Nawigacja

Dodatki i przeróbki do Virago
Awatar użytkownika
-waldi-
Posty: 7073
Rejestracja: 14 kwietnia 2009, 22:29
Motocykl: XV700N '85/96+ST1100
Lokalizacja: Oświęcim
Wiek: 46
Kontakt:
Status: Offline

Re: Nawigacja

Post autor: -waldi- »

3_473467 pisze:To na prawdę zabija myślenie. A zakręty powinno się robić z taką prędkością że będziesz w stanie zatrzymać maszynę jeśli za łukiem będzie wcześniej niewidoczna przeszkoda (traktor, zepsute auto, ciekawski dzik, zgubiony ładunek z ciężarówki, itp.). Droga to nie tor gdzie zakręty robi się z taką prędkością ile tylko przyczepności jest. Przynajmniej na moto się tego trzymajmy.
srata tata.... :P

przejedz się gdzieś po serpentynach to zobaczysz, zwłaszcza, jak na przykład w Chorwacji masz drogę wydrążoną w skałach, zakręt za zakrętem. Co zsiądziesz i będziesz pchał moto, a Ciebie tir wyprzedzi mając z 80 na budziku... to dopiero bezpieczne. :roll:
Ja mam inne zdanie i każdemu, będę polecał navi do moto. A skoro Ci zabija myślenie to nie używaj mnie tam nie zabija i zawsze prowadzi do celu.
Obrazek
ELITARNA LOŻA SZYDERCÓW
Obrazek
NIE UFAJ MECHANIKOWI, ZRÓB TO SAM !!!
Nie udzielam porad na PW - od tego jest forum!
Awatar użytkownika
Tatar
Posty: 156
Rejestracja: 07 września 2008, 12:56
Motocykl: XV 535
Lokalizacja: Pomorze/Mazowsze
Wiek: 44
Status: Offline

Re: Nawigacja

Post autor: Tatar »

Jeździłem po Słowackich serpentynach. Może to nie to samo co 100 km transfogarskiej, ale jednak: drzewa zasłaniają, droga pod kątem, w górę, w dół, zakręty o 180 stopni, wąsko, itd. Rzeczywiście byłoby miło wiedzieć co jest za zakrętem, mimo to, jakoś nie do końca ufam nawigacji, żeby jechać na przyrządy. I nie chodzi mi tu wcale o czasy przejazdu, ale o pozycje jaką pokazuje. Może jestem paranoikiem :)
W miastach ok.
Awatar użytkownika
e_gregor
Posty: 2015
Rejestracja: 14 lutego 2010, 14:53
Motocykl: ZR7
Lokalizacja: Wrocław
Wiek: 42
Status: Offline

Re: Nawigacja

Post autor: e_gregor »

Waldi, ale właśnie o to chodzi. Nie można za szybko po zakrętach. To się na prawdę może źle skończyć. W aucie się co prawda na tym łapię ale jak powiedziałem - w razie "w" hamulec do oporu i najwyżej przywalę. Airbagi, strefy zgniotu, pasy z napinaczami itp. powinny mi pomóc. Na moto jestem "goły", więc niema o tym mowy. Może mam pecha, ale w PL zdarzało mi się już różne rzeczy za zakrętem spotykać. Prosta zasada - jak nie widzisz to zwolnij. I w ogóle nie jeżdżę jak emeryt bo raczej mi bliżej do pirata. Raz nawet byłem bliski utraty prawka za punkty. Ale ograniczone zaufanie nie tylko do kierowców ale drogi i dzięki temu po 12 latach i kilku setkach tysięcy km nadal żyję i mogę dosiadać motóra a nie wózka inwalidzkiego.

Nawi się przydaje w mieście w puszce. Bo bezpieczniej wtedy słuchać gadaczki i obserwować co się dzieje na skrzyżowaniu niż nerwowo gapić się w mapę. Na moto niema problemu bo łatwo się bezpiecznie zatrzymać
Głupota to największa choroba cywilizacyjna
Awatar użytkownika
Ikar
Posty: 200
Rejestracja: 03 czerwca 2009, 21:37
Motocykl: ST1300
Lokalizacja: Zagłębie
Status: Offline

Re: Nawigacja

Post autor: Ikar »

3_473467 - Myślę ze strasznie odszedłeś od tematu wątku .
Awatar użytkownika
IŻIK
Posty: 1795
Rejestracja: 16 marca 2009, 17:57
Motocykl: Yamaha 535-Czarnula
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Wiek: 56
Status: Offline

Re: Nawigacja

Post autor: IŻIK »

3_473467 a jeździłeś kiedyś na moto z navi?? Ja jeżdże wtedy kiedy potrzeba i przydaje się. To tylko elektronika i nic nie zastąpi myślenia, ale jest pomocne i osobicie polecam. Oczywiście urządzeniem trzeba się umieć posługiwać bo jak się głupoty powpisuje to nas zaprowadzi na środek jeziora i będą pretensje że urządzenie jest głupie.
ELITARNA LOŻA SZYDERCÓW
Obrazek
Awatar użytkownika
toooomelo
Posty: 5401
Rejestracja: 30 kwietnia 2011, 18:04
Motocykl: XV535 -> FZS600
Lokalizacja: Poznań/Luboń
Wiek: 55
Kontakt:
Status: Offline

Re: Nawigacja

Post autor: toooomelo »

Tatar pisze:... nie do końca ufam nawigacji...
Bo nie można polegać tylko na urządzeniach elektronicznych. To człowiek ma o wszystkim decydować.
Nawigacja ma tylko pomóc dotrzeć do celu. I jako taki "pomocnik" sprawdza się bardzo dobrze.
Rzadko używam navi (w aucie kilka razy, na moto dwa), ale uważam, że jest przydatne.
Viśniówka -> Mexicana -> Silverka
Obrazek
Awatar użytkownika
wwwolti
Posty: 1672
Rejestracja: 17 października 2007, 15:02
Motocykl: był i będzie
Lokalizacja: Warszawa Bemowo
Status: Offline

Re: Nawigacja

Post autor: wwwolti »

3_473467 pisze:No i po co ta agresja? :D
nie jestem agresywny, raczej napisałem tego posta jako żart. :)
wiele postów tu pokazuje fakty, jakie uzasadniają posiadanie navi i dowodzą że jest przydatna. jeżeli jej nie ufasz to nie używaj, ale nie pisz, że jak nie widzisz zakrętu to nie jedziesz bo to bajki. nie pisz, że navi kłamie bo to wszyscy wiedzą. to program jak każdy, czasami źle wyznaczy drogę, źle pokieruje itd...

ja nie traktuje navi jak prawdy objawionej. jeżdżąc nocą po dość krętej drodze jadę ostrożnie. ale jadę 2X bardziej ostrożnie jak widzę na ekranie że mam przed sobą zakręt 90*. co nie oznacza, że jadę 150 jak nie widzę drogi a navi pokazuje że jest prosta.

jak użyjesz tego z głową to tylko pomoże. takie jest moje zdanie.
pozdr
Wojtek
Awatar użytkownika
e_gregor
Posty: 2015
Rejestracja: 14 lutego 2010, 14:53
Motocykl: ZR7
Lokalizacja: Wrocław
Wiek: 42
Status: Offline

Re: Nawigacja

Post autor: e_gregor »

Szczerze przyznam, że na moto nie używałem... bo nie widzę takiej potrzeby. Może by mi się przydała jak bym wjeżdżał do np. Berlina. Moto to nie samochód - korki nie istnieją, więc złe skręcenie i wpakowanie się przez to w jakiś zator tylko w aucie jest tragedią. Dlatego jadąc do dużego miasta używam w puszcze ale na moto nie potrzebuję.

A z tymi zakrętami to poważnie mówię. Nie zapindalam jak jest wąska droga przez las i nie widzę co za zakrętem albo jak są budynki. Dlatego uwielbiam winkle przez pola - mogę wtedy pojechać "do podnóżków". W lasach wolę delektować się świeżym powietrzem :)
Głupota to największa choroba cywilizacyjna
Awatar użytkownika
tomik44
Posty: 1923
Rejestracja: 12 sierpnia 2011, 21:08
Motocykl: Trike bmw,virago 750
Lokalizacja: Toruń
Wiek: 65
Status: Offline

Re: Nawigacja

Post autor: tomik44 »

Moim zdaniem Navi , to pożyteczna rzecz, np. mając sklerozę pakuję manele siadam na hulajnogę i po godzinie jazdy zapomniałem dokąd zmierzam , no i co mam wrócić do domu - o ile pamiętam gdzie mieszkam :lol: , lukam na Navi i co :lol: już wiem dokąd zmierzam !!! :chopper:
Tomek vel Godżilla ;)
Awatar użytkownika
Adziel
Posty: 1608
Rejestracja: 09 grudnia 2010, 21:13
Motocykl: Yamaha xv 1000 GE
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Wiek: 57
Status: Offline

Re: Nawigacja

Post autor: Adziel »

A czy to możliwe że moja navi- Goclever, wyczuła mobilny fotoradar w nieoznakowanym radiowozie ?? mijałem ich wczoraj gdzieś w polach za Częstochową i zaczęła pikać - tak jakbym mijał stacjonarny ??? :D
Obrazek
Awatar użytkownika
-waldi-
Posty: 7073
Rejestracja: 14 kwietnia 2009, 22:29
Motocykl: XV700N '85/96+ST1100
Lokalizacja: Oświęcim
Wiek: 46
Kontakt:
Status: Offline

Re: Nawigacja

Post autor: -waldi- »

a moze masz wklepane fotoradary przenośne jako POI - ja tak mam
Obrazek
ELITARNA LOŻA SZYDERCÓW
Obrazek
NIE UFAJ MECHANIKOWI, ZRÓB TO SAM !!!
Nie udzielam porad na PW - od tego jest forum!
Awatar użytkownika
Adziel
Posty: 1608
Rejestracja: 09 grudnia 2010, 21:13
Motocykl: Yamaha xv 1000 GE
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Wiek: 57
Status: Offline

Re: Nawigacja

Post autor: Adziel »

Tego nie wiem ( musze sprawdzić) , jeżdże na oryginalnej mapie goclevera - byłem zdumiony , co to za mądre urządzenie :lol:
Obrazek
Awatar użytkownika
IŻIK
Posty: 1795
Rejestracja: 16 marca 2009, 17:57
Motocykl: Yamaha 535-Czarnula
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Wiek: 56
Status: Offline

Re: Nawigacja

Post autor: IŻIK »

Żadna nawigacja nie jest antyradarem (nie łapie fal radaru) , jedynie co, to tak jak waldi napisał, możesz mieć wklepane POI "radary przenośne" i dlatego informowało. Pamiętasz gdzie to było, to możesz prześledzić następnym razem, lub teraz na mapie, w tym miejscu, jak powiększysz to powinno pokazać "radar przenośny".
ELITARNA LOŻA SZYDERCÓW
Obrazek
Awatar użytkownika
MarQs
Posty: 37
Rejestracja: 29 czerwca 2010, 19:31
Motocykl: XV535 H '92r.
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle
Status: Offline

Re: Nawigacja

Post autor: MarQs »

Witam szanownych kolegów.
Mam pytanie do kolegów używających Larka 35AT.

1) Czy to naturalne, że klapka baterii wyraźnie odstaje od powierzchni plecków? Tak na 2-3mm. Oczywiście ze śrubami przykręconymi. Efekt jest ten sam bez różnicy czy jest wsadzona bateria i gumka-uszczelka czy nie. Jest to o tyle denerwujące, że trzymając navi w ręce cały czas czuję tę nierówność i zastanawiam się, czy nie będzie przeszkadzała przy uchwycie motocyklowym (jeszcze za wczesna wiosna, żeby montować i jeździć ;) ).

2) Czy u wszystkich kolegów wyświetlacz sprawia wrażenie, że jest wciśnięty na siłę i ciągle naprężony? Chodzi o pojawiające się "przebarwienia" charakterystyczne dla giętych wyświetlaczy LCD. Pojawia się to u mnie przy każdym naciśnięciu na ekran, delikatnym naciśnięciu klapki baterii, bądź próbie "gięcia" nawigacji trzymając za jej rogi.

A tak poza tym, to nawigacja sprawia pozytywne wrażenie. Jest szybka, nie wiesza się. W miarę jasny wyświetlacz i wysoka głośność maksymalna przypuszczam, że pozwoli na używanie na moto bez słuchawek.
dydzio
Posty: 792
Rejestracja: 22 sierpnia 2010, 13:24
Motocykl: XV 750 `95
Lokalizacja: Kattowitz
Wiek: 40
Status: Offline

Re: Nawigacja

Post autor: dydzio »

1. u mnie odstaje 0,5-1mm na środku, na brzegach przylega. Może uszczelka źle siedzi?
2. chyba czegoś podobnego nie zauważyłem...
Co do szybkości - widziałem tańsze i szybsze, tyle, że nie motocyklowe. Fajnie, że ma bluetooth, szkoda, że nie z każdą słuchawką współpracuje.
Awatar użytkownika
misio112
Posty: 36
Rejestracja: 09 lutego 2013, 19:55
Motocykl: XV 750 Virago 89rok
Lokalizacja: Busko-Zdrój
Status: Offline

Re: Nawigacja

Post autor: misio112 »

Witam. Jak bateria odstaje to bardziej wygląda na uszkodzenie baterii /powoli puchnie/. Wyświetlacz też może być przyczyna tego. Ja używam fona z Androidem i zainstalowanym Yanosikiem. Działa super, navi i CB w jednym.
Im bardziej w domu baba pyskata, tym chłop częściej na motocykl wylata.
Odważni nie żyją wiecznie, lecz ostrożni nie żyją wcale.
Motocykle są jak wódka, prawdziwa jazda zaczyna się od 0,75.
Obrazek
Awatar użytkownika
grzegorzbr2
Posty: 4923
Rejestracja: 13 listopada 2012, 21:00
Motocykl: XV 535 1,1 1,7 1,3
Lokalizacja: Świętokrzyskie - TOP
Wiek: 52
Status: Offline

Re: Nawigacja

Post autor: grzegorzbr2 »

Witajcie, planuję zakupić nawigację na moje 535 w cenie do 600 - 700zł, nie wiem jaki model wybrać :roll: , kożystacie z tego typu urządzeń :?: na co zwracać uwagę przy zakupie :?: a może ktoś poleci sprawdzony model :?: Dzięki za cenne wskazówki :nazdrowie:
Awatar użytkownika
grzegorzbr2
Posty: 4923
Rejestracja: 13 listopada 2012, 21:00
Motocykl: XV 535 1,1 1,7 1,3
Lokalizacja: Świętokrzyskie - TOP
Wiek: 52
Status: Offline

Re: Nawigacja

Post autor: grzegorzbr2 »

Dziś zamówiłem taką http://allegro.pl/show_item.php?item=35 ... tabsAnchor czekam na przesyłkę, ktoś z Was posiada taką?
Awatar użytkownika
Cpt. Nemo
Posty: 1560
Rejestracja: 22 kwietnia 2011, 13:11
Motocykl: Yamaha Virago 535
Lokalizacja: Warszawa Wawrzyszew
Status: Offline

Re: Nawigacja

Post autor: Cpt. Nemo »

No niestety TomTom to nie jest najlepszy wynalazek na Polske, daleko mu na naszych drogach do Automapy lub choćby NaviExperta
Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi...
Pozdrawiam, cpt. Nemo
Awatar użytkownika
leszekk
Posty: 4146
Rejestracja: 26 kwietnia 2009, 21:35
Motocykl: XV750 -> BMW R1200GS
Lokalizacja: mazowieckie
Status: Offline

Re: Nawigacja

Post autor: leszekk »

Za te pieniądze swobodnie wyrabiasz się na Garmina z dożywotnią aktualizacją map całej europy (bodaj model 350)
In God we Trust -- all others must submit an X.509 certificate.
ODPOWIEDZ