poziom paliwa - oznaczenie na gazniku ?

Tematy związane z gażnikami
zolw
Posty: 23
Rejestracja: 21 listopada 2007, 22:35
Motocykl: Virago XV250
Status: Offline

poziom paliwa - oznaczenie na gazniku ?

Post autor: zolw »

Witam,

Moze jakis spec od gaźników się wypowie ;-) znalazlem oznaczenie jak na ponizszej fotce:
http://picasaweb.google.com/Skrzypiec.P ... 2832032930
czy jest to poziom paliwa ktory powinien byc w komorze ?

Pozdro
Awatar użytkownika
ayo007
Posty: 1207
Rejestracja: 12 września 2007, 21:51
Motocykl: yamaha virago 1100
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie
Wiek: 55
Status: Offline

Re: poziom paliwa - oznaczenie na gazniku ?

Post autor: ayo007 »

..a jak ten poziom zobaczysz w komorze pływakowej, jak pomiaru dokonuje sie na pracujacym silniku,hmm? :shock:
Virago 1100,na razie starczy..:)
zolw
Posty: 23
Rejestracja: 21 listopada 2007, 22:35
Motocykl: Virago XV250
Status: Offline

Re: poziom paliwa - oznaczenie na gazniku ?

Post autor: zolw »

magia LoL
konik
Status: Offline

Poziom paliwa w XV535

Post autor: konik »

Hej,
pozwolcie ze sie podlacze do tematu.

[img]http://www.konik_k.republika.pl/gfx/fuelLevel.JPG[/img]
Rozumiem ze czerwona linia na tym zdjeciu to poziom zaworka iglicowego a poziom paliwa powinien byc 13.5-14.5mm ponizej (przykladowo niebieskie linie). Zgadza sie?

Aha i jeszcze jedno. Pomiar wykonywac na pracujacym, rozgrzanym silniku? Bo Clymer radzi aby po rozgrzaniu silnik wylaczyc i poczekac jak odczyt w rurce sie ustabilizuje :???:

Pozdro
Konik
Awatar użytkownika
ayo007
Posty: 1207
Rejestracja: 12 września 2007, 21:51
Motocykl: yamaha virago 1100
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie
Wiek: 55
Status: Offline

Re: Poziom paliwa w XV535

Post autor: ayo007 »

konik pisze: Rozumiem ze czerwona linia na tym zdjeciu to poziom zaworka iglicowego a poziom paliwa powinien byc 13.5-14.5mm ponizej (przykladowo niebieskie linie). Zgadza sie?
..to nie jest poziom zawóru iglicowego tylko zawór tłoka podcisnieniowego :wink: ..
konik pisze: Aha i jeszcze jedno. Pomiar wykonywac na pracujacym, rozgrzanym silniku? Bo Clymer radzi aby po rozgrzaniu silnik wylaczyc i poczekac jak odczyt w rurce sie ustabilizuje :???:

Pozdro
Konik
Co kraj to obyczaj, Clymer radzi tak a Haynes inaczej, ja wykonywałem te pomiary przy zapalonym silniku i wyłączonym, nie było generalnie istotnej róznicy, ale przyzwyczaiłem sie do pomiaru na wolnych obrotach, chodzi o to aby we wszystkie kanały paliwowe w gazniku były pełne, i aby pomiar był jak najbardziej rzetelny..
Virago 1100,na razie starczy..:)
konik
Status: Offline

Re: poziom paliwa - oznaczenie na gazniku ?

Post autor: konik »

..to nie jest poziom zawóru iglicowego tylko zawór tłoka podcisnieniowego :wink: ..
moj blad :wink:
Ale nie znam jeszcze odpowiedzi na moje pytanie. Ta czerwona linia narysowana przeze mnie jest rowniez zaznaczona na gazniku. Poziom ma byc 13.5-14.5mm ponizej tej lini czy na tej linii?
Awatar użytkownika
ayo007
Posty: 1207
Rejestracja: 12 września 2007, 21:51
Motocykl: yamaha virago 1100
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie
Wiek: 55
Status: Offline

Re: poziom paliwa - oznaczenie na gazniku ?

Post autor: ayo007 »

konik pisze: Ale nie znam jeszcze odpowiedzi na moje pytanie. Ta czerwona linia narysowana przeze mnie jest rowniez zaznaczona na gazniku. Poziom ma byc 13.5-14.5mm ponizej tej lini czy na tej linii?
..oczywiscie, ze poniżej, nie moze być inaczej.. :bikersmile:
Virago 1100,na razie starczy..:)
wojtek1150
Status: Offline

Re: poziom paliwa - oznaczenie na gazniku ?

Post autor: wojtek1150 »

Panowie co może być przyczyną wycieku paliwa z krudzca ja na rysunki u Pana konik parte postów wyżej.
Tomasz
Posty: 23
Rejestracja: 30 października 2007, 22:56
Motocykl: VIRAGO 535
Lokalizacja: Zagnańsk k/ Kielc
Wiek: 48
Status: Offline

Re: poziom paliwa - oznaczenie na gazniku ?

Post autor: Tomasz »

Witam odgrzebałem stary post i mam do kolegów pytanie w jaki sposób sprawdzić poziom paliwa w komorze pływakowej gaźnika Virago 535. Proszę o pomoc bo wydaje mi się że w jednym gaźniku mam za wysoki jego poziom. Pozdrawiam.
black1315
Status: Offline

Re: poziom paliwa - oznaczenie na gazniku ?

Post autor: black1315 »

Właśnie, gdzie mam włożyć wężyk ?
Awatar użytkownika
Blunio
Posty: 5793
Rejestracja: 11 marca 2008, 10:21
Motocykl: Trek X-Caliber 8
Lokalizacja: Warszawa Bemowo
Wiek: 72
Status: Offline

Re: poziom paliwa - oznaczenie na gazniku ?

Post autor: Blunio »

black1315 pisze:gdzie mam włożyć wężyk
Jezuuuu - szukać się nie chce ?
No więc jeszcze raz ... na dole pod pokrywami widocznymi na zdjęciu są czarne plastykowe króćce zagięte pod kątem 90 stopni. To na nie nasuwasz "wężyk"* - ja "wężyki" wziąłem od zużytego zestawu od kroplówki. Po nałożeniu "wężyków" trzeba je trzymać w górze, albo czymś przywiązać, bo zaraz potem śrubokrętem krzyżakowym po drugiej stronie gaźników trzeba odblokować dopływ paliwa do "wężyków" odkręcając 1-3 obrotó śruby blokujące dopływ paliwa. Gdyby "wężyki" zwisały swobodnie, po prostu byś spuścił paliwo z komór pływakowych gaźnika.

* przewód
Nadzieja to ogień. To ogień, który chce płonąć nawet wtedy, gdy jest gaszony. Nadzieja to nieodparte dążenie, by odnajdywać sens w bezsensie i odkrywać prawdę w zamęcie kłamstw.
Samochód z Niemiec a kobieta z Polski - nigdy odwrotnie!!!
black1315
Status: Offline

Re: poziom paliwa - oznaczenie na gazniku ?

Post autor: black1315 »

Wielkie dzięki ale chciało się szukać (znalazłem wcześniej już te króćce) tylko jakoś zawsze prościej zapytać :razz:
Awatar użytkownika
Blunio
Posty: 5793
Rejestracja: 11 marca 2008, 10:21
Motocykl: Trek X-Caliber 8
Lokalizacja: Warszawa Bemowo
Wiek: 72
Status: Offline

Re: poziom paliwa - oznaczenie na gazniku ?

Post autor: Blunio »

black1315 pisze:jakoś zawsze prościej zapytać
OK, nie ma sprawy. W końcu jak sobie sami nie pomożemy, to kto nam pomoże ? Tylko pamietaj, że pojemność komór jest mała i jak paliwo wpłynie do "wężyków", to pomiar będzie niedokładny. Trzeba po odblokowaniu śrub włączyć zapłon, żeby pompa dobiła paliwa do pełna. No i moto trzymaj pionowo, jak nie masz centralnej stopki warto zapewnić sobie pomoc drugiej osoby.
Pozdrawiam.
ps. jakby co, służę pomocą :-)
Nadzieja to ogień. To ogień, który chce płonąć nawet wtedy, gdy jest gaszony. Nadzieja to nieodparte dążenie, by odnajdywać sens w bezsensie i odkrywać prawdę w zamęcie kłamstw.
Samochód z Niemiec a kobieta z Polski - nigdy odwrotnie!!!
black1315
Status: Offline

Re: poziom paliwa - oznaczenie na gazniku ?

Post autor: black1315 »

Jak nie zdążę dziś to zrobię to jutro :) Wielkie dzięki jeszcze raz.

[ Dodano: Sro Lip 01, 2009 9:40 pm ]
Zrobiłem, znaczy się zacząłem. Poziom był według mnie bardzo zły bo ok 0.7 - 0.8 teraz mam 1.1 i to poprawie jednak w najbliższym czasie nie dam rady.
mak
Posty: 208
Rejestracja: 08 listopada 2009, 22:19
Motocykl: virago xv 1000
Lokalizacja: międzyrzecz
Wiek: 39
Status: Offline

Re: poziom paliwa - oznaczenie na gazniku ?

Post autor: mak »

witam i mam pytanko ile ma wynosic poziom paliwa w gaznikach w virago xv 1000 bo na dzien dzisiejszy mam 1,1 i jak dokładnie sprawdzic bo sprawdziłem sufmiarką w dolnej komorze pływakowej po zalaniu przez pąpke , na wykręconych gaznikach
Awatar użytkownika
wąsaty7
Posty: 1416
Rejestracja: 25 stycznia 2009, 14:00
Motocykl: XV 1100 98r.
Lokalizacja: Szczecin
Status: Offline

Re: poziom paliwa - oznaczenie na gazniku ?

Post autor: wąsaty7 »

http://screeny.pl/112004

Poziom paliwa dlaXV1100 0 mm +/- 1 mm
Wąsaty7
mak
Posty: 208
Rejestracja: 08 listopada 2009, 22:19
Motocykl: virago xv 1000
Lokalizacja: międzyrzecz
Wiek: 39
Status: Offline

Re: poziom paliwa - oznaczenie na gazniku ?

Post autor: mak »

czyli pomiędzy tymi dwoma kreskami co są na fotce bo umnie jest 1,1 mierząc od dołu gaznika
ODPOWIEDZ