zdechła !!!

Jeżeli masz kłopoty ze swoją Virago lub nie wiesz jak coś naprawić to idealne miejsce by o tym napisać
michay
Posty: 37
Rejestracja: 02 listopada 2009, 18:17
Motocykl: Virago 535 92
Lokalizacja: Leszno
Status: Offline

zdechła !!!

Post autor: michay »

Witam,
Jakiś czas temu nareszcie nabyłem drogą zakupu motorek. Jeździł, jeździł i koniec. Po ostatniej rundce postawiłem w garażu. Po tygodniu zachodzę, odpalam i nic. Kręci, śmierdzi paliwem i to wszystko. Dodam, że paliła na dotyk zimna czy ciepła. Dzisiaj założyłem świece nowe, iskrę sprawdzałem, paliwo jest, odczepiłem wężyk zasilający gaźnik, poleciało do rękawa. Naładowałem aku, kręci i nic tylko jeden strzał z rury. Wszystkie psy z okolicy zawyły. Myślę i nic nie mogę wymyślić. Pytanie mam co rozłącza wyłącznik od nóżki - prąd czy paliwo bo może to jego wina(myślę że paliwo). Czytałem też posty odnośnie pompy paliwa i odgłosów jakie wydaje. U mnie to jest jednorazowe tryt w momencie przełączenia na run i żadnego innego szelestu, jak było wcześniej nie wiem bo moto gadał więc nie słuchałem. Odkryłem też przy okazji, że jak zmienię pozycję kranika tego przy wale z pozycji on na tę "drugą" to leci paliwo na kardan. Czy to jest ok? No i jeszcze filtr paliwa, niby jest napisane że pod siedzeniem ale to co tam znalazłem to nie przypomina filtra. Ogólnie zielony jestem ale cierpię po pogoda jeszcze nie zgorsza a moto stoi. Może jakieś sugestie?

[ Dodano: Wto Gru 08, 2009 9:56 pm ]
No i zakupiem ponownie komplet swiec i ... zapalila!!! Trudno w to uwierzyc ale dwa nowe komplety a jeden do dupy !
Awatar użytkownika
martn1979
Posty: 89
Rejestracja: 29 marca 2009, 14:02
Motocykl: Viracha
Lokalizacja: Poznań
Wiek: 45
Status: Offline

Re: zdechła !!!

Post autor: martn1979 »

moze regulator napiecia...

ps. moim zdaniem podnozek to sprawa odciecia zapłonu

[ Dodano: Wto Gru 08, 2009 10:30 pm ]
a to sie ciesze gratuluje :)
Awatar użytkownika
Blunio
Posty: 5793
Rejestracja: 11 marca 2008, 10:21
Motocykl: Trek X-Caliber 8
Lokalizacja: Warszawa Bemowo
Wiek: 72
Status: Offline

Re: zdechła !!!

Post autor: Blunio »

michay pisze:dwa nowe komplety a jeden do dupy
Niekoniecznie. Wyczyść, wysusz, a może się okazać OK !
michay pisze:pozycji on na tę "drugą" to leci paliwo na kardan. Czy to jest ok? No i jeszcze filtr paliwa, niby jest napisane że pod siedzeniem ale to co tam znalazłem to nie przypomina filtra.
Generalnie ludzie z forum nie polecają "kręcenia" kranikiem, bo to się kończy wyciekami. A skończy się zakupem zestawu naprawczego i kupą roboty.
Filtr paliwa jest pod siedzeniem kierowcy, tylko w takiej obsadzie z gumy, na wierzchu dolnego zbiornika. Popatrz po przewodach paliwowych, to go znajdziesz (o ile poprzedni właściciel go nie zdemontował).
michay pisze:tylko jeden strzał z rury
Uważaj, wszak u Was to zabronione :mrgreen:
Nadzieja to ogień. To ogień, który chce płonąć nawet wtedy, gdy jest gaszony. Nadzieja to nieodparte dążenie, by odnajdywać sens w bezsensie i odkrywać prawdę w zamęcie kłamstw.
Samochód z Niemiec a kobieta z Polski - nigdy odwrotnie!!!
michay
Posty: 37
Rejestracja: 02 listopada 2009, 18:17
Motocykl: Virago 535 92
Lokalizacja: Leszno
Status: Offline

Re: zdechła !!!

Post autor: michay »

W miejscu filtra jest rurka miedziana. Majster przygotowal moto w 100 procentach !!!
Ja pierdole, czlowiek madrzeje z wiekiem lecz czesto jest to wieko od trumny...
pozdro
Awatar użytkownika
Blunio
Posty: 5793
Rejestracja: 11 marca 2008, 10:21
Motocykl: Trek X-Caliber 8
Lokalizacja: Warszawa Bemowo
Wiek: 72
Status: Offline

Re: zdechła !!!

Post autor: Blunio »

michay pisze:W miejscu filtra jest rurka miedziana
Pomysłowość ludzka nie zna granic :twisted: Sam filtr to niewielki wydatek, ale ja się długo naszukałem, żeby kupić taki, który by pasował zarówno do obejmy, jak i średnicą króćców. W końcu przepłukałem oryginalny filtr i działało. Poza tym jak w "kraniku" są odpowiednio osadzone rureczki czerpiące paliwo, to większość zanieczyszczeń wyłapują siateczki znajdujące się na końcach rureczek. Miałem podobny przypadek, że rureczka wysunęła się z kranika i czerpało paliwo z zanieczyszczeniami. W czasie jazdy poczułem zapach paliwa i po zatrzymaniu się skonstatowałem, że paliwo kapie tam, gdzie czerpane jest powietrze, czyli chromowana "łezka" po prawej stronie górnego zbiornika paliwa. Po nitce do kłębka stwierdziłem, że paliwo wydostaje się z przewodu odpowietrzającego jeden z gaźników. Otworzyłem komorę pływakową podejrzanego gaźnika, niby nic nie znalazłem, ale to mógł być mały paproch, który zawiesił iglicę zaworka. Po złożeniu wszystkiego do kupy motocykl pojechał bez problemu. Tak że obowiązkowo załóż filtr, a przy okazji zrób porządek z "kranikiem", czyli sprawdź czy masz rezerwę.
Nadzieja to ogień. To ogień, który chce płonąć nawet wtedy, gdy jest gaszony. Nadzieja to nieodparte dążenie, by odnajdywać sens w bezsensie i odkrywać prawdę w zamęcie kłamstw.
Samochód z Niemiec a kobieta z Polski - nigdy odwrotnie!!!
Awatar użytkownika
wąsaty7
Posty: 1418
Rejestracja: 25 stycznia 2009, 14:00
Motocykl: XV 1100 98r.
Lokalizacja: Szczecin
Status: Offline

Re: zdechła !!!

Post autor: wąsaty7 »

Nie wiem czy w xv535 jest sitko filtrujące paliwo zamontowane w części nieruchomej zaworu iglicowego poziomu paliwa.Ale wiem że w xv1100 gaźnik MIKUNI takie sitko się znajduje.Ta POMYSŁOWOŚĆ w postaci zamontowania rurki w miejsce filtra paliwa skończy cię zapchaniem sitka a w konsekwencji konieczność wymontowania i częściowego demontażu gaźnika.
Wąsaty7
Husky
Status: Offline

Re: zdechła !!!

Post autor: Husky »

Świece na 100% - ale już chyba ogarnąłeś temat :wink:
michay
Posty: 37
Rejestracja: 02 listopada 2009, 18:17
Motocykl: Virago 535 92
Lokalizacja: Leszno
Status: Offline

Re: zdechła !!!

Post autor: michay »

Świece, świece... ten sam sklep, taki sam komplet i zobaczcie. Sprawdzałem też naprzemian z tymi dobrymi i chodził jeden gar a palił z kłopotami. Myślę, że chyba trafiła mi się trefna partia. Nie mam ochoty ich już czyścić i suszyć bo może nie palą i znowu zamęczę aku.
Filtr założę obowiązkowo, nie potrzeba mi wiecej niespodzianek ale czy spasuję tam od 126p bo mi to tak wygląda? Blunio pisze by sprawdzić kranik ale co on ma wspólnego z rezerwą?
No i na koniec - moto rozgrzany więc chciałem sprawdzić czy oba równo gorące i zamiast złapać za żebra chwyciłem za kolano. Nie róbta tego chopy, nie łapta za kolana...
pozdro
Awatar użytkownika
motobambo
Posty: 350
Rejestracja: 26 stycznia 2009, 10:08
Motocykl: Junak
Lokalizacja: Pińczów
Wiek: 42
Kontakt:
Status: Offline

Re: zdechła !!!

Post autor: motobambo »

ale numer dzisiaj zachodze do garzu rano i mówie przepale maszynke a tu to samo niepali i pierwsze co to mysle świece a tu masz taki temat :D :) :rock: dzieki chłopaki ;)
Awatar użytkownika
Blunio
Posty: 5793
Rejestracja: 11 marca 2008, 10:21
Motocykl: Trek X-Caliber 8
Lokalizacja: Warszawa Bemowo
Wiek: 72
Status: Offline

Re: zdechła !!!

Post autor: Blunio »

michay pisze:Blunio pisze by sprawdzić kranik ale co on ma wspólnego z rezerwą?
Poczytaj TUTAJ Pod dolnym bakiem masz urządzenie wielofunkcyjne (kranik, rezerwę i pobieranie paliwa).
Nadzieja to ogień. To ogień, który chce płonąć nawet wtedy, gdy jest gaszony. Nadzieja to nieodparte dążenie, by odnajdywać sens w bezsensie i odkrywać prawdę w zamęcie kłamstw.
Samochód z Niemiec a kobieta z Polski - nigdy odwrotnie!!!
michay
Posty: 37
Rejestracja: 02 listopada 2009, 18:17
Motocykl: Virago 535 92
Lokalizacja: Leszno
Status: Offline

Re: zdechła !!!

Post autor: michay »

Motobambo pisz czy to świece były bo ciekaw.
Awatar użytkownika
motobambo
Posty: 350
Rejestracja: 26 stycznia 2009, 10:08
Motocykl: Junak
Lokalizacja: Pińczów
Wiek: 42
Kontakt:
Status: Offline

Re: zdechła !!!

Post autor: motobambo »

spoko musze zamówic a jak coś to dam znać .. niepali sie :D :rock:
michay
Posty: 37
Rejestracja: 02 listopada 2009, 18:17
Motocykl: Virago 535 92
Lokalizacja: Leszno
Status: Offline

Re: zdechła !!!

Post autor: michay »

I możesz spokojnie położyć się spać nie wiedząc co jest grane??? SZok
Hirem
Posty: 132
Rejestracja: 25 listopada 2007, 13:36
Motocykl: była Virago 535 94 r.
Lokalizacja: Leszno/koło Błonia
Wiek: 56
Status: Offline

Re: zdechła !!!

Post autor: Hirem »

michay pisze:Filtr założę obowiązkowo, nie potrzeba mi wiecej niespodzianek ale czy spasuję tam od 126p bo mi to tak wygląda?
Prawie pasuje. Ja kupiłem najmniejszy gabarytowo jaki był w sklepie motoryzacyjnym (nr.katalogowy FILPS842).Ważne by miał króćce o średnicy 8mm. Filtr .. maluchoski" jest trochę krótszy od oryginalnego i musiałem zmienić jeden przewód paliwowy na ciut dłuższy(ten między bakiem a filtrem).Zamiennik posiada również kryzę na środku po zgrzewie(oryginał ma na końcu), co utrudnia spasowanie w obejmach blaszkowych na baku (dosyć sztywne).Trochę je rozgiąć i wejdzie.
Tę przeszkodę pewnie będziesz miał z głowy.Nie masz filtra,to i nie masz gumowej opaski mocującej go do w/w blaszek. Nowy filtr wejdzie bez problemu.
Nieważne dokąd, ważne jak .......!
michay
Posty: 37
Rejestracja: 02 listopada 2009, 18:17
Motocykl: Virago 535 92
Lokalizacja: Leszno
Status: Offline

Re: zdechła !!!

Post autor: michay »

8mm wewnątrz czy na zewnątrz, pytam bo nie mam garażu przy sobie by zmierzyć...
Awatar użytkownika
Blunio
Posty: 5793
Rejestracja: 11 marca 2008, 10:21
Motocykl: Trek X-Caliber 8
Lokalizacja: Warszawa Bemowo
Wiek: 72
Status: Offline

Re: zdechła !!!

Post autor: Blunio »

Oh,michay :roll: . 8 mm to średnica zewn. króćca filtra. I średnica wewnętrzna przewodów paliwowych nasuwaneych na króćce.
michay pisze:garażu przy sobie by zmierzyć
Nie wiem jak Ty to robisz, ale ja mierzę suwmiarką :mrgreen:
Nadzieja to ogień. To ogień, który chce płonąć nawet wtedy, gdy jest gaszony. Nadzieja to nieodparte dążenie, by odnajdywać sens w bezsensie i odkrywać prawdę w zamęcie kłamstw.
Samochód z Niemiec a kobieta z Polski - nigdy odwrotnie!!!
Awatar użytkownika
MI_maly
Posty: 250
Rejestracja: 13 września 2009, 15:50
Motocykl: Virago XV 1000 GE
Lokalizacja: Wrocław
Wiek: 54
Status: Offline

Re: zdechła !!!

Post autor: MI_maly »

michay pisze:8mm wewnątrz czy na zewnątrz, pytam bo nie mam garażu przy sobie by zmierzyć...
Jak na zewnątrz garażu jest 8 mm, to w środku pewnikiem bedzie tyle samo :lol:

Sorki nie mogłem sie powstrzymać :mrgreen:
Do zobaczyska na trasie
πj πvo QufLove
Awatar użytkownika
Blunio
Posty: 5793
Rejestracja: 11 marca 2008, 10:21
Motocykl: Trek X-Caliber 8
Lokalizacja: Warszawa Bemowo
Wiek: 72
Status: Offline

Re: zdechła !!!

Post autor: Blunio »

Piotr B. pisze:Nie masz filtra,to i nie masz gumowej opaski mocującej go do w/w blaszek
Trzeba go będzie zabezpieczyć, żeby się nie przetarł od drgań. Normalnie stabilizuje go opaska, a gdy jej brak na skutek drgań będzie ocierał się o metal, ocierał i ... :shock:
Nadzieja to ogień. To ogień, który chce płonąć nawet wtedy, gdy jest gaszony. Nadzieja to nieodparte dążenie, by odnajdywać sens w bezsensie i odkrywać prawdę w zamęcie kłamstw.
Samochód z Niemiec a kobieta z Polski - nigdy odwrotnie!!!
Awatar użytkownika
kyller
Posty: 2198
Rejestracja: 13 marca 2008, 11:05
Motocykl: pożyczony XV1000
Lokalizacja: Warszawa
Wiek: 55
Status: Offline

Re: zdechła !!!

Post autor: kyller »

Blunio pisze:
Piotr B. pisze:Nie masz filtra,to i nie masz gumowej opaski mocującej go do w/w blaszek
Trzeba go będzie zabezpieczyć, żeby się nie przetarł od drgań. Normalnie stabilizuje go opaska, a gdy jej brak na skutek drgań będzie ocierał się o metal, ocierał i ... :shock:
i straci szczelność a potem bedzie pompa do wymiany
ja przerobiłem układ tak ze pod siedzeneim mam filtr zgrubny
a dokładny papierowy taki nalutki mam zaraz przed gaznikami i optycznie łatwo skontrolowac w jakim jest stanie
michay
Posty: 37
Rejestracja: 02 listopada 2009, 18:17
Motocykl: Virago 535 92
Lokalizacja: Leszno
Status: Offline

Re: zdechła !!!

Post autor: michay »

Wielkie dzięki panowie !!!
ODPOWIEDZ