sprzęgło xv 1100

Jeżeli masz kłopoty ze swoją Virago lub nie wiesz jak coś naprawić to idealne miejsce by o tym napisać
domin27
Status: Offline

sprzęgło xv 1100

Post autor: domin27 »

witam wszystkich. Mam problem ze sprzęgłem w mojej lalce :( Moto ma przebieg 30000 i strasznie ślizga się sprzęgło. Czy zna ktoś może jakiś patent na podratowanie sprzęgła czy pozostaje mi tylko wymiana na nowe? :pomocy:
Damian
Status: Offline

Re: sprzęgło xv 1100

Post autor: Damian »

domin27 pisze:witam wszystkich. Mam problem ze sprzęgłem w mojej lalce :( Moto ma przebieg 30000 i strasznie ślizga się sprzęgło. Czy zna ktoś może jakiś patent na podratowanie sprzęgła czy pozostaje mi tylko wymiana na nowe? :pomocy:
Znam jeden skuteczny i sprawdzony -> Wymienić.
Awatar użytkownika
Arktos
Posty: 782
Rejestracja: 12 września 2007, 17:12
Motocykl: Virago 750 z 96r
Lokalizacja: Włocławek
Wiek: 53
Status: Offline

Re: sprzęgło xv 1100

Post autor: Arktos »

Moto ma tylko 30tys i sprzęgło się ślizga dziwna sprawa a może:

1. ktoś zalał silnik jakimś badziewiem olejem np samochodowym i sie ślizga. (wymień olej)
2.Sprawdz luz na klamce sprzegła, żeby linka nie była naciągnięta. (wyreguluj)

Po wymianie oleju pojeżdzij trochę może przejdzie bo przy tym przebiegu to mało prawdopodobne jednak możliwe.Kolega niedawno wymieniał tarcze sprzegła i dał rade bez spuszczania oleju motong pochylony. Zwrócił uwagę że należy wymienić przy okazji sprężynki. Nic trudnego.

Powodzenia :mrgreen:
Gang dzikich wieprzy.
Motórzyści Włocławek.
Grupa Kujawska.
bartazzz
Status: Offline

Re: sprzęgło xv 1100

Post autor: bartazzz »

moze sie skleiło. W maximie tak było czasami ze jak postała to sie skleiło. DOłaczamsie do głosów że najpierw sprawdzic luz na klamce, a potem sprawdzenie oleju i na końcu rozbiórka i ocena zużycia sprzęgła
Awatar użytkownika
Strażak
Posty: 598
Rejestracja: 11 grudnia 2007, 16:53
Motocykl: Yamaha 1100 Virago
Lokalizacja: Opole
Wiek: 55
Kontakt:
Status: Offline

Re: sprzęgło xv 1100

Post autor: Strażak »

Sprawdź linkę sprzęgła czy nie jest zapieczona, luz na klamce
jak to nic nie da to
- motorek dopiero kupiłeś ? czy już wymieniałeś olej ?
spuść olej, ściągnij pokrywę lewą i obejrzyj sprzęgło czy nie jest zużyte, kup olej np. Motul 15W50 (półsyntetk) lub 20W50 (mineralny)

- motorek masz już dłuższy czas, wymieniłeś już olej i filt oleju to przechyl go na prawo podeprzyj bardzo stabilnie (żeby ci się nie zwalił) ściągnij pokrywę i sprawdź sprzęgło czy nie jest posklejane, i w jakim stopniu zużyte (stwierdzisz czy trzeba wymieniać) uszczelka pod pokrywę sprzęgła kosztuje coś koło 20,- pln
Nie jedź szybciej niż twój Anioł Stróż umie latać

Jawa 350 => XJ 700S MAXIM 1990 r. => XV 750 VIRAGO 1987 r. =>> już jest XV 1100 1993 r.

http://www.ma-ro.com.pl
Awatar użytkownika
kyller
Posty: 2198
Rejestracja: 13 marca 2008, 11:05
Motocykl: pożyczony XV1000
Lokalizacja: Warszawa
Wiek: 55
Status: Offline

Re: sprzęgło xv 1100

Post autor: kyller »

domin27 pisze:witam wszystkich. Mam problem ze sprzęgłem w mojej lalce :( Moto ma przebieg 30000 i strasznie ślizga się sprzęgło. Czy zna ktoś może jakiś patent na podratowanie sprzęgła czy pozostaje mi tylko wymiana na nowe? :pomocy:
1.skad wiesz ze ma 30 kkm ? ma tyle na liczniku czy tyle przejechał ?
2.jaki olej ?
3.kiedy były robione tarcze
4.jak długo jezidz tym motongiem ?
to na tyle
odpowiedz i pojdziemy dalej
Damian
Status: Offline

Re: sprzęgło xv 1100

Post autor: Damian »

kyller pisze:1.skad wiesz ze ma 30 kkm ? ma tyle na liczniku czy tyle przejechał ?
2.jaki olej ?
3.kiedy były robione tarcze
4.jak długo jezidz tym motongiem ?
kyller, ze wszystkich tych punktów tylko 4 jest na 100% pewna... :wink:
domin27
Status: Offline

Re: sprzęgło xv 1100

Post autor: domin27 »

Moto kupiłem niedawno. Facet od Którego kupowałem zapewniał mnie że wlał nowy olej Bel ray 15w50,przebieg nie jest udokumentowany ale patrząc na stan sprzętu wydaje się wiarygodny. No a co do tarcz sprzęgła to nie wiem czy i kiedy były wymieniane..
Awatar użytkownika
Dono
Posty: 2464
Rejestracja: 19 listopada 2007, 17:46
Motocykl: 1100 '91
Lokalizacja: Iskrzyczyn-Skoczów
Wiek: 40
Status: Offline

Re: sprzęgło xv 1100

Post autor: Dono »

Ja to zawsze proponuję najbardziej optymistyczne wizje:
poprzedni właściciel szalał ze sprzęgłem za bardzo, może po mieście na półsprzęgle jeździł, albo chociaż z łapą na klamce delikatnie wciśniętą, no czort go wie, ludzie są różni :mrgreen:
wymienisz tarcze i po kłopocie (a przynajmniej sprawdzisz jak to w środku wygląda)
zakładając oczywiście że to jednak nie regulacja linki :mrgreen:
powodzenia
"Verba volant, scripta manent" (słowa ulatują, pismo zostaje).
Żubr
Posty: 361
Rejestracja: 17 sierpnia 2009, 12:53
Motocykl: XV 750
Lokalizacja: Gdańsk
Wiek: 39
Kontakt:
Status: Offline

Re: sprzęgło xv 1100

Post autor: Żubr »

Panowie, a jaką firmę polecacie, lub wiecie że się dobrze sprawuje (tarcze sprzęgłowe)?
Mnie na początku przygody z moto czekam najprawdopodobniej wymiana tarcz sprzęgłowych, więc inwestycja w przyszłość dla mnie :)

Na necie znalazłem głównie Tarcze NHC - http://allegro.pl/item786388014_tarcze_ ... irago.html

Albo EBC - czy na polskim allegro czy na ebayu.de . Będę w Niemczech i tam można kupić za ok 55 euro.

Bardzo proszę forumowiczów o poradę - może jest jeszcze jakaś inna firma?
Obrazek ..."Strażnik Światła w każdym z nas"...
ODPOWIEDZ