gdzie zamontować sakwy?

Jeżeli masz kłopoty ze swoją Virago lub nie wiesz jak coś naprawić to idealne miejsce by o tym napisać
Awatar użytkownika
Cypis
Posty: 340
Rejestracja: 08 czerwca 2008, 11:02
Motocykl: Virago 1100
Lokalizacja: Warszawa
Wiek: 49
Status: Offline

gdzie zamontować sakwy?

Post autor: Cypis »

Witam,
szukam miejsca, gdzie mogę w warszaffce zamontować sakwy do virówki ? Niestety sam jestem "lajkonikiem" co stalową kulkę zepsuje więc się nie dotykam - czy polecicie mi jakiś warsztat, albo ktoś może mi to zrobić "za opłatą oczywiście" ???
Ostatnio zmieniony 26 kwietnia 2009, 22:18 przez Cypis, łącznie zmieniany 1 raz.
Cycki - im większe za młodu, tym dłuższe na starość.
Awatar użytkownika
Antek
Posty: 1141
Rejestracja: 27 grudnia 2007, 13:16
Motocykl: Yamaha XV 1100 Virago '97
Lokalizacja: Białystok
Wiek: 38
Status: Offline

Re: gdzie zamontować sakwy?

Post autor: Antek »

Kolego to nic trudnego jeśli masz już stelaże na motocyklu, po prostu odkręcasz siedzenie ( 2 śrubki po obu stronach ) i zarzucasz sakwy przywiązujesz rzemykami i wsio :rock:
Obrazek Czy daleko oni....?
Awatar użytkownika
Adam
Posty: 2226
Rejestracja: 22 października 2007, 19:52
Motocykl: 1100, 92r. OGAR 200
Lokalizacja: Święta Anna
Wiek: 45
Kontakt:
Status: Offline

Re: gdzie zamontować sakwy?

Post autor: Adam »

Hmm no ja bym je dał obok tylnego koła. :wink:
Awatar użytkownika
Pixa
Posty: 626
Rejestracja: 11 stycznia 2009, 09:40
Motocykl: Virago 535 DX 2YL
Lokalizacja: Kobierzyce
Wiek: 39
Status: Offline

Re: gdzie zamontować sakwy?

Post autor: Pixa »

Antek pisze:Kolego to nic trudnego jeśli masz już stelaże na motocyklu, po prostu odkręcasz siedzenie ( 2 śrubki po obu stronach ) i zarzucasz sakwy przywiązujesz rzemykami i wsio :rock:
Dobrze, ze mu powiedziales, bo moglby zrobic tak: LINK :D Patrzec na 4 zdjecie :D
Awatar użytkownika
plaza66
Posty: 1313
Rejestracja: 16 maja 2008, 00:21
Motocykl: BMW R 1150 GS
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiek: 57
Status: Offline

Re: gdzie zamontować sakwy?

Post autor: plaza66 »

Przyjedź do mnie... to nawet stelaże dorobimy... :mrgreen:

:rock:
NIEUSTAJĄCEJ MOCY MIĘDZY NOGAMI!!!!

https://www.facebook.com/andyartbydgoszcz

Była MZ ETZ 250 1982, XV700 N 1984, XL 650 Trampek 2002r, jest BMW R 1150 GS

Dziki Wieprz

Obrazek
Awatar użytkownika
Cypis
Posty: 340
Rejestracja: 08 czerwca 2008, 11:02
Motocykl: Virago 1100
Lokalizacja: Warszawa
Wiek: 49
Status: Offline

Re: gdzie zamontować sakwy?

Post autor: Cypis »

no sie ubawiłem. A chciałem je juz na przednim błotniku montować ...

stelaże też mam ...

[ Dodano: Nie Kwi 26, 2009 10:18 pm ]
Antek pisze:Kolego to nic trudnego jeśli masz już stelaże na motocyklu, po prostu odkręcasz siedzenie ( 2 śrubki po obu stronach ) i zarzucasz sakwy przywiązujesz rzemykami i wsio :rock:
podobno tak, ale chyba kierunki trzeba przesuwać ?
Cycki - im większe za młodu, tym dłuższe na starość.
Awatar użytkownika
EDDIE
Posty: 759
Rejestracja: 03 kwietnia 2009, 23:21
Motocykl: Suzuki Intruder 1800
Lokalizacja: Radom
Wiek: 60
Kontakt:
Status: Offline

Re: gdzie zamontować sakwy?

Post autor: EDDIE »

Trzeba, ale stelaże do sakw muszą mieć mocowania do kierunkowskazów, więc w najgorszym wypadku czeka cię przedłużenie kabelków do kierunków.
Obrazek
SZUKASZ KASKU, OPON LUB CZĘŚCI? NAPISZ MAILA na adres edward@pietron.pl NIE PISZ NA PW!
Awatar użytkownika
Cypis
Posty: 340
Rejestracja: 08 czerwca 2008, 11:02
Motocykl: Virago 1100
Lokalizacja: Warszawa
Wiek: 49
Status: Offline

Re: gdzie zamontować sakwy?

Post autor: Cypis »

ok, ale rozumiem, ze nie znacie w warszawie miejsca, gdzie można za opłatą to zrobić ?
Cycki - im większe za młodu, tym dłuższe na starość.
Awatar użytkownika
powo
Posty: 637
Rejestracja: 28 września 2008, 08:18
Motocykl: niebieski
Lokalizacja: Warszawa
Wiek: 45
Status: Offline

Re: gdzie zamontować sakwy?

Post autor: powo »

Cypis jak nie dasz rady sam albo nic nie znajdziesz, to jak znajde chwile czasu na poczatku maja to bys mogl podjechac do mnie albo ja bym wziol narzedzia i sie stawil u Ciebie to bysmy cos pokombinowali, z elektryka sobie radze nawet mam uprawnienia SEP do 1kV :)
wiec pomoge
Awatar użytkownika
Cypis
Posty: 340
Rejestracja: 08 czerwca 2008, 11:02
Motocykl: Virago 1100
Lokalizacja: Warszawa
Wiek: 49
Status: Offline

Re: gdzie zamontować sakwy?

Post autor: Cypis »

aż 1 kV nie będzie potrzebny (chyba :mrgreen: ) ale dzięki - pewnie skorzystam, bo niestety nie zapowiada sie, zebym coś znalazł.

Sakwy i uchwyty mam zakupione więc nie powinno być kłopotu (chyba)

Dzięki
Cycki - im większe za młodu, tym dłuższe na starość.
Awatar użytkownika
powo
Posty: 637
Rejestracja: 28 września 2008, 08:18
Motocykl: niebieski
Lokalizacja: Warszawa
Wiek: 45
Status: Offline

Re: gdzie zamontować sakwy?

Post autor: powo »

spoko, jak cos mam wiertarke wiec sie przerobi :)
Awatar użytkownika
Cypis
Posty: 340
Rejestracja: 08 czerwca 2008, 11:02
Motocykl: Virago 1100
Lokalizacja: Warszawa
Wiek: 49
Status: Offline

Re: gdzie zamontować sakwy?

Post autor: Cypis »

Dzieki - to odzywam się po długim weekendzie
Cycki - im większe za młodu, tym dłuższe na starość.
Awatar użytkownika
Antek
Posty: 1141
Rejestracja: 27 grudnia 2007, 13:16
Motocykl: Yamaha XV 1100 Virago '97
Lokalizacja: Białystok
Wiek: 38
Status: Offline

Re: gdzie zamontować sakwy?

Post autor: Antek »

Cypis pisze:podobno tak, ale chyba kierunki trzeba przesuwać ?
kolego pokaż jakie masz sakwy, nie do wszystkich trzeba przesuwać kierunki ale jeśli to nic trudnego, ale widzę, że już sąsiedzi się zajmą twoją lalą a jeśli nie zapraszam do mnie :rock:

[ Dodano: Sro Kwi 29, 2009 10:46 pm ]
Pixa pisze:Dobrze, ze mu powiedziales, bo moglby zrobic tak: LINK :D Patrzec na 4 zdjecie :D
Pixa to jest na prawde dobre :bravo:
Obrazek Czy daleko oni....?
matiz
Status: Offline

Re: gdzie zamontować sakwy?

Post autor: matiz »

podobne pytanko ( zkupilem dopiero sakwy, czekam na stelaze) :

sakwy kładziecie bezposrednio na błodniku ( zdejmuje tylne siedzonko i odkręcam oparcie dla pasazera, po czym klade sakwy i montuje wszystko)

czy mozna sakwy polozyc poprostu pod siedzeniem bez demontazu tylnego oparcia?

chodzi mi o to jak bezpieczniej, wygodniej i mniej niszcząco na błotnik, bo tak sie zastanwaiam czy pas skórzany ktorym polaczone sa sakwy nie bedzie sie suwac po lakierze, bo predzej czy pozniej powstana slady
kiziur
Status: Offline

Re: gdzie zamontować sakwy?

Post autor: kiziur »

W nowej Virażce rabw jest to zrobione następująco: skórzany pas łączący sakwy jest położony bezpośrednio na mocowaniu siedzenia pasażera (i narzędziówce), lekko tylko przycięty przy siedzeniu kierowcy, by nie zasłaniać zaczepów. Siedzenie pasażera wchodzi na to idealnie, wystarczy lekko docisnąć i się zatrzaskuje. Oparcia nie trzeba nawet dotykać. Aha, usunięta jest gumowa dystansówka między siedzeniem a błotnikiem.

Nic Ci się nie pobrudzi ani nie porysuje, a najlepsze jest, że do montażu/demontażu potrzeba tylko kluczyka do stacyjki.

Na koniec dodam, że sakwy leżą bezpośrednio na amortyzatorach, bez stelaża, ale jakoś im na razie to nie szkodzi.

W 250tce montowaliśmy sakwy pod całkowicie zdemontowanym siedzeniem i sissybarem (bo innej możliwości nie ma) i upierniczyliśmy się przy tym okrutnie, zeszło nam na tym pół nocy, śruby były za krótkie, podkładki za wysokie,siodełko nie chciało się docisnąć, myśleliśmy o podcinaniu plastiku lub rzuceniu wszystkiego w diabły, a czy się błotnik porysuje to po 2h siódmych potów nam równo zwisało.
Ostatnio zmieniony 02 maja 2009, 22:06 przez kiziur, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
wwwolti
Posty: 1672
Rejestracja: 17 października 2007, 15:02
Motocykl: był i będzie
Lokalizacja: Warszawa Bemowo
Status: Offline

Re: gdzie zamontować sakwy?

Post autor: wwwolti »

dwie uwagi
1. to czy zamknie się siedzenie zależy od grubości skóry na pasie łączącym. u mnie się tak nie dało. widziałem też u kogoś przerobione mocowanie siedziska pasażera - więc niekoniecznie może być tak różowo.
2. na amorkach to lepiej nie, mocno obciążone mogą się różnie zachowywać
pozdr
Wojtek
Damian
Status: Offline

Re: gdzie zamontować sakwy?

Post autor: Damian »

kiziur pisze:Na koniec dodam, że sakwy leżą bezpośrednio na amortyzatorach, bez stelaża, ale jakoś im na razie to nie szkodzi.
kiziur, zmień to czym prędzej. Inaczej niedługo będziesz miała takie sakwy że wstyd je będzie zakładać...
kiziur
Status: Offline

Re: gdzie zamontować sakwy?

Post autor: kiziur »

Zmieniłabym, gdyby to było moje moto, ale pewnie rabw już główkuje jak to poprawić. Ja tam stelaże mam, choć i tak amortyzator trochę się ociera o lewą sakwę na wertepach. Może dlatego, że pomimo stelaża wygięło ją do wewnątrz, jak na produkt za 120zł przystało :mrgreen:
rabw
Status: Offline

Re: gdzie zamontować sakwy?

Post autor: rabw »

heh, rabw na razie główkuje co by zrobić, żeby dało się normalnie skręcać i żeby mu łapy nie drętwiały przy dłuższej jeździe ;) Sakwy to na razie sprawa drugorzędna, ale też się nimi zajmę. Generalnie wygląda to tak, jakby poprzedni właściciel już od jakiegoś czasu tak z nimi jeździł, ale prawie nie widać tego, że są zamontowane na chamca bez stelaży i nie są też bardzo przez to zniszczone. Możliwe, że to dzięki usztywnieniom i ich dość solidnej konstrukcji.
matiz
Status: Offline

Re: gdzie zamontować sakwy?

Post autor: matiz »

dzieki za odp, mam nadzieje ze po odpowiednim docieciu skóry pas ulozy sie tak ze do montazu faktycznie bede potrzebowac tylko kluczyka od stacyjki aby zdjac siedzonko :)
jak dostane wkoncu stelaze i znajde czas aby sunac kierunki to zamelduje jak poszlo :chopper:
ODPOWIEDZ