Zegary ?

Dodatki i przeróbki do Virago
skrzypek1364
Status: Offline

Zegary ?

Post autor: skrzypek1364 »

Witam,
Czy ktoś próbował wstawić jakiś obrotomierz do Virago?
Interesuje mnie jaki będzie pasował. Ewentualnie z jakiego motoru. I czy da się w ogóle coś takiego zrobić?

Plan wygląda tak:

Zrobić nowe śliczniutkie obudowy, stary licznik wstawić na to samo miejsce, jednak już do nowej puchy, po prawej chcę mieć obrotomierz, a po lewej zwykły zegarek i w przyszłości wskaźnik paliwa.

Teraz zatrzymuję się na obrotomierzu. Prosiłbym o jakieś rady.

Za wszystkie informacje z góry dziękuję.

Pozdro
Awatar użytkownika
hunter of wind
Posty: 2030
Rejestracja: 26 lipca 2009, 23:41
Motocykl: xv 535 S; CBF1000
Lokalizacja: Cegłów - Mińsk Mazowiecki
Wiek: 65
Status: Offline

Re: Zegary ?

Post autor: hunter of wind »

Hmm...
Jeśli masz takie, daleko zakrojone plany modyfikacji swojego motocykla, to ja na Twoim miejscu rozpocząłbym od sprzedarzy 125 i zakupu 750 lub 1100. Tym samym miałbym rozwiązany problem obrotomierza. :)
Nie gniewaj się, ale wydaje mi się, że w trakcie przeprowadzania wspomnianych zmian możesz dojść do wniosku, że chcesz jeździć czymś nieco większym...
Pozdrawiam.
Navigare necesse est, vivere non est necesse.
Awatar użytkownika
Mocho
Posty: 639
Rejestracja: 21 kwietnia 2010, 21:33
Motocykl: virago xv250 '93
Lokalizacja: pod Kielcami ;)
Wiek: 33
Kontakt:
Status: Offline

Re: Zegary ?

Post autor: Mocho »

http://www.youtube.com/watch?v=1cGwrZan ... re=related


założyć się da, ale od czego, jak, nie mm pojęcia :roll:
moje wypowiedzi wyrażają moje poglądy na różne sprawy, masz prawo się z nimi nie zgadzać a ja mam prawo mieć to w d...
Obrazek
skrzypek1364
Status: Offline

Re: Zegary ?

Post autor: skrzypek1364 »

hunter of wind pisze:Hmm...
Jeśli masz takie, daleko zakrojone plany modyfikacji swojego motocykla, to ja na Twoim miejscu rozpocząłbym od sprzedarzy 125 i zakupu 750 lub 1100. Tym samym miałbym rozwiązany problem obrotomierza. :)
Nie gniewaj się, ale wydaje mi się, że w trakcie przeprowadzania wspomnianych zmian możesz dojść do wniosku, że chcesz jeździć czymś nieco większym...
Pozdrawiam.
Wiem wiem :) ale sprawa wygląda tak, że na razie nie mogę jeździć większym. Prawko śmieszne angielskie, pozwala mi jeździć tylko motorkami do 125 cc. Tymczasowe i pewnie nie długo będzie zmienione. Nie oznacza to jednak że zmienię motorek :) Ten przejmie moja, która już ma na niego chętkę, czasami mam wrażenie że większą niż na mnie :)
Pomijając ten fakt, to lala i tak zostanie w rodzinie, a z czasem może i syn będzie go użytkował. Ja w planach mam 1100, ale nie w tym sezonie, na pewno. A obrotomierz może się przydać, nie tyle mi, co z czasem mojej lubej.

Możliwości zmiany mam, większość części będzie zrobiona ręcznie, u szwagra, który też ma podobną pasję : :chopper: ) a co najważniejsze posiada sprzęt do robienia takich cudów. Już zaprojektował i wykonał dla mnie nowe rury, które w najbliższym czasie zostaną założone, jak tylko czas na to pozwoli.

Brakuje mi tylko odpowiedniego obrotomierza. Zegar już jest. A stary prędkościomierz nabiera nowego wyglądu. Nowa, grawerowana tarcza itp. Obiecuję, że jak tylko wszystko będzie już na cacy to fotki gdzieś się pojawią.

Więc jak ktoś może pomóc w sprawie obrotomierza to byłbym wdzięczny,

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Blunio
Posty: 5793
Rejestracja: 11 marca 2008, 10:21
Motocykl: Trek X-Caliber 8
Lokalizacja: Warszawa Bemowo
Wiek: 72
Status: Offline

Re: Zegary ?

Post autor: Blunio »

skrzypek1364 pisze:jakiś obrotomierz do Virago
Swego czasu sprzedawali obrotomierze luzem, zliczające impulsy zapłonu (z przełącznikiem na 2/4 cylindry). Tak że zamontowanie nie sprawiało poważniejszych problemów - kwestia podpięcia się do instalacji elektrycznej. Moim zdaniem musisz coś takiego szukać i wkomponować do tworzonej deski rozdzielczej.
skrzypek1364 pisze:w przyszłości wskaźnik paliwa.
Z tym już jest gorzej. Wskaźnik jak najbardziej, ale zamontowanie czujnika to dość poważna ingerencja w zbiornik paliwa.
Chyba że zrobisz coś takiego, co widziałem w książce motoryzacyjnej z lat 30-tych ub. wieku pt. Kraftfahrenbuch. Wskaźnikiem był manometr o małym zakresie wskazań, czujnikiem rurka zanurzona od góry w cieczy, tzn. paliwie. Gruszką (jak do lewatywy), ale mógłby być i przycisk od spryskiwaczy pierwszych wersji Malucha, wytwarzano w układzie pomiarowym ciśnienie. Im większy był poziom cieczy (paliwa), manometr pokazywał większe ciśnienie, wyskalowane odpowiednio do zawartości zbiornika. Ot, taki wskaźnik retro, ale zaletą jest że nikt takiego już dzisiaj nie ma :idea:
Nadzieja to ogień. To ogień, który chce płonąć nawet wtedy, gdy jest gaszony. Nadzieja to nieodparte dążenie, by odnajdywać sens w bezsensie i odkrywać prawdę w zamęcie kłamstw.
Samochód z Niemiec a kobieta z Polski - nigdy odwrotnie!!!
Awatar użytkownika
hunter of wind
Posty: 2030
Rejestracja: 26 lipca 2009, 23:41
Motocykl: xv 535 S; CBF1000
Lokalizacja: Cegłów - Mińsk Mazowiecki
Wiek: 65
Status: Offline

Re: Zegary ?

Post autor: hunter of wind »

skrzypek1364 pisze: Ten przejmie moja, która już ma na niego chętkę, czasami mam wrażenie że większą niż na mnie
To zmienia postać rzeczy... :mrgreen:
Navigare necesse est, vivere non est necesse.
Husky
Status: Offline

Re: Zegary ?

Post autor: Husky »

...podpinasz się pod masę i cewkę i musi działać. reszta kabli to podświetlenie i włączenie. nie wiem ile w virce jest cewek :razz:

... głównie to jest tak: plus, minus, podświetlenie i sygnałowy do modułu lub do cewki, lub owijany na przewodzie WN (kilka razy po wierzchu)

http://allegro.pl/item1085832047_obroto ... siecy.html

... chyba taki może być, ale jeszcze dopytaj
edo
Posty: 98
Rejestracja: 28 listopada 2007, 06:51
Motocykl: virago535 95r
Lokalizacja: Gryfów Śląski
Wiek: 48
Status: Offline

Re: Zegary ?

Post autor: edo »

ja mam w swojej załozony obrotomierz podobny co zapodał Husky ale jak podłączony to niemam pojęcia bo już taką virke kupiłem i działa i fajnie wygląda bo tej samej wielkości co prędkościomierz
Awatar użytkownika
Mitaro
Posty: 45
Rejestracja: 25 lipca 2010, 23:14
Motocykl: Chiński LIFAN klon yamahy XV250
Lokalizacja: Kielce
Wiek: 42
Status: Offline

Re: Zegary ?

Post autor: Mitaro »

Jako że jestem tu świeżakiem i nie mogę wrzucać linków na forum, a chciałbym się podzielić doświadczeniem w moim wiejskim tjuningu, mojego chińskiego gumna. Dlatego jak ktoś chce zobaczyć co wymodziłem z obrotomierzem i z zegarem temp. oleju to zapraszam na stronę forum KLUB CHIŃSKICH MOTOCYKLI w zakładce WSZYSTKO NA TEMAT, zakładka ZIPP 250, ZIPP RADSTAR, MODY DO ROADSTARA.
Świeca zapłonowa jest po to, aby tłok po ciemku nie walił się w łeb o głowice, oraz robił szybkie uniki przed zaworami.
Husky
Status: Offline

Re: Zegary ?

Post autor: Husky »

Mitaro pisze:Jako że jestem tu świeżakiem i nie mogę wrzucać linków na forum, a chciałbym się podzielić doświadczeniem
http://www.klub-chinskich-motocykli.pl/ ... =58&t=1845

Upraszczam... :mrgreen: bo poczytałem i można się czegoś dowiedzieć.
Awatar użytkownika
crucial
Posty: 99
Rejestracja: 24 października 2008, 18:41
Motocykl: XV535/VFR750 :)
Lokalizacja: Poddębice/Łódź
Wiek: 33
Status: Offline

Re: Zegary ?

Post autor: crucial »

A czy obrotomierz "na linkę" np. taki z MZ będzie działał w Virago?
Awatar użytkownika
Blunio
Posty: 5793
Rejestracja: 11 marca 2008, 10:21
Motocykl: Trek X-Caliber 8
Lokalizacja: Warszawa Bemowo
Wiek: 72
Status: Offline

Re: Zegary ?

Post autor: Blunio »

crucial pisze:taki z MZ będzie działał w Virago
Tak, będzie, ale ... wyprowadzenie napędu mechanicznego od wału korbowego Virażki jest bardziej skomplikowane niż podpięcie obrotomierza zliczającego impulsy zapłonu. Tak że e efekcie skórka nie warta wyprawki, IMHO.
Nadzieja to ogień. To ogień, który chce płonąć nawet wtedy, gdy jest gaszony. Nadzieja to nieodparte dążenie, by odnajdywać sens w bezsensie i odkrywać prawdę w zamęcie kłamstw.
Samochód z Niemiec a kobieta z Polski - nigdy odwrotnie!!!
Awatar użytkownika
crucial
Posty: 99
Rejestracja: 24 października 2008, 18:41
Motocykl: XV535/VFR750 :)
Lokalizacja: Poddębice/Łódź
Wiek: 33
Status: Offline

Re: Zegary ?

Post autor: crucial »

Na allegro znalazłem inny bardzo ciekawy:

http://allegro.pl/item1166532812_obroto ... gauge.html

Czy taki będzie technicznie dobry? Może nie jest zbyt chopperowy, ale mi się podoba i cena też nie jest wygórowana w stosunku do innych.
Awatar użytkownika
Mitaro
Posty: 45
Rejestracja: 25 lipca 2010, 23:14
Motocykl: Chiński LIFAN klon yamahy XV250
Lokalizacja: Kielce
Wiek: 42
Status: Offline

Re: Zegary ?

Post autor: Mitaro »

Crucial. Jak czytałeś mój post na forum chińskich moto to przecież widać że mam identyczny. Właśnie taki kupiłem, ten co umieściłeś w linku z allegro. Do tego da się dokupić taką ładną obudowę za 30zł, którą też pokazałem na zdjęciach. Wszystko ładnie wtedy pasuje tak jakby stąd było.
Świeca zapłonowa jest po to, aby tłok po ciemku nie walił się w łeb o głowice, oraz robił szybkie uniki przed zaworami.
Awatar użytkownika
crucial
Posty: 99
Rejestracja: 24 października 2008, 18:41
Motocykl: XV535/VFR750 :)
Lokalizacja: Poddębice/Łódź
Wiek: 33
Status: Offline

Re: Zegary ?

Post autor: crucial »

Ow, czyli muszę dokładniej czytać.
Otworzyłem Twój link, przeleciałem pobieżnie i widziałem tylko o jakiś filtrach posty, więc wyłączyłem. Już zabieram się do czytania.
Awatar użytkownika
tomala210194
Posty: 34
Rejestracja: 22 lipca 2009, 09:51
Motocykl: XV 125 S 1998
Lokalizacja: Piątek
Wiek: 30
Status: Offline

Re: Zegary ?

Post autor: tomala210194 »

Tak swoją drogą, to jeżeli jesteśmy już przy zegarach, to mam pytanie, czy w Virago prędkościomierz jest podświetlany? Bo już sam nie wiem... może głupie pytanie, ale wydaje mi się, że podświetlenie być powinno i mam nadzieję, że tylko żarówka się tam spaliła xD
Ludzie, starzejąc się, łatwiej wszystko akceptują.
mitesek
Posty: 47
Rejestracja: 23 kwietnia 2008, 13:13
Motocykl: XV535 - 1996
Lokalizacja: Oleśnica
Wiek: 48
Status: Offline

Re: Zegary ?

Post autor: mitesek »

tomala210194 pisze:Tak swoją drogą, to jeżeli jesteśmy już przy zegarach, to mam pytanie, czy w Virago prędkościomierz jest podświetlany? Bo już sam nie wiem... może głupie pytanie, ale wydaje mi się, że podświetlenie być powinno i mam nadzieję, że tylko żarówka się tam spaliła xD
jasne, że jest podświetlany, więc to pewnie żarówka :)
ODPOWIEDZ