włocławek.
Grupa Kujawska.
Awatar użytkownika
jozjag
Posty: 140
Rejestracja: 08 grudnia 2007, 18:45
Motocykl: Yamaha XV 250 i XV750
Lokalizacja: Goleniów
Wiek: 60
Kontakt:
Status: Offline

Re: klakson raz jeszcze

Post autor: jozjag »

Arktos, zapodaj fotki i jakiś dobry filmik z dźwiękiem. :bravo:
ODPOWIEDZ