ochraniacze/ocieplacze

Testy, komentarze i opinie o wszelkich akcesoriach i produktach motocyklowych
Awatar użytkownika
wuem
Posty: 495
Rejestracja: 28 marca 2008, 20:26
Motocykl: virago 535
Lokalizacja: Skoczów
Wiek: 36
Status: Offline

Re: ochraniacze/ocieplacze

Post autor: wuem »

Od poniedziałku są w lidlu. niestety kto się do tej pory nie zaopatrzył, to już chyba nie zdąży, bo od jutra wchodzi nowa oferta..
Pas kupiłem, bo tanio i wygląda solidnie. Dwa paski usztywniające ma, odblaski no i najważniejsze, że podpina jest :)

Torby na bak jeszcze były i też się zaopatrzyłem za 15zł. Co prawda mała pojemność, ale zawsze coś :)
"Tylko dwie rzeczy są nieskończone: Wszechświat i ludzka głupota. Nie mam pewności co do Wszechświata."
Piotrek
Status: Offline

Re: ochraniacze/ocieplacze

Post autor: Piotrek »

Jakoś wcześniej mi to umknęło, ale czuję się w obowiązku ostrzec szanownych forumowiczów by nie kupowali TYCH ocieplaczy. Straszny szajs. Rozmiar niby uniwersalny, a zsuwają się po kilku minutach i ocieplają praktycznie tylko łydki, a nie kolana. Wprawdzie nie mam takich patyczakowatych nóg jak ten kolo na zdjęciu, ale rozmiar miał być uniwersalny. Poza tym jeszcze zanim się zsuną i tak nie chronią wystarczająco przed wiatrem. Z resztą z obrazka na opakowaniu wynika, że są przeznaczone na rower i tam pewnie sprawdziłyby się, gdyby nie to, że się zsuwają. Z tym rozmiarem to też jakaś ściema ze strony sklepu, bo na opakowaniu było wyraźnie napisane GRÖßE: M. Z mojej strony tyle. Stówa wywalona w błoto :neutral:
Saymon
Status: Offline

Re: ochraniacze/ocieplacze

Post autor: Saymon »

Juz dawniej kupiłem ten pas w lidlu i jestem zadowolony nie ruszam się bez niego :smile:
jeśli chodzi o ocieplacze to hmm...osobiście używam takich http://www.allegro.pl/item356715999_nak ... motor.html
nie posiadam spodni skórzanych a korzystałem z nich przy jeździe do szkoły. plusem tych ubieranych na zewnątrz jest szybka możliwość ściągnięcia i zakładanie na jeansy. świetne na krótkie wypady, podskoczenie do sklepu po piwo...nie przeszkadzają w chodzeniu bo je po prostu sobie odpinasz(rzepy) natomiast jeśli ktoś posiada spodnie skórzane i che mieć po prostu dodatkowe ocieplanie to juz bym prędzej polecał te ubierane pod spodnie...
W każdym bądź razie te co podałem na linku spełniają moje wymagania ( ciepełko) i ja jestem zadowolony :grin:
Grabarz
Status: Offline

Re: ochraniacze/ocieplacze

Post autor: Grabarz »

Ja używam ocieplaczy jakichś tanich z Motobajzlu z W-wy. Dalem grosze a w połączeniu ze skórzanymi spodniami stanowią optymalną izolację :smile: Zakładam je pod spodnie a sama czynność zajmuje chwilkę bo są na rzepy. Myślę, że w tej kwestii nie ma co wydziwiać :wink:
HARM
Status: Offline

Re: ochraniacze/ocieplacze

Post autor: HARM »

Piotrek nie wiem co ty w nich wyprawiasz bo mi świetnie przylegają i nic mi się nie zsuwa :???:
Piotrek
Status: Offline

Re: ochraniacze/ocieplacze

Post autor: Piotrek »

No to nie wiem. Może mam za grube nogi na ten uniwersalny rozmiar :wink: Wystarczy, że przejdę w nich 15 metrów i są całkowicie zsunięte.
tacim
Posty: 196
Rejestracja: 06 kwietnia 2008, 07:11
Motocykl: Yamaha Virago 1100 92r
Lokalizacja: oleśnica
Status: Offline

Re: ochraniacze/ocieplacze

Post autor: tacim »

A ja dzisiaj kupiłem te http://www.allegro.pl/show_item.php?item=363989681 zobaczymy co będzie bo w dźinsach to zimno że hej. O była już o nich mowa tak to jest jak się postów nie czyta od początku. Sorki
Awatar użytkownika
wuem
Posty: 495
Rejestracja: 28 marca 2008, 20:26
Motocykl: virago 535
Lokalizacja: Skoczów
Wiek: 36
Status: Offline

Re: ochraniacze/ocieplacze

Post autor: wuem »

Ja śmigam w zwykłych gąbkowych ochraniaczach (takich starych piłkarskich znalezionych gdzieś w szafie), na to dżinsy i w kolana jeszcze nie zmarzłem. Jak jest zimniej to pod dżinsy jeszcze kalesonki i cieplutko jest.
Także czasami wystarczy przeszukac szafy, żeby się ubrac na motor :rock:
"Tylko dwie rzeczy są nieskończone: Wszechświat i ludzka głupota. Nie mam pewności co do Wszechświata."
Awatar użytkownika
Adam
Posty: 2226
Rejestracja: 22 października 2007, 19:52
Motocykl: 1100, 92r. OGAR 200
Lokalizacja: Święta Anna
Wiek: 45
Kontakt:
Status: Offline

Re: ochraniacze/ocieplacze

Post autor: Adam »

tacim pisze:A ja dzisiaj kupiłem te http://www.allegro.pl/show_item.php?item=363989681 zobaczymy co będzie
też je kupiłem i strasznie żałuje. Udało mi się założyć tylko jeden, drugi był tak mały że musiałem rozcinać żeby w ogóle go wcisnąć na nogę. Ale to i tak pół biedy, bo po 2-3 godzinach jazdy wszystko sie zsuwa i uwiera niemożebnie pod kolanem. Ogólnie nie polecam. Kasa w błoto.
Awatar użytkownika
pestek
Posty: 2023
Rejestracja: 04 września 2007, 12:19
Motocykl: XV535 '95
Lokalizacja: Warszawa (Ursus)
Wiek: 45
Kontakt:
Status: Offline

Re: ochraniacze/ocieplacze

Post autor: pestek »

Piotrek pisze:Stówa wywalona w błoto :neutral:
A dlaczego nie odeślesz produktu skoro nie spełnia Twoich oczekiwań?
http://www.moto-akcesoria.pl/faq.php#2
Zanim napiszesz pierwszą wiadomość przeczytaj REGULAMIN (kliknij tu)
_______________________________
Awatar użytkownika
GLIWICKI
Posty: 5643
Rejestracja: 01 października 2007, 23:08
Motocykl: XV 750 '97
Lokalizacja: Śląsk
Wiek: 54
Status: Offline

Re: ochraniacze/ocieplacze

Post autor: GLIWICKI »

pestek pisze:
Piotrek pisze:Stówa wywalona w błoto :neutral:
A dlaczego nie odeślesz produktu skoro nie spełnia Twoich oczekiwań?
http://www.moto-akcesoria.pl/faq.php#2
Odpowiedz na to pytanie masz na stronie ktora podales:
"(...) Zwrotowi podlega towar nie używany, nieuszkodzony i w oryginalnym opakowaniu (...)".
Problem stanowi rowniez:
"(...) można go zwrócić w terminie 14 dni roboczych od dnia otrzymania przesyłki (...)".

Reasumujac - po ptokach :cry:
Zasada podstawowa na Forum : Zanim zapytasz uzyj funkcji Szukaj!!!
A reszta w Regulaminie ...
Awatar użytkownika
pestek
Posty: 2023
Rejestracja: 04 września 2007, 12:19
Motocykl: XV535 '95
Lokalizacja: Warszawa (Ursus)
Wiek: 45
Kontakt:
Status: Offline

Re: ochraniacze/ocieplacze

Post autor: pestek »

Gliwicki pisze:Reasumujac - po ptokach :cry:
post Piotrka jest z 12.05, nie napisał kiedy otrzymał towar.
Ja wymieniałem buty na inny model po tym jak mi po przejażdżce do pracy całe przemokły. Skontaktowałem sie ze sklepem, wyczyściłem je tylko (nie nosiły śladów zużycia) i odesłałem, wziąłem zupełnie inne z dopłatą. I wydaje mi sie minęło wtedy więcej niz 14 dni bo wcześniej deszczu nie było i nie mogłem ich sprawdzić. Chyba sam dyrektor decydował czy mogę odesłać towar.
Wiec próbuj Piotrek.
Ten sklep na prawdę stara sie być przychylny klientom.
W wypadku ocieplaczy chyba nie można mówić o jakimś dużym , widocznym zużyciu.
Powodzenia.
Zanim napiszesz pierwszą wiadomość przeczytaj REGULAMIN (kliknij tu)
_______________________________
Awatar użytkownika
GLIWICKI
Posty: 5643
Rejestracja: 01 października 2007, 23:08
Motocykl: XV 750 '97
Lokalizacja: Śląsk
Wiek: 54
Status: Offline

Re: ochraniacze/ocieplacze

Post autor: GLIWICKI »

Myslalem, ze komentarz dotyczy postu zaciera. W jego przypadku rzeczywiscie jest po sprawie ...
Sorki za pomylke :oops:
Zasada podstawowa na Forum : Zanim zapytasz uzyj funkcji Szukaj!!!
A reszta w Regulaminie ...
samurai
Posty: 370
Rejestracja: 25 grudnia 2007, 10:55
Motocykl: Virago 535 94r.
Lokalizacja: Łańcut/Toruń
Wiek: 34
Status: Offline

Re: ochraniacze/ocieplacze

Post autor: samurai »

Miałem podobnie, zamówilem kask okazał się ze za mały- 14 dni napewno mineło ale wymienili bez problemu na większy.
Awatar użytkownika
GLIWICKI
Posty: 5643
Rejestracja: 01 października 2007, 23:08
Motocykl: XV 750 '97
Lokalizacja: Śląsk
Wiek: 54
Status: Offline

Re: ochraniacze/ocieplacze

Post autor: GLIWICKI »

Zazwyczaj nie ma wiekszych problemow z zamiana. Schody zaczynaja sie w chwili, kiedy chcemy odzyskac gotowke :roll:
Zasada podstawowa na Forum : Zanim zapytasz uzyj funkcji Szukaj!!!
A reszta w Regulaminie ...
elvizz
Posty: 148
Rejestracja: 21 stycznia 2008, 13:40
Motocykl: Vstar 1100
Lokalizacja: puławy
Wiek: 45
Status: Offline

Re: ochraniacze/ocieplacze

Post autor: elvizz »

http://moto.allegro.pl/item363490597_oc ... rabka.html

a ja te kupiłem. niby są to zewnętrzne ocieplacze ale ja je zakładam pod i jest ok
Awatar użytkownika
Adam
Posty: 2226
Rejestracja: 22 października 2007, 19:52
Motocykl: 1100, 92r. OGAR 200
Lokalizacja: Święta Anna
Wiek: 45
Kontakt:
Status: Offline

Re: ochraniacze/ocieplacze

Post autor: Adam »

Ano nie odesłałem bo drożej by mnie przesyłka kosztowała, a poza tym miałem pecha i po nadejściu paczki przymierzyłem akurat ten dobry. Kiedy przyszło od jazdy jeden okazał się sporo mniejszy :mrgreen: myślę trudno może nierówno mi nogi urosły, próbuje na drugą a tu też dupa.
Ale nic straconego, zimą będzie w czym termos wozić co by miał ciepło :mrgreen: a może na skarpety przerobie :bravo:
Plumek
Status: Offline

Re: ochraniacze/ocieplacze

Post autor: Plumek »

Zainwestowałam również w nakolanniki:

Tu można obejrzeć

Trochę mogłyby być te gumki dłuższe - jak ktoś ma chude nogi, to spoko - dopasuje sobie odpowiednio. Z grubszymi - będzie miał sprzaczke na końcówce i może go uciskać nieco. Ale i gumka sie po jakimś czasie naciągnie.

Fajne, porządne, dobrze obszyte, zmiękczone od spodu. Przed wiatrem pewnie będa dobrze chronić, w przypadku "klękniecia" też powinny, ale wolę nie testować ;)

Aha! No i jeszcze wielkie :bravo: dla producenta (Tarbor) - świetny kontakt i błyskawiczna przesyłka! Przysłali co prawda jedną parę, zamiast zamówionych 2, ale jak tylko zainterweniowałam mailem, to NAZAJUTRZ kurier przyniósł przesyłkę z drugą parą BEZ doliczonej kwoty przesyłki! Firmę Tarbor polecam więc z czystym sumieniem (w wątku o butach też o nich napisałam).
Awatar użytkownika
wwwolti
Posty: 1672
Rejestracja: 17 października 2007, 15:02
Motocykl: był i będzie
Lokalizacja: Warszawa Bemowo
Status: Offline

Re: ochraniacze/ocieplacze

Post autor: wwwolti »

Plumek pisze:Zainwestowałam również w nakolanniki
pomyśl lepiej o czymś pod spodnie ocieplającym, a jak zależy ci na ochronie to kup normalne ochraniacze na kolana które ci w razie czego pomogą. w tym to chyba ani ciepło ani bezpiecznie.
pooglądanie kilku zdjęć po ślizgach skutecznie eliminuje takie wynalazki :( ja się z domu bez kombinezonek nie ruszam, a jak gdzieś jadę w dżinsach to masakrycznie wolno.
pozdr
Wojtek
Plumek
Status: Offline

Re: ochraniacze/ocieplacze

Post autor: Plumek »

wwwolti pisze:
Plumek pisze:Zainwestowałam również w nakolanniki
pomyśl lepiej o czymś pod spodnie ocieplającym, a jak zależy ci na ochronie to kup normalne ochraniacze na kolana które ci w razie czego pomogą. w tym to chyba ani ciepło ani bezpiecznie.
pooglądanie kilku zdjęć po ślizgach skutecznie eliminuje takie wynalazki :( ja się z domu bez kombinezonek nie ruszam, a jak gdzieś jadę w dżinsach to masakrycznie wolno.
Dzięki za sugestię :)
Jednak ciągle będę jeździć w upale - tylko rankiem i wieczorem w dodatku w chłodniejszych miesiącach (jak maj, czerwiec i wrzesień) jest nieco chłodniej i wtedy czuć, że kolana chłodzi pęd powietrza. Myślę, że ciepło to w nich mi będzie wtedy wystarczająco, a pod kolanem nic nie będzie uwierać i sie marszczyć.
Bezpiecznie to chyba trzeba by od razu w trumnie jeździć - juz o tym dyskutowaliśmy przecież w wątku "Jakie ubranko na upały"... Właściwie po pooglądaniu fot ludzi po ślizgach powinno się wyeliminowac chęć jazdy na moto w ogóle. Niektórzy piszą, że się poparzyli o rurę wydechową stojąc przy dystrybutorze i lejąc paliwo. No nie dajmy sie zwariować...
Awatar użytkownika
wwwolti
Posty: 1672
Rejestracja: 17 października 2007, 15:02
Motocykl: był i będzie
Lokalizacja: Warszawa Bemowo
Status: Offline

Re: ochraniacze/ocieplacze

Post autor: wwwolti »

e-tam... gadanie. wybór masz skóra albo codura... skóra gruba cośtam ochroni, ładna na lansik, gorąco. codura - nie taka ładna, bezpiecznie, w miarę temp. a jak chcesz śmigać w dżinsach w tym przypiętym do kolan to ok, tylko jest tak, ze w ubranku z codury możesz na tyłku jechać 500m a w dżinsach pół metra. a toto zsunie ci się z kolan po 10 cm wiec ochrona żadna, a do ocieplenia są takie długie fajne nakolanniki od pół-łydki do pół-uda, które zakłada się pod spodnie, więc jest ładniej i ciepło.

a tak na marginesie to ostatnio czytałem felieton Janusza Korwina Mikke o kaskach, w którym udowadniał, ze jazda w kasku jest bardziej niebezpieczna niż bez, nie powiem ze nie bez przekonania. idąc tym tokiem można również udowodnić, ze w dżinsach będzie bezpieczniej :)
pozdr
Wojtek
Awatar użytkownika
koron1
Posty: 436
Rejestracja: 19 kwietnia 2008, 12:11
Motocykl: virago 535 '93
Lokalizacja: Krosno
Wiek: 42
Status: Offline

Re: ochraniacze/ocieplacze

Post autor: koron1 »

wwwolti wrzuć jakiś link albo fotkę do tych ocieplaczy, bo moje kolana już dają mi się we znaki.
Awatar użytkownika
wwwolti
Posty: 1672
Rejestracja: 17 października 2007, 15:02
Motocykl: był i będzie
Lokalizacja: Warszawa Bemowo
Status: Offline

Re: ochraniacze/ocieplacze

Post autor: wwwolti »

ja myślałem akurat o takich: http://www.moto-akcesoria.pl/product_in ... s_id=19748

osobiście mam takie: http://www.moto-akcesoria.pl/product_in ... ts_id=1265
ale w zasadzie już ich nie zakładam. teraz pożyczyłem koledze.

te tańsze dają radę ale jak się je zakłada to najlepiej na łydkę, żeby nie zginały się w kolanie tylko ocieplały goleń do kolana. są jak dla mnie za krótkie.
pozdr
Wojtek
Plumek
Status: Offline

Re: ochraniacze/ocieplacze

Post autor: Plumek »

wwwolti pisze:e-tam... gadanie. wybór masz skóra albo codura... skóra gruba cośtam ochroni, ładna na lansik, gorąco. codura - nie taka ładna, bezpiecznie, w miarę temp. a jak chcesz śmigać w dżinsach w tym przypiętym do kolan to ok, tylko jest tak, ze w ubranku z codury możesz na tyłku jechać 500m a w dżinsach pół metra. a toto zsunie ci się z kolan po 10 cm wiec ochrona żadna, a do ocieplenia są takie długie fajne nakolanniki od pół-łydki do pół-uda, które zakłada się pod spodnie, więc jest ładniej i ciepło.
Oki doki. Wybrałam lansik. Od kordury lepszy kevlar. Te ocieplacze, do których linki podałeś ktoś tu wyżej skrytykował nieco. Każdy widać ma inne preferencje. Jakbym jeździła w PL, to zapewne by mi dupsko zmarzło. Ale tam naprawdę nie ma potrzeby aż takiego owijania się na cebulę...
ridd
Status: Offline

Re: ochraniacze/ocieplacze

Post autor: ridd »

Witajcie :) Przylacze sie do tematu... mam pytanko... poszukuje ocieplacza na szyje . Czy moglby mi ktos z Szanownego grona zaproponowac jakies? Z gory dziekuje :smile: Pozdrawiam
ODPOWIEDZ