Malenki wyciek spod lewej pokrywy silnika

Jeżeli masz kłopoty ze swoją Virago lub nie wiesz jak coś naprawić to idealne miejsce by o tym napisać
smoke
Status: Offline

Malenki wyciek spod lewej pokrywy silnika

Post autor: smoke »

Witajcie,
troszke juz pojezdzilem i wyszlo pierwsze niedociagniecie.
Przy goracym silniku (normalna jazda) w miejscach zaznaczonych na zdjeciu troszke cieknie olej.
www.smolka.eu/01.jpg

Poniewaz jeszcze nie wymienialem oleju i mam zamiar zrobic to w weekend pytanie czy zeby wymienic uszczelke pod ta pokrywa musi byc spuszczony olej? Czy uszczelke zamawiac, czekac i tracic czas czy poprosic znajomego mechanika zeby mi taka "wypukal" z odpowiedniego materialu?

Zauwazylem, ze zeby wyczyscic "oil stainer" (jak to nazwyacie po polsku?) musze odkrecic mocowanie spacerowek. Nie ucieszylo mnie to bardzo, ale damy rade.

pzdr
11Lukasz
Posty: 259
Rejestracja: 09 września 2007, 08:35
Lokalizacja: Warszawa
Status: Offline

Re: Malenki wyciek spod lewej pokrywy silnika

Post autor: 11Lukasz »

Akurat mialem okazje wymieniac te uszczleke w poprzendim moto (ze Strazaka ogromna pomoca tak marginesie) i wydaje mi sie, ze trzeba spuscic olej, bo nie dasz rady pochylic tak bardzo maszyny, zreszta spuszczenie oelju nic Cie nie kosztuje.

Sa zwolennicy dorabiania uszczelek i tacy co kupuja nowe. Ja wtedy kupielem nowa (pokrywy silnika), kilkunastozlotowe sprawy przy zamiennikach. (aktualnie do mojego kupilem nowe w Yamaha 3 do filtra oleju, i 2 pod dekielki bo sie poci koszt wszystkiego to jakies 80 PLN z czego 39 PLN za dwa oringi do filtra oleju). W moim przypadku nie mam czasu na szukanie materialow, pomiary itp, grzebanie, warunkow tez nie. Larsson wysyla kurierem za 20 PLN, wiec nie wychodzisz nawet z domu.
Damian
Status: Offline

Re: Malenki wyciek spod lewej pokrywy silnika

Post autor: Damian »

smoke pisze:Poniewaz jeszcze nie wymienialem oleju i mam zamiar zrobic to w weekend pytanie czy zeby wymienic uszczelke pod ta pokrywa musi byc spuszczony olej?
Oczywiście. Możesz spróbować pochylić motocykl, ale po co jak i tak chcesz zmienić olej? :roll:
smoke pisze:Czy uszczelke zamawiac, czekac i tracic czas czy poprosic znajomego mechanika zeby mi taka "wypukal" z odpowiedniego materialu?
Jak nie chcesz przepłacać za uszelki u Yamahy, czy czekać na pomoc znajomego to kup klingieryt z allegro i wytnij taką samą :)

Sprawdzone.

Pzdr.
ODPOWIEDZ