rozrusznik odpalanie motocykla

Tematy związane z ukladem elektrycznym Virago
Awatar użytkownika
jedrix
Posty: 48
Rejestracja: 09 maja 2010, 19:44
Motocykl: Yamaha xv 750 SE
Lokalizacja: Sulecin
Wiek: 32
Status: Offline

rozrusznik odpalanie motocykla

Post autor: jedrix »

Witam przepraszam jeżeli powtarzam temat jestem tutaj nowy może za słabo szukałem . Zawsze odpalałem motocykle z Kopa i mam parę pytań jeżeli odpalam moją xV 750 SE
wiadomo odkręcam kraniki jeżeli jest zimna to daje ssanie i teraz pytanie na maxa czy do połowy następnie klikamy na starter nie dodajemy gazu tak? jezeli motocykl był wcześniej odpalany to powinien zaskoczyć bez ssania i bez dodawania gazu? POdczas kupowania powiedziano mi ze akumulator jest słaby dlatego tak dziwnie słabo kręci podładowałem go jest juz lepiej chociaż czasem wydaje mi sie ze zadługo trzymam moze trzeba szczotki przeczyścić Proszę o odpowiedz jak jest u was z tym odpalaniem z góry dzięki pozdrawiam
"Nie ważne jakim motocyklem jeździsz ważne jak do tego podchodzisz..." Znów wytarta skóra wytarte dżinsy znów dosiadasz maszyny szosa motoru ryk"
Awatar użytkownika
-waldi-
Posty: 7073
Rejestracja: 14 kwietnia 2009, 22:29
Motocykl: XV700N '85/96+ST1100
Lokalizacja: Oświęcim
Wiek: 46
Kontakt:
Status: Offline

Re: rozrusznik odpalanie motocykla

Post autor: -waldi- »

co do ilości ssania na zimnym to musisz sam wyczuć i bez gazu odpalasz.
Jeżeli ciepły to oczywiście bez ssania i minimalnie gazu dodajesz

jeżeli ciężko kręci to pasowało by było rozrusznik przeglądnąć
Obrazek
ELITARNA LOŻA SZYDERCÓW
Obrazek
NIE UFAJ MECHANIKOWI, ZRÓB TO SAM !!!
Nie udzielam porad na PW - od tego jest forum!
Awatar użytkownika
jedrix
Posty: 48
Rejestracja: 09 maja 2010, 19:44
Motocykl: Yamaha xv 750 SE
Lokalizacja: Sulecin
Wiek: 32
Status: Offline

Re: rozrusznik odpalanie motocykla

Post autor: jedrix »

A jeżeli jest słaby akumulator to rozrusznik ulega niszczeniu jeżeli kręcimy na słabym aku. no ale po przekręceniu kluczyka światla swiecą kierunki działają klakson też to wykluczam akumulator potem jak odpalałem to już lepiej Było morze kwestia wyczucia jeszcze muszę świece sprawdzić przewody WN
"Nie ważne jakim motocyklem jeździsz ważne jak do tego podchodzisz..." Znów wytarta skóra wytarte dżinsy znów dosiadasz maszyny szosa motoru ryk"
Awatar użytkownika
-waldi-
Posty: 7073
Rejestracja: 14 kwietnia 2009, 22:29
Motocykl: XV700N '85/96+ST1100
Lokalizacja: Oświęcim
Wiek: 46
Kontakt:
Status: Offline

Re: rozrusznik odpalanie motocykla

Post autor: -waldi- »

Na światła jeszcze może wystarczać aku, ale na rozruszniku wysiada.

Podłącz pod akumulator samochodowy i wtedy zakręć, a wszystko się wyjaśni
Obrazek
ELITARNA LOŻA SZYDERCÓW
Obrazek
NIE UFAJ MECHANIKOWI, ZRÓB TO SAM !!!
Nie udzielam porad na PW - od tego jest forum!
Awatar użytkownika
jedrix
Posty: 48
Rejestracja: 09 maja 2010, 19:44
Motocykl: Yamaha xv 750 SE
Lokalizacja: Sulecin
Wiek: 32
Status: Offline

Re: rozrusznik odpalanie motocykla

Post autor: jedrix »

ok dzisiaj wieczorem pobawię się z tym akumulatorem od samochodu dzięki za pomoc a czy są może jakieś schematy tego rozrusznika mam tylko prostą książeczkę serwisową ale tam bardzo ogólnie jest opisana wymiana olejów itp. ale to potem jeżeli bedzie coś nie tak jak powinno będziemy myśleć dzięki za porady
"Nie ważne jakim motocyklem jeździsz ważne jak do tego podchodzisz..." Znów wytarta skóra wytarte dżinsy znów dosiadasz maszyny szosa motoru ryk"
Awatar użytkownika
Flower
Posty: 1401
Rejestracja: 09 marca 2009, 21:59
Motocykl: Jędza - XV535 (2YL)
Lokalizacja: Krosno Odrzańskie
Wiek: 33
Status: Offline

Re: rozrusznik odpalanie motocykla

Post autor: Flower »

Z reguły mówi się, że odpalasz na pełnym ssaniu bez gazu i po odpaleniu zmniejszasz ssanie do połowy.

"Ci którzy rezygnują z Wolności w imię bezpieczeństwa, nie zasługują na żadne z nich."

Thomas Jefferson
Blunio pisze: wypada świat widzieć takim jaki jest, a nie taki jakby niektórzy chceli żebyś go widział.
Awatar użytkownika
e_gregor
Posty: 2015
Rejestracja: 14 lutego 2010, 14:53
Motocykl: ZR7
Lokalizacja: Wrocław
Wiek: 42
Status: Offline

Re: rozrusznik odpalanie motocykla

Post autor: e_gregor »

W instrukcji XV250 jest napisane:

Dla otoczenia powyżej 10oC - 25s używania ssania

Dla temperatur poniżej 10oC - 35s na maksa, 2,5min na połowę

Oczywiście jest dopisane, że są to wartości "około" i faktycznie czas zależny jest do temperatury. Nie należy też używać ssania za długo, żeby nie emitować za dużo zanieczyszczeń, bla, bla, bla...
Głupota to największa choroba cywilizacyjna
Awatar użytkownika
ZWIERZAK
Posty: 1028
Rejestracja: 04 listopada 2007, 13:57
Motocykl: VIRAGO 750 83'
Lokalizacja: Lachowice
Wiek: 35
Status: Offline

Re: rozrusznik odpalanie motocykla

Post autor: ZWIERZAK »

Ja tam swój motorek zawsze jak jest zimny to odpalam na pełnym ssaniu i z lekkim gazem, potem pomału zmniejszam aż będzie chodził w miare na wolnych obrotach. A jak jest silnik ciepły to z lekkim gazem i musi iść.
-waldi- pisze:Podłącz pod akumulator samochodowy i wtedy zakręć, a wszystko się wyjaśni

waldi-wydaje mi się że na samochodowym zawsze będzie lepiej kręcił bo jest mocniejszy, ale z drugiej strony jak będzie kręcił tak samo tzn że rozrusznik coś nie halo
"Ludzie nie latają, bo nie wierzą, że potrafią. Gdyby nie pokazano im kiedyś, że mogą pływać, do dziś wszyscy by się topili po wrzuceniu do wody"-William Wharton "Ptasiek"
Awatar użytkownika
jedrix
Posty: 48
Rejestracja: 09 maja 2010, 19:44
Motocykl: Yamaha xv 750 SE
Lokalizacja: Sulecin
Wiek: 32
Status: Offline

Re: rozrusznik odpalanie motocykla

Post autor: jedrix »

dzisiaj na zimnym silniku dałem ssanie ponad połowę i odpaliła elegancko potem jak sie rozgrzała odpaliłem z lekkim dodaniem gazu nie gaśnie ale winne też były świece znaczy 1 świeca miała przebicie wymieniłem obie :grin: pozdrawiam
"Nie ważne jakim motocyklem jeździsz ważne jak do tego podchodzisz..." Znów wytarta skóra wytarte dżinsy znów dosiadasz maszyny szosa motoru ryk"
Awatar użytkownika
hyny
Posty: 286
Rejestracja: 10 kwietnia 2009, 00:14
Motocykl: Virago XV 535 ... '94r / 2YL-46PS
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle
Wiek: 61
Status: Offline

Re: rozrusznik odpalanie motocykla

Post autor: hyny »

Odpalam zimny ze ssaniem (ok 1/2 ssania) + deczko gazu. Odpala za pierwszym obrotem wału. Próbowałem bez gazu w róznych ustawieniach ssania - na lekim ssaniu (ok 1/4), na pełnym ssaniu (całkowicie do bani-jakby zalewało). I jednak bez gazu łapie zdecydowanie gorzej, trzeba rozrusznikiem dłużej kręcić. Deczko gazu i róznica kolosalna w odpalaniu zimnego, jak i oczywiscie ciepłego.
A do tych co narzekają na odpalanie : http://www.youtube.com/watch?v=DDWqJe1d ... re=related
Były-Junak M10, CZ175Sport, Pannonia, Iż49, Simson Avo 425S
Virago na żywo
Fotki Lali
Awatar użytkownika
Schwartzu
Posty: 1805
Rejestracja: 23 kwietnia 2009, 21:03
Motocykl: XV535'99, BMWR1100RT
Lokalizacja: Warszawa
Wiek: 39
Status: Offline

Re: rozrusznik odpalanie motocykla

Post autor: Schwartzu »

hyny pisze:A do tych co narzekają na odpalanie : http://www.youtube.com/wa...feature=related
Odpalanie takiego czegoś to pikuś, gorzej z tankowaniem....

U mnie daje rade bez ssania, jedynie trochę gazu dodaję.
"Without Contraries is no progression. Attraction and Repulsion, reason and Energy, Love and Hate, are necessary to Human existence."
W. Blake
Awatar użytkownika
hyny
Posty: 286
Rejestracja: 10 kwietnia 2009, 00:14
Motocykl: Virago XV 535 ... '94r / 2YL-46PS
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle
Wiek: 61
Status: Offline

Re: rozrusznik odpalanie motocykla

Post autor: hyny »

Schwartzu pisze:U mnie daje rade bez ssania, jedynie trochę gazu dodaję.
zimny odpala Ci bez ssania ? Moja odpali bez ssania ( z dośc dużym gazem), ale na wolnych pochodzi troche, spada z obrotów i gasnie. Podkręce wolne obroty, to zimna chodzi, ale po nagrzaniu silnik wyje .
Były-Junak M10, CZ175Sport, Pannonia, Iż49, Simson Avo 425S
Virago na żywo
Fotki Lali
Awatar użytkownika
Schwartzu
Posty: 1805
Rejestracja: 23 kwietnia 2009, 21:03
Motocykl: XV535'99, BMWR1100RT
Lokalizacja: Warszawa
Wiek: 39
Status: Offline

Re: rozrusznik odpalanie motocykla

Post autor: Schwartzu »

hyny pisze:zimny odpala Ci bez ssania ?
Jeśli trzymany w garażu, po nocy oznacza zimny, to tak - odpala bez ssania. Ale podobnie, jeśli odpalę całkowicie bez dodania gazu, to na wolnych obrotach zwykle sam zgaśnie. Dlatego "przyspieszam" rozgrzewanie się podkręcając dwu-trzy krotnie gaz - wtedy chodzi już ładnie i nie gaśnie.
"Without Contraries is no progression. Attraction and Repulsion, reason and Energy, Love and Hate, are necessary to Human existence."
W. Blake
Awatar użytkownika
jojo80
Posty: 401
Rejestracja: 04 sierpnia 2009, 23:05
Motocykl: yamaha virago 535' 2YL. 46ps.91'
Lokalizacja: wadowice
Wiek: 43
Status: Offline

Re: rozrusznik odpalanie motocykla

Post autor: jojo80 »

u mnie tak jak hyny pisze. na ssaniu i bez gazu nici,trzeba dłuzej pokrecic i zapali[efekt jest taki jak by był zalany i sie powoli rozkreca] natomiast 1/2 lub całe ssanie nie gra roli u mnie,tylko troche gazu daje i odpala,natychmiast puszczam gaz,zmniejszam powoli ssanie[w miare rosnacych obr.] wyłaczam ssanie,rozklejam sprzegło i wio.
by jezdzic trzeba zyć...
tulik
Posty: 58
Rejestracja: 19 listopada 2009, 21:49
Motocykl: XV 535 Virago
Lokalizacja: Tarnów
Status: Offline

Re: rozrusznik odpalanie motocykla

Post autor: tulik »

Ja podobnie odpalam. Ssanie, bardzo lekko gazu i odrazu działa. A w 535 ma się odpalać z gazem? Bo słyszałem że motocykle ogólnie odpala się bez gazu.
Awatar użytkownika
kyller
Posty: 2198
Rejestracja: 13 marca 2008, 11:05
Motocykl: pożyczony XV1000
Lokalizacja: Warszawa
Wiek: 55
Status: Offline

Re: rozrusznik odpalanie motocykla

Post autor: kyller »

tulik pisze:Ja podobnie odpalam. Ssanie, bardzo lekko gazu i odrazu działa. A w 535 ma się odpalać z gazem? Bo słyszałem że motocykle ogólnie odpala się bez gazu.
a kogo sie pali z gazem? hauptman mi mówił....

no dobra na serio
tak sie odpala jak sie ustawi mozna z gazem mozna bez gazu
ODPOWIEDZ