Alarm z allegro - Dragon

Dodatki i przeróbki do Virago
Geraltus
Status: Offline

Alarm z allegro - Dragon

Post autor: Geraltus »

Witam wszystkich,

Chcialem sie podzielic doswiadczeniem z reszta forumowiczow.

Chodzi o alarm zakupiony na allegro http://www.allegro.pl/show_item.php?item=579556463 .




Wrocmy do alarmu. Montaz przebiegal raczej sprawnie glownie dlatego ze nie staralem sie wykorzystac wszystkich jego mozliwosci ( zalezalo mi glownie na odstraszeniu potencjalnych smialkow dosyc mocna syrena).

Po podlaczeniu centralki alarmu do kierunkowskazow, akumulatora itp - przyszedl czas na probe. Alarm dal o sobie dosyc glosno znac ze jest aktywny.

Po uzbrojeniu alarmu pilotem (az mi usmiech wskoczyl - kierunkowskazy mignely, syrena obudzila pare okolicznych psow). Przyszla pora na pierwsze testy:


1. Alarm wlacza sie przy lekkim tupnieciu przy motocyklu
2. Alarm wlacza sie pod najdelikatniejszym dotykiem
3. -Jeszcze nie sprawdzalem- ale najprawdopodobniej leciutki wiaterek takze obudzi bestie.


Alarm(jak myslalem) nie ma regulatora czulosci udaru (drgan/wstrzasu?).
Po dokladniejszym zbadaniu tematu na forum okazuje sie ze sa 4 stopnie czulosci ! Wszystko dziala jak marzenie.

Wypada przeprosic, bo przez pare dni ten post mial inne brzmienie i zniechecal do zakupu tego alarmu - jak sie okazuje przez niewiedze moja jak i sprzedajacego.

Podziekowanie dla Arniego za znalezienei rozwiazania co do czulosci alarmu. :nazdrowie:
Ostatnio zmieniony 25 marca 2009, 09:34 przez Geraltus, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Arni
Posty: 2530
Rejestracja: 01 marca 2009, 20:39
Motocykl: Virago XV750 83r; Intruder VS800; SHL M11
Lokalizacja: Poznań
Wiek: 38
Status: Offline

Re: Alarm z allegro - Dragon

Post autor: Arni »

http://www.allegro.pl/item580454975_ala ... _cena.html

podobne urządzenie w takiej cenie i ma regulację czułości

[ Dodano: Wto Mar 24, 2009 7:50 pm ]
podejrzewam, że środek mają taki sam, więc może Twoja też ma możliwość regulacji z pilota
Obrazek
"Celem ruchu drogowego nie jest bezpieczeństwo, tylko szybkość." Janusz Korwin-Mikke
Awatar użytkownika
Antek
Posty: 1141
Rejestracja: 27 grudnia 2007, 13:16
Motocykl: Yamaha XV 1100 Virago '97
Lokalizacja: Białystok
Wiek: 38
Status: Offline

Re: Alarm z allegro - Dragon

Post autor: Antek »

dobry temat kolego będzie ku przestrodze:)
Obrazek Czy daleko oni....?
Geraltus
Status: Offline

Re: Alarm z allegro - Dragon

Post autor: Geraltus »

Dobra mysl Arni. Zagadam do nabywcow bogatszej serii. Moze zdradza mi kombinacje przycisków, bo w mojej instrukcji ani sladu. Dzieki za nadzieje ;D

[ Dodano: Sro Mar 25, 2009 9:25 am ]
Arni - masz duuuze piwo. Wypytalem paru kupcow tej "innej" wersji alarmu. Podrzucili mi kombinacje jaka trzeba zastosowac do ustawienia czulosci. Okazuje sie ze sa 4 stopnie ... biorac pod uwage ilosc migniec kierunkowskazow. W mojej wersji ustawiony byl na 4 co dawalo larmo przy szelescie lisci. Pierwsze 2 sa "nieme" - prawdopodobnie odcinaja zaplon bez oglaszania tego na 2 km. Trzecia pozycja jest idealna - mozna dotykac motocykl , nawet lekko poruszyc - dopiero przy wyprostowaniu go odzywa sie syrena.

Przy okazji powiadomilem o tym sprzedajacego, ktory zapewnil mnie ze alarm nie ma regulacji czulosci. A teraz zmienie opis w pierwszym poscie bo zbesztalem produkt z powodu wlasnej niewiedzy :lol: .

Arni ! Dzieki jeszcze raz! :bravo: :bikersmile:
Awatar użytkownika
Arni
Posty: 2530
Rejestracja: 01 marca 2009, 20:39
Motocykl: Virago XV750 83r; Intruder VS800; SHL M11
Lokalizacja: Poznań
Wiek: 38
Status: Offline

Re: Alarm z allegro - Dragon

Post autor: Arni »

spoko - najważniejsze żeby dobrze Ci służył i nie musiał się nigdy przydać :rock:
Obrazek
"Celem ruchu drogowego nie jest bezpieczeństwo, tylko szybkość." Janusz Korwin-Mikke
Łukasz
Status: Offline

Re: Alarm z allegro - Dragon

Post autor: Łukasz »

Miałem alarm tej samej firmy w mojej byłej fieście i też miałem problem z ustawieniem czułości - regulacje miałem "niby" płynną, ale okazało się, że byłam stopniowa. 4 - załączał się przy wietrze, 3 - przy deszcz, 2 - jak przejeżdżały tiry, 1- mogłem walić w szybę, kopać opony i nic :) dopiero przy uruchamianiu silnika się załączał :)
Geraltus
Status: Offline

Re: Alarm z allegro - Dragon

Post autor: Geraltus »

Potestuje go jak zrobi sie troche pogody. Zobaczymy jak reaguje na rozne warunki . Standardowo byl ustawiony na 4. a w instrukcji nie bylo slowa o czulosci - niezle sie wkurzylem. W sobote przelamanie pogody zaczna sie testy - teraz szkoda mi akumulatora ;D
Focus
Status: Offline

Re: Alarm z allegro - Dragon

Post autor: Focus »

Poproszę o info jak się tę czułość ustawia. Też kupiłem Dragon i mnie również sprzedający teraz zapewnia że nie ma regulacji, a na pudełku jak wół pisze że jest "adjustable"...
Awatar użytkownika
GLIWICKI
Posty: 5643
Rejestracja: 01 października 2007, 23:08
Motocykl: XV 750 '97
Lokalizacja: Śląsk
Wiek: 54
Status: Offline

Re: Alarm z allegro - Dragon

Post autor: GLIWICKI »

Focus pisze:Poproszę o info jak się tę czułość ustawia. Też kupiłem Dragon i mnie również sprzedający teraz zapewnia że nie ma regulacji, a na pudełku jak wół pisze że jest "adjustable"...
Wg opisu alarmu RTX zmiana czułości następuje po poprzez wciśnięcie przycisku uzbrajania (symbol zamknięta kłódka) przez 3 sekundy. Ilość beepów oznacza poziom czułości: 1 - niski, 2 - średni, 3 - wysoki.
Zasada podstawowa na Forum : Zanim zapytasz uzyj funkcji Szukaj!!!
A reszta w Regulaminie ...
Awatar użytkownika
sin88
Posty: 53
Rejestracja: 28 sierpnia 2008, 23:11
Motocykl: XV750
Lokalizacja: Piekło
Wiek: 36
Status: Offline

Re: Alarm z allegro - Dragon

Post autor: sin88 »

A gdzie montujecie syrenę i centralkę, przecież wystarczy że ktoś chodź trochę się zna na rzeczy przetnie kabelek od syreny i wszystko szlag trafia.
Awatar użytkownika
GLIWICKI
Posty: 5643
Rejestracja: 01 października 2007, 23:08
Motocykl: XV 750 '97
Lokalizacja: Śląsk
Wiek: 54
Status: Offline

Re: Alarm z allegro - Dragon

Post autor: GLIWICKI »

sin88 pisze:A gdzie montujecie syrenę i centralkę, przecież wystarczy że ktoś chodź trochę się zna na rzeczy przetnie kabelek od syreny i wszystko szlag trafia.
Tego ci nikt raczej na Forum nie powie :mrgreen:
Zasada podstawowa na Forum : Zanim zapytasz uzyj funkcji Szukaj!!!
A reszta w Regulaminie ...
FremeN
Status: Offline

Re: Alarm z allegro - Dragon

Post autor: FremeN »

Instalacja alarmu, a podłączenie go do przerywacza..

Witam, mam nieco inny problem:
Piszę po nieprzespanej nocy podczas której usiłowałem zainstalować alarm w mojej dziewczynie (Virago XV1000N '85) z połowicznym sukcesem, ponieważ sam alarm działa bez zarzutu ale nie daje sygnałów świetlnych. Posiadam alarm MAT 450.

Poniżej to co zrobiłem i czego zrobić nie umiem:

http://komputer-serwis.com/schemat.png

Jak opisałem to na rysunku to nie wiem gdzie wpiąć się do przerywacza. Generalnie instalację odświeżam w 100% wiec nie ma problemu z dostaniem się gdziekolwiek. Niestety braki w wiedzy są i w sieci nic nie mogłem sam znaleźć.

Model przerywacza: 41R-71

Dziękuję z góry za pomoc.

FremeN

ps1. mam nadzieje ze dość jasno i zwięźle opisałem zaistniały problem. :)
ps2. Poczytałem trochę opinie i ingerować w instalację raczej już nie będę ale chodzi chociaż o odstraszenie..
Ostatnio zmieniony 23 maja 2011, 11:51 przez FremeN, łącznie zmieniany 1 raz.
Hans
Status: Offline

Re: Alarm z allegro - Dragon

Post autor: Hans »

sin88 pisze:A gdzie montujecie syrenę i centralkę, przecież wystarczy że ktoś chodź trochę się zna na rzeczy przetnie kabelek od syreny i wszystko szlag trafia.
ja montowałem alarm do swojej Susi w Sosnowcu ,gość się zna bo ma warsztat elektrykę robi i tez śmiga na moto,co prawda mówił ze lepiej kupić z hurtowni bo gwarancje dają a on wie co montuje w przeciwieństwie do tych z Allegro, oto adres : PHU Arex , ul.K .Szymanowskiego 118 Sosnowiec i telefon 32 2913652,kom 502277422 jeśli nie pomoże to zapytaj o gościa który siedzi we wszelakich alarmach, bo ma taki kontakt .
Awatar użytkownika
GLIWICKI
Posty: 5643
Rejestracja: 01 października 2007, 23:08
Motocykl: XV 750 '97
Lokalizacja: Śląsk
Wiek: 54
Status: Offline

Re: Alarm z allegro - Dragon

Post autor: GLIWICKI »

No nie do końca rozumiem Twój problem ...
Jakie impulsy daje centralka alarmu na przewodzie do kierunkowskazów? Ciągłe czy przerywane?
Zasada podstawowa na Forum : Zanim zapytasz uzyj funkcji Szukaj!!!
A reszta w Regulaminie ...
Awatar użytkownika
-waldi-
Posty: 7073
Rejestracja: 14 kwietnia 2009, 22:29
Motocykl: XV700N '85/96+ST1100
Lokalizacja: Oświęcim
Wiek: 46
Kontakt:
Status: Offline

Re: Alarm z allegro - Dragon

Post autor: -waldi- »

Z opisu wynika że stale podaje napięcie.
Jak nie chcesz ingerować w instalacje to dołóż przekaźnik od kierunków samochodowy i z niego pociąg na żarówki kierunkowskazów.

Jeżeli napięcie wyjściowe masz zmienne to poprzez 2 diody podłącz kierunkowskazy i będzie OK o ile dostateczne wyjście prądowe ma ów centralka
Obrazek
ELITARNA LOŻA SZYDERCÓW
Obrazek
NIE UFAJ MECHANIKOWI, ZRÓB TO SAM !!!
Nie udzielam porad na PW - od tego jest forum!
Awatar użytkownika
GLIWICKI
Posty: 5643
Rejestracja: 01 października 2007, 23:08
Motocykl: XV 750 '97
Lokalizacja: Śląsk
Wiek: 54
Status: Offline

Re: Alarm z allegro - Dragon

Post autor: GLIWICKI »

-waldi- pisze:Z opisu wynika że stale podaje napięcie.
Jak nie chcesz ingerować w instalacje to dołóż przekaźnik od kierunków samochodowy i z niego pociąg na żarówki kierunkowskazów.

Jeżeli napięcie wyjściowe masz zmienne to poprzez 2 diody podłącz kierunkowskazy i będzie OK o ile dostateczne wyjście prądowe ma ów centralka
Centralka ma max 1A. Ta opcja nie da rady i trza dowalić przekaźnik niezależnie od tego czy daje impulsy czy stały ...
Zasada podstawowa na Forum : Zanim zapytasz uzyj funkcji Szukaj!!!
A reszta w Regulaminie ...
FremeN
Status: Offline

Re: Alarm z allegro - Dragon

Post autor: FremeN »

OK, to nieco mi wyjaśnia sytuację. Może nie jest tak pięknie jak to sobie wymyśliłem ale chociaż wiadomo co robić :)
Awatar użytkownika
Cpt. Nemo
Posty: 1560
Rejestracja: 22 kwietnia 2011, 13:11
Motocykl: Yamaha Virago 535
Lokalizacja: Warszawa Wawrzyszew
Status: Offline

Re: Alarm z allegro - Dragon

Post autor: Cpt. Nemo »

Najpierw poczytac instrukcje :)
Choc ja juz nie pamietam co tam bylo o kierunkach bo jak montowalem Mata u siebie to mi zalezalo na jak najmniejszym zuzywaniu energii, wiec rezygnowalem z dodatkowych opcji.
Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi...
Pozdrawiam, cpt. Nemo
ODPOWIEDZ