(chyba) Stacyjka nie łączy [XV535]

Tematy związane z ukladem elektrycznym Virago
Awatar użytkownika
pestek
Posty: 2023
Rejestracja: 04 września 2007, 12:19
Motocykl: XV535 '95
Lokalizacja: Warszawa (Ursus)
Wiek: 44
Kontakt:
Status: Offline

(chyba) Stacyjka nie łączy [XV535]

Post autor: pestek »

Witam,
Bardzo rzadko tu zaglądam bo moto mnie nie prowokuje ku temu no ale czasem trzeba :roll:
Trochę poszperałem ale nie widzę za bardzo podobnego tematu, jak jest to proszę o opierd... ;) i zmoderowanie :mrgreen:
Do rzeczy:
Od jakiegoś czasu mam kłopoty ze stacyjką. Musiałem poruszać kluczykiem, znaleźć odpowiednią jego pozycję, żeby zapłon włączyć. Czasem i tak gasł po włączeniu świateł i trzeba było ruszyć znów kluczykiem. Ale raczej nie zdarzało się żeby w czasie jazdy gasł, bardzo sporadycznie. Dziś natomiast 4 razy po drodze do pracy, a to już jest absolutnie nieakceptowane. Jakoś trudniej było znaleźć tą "odpowiednią pozycję" kluczyka dzisiaj. Kiedyś gdy zaczynały mi się te kłopoty i pierwszy raz zgasła w trasie, wiązałem to z akumulatorem, bo był słaby i klemami bo pęknięte. Wymiana aku pomogła na dłużej, nie gasł w czasie jazdy. Niestety jest gorzej.
Z informacji dodatkowych to kontrolka kierunków niedawno przestała działać. Ja tych faktów nie łączę (pewnie tylko żarówka) ale z racji, że laik jestem mogę się mylić.
Pytanie: czy dobrze myślę że to stacyjka, czy jest jakąś szansa że to coś innego? Czy wymiana aku kiedyś pomogła tylko dlatego ze większy prąd, powodował stabilniejsze połączenie galwaniczne?
Regulator raczej wykluczałem skoro ruszanie kluczykiem pomagało.
Co dalej? Jest sens rozkręcać stacyjkę i coś w niej rzeźbić czy od razy kupować nową? Wolałbym nie musieć nosić dodatkowego kluczyka, jest jakaś metoda na to, oczywiście oprócz wymiany korka baku i siedzenia pasażera w komplecie ze stacyjką. :)
Zanim napiszesz pierwszą wiadomość przeczytaj REGULAMIN (kliknij tu)
_______________________________
Awatar użytkownika
radar64
Posty: 525
Rejestracja: 15 sierpnia 2008, 18:03
Motocykl: VTX 1300
Lokalizacja: w-wa/N.Iwiczna
Wiek: 59
Status: Offline

Re: (chyba) Stacyjka nie łączy [XV535]

Post autor: radar64 »

Trza by się miernikiem jakim pod styki stacyjki podpiąć i poruszać kluczykiem.Ew .popatrzeć gdzie + ze stacyjki wylata i tam podpiąć się z żarówką taką21W żeby zobaczyć co styki mówią pod obciążeniem.Nie oglądałem nigdy "gołej" stacyjki więc nie wiem czy da się tam bezinwazyjnie ingerować celem poprawienia styków.
Awatar użytkownika
kyller
Posty: 2198
Rejestracja: 13 marca 2008, 11:05
Motocykl: pożyczony XV1000
Lokalizacja: Warszawa
Wiek: 55
Status: Offline

Re: (chyba) Stacyjka nie łączy [XV535]

Post autor: kyller »

pestek a inne kontrolki ci działaja ?
Awatar użytkownika
pestek
Posty: 2023
Rejestracja: 04 września 2007, 12:19
Motocykl: XV535 '95
Lokalizacja: Warszawa (Ursus)
Wiek: 44
Kontakt:
Status: Offline

Re: (chyba) Stacyjka nie łączy [XV535]

Post autor: pestek »

kyller pisze:pestek a inne kontrolki ci działają ?
tak, kontrolka długich i neutralnego mi działają, oczywiście wtedy gdy kluczyk prawidłowo ustawiony, bo jak rozłączy to oczywiście wszyściutko.
A z tą kontrolką kierunkowskazów to tak było że najpierw czasem nie działała, potem tylko czasem działała, a teraz wcale.
Zanim napiszesz pierwszą wiadomość przeczytaj REGULAMIN (kliknij tu)
_______________________________
Awatar użytkownika
kyller
Posty: 2198
Rejestracja: 13 marca 2008, 11:05
Motocykl: pożyczony XV1000
Lokalizacja: Warszawa
Wiek: 55
Status: Offline

Re: (chyba) Stacyjka nie łączy [XV535]

Post autor: kyller »

rozbieraj ta stacyjkę
ją sie dośc łatwo rozbiera
byc moze jest po prostu zasyfiona
Awatar użytkownika
pestek
Posty: 2023
Rejestracja: 04 września 2007, 12:19
Motocykl: XV535 '95
Lokalizacja: Warszawa (Ursus)
Wiek: 44
Kontakt:
Status: Offline

Re: (chyba) Stacyjka nie łączy [XV535]

Post autor: pestek »

No niestety nie dałem rady. Ta śruba mocująca, na klucz imbusowy tak się zapiekła, że nie udało mi się odkręcić. Potraktowałem ja WD40 z przodu, ten gwint co wystaje z tyłu, pukałem, stukałem, siłowałem się, klucze się wykręcały gięły i czułem że jak jeszcze mocniej pociągnę to albo klucz albo śruba pójdzie. Może do jutra trochę ją WD spenetruje, dziś odpuściłem.
Wlałem do środka stacyjki WD40. Kluczyk delikatniej chodzi i chyba trochę lepiej, łatwiej załapuje ale to nie rozwiązanie docelowe, na pewno.
Acha, wiem ze ten kłopot był powszechny - u mnie też nie idzie w żaden sposób przekręcić w pozycję świateł pozycyjnych.
Zanim napiszesz pierwszą wiadomość przeczytaj REGULAMIN (kliknij tu)
_______________________________
podbiel
Posty: 1639
Rejestracja: 05 czerwca 2010, 14:09
Motocykl: virago xv750 '95
Status: Offline

Re: (chyba) Stacyjka nie łączy [XV535]

Post autor: podbiel »

nie psikaj niczym do stacyjki bo płyn penetrujący i ewentualne opiłki zablokują ci ją na amen, lepiej najpierw rozebrać, wymyć, wysuszyć sprężonym powietrzem i dopiero czymś delikatnie nasmarować
Awatar użytkownika
pestek
Posty: 2023
Rejestracja: 04 września 2007, 12:19
Motocykl: XV535 '95
Lokalizacja: Warszawa (Ursus)
Wiek: 44
Kontakt:
Status: Offline

Re: (chyba) Stacyjka nie łączy [XV535]

Post autor: pestek »

Za późno, w takim stanie i tak się nie nadawała do użytku. Sporo wlałem może wypłukałem syf. Ale wydaje mi się ze to jakieś "wyrobienie" mechaniczne.
Zanim napiszesz pierwszą wiadomość przeczytaj REGULAMIN (kliknij tu)
_______________________________
Awatar użytkownika
Stilgar
Posty: 5482
Rejestracja: 22 grudnia 2007, 09:37
Motocykl: Virago>Debilka>STonka>Varan
Lokalizacja: Gorzów Wielkopolski
Wiek: 48
Kontakt:
Status: Offline

Re: (chyba) Stacyjka nie łączy [XV535]

Post autor: Stilgar »

Mam gdzieś moją starą stacyjkę, muszę poszukać, może uda Ci się tylko wymienić wkładkę ?
Administrator zastrzega sobie możliwość zbanowania ze względu na klauzulę sumienia.
Awatar użytkownika
pestek
Posty: 2023
Rejestracja: 04 września 2007, 12:19
Motocykl: XV535 '95
Lokalizacja: Warszawa (Ursus)
Wiek: 44
Kontakt:
Status: Offline

Re: (chyba) Stacyjka nie łączy [XV535]

Post autor: pestek »

No niestety, dziś uzbrojony w różnorakie imbusy i przedłużki wziąłem sie do odkręcania ale śruba nie przetrwała tego dwudniowego oblężenia. za cholerę nie chciała puścić az w końcu wyrobiła sie w środku i klapa. Chyba tylko rozwiercanie moze pomóc. Pocieszające, że stacyjka zaczeła łapac prawie za kazdym razem dzisiaj, chyba pomogło to WD.
stilgar, jak znajdziesz to daj znać, jakoś będę musiał ja wymontować w końcu, na razie mi witki opadły.
Kontrolka kierunków nie działała, bo żarówka była spalona.
Zanim napiszesz pierwszą wiadomość przeczytaj REGULAMIN (kliknij tu)
_______________________________
Awatar użytkownika
Munary
Posty: 1989
Rejestracja: 04 sierpnia 2008, 21:03
Motocykl: VT1100 Shadow C3aero
Lokalizacja: Wieliszew/Warszawa
Wiek: 65
Kontakt:
Status: Offline

Re: (chyba) Stacyjka nie łączy [XV535]

Post autor: Munary »

pestuś jedno słowo - docent
Gang Dzikich Wieprzy
Obrazek
Lepiej mieć tasiemca, niż żadnego życia wewnętrznego.
Grupa Warszawa
AntiGraf - Zadaszenie Tarasów
Agencja Ubezpieczeniowa - Ergo Hestia, PZU, Gothaer, Allianz
ODPOWIEDZ