535 z1999.Śruba M6 w rurze dolotowej do puszki tłumika

Jeżeli masz kłopoty ze swoją Virago lub nie wiesz jak coś naprawić to idealne miejsce by o tym napisać
migor
Posty: 41
Rejestracja: 05 czerwca 2009, 11:16
Motocykl: virago 535,1999r.
Lokalizacja: lubuskie
Status: Offline

535 z1999.Śruba M6 w rurze dolotowej do puszki tłumika

Post autor: migor »

Czy ktoś wie do czego służy śruba M6 (na każdą rurę osobno),która znajduje się od dołu rury odprowadzającej spaliny,tuż przed puszką tlumika.Wykręcenie tych śrub powoduje głośniejszy wydech i prawdopodobnie zwiększy moc (część spalin wypływa przed puszką tłumika).W jednym z postów przeczytałem opinię,że zmiana przepływu spalin może skutkować koniecznością ponownej regulacji gaźnika.Gdyby trzeba było ingerować w ustawienia gaźnika,nie będę eksperymentował z odkręcaniem tych śrub.
Awatar użytkownika
Szymon
Posty: 3317
Rejestracja: 11 kwietnia 2008, 09:42
Motocykl: Noise Generator 1100
Lokalizacja: Grójec
Wiek: 52
Status: Offline

Re: 535 z1999.Śruba M6 w rurze dolotowej do puszki tłumika

Post autor: Szymon »

Odkrecaj i nie wnikaj.
Taka zmiana to nie zmiana. Są bardziej radykalne- wtedy musisz sprawdzic i regulowac. Ale te śrubki na bank nie rzutuja na regulacje.
Kobieta, która jęczy w nocy, nie warczy w dzień.

Obrazek
Nicramw
Status: Offline

Re: 535 z1999.Śruba M6 w rurze dolotowej do puszki tłumika

Post autor: Nicramw »

Te otwory są na 99% do wkręcania tam sąd składu spalin. Potrzebnych do regulacji gaźników. Podejrzewam, że poza fabryką nikt tego nie robi w ten sposób :)
migor
Posty: 41
Rejestracja: 05 czerwca 2009, 11:16
Motocykl: virago 535,1999r.
Lokalizacja: lubuskie
Status: Offline

Re: 535 z1999.Śruba M6 w rurze dolotowej do puszki tłumika

Post autor: migor »

Po dwóch tygodniach i przejechaniu 600 km mogę stwierdzić,że wykręcenie śrub spowodowało głośniejszy wydech (nieuciążliwy) ,spalanie spadło o ok.0,4 litra(teraz spokojna jazda w mieście 4,6 l. ,w trasie do 110km/h 4,1 l.),mam odczucie,że sprawniej przyspiesza(być może błędne).Kolor świec pozostał ten sam brązowo-kawowy,nie strzela.Na chwilę obecną jeżdżę ze śrubami w piórniku.
Awatar użytkownika
eden
Posty: 145
Rejestracja: 03 lipca 2009, 22:31
Motocykl: był Yamaha 250, Jest KAWASAKI VN 900
Lokalizacja: Stargard Szczeciński
Wiek: 52
Status: Offline

Re: 535 z1999.Śruba M6 w rurze dolotowej do puszki tłumika

Post autor: eden »

ja wykręciłem i szybko wkręciłem bo mnie wkurzało pierdzenie z tej dziury przy szybkiej jeździe, ;-)))
prawdziwi mężczyźni nie piją mleka
prawdziwi mężczyźnie jedzą krowy
ODPOWIEDZ