ile oleju do kardana??

Wszysto co związane z silnikami naszych Virago
Awatar użytkownika
kris2k
Posty: 3403
Rejestracja: 15 czerwca 2010, 07:24
Motocykl: GuStaw
Lokalizacja: Pabianice
Wiek: 53
Status: Offline

Re: ile oleju do kardana??

Post autor: kris2k »

pisior pisze:
kris2k pisze:Przecież nikt nie będzie strzykawką tego oleju do silnika wstrzykiwał
kris i kto tu pije :lol: to wlewasz do dentki :lol:
Różowy, wytrzeźwiej. Przecież kolega już Nas wszystkich uświadomił że :




w virago nie wlewa się oleju do kardana tylko do tylnej przekładni, a kardan jest bez oleju!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Awatar użytkownika
pisior
Posty: 5366
Rejestracja: 21 sierpnia 2009, 12:55
Motocykl: 535,1100 1500 1255
Lokalizacja: kostrzyn nad odra
Wiek: 46
Status: Offline

Re: ile oleju do kardana??

Post autor: pisior »

:shock: no tak kardan to jest sprzeglem wychylnym ,a do przekladni kontowej sie leje :)
ps jestem trzezwy :)
od tygodnia :(
Obrazek
Awatar użytkownika
slawek
Posty: 32
Rejestracja: 18 września 2007, 16:59
Motocykl: virago 750 '92
Lokalizacja: Szczecin
Status: Offline

Re: ile oleju do kardana??

Post autor: slawek »

kolego krys2k
napisałem <<< np >>> co znaczy w polskim języku (((na przykład ))) a nie piłem tu akurat do konkretnego tekstu w tym poście tylko ogólnie, dałem lik na końcu do tematu takiego samego gdzie piszą klienci o tym ""kardanie"" i ile oleju lać do tej przekładni, tak wiec poradę tez udzieliłem , jak ktoś zainteresowany odpowiedzią to link kliknie i poczyta.
a piwa nikt mi nie musi stawiać, bo mogę se je kupić sam, a jak chcesz nazywać rzeczy inaczej to możesz swego motonga nazywać np. deskorolką czy nartami, twoja wola.
no i nie irytuj się tak, przecież akurat nic ty tu nie pisałeś ile lać tej oliwy do ""kardana"" :)
pozdrowionka
:rock:
:chopper:
Awatar użytkownika
kris2k
Posty: 3403
Rejestracja: 15 czerwca 2010, 07:24
Motocykl: GuStaw
Lokalizacja: Pabianice
Wiek: 53
Status: Offline

Re: ile oleju do kardana??

Post autor: kris2k »

Kolego slawek

jak wiesz jest to forum dyskusyjne miłośników danej marki. I wypowiadają się na nim różniste osoby, w tym i ja. Nie jestem mechanikiem jak i większość osób na tym forum a każdy udzielając odpowiedzi stara się pomóc. Nikt tutaj na pewno nie pisze o ,,kardanie" aby kogoś wprowadzić w błąd, po prostu każdy domyślnie wie co to kardan i o co chodzi, nie każdy zna dokładnie terminologię i zakłada temat ,,ile oleju wchodzi do przekładni kątowej".
Jeśli Ty wiesz oczywiście miło jeśli próbujesz resztę Nas oświecić, jednakże nie koniecznie trzeba to robić w takim tonie jaki zaprezentowałeś. I nie unoś się że zdażają się wśród Nas, miłośników i posiadaczy osoby nierozróżniające przekładni kątowej od kardana. Nie każdy musi inżynierię kończyć i znać wszystkie fachowe nazwy, ale są też tacy którzy pomimo iż nie znają nazewnictwa nie mają dwóch lewych rąk i chcą sobie sami olej wymienić, choćby w owym nieszczęsnym ,,kardanie".
Dam głowę że żaden z wypowiadających się zarówno w tym, jak i wtym temacie do którego link podałeś nie robił tego aby kogoś wprowadzić w błąd. Każdy stara się pomagać jak może i potrafi. A jak ktoś nawet babola napisze to zostanie to szybko skorygowane przez osoby znające się na rzeczy. Niejednokrotnie się już tak zdażało.
Awatar użytkownika
slawek
Posty: 32
Rejestracja: 18 września 2007, 16:59
Motocykl: virago 750 '92
Lokalizacja: Szczecin
Status: Offline

Re: ile oleju do kardana??

Post autor: slawek »

jest cool kolego kris2k
może trochę mnie poniosło, ale nie mam zamiaru się wycofywać z tego co napisałem.
a jak ktoś po mnie pojedzie , cóż jeśli ma racje, jakoś to przeżyje :)

pozdrowionka i szerokości

:chopper:
:chopper:
Awatar użytkownika
kris2k
Posty: 3403
Rejestracja: 15 czerwca 2010, 07:24
Motocykl: GuStaw
Lokalizacja: Pabianice
Wiek: 53
Status: Offline

Re: ile oleju do kardana??

Post autor: kris2k »

slawek pisze:jest cool kolego kris2k
może trochę mnie poniosło, ale nie mam zamiaru się wycofywać z tego co napisałem.
a jak ktoś po mnie pojedzie , cóż jeśli ma racje, jakoś to przeżyje :)

pozdrowionka i szerokości

:chopper:
I tak niech pozostanie,

również pozdrawiam, lewa w górę :motorcycle:
Awatar użytkownika
mikrobi
Posty: 247
Rejestracja: 28 października 2012, 21:37
Motocykl: Yamaha Virago xv535
Lokalizacja: Szczecin
Wiek: 48
Status: Offline

Re: ile oleju do kardana??

Post autor: mikrobi »

Podczepiając sie pod temat :kawa: ,czy nasz produkt będzie oki :?: W miare tani i normy spełnia......
Załączniki
DSC_0233~1.jpg
DSC_0233~1.jpg (18.17 KiB) Przejrzano 1749 razy
Obrazek---Wszędzie dobrze, ale na motocyklu najlepiej... ----------
Awatar użytkownika
Flower
Posty: 1401
Rejestracja: 09 marca 2009, 21:59
Motocykl: Jędza - XV535 (2YL)
Lokalizacja: Krosno Odrzańskie
Wiek: 33
Status: Offline

Re: ile oleju do kardana??

Post autor: Flower »

Będzie dobry, to tradycyjny olej przekładniowy zgodny z instrukcją.

"Ci którzy rezygnują z Wolności w imię bezpieczeństwa, nie zasługują na żadne z nich."

Thomas Jefferson
Blunio pisze: wypada świat widzieć takim jaki jest, a nie taki jakby niektórzy chceli żebyś go widział.
ODPOWIEDZ