czasem pracuje na jednym garze

Wszysto co związane z silnikami naszych Virago
Awatar użytkownika
custome
Posty: 110
Rejestracja: 28 lutego 2008, 20:27
Motocykl: XV 750
Lokalizacja: Wałbrzych
Wiek: 44
Status: Offline

czasem pracuje na jednym garze

Post autor: custome »

witam. Zanim mnie zlinczujecie za powtarzanie tematu, chciałem powiedzieć że wszystkie podobne tematy przeczytałem.

Mam taki problem. Odpalam motor, jest ok, pali ładnie na dotyk. Jadę kilka kilometrów ok. W pewnym momencie zaczyna się dławić i pracuje na jednym cylindrze. Przekręcam manetkę żeby przyśpieszyć i nic, nie przyśpiesza, nagle jak wyrwie to chce mnie z motoru zwalić. Jak juz załapie to jedzie ale tylko jak dodaje gazu, jak tylko zmienię bieg i puszczę gaz znowu zaczyna się dławić.

oczywiście to może jest zwykła przypadłość na którą już odpowiedź znalazłem:
1. za bogata mieszanka, sprawdzenie dysz wolnych obrotow
2. króciec gaźnika nie jest szczelny i podaje lewe powietrze,
3. wymiana świec

świece wymieniłem, stare wyglądały bardzo ładnie.
W sobotę zabiorę się do wyciągnięcia gaźników, nigdy tego nie robiłem. Na co mam zwrócić uwagę żeby czegoś nie popsuć, co trzeba wyczyścić? Może jakieś rady dla laika. Z góry dziękuję.
Awatar użytkownika
kyller
Posty: 2198
Rejestracja: 13 marca 2008, 11:05
Motocykl: pożyczony XV1000
Lokalizacja: Warszawa
Wiek: 55
Status: Offline

Re: czasem pracuje na jednym garze

Post autor: kyller »

custome pisze:witam. Zanim mnie zlinczujecie za powtarzanie tematu, chciałem powiedzieć że wszystkie podobne tematy przeczytałem.

Mam taki problem. Odpalam motor, jest ok, pali ładnie na dotyk. Jadę kilka kilometrów ok. W pewnym momencie zaczyna się dławić i pracuje na jednym cylindrze. Przekręcam manetkę żeby przyśpieszyć i nic, nie przyśpiesza, nagle jak wyrwie to chce mnie z motoru zwalić. Jak juz załapie to jedzie ale tylko jak dodaje gazu, jak tylko zmienię bieg i puszczę gaz znowu zaczyna się dławić.

oczywiście to może jest zwykła przypadłość na którą już odpowiedź znalazłem:
1. za bogata mieszanka, sprawdzenie dysz wolnych obrotow
2. króciec gaźnika nie jest szczelny i podaje lewe powietrze,
3. wymiana świec

świece wymieniłem, stare wyglądały bardzo ładnie.
W sobotę zabiorę się do wyciągnięcia gaźników, nigdy tego nie robiłem. Na co mam zwrócić uwagę żeby czegoś nie popsuć, co trzeba wyczyścić? Może jakieś rady dla laika. Z góry dziękuję.
ani 1 ani 2 moze 3 ale swiece wymieniłeś i nic
sprawdz mebrane gaznika cylindra który sie dławi
Awatar użytkownika
ramatahatta
Posty: 215
Rejestracja: 06 lipca 2008, 23:17
Motocykl: Yamaha Virago XV750 '92
Lokalizacja: Kraków
Wiek: 53
Status: Offline

Re: czasem pracuje na jednym garze

Post autor: ramatahatta »

A może po prostu przytkany kranik? Na wolnych chodzi, dodasz gazu to nie wyrabia na drugi gaźnik, przymkniesz na chwilę, to znowu trochę napłynie i i przez moment wyrywa do przodu..
Zdjąć przewód paliwowy, przełączyć na PRI i zobaczyć, czy leje się jak trzeba?
Słońce, z wiatrem we włosach, gdzie oczy poniosą...
Awatar użytkownika
custome
Posty: 110
Rejestracja: 28 lutego 2008, 20:27
Motocykl: XV 750
Lokalizacja: Wałbrzych
Wiek: 44
Status: Offline

Re: czasem pracuje na jednym garze

Post autor: custome »

membranę sprawdzę, zobaczę też ten kranik, chociaż wydaje mi się że to nie to bo mogę dłuższy czas jechać pod warunkiem że nie puszcze gazu. Puszczam gaz, dodaje i znowu lipa aż załapie
Awatar użytkownika
Stilgar
Posty: 5482
Rejestracja: 22 grudnia 2007, 09:37
Motocykl: Virago>Debilka>STonka>Varan
Lokalizacja: Gorzów Wielkopolski
Wiek: 48
Kontakt:
Status: Offline

Re: czasem pracuje na jednym garze

Post autor: Stilgar »

Objaw jest taki jak przy zasysaniu lewego powietrza, jeśli palisz papierosy to zapal sobie i podym na pracujący silnik
Administrator zastrzega sobie możliwość zbanowania ze względu na klauzulę sumienia.
Awatar użytkownika
VIKING
Posty: 1765
Rejestracja: 12 października 2008, 12:43
Motocykl: Custom 1400 xt350 DL
Lokalizacja: Wieruszów
Wiek: 51
Kontakt:
Status: Offline

Re: czasem pracuje na jednym garze

Post autor: VIKING »

Daj znać czy to jet to co podałem przez tel. Pozdrawiam
Awatar użytkownika
custome
Posty: 110
Rejestracja: 28 lutego 2008, 20:27
Motocykl: XV 750
Lokalizacja: Wałbrzych
Wiek: 44
Status: Offline

Re: czasem pracuje na jednym garze

Post autor: custome »

janik15, dzięki za cenne informacje. Przepraszam też że przez telefon się nie przedstawiłem ale mam ciężki dzień i jestem dziś zakręcony jak słoik na zimę. W sobotę będę się bawił motorkiem, gdybym miał jakieś pytania to zadzwonię ok? z góry dzięki
Jamal
Status: Offline

ten sam problem

Post autor: Jamal »

Witajcie

Ja też mam problem z cylindrami w swojej 535. Podczas dłuższej jazdy przy prędkościach 100-120 km/h kiedy chce dodać jeszcze gazu silnik nagle zwalnia i wydaje z siebie więcej basowych dźwięków. Po pewnym momencie przestaje pracować jeden cylinder i wtedy o przyspieszeniu można zapomnieć. Dopiero po jakiejś godzinie postoju praca silnika wraca do normy. Powiedzcie mi co się dzieje z silnikiem??? W czym leży przyczyna???
Awatar użytkownika
strazak
Posty: 1412
Rejestracja: 29 listopada 2007, 00:21
Motocykl: XV 1000 GE USA 1984.
Lokalizacja: Piaseczno(złotokłos)
Wiek: 50
Status: Offline

Re: czasem pracuje na jednym garze

Post autor: strazak »

sprawdź luzy zaworowe
ADAM
Awatar użytkownika
Zwierzax
Posty: 110
Rejestracja: 30 czerwca 2009, 18:01
Motocykl: XV750 '94
Lokalizacja: Poznań
Wiek: 36
Status: Offline

Re: czasem pracuje na jednym garze

Post autor: Zwierzax »

Podpinam sie pod pierwszy post, mam to samo od wczoraj, przedni garnek przestaje działać na niskich obrotach, jak przy przyspieszaniu dochodzi do 5k obrotów to wyrywa do przodu, bo drugi sie odpala, dodam ze przy niskich obrotach co chwila strzela z rury.
Sprawdziłem świece, była czarna ale nie zawalona sadzą, po przeczyszczeniu palił normalnie, ale na trasie jak przygrzałem to znów zgasł jeden i to tak ze mi zatkało całkowicie motor, nie chciał odpalić potem przez parę minut.
Jak dla mnie patrząc z perspektywy problemu który miałem przy kupnie motoru (nie palił garnek - czyszczenie świecy pomogło), to zbyt bogata mieszanka zalewa świece.
Ja bym pogrzebał przy gaźnikach - zwłaszcza tego garnka który nie pali - sam chyba to zrobię dziś jak dorwę jakąś instrukcje ze zdjęciami gdzie co jest.
P.S. Może ktoś z poznania może pomóc ?
Obrazek

Jazda na Motorze to najlepsza rzecz jaką można robić legalnie i w ubraniu...
David 535
Status: Offline

Re: czasem pracuje na jednym garze

Post autor: David 535 »

jakaś plaga :roll: bo mam takie same/bardzo podobne objawy przy swojej 750 od paru dni..przez te deszcze elektryka siada???
pali na jeden gar..ale czasami tylko..jakby coś nie kontaktowało i raczej bym się skłaniał do tego że u mnie to z prądem coś nie tak..w mojej poprzedniej 535 miałem membrane jedną poprzecieraną i objawy były o ciut inne..poza tym wtedy oba gary nagrzewały się w miare równo a w teraz jeden już jest ciepły a drugi (dosłownie - ten bliżej siedzenia) zimy po całości. poza tym przy przetartej membranie - mi przynajmniej- poprostu szła do 100/h i ani ciut więcej czasami wyrywała ale od razu było buuu... :???: takze proponuje wszystkim zobaczyć czy cylindry się wogóle nagrzewają przy pracy silnika.
kupiłem dziś nowe świece i wymienie przewody/kable prowadzące do fajki i świec mam nadzieje że to pomoże. objawy są niezależne od tego czy moto jest ciepłe czy zimne.obroty spadają do 500obr a czasem jak coś mu tam zakontaktuje to normalnie równo chodzi i obrotomierz trzyma się na 1 cały czas.
czy to może być też regulator napięcia..? czy raczej nie..?
może mi się wydaje ale podczas jazdy co jakiś czas jakby gdzieś iskra przeskakiwała..małe "tyk" i "psika" :lol: nie wiem dokładnie gdzie ale w okolicy silnika raczej..-podczas jazdy trudno było mi ocenić. za sugestie i podpowiedzi z góry dziękuje! pozdro !

@zwierzax - trzeba się gdzieś w poznaniu styknąć! :mrgreen:
Hirem
Posty: 132
Rejestracja: 25 listopada 2007, 13:36
Motocykl: była Virago 535 94 r.
Lokalizacja: Leszno/koło Błonia
Wiek: 56
Status: Offline

Re: czasem pracuje na jednym garze

Post autor: Hirem »

Jamal pisze:Ja też mam problem z cylindrami w swojej 535. Podczas dłuższej jazdy przy prędkościach 100-120 km/h kiedy chce dodać jeszcze gazu silnik nagle zwalnia i wydaje z siebie więcej basowych dźwięków. Po pewnym momencie przestaje pracować jeden cylinder i wtedy o przyspieszeniu można zapomnieć. Dopiero po jakiejś godzinie postoju praca silnika wraca do normy.
Przeważnie to kłopot z gaźnikami,ale tu wygląda na elektrykę.Sprawdź podłączenia zasilania niskiego napięcia do cewek zapłonowych.Czasem jak lekko przyśniedzieją potrafią gubić iskrę lub dawać za słabą.
Ja miałem to drugie(iskra niby była ,a gubiło garnek).Pomogła wymiana wsuwek na kablach.
Nieważne dokąd, ważne jak .......!
Awatar użytkownika
Zwierzax
Posty: 110
Rejestracja: 30 czerwca 2009, 18:01
Motocykl: XV750 '94
Lokalizacja: Poznań
Wiek: 36
Status: Offline

Re: czasem pracuje na jednym garze

Post autor: Zwierzax »

ok problem rozwiązany, za mało paliwa dopływa do garnka przedniego jak jest mało paliwka w baku i nie jest kranik na rezerwie.
Tak czy inaczej musze zrobić reset gaźnikom bo mi moto na jałowym i rozgrzanym ma ok 1,5k obrotów...
Obrazek

Jazda na Motorze to najlepsza rzecz jaką można robić legalnie i w ubraniu...
David 535
Status: Offline

Re: czasem pracuje na jednym garze

Post autor: David 535 »

w moim przypadku była to tak jak przypuszczałem elektryka..przewód lub fajka miały przebicie i nie podawało odpowiedniej iskry - tak sądze.. wymieniłem przewód i fajke i chula aż miło :chopper:
pozdro!
Awatar użytkownika
custome
Posty: 110
Rejestracja: 28 lutego 2008, 20:27
Motocykl: XV 750
Lokalizacja: Wałbrzych
Wiek: 44
Status: Offline

Re: czasem pracuje na jednym garze

Post autor: custome »

Dzięki wielkie za podpowiedzi, szczególnie Karolowi. Odzywam się późno ale motorek naprawiłem w następnym tygodniu po poście. U mnie była to sprawa lewego powietrza. Ściągnąłem gaźniki, rozebrałem, sprawdzam membrany, idealne jak nówki, sprawdzam dysze, wszystkie drożne, nic nie reguluje, składam. I dopiero przy składaniu okazało się że nie była wcześniej dobrze włożona guma do kolektora ssącego. Różnice było widać kiedy wkładałem gaźniki. Po dziś dzień motorek jeździ jak marzenie. Jeszcze raz dzięki i mam nadzieję że w końcu będę mógł się odwdzięczyć na którymś zlocie.
qwertx
Status: Offline

Re: czasem pracuje na jednym garze

Post autor: qwertx »

Mam podobny problem. Czasami na jeden gar(przedni) niepali ale w jeździe strzeli z wydechu i sie załącza. Bardzo prawdopodobny jest problem ze świecami bo w tydzień spaliłem nowiutką świece właśnie w pierwszym cylindrze. Jeśli ma ktoś jakiś pomysł to prosze o pomoc.
Pozdrawiam!!!
Awatar użytkownika
VIKING
Posty: 1765
Rejestracja: 12 października 2008, 12:43
Motocykl: Custom 1400 xt350 DL
Lokalizacja: Wieruszów
Wiek: 51
Kontakt:
Status: Offline

Re: czasem pracuje na jednym garze

Post autor: VIKING »

Wymień obydwie świece i jak padną sprwedz membrany jak będą ok to synchronizacja gazników. Jeszcze jedni jakie są świece czarne mokre ?
Jakie Virago i z którego roku ?
qwertx
Status: Offline

Re: czasem pracuje na jednym garze

Post autor: qwertx »

Właśnie świece były nowe a virago to 535 93 r. Podobno jak sie często zapala na krótki czas tak że sie nie rozgrzewa silnik i gasi to świece nawet nowe mogą sie szybko skończyć. Czy ktoś może to potwierdzić?? membrany są w pożądku. Jeśli to synchronizacja to czy jest potrzebna "maszyna" czy wystarczą materiały z internetu i zapał do pr :mrgreen: acy??
Z góry dzienki za pomoc! :mrgreen:
ODPOWIEDZ