TRASA TYLKO DLA TWARDZIELI! 19-31 lipiec 1,2 sierpień 2009

Ciekawe miejsca, propozycje wycieczek, co warto zobaczyc? Tematy związane z turystyką motocyklową
Monika
Status: Offline

Re: TRASA TYLKO DLA TWARDZIELI! 19-31 lipiec 1,2 sierpień 2009

Post autor: Monika »

romanthorne pisze:Super trasa!.Gdyby jeszcze zamiast jechać na Ukrainę,pojechać z Augustowa na Litwę-Łotwę to byłbym jak najbardziej za.W poniedziałek 27 lipca, jadąc z Ostródy można zahaczyć lub przenocować w moich stronach czyli w Brodnicy(mogę załatwić nocleg nad ładnym jeziorem za fryko).To tylko drobne sugestie.Pozdrawiam.
wszystkie sugestie są brane pod uwagę!!!!tez jestem jak najbardziej za!!!!
powtarzam że nie jest to sztywny plan i na pewno ulegnie modyfikacji jak różne rzeczy w życiu...
jestem jak najbardziej za noclegami za friko
jak najbardziej na dziko stary traper ze mnie ;)
ale czasem możemy sie w lususach przespać hehehehehehe

[ Dodano: Czw Sty 29, 2009 8:05 am ]
Dono pisze:Ja też chcę!!!! :rock:
Ale z jednym zastrzeżeniem: jak już trafimy nad morze, to nocleg na plaży!! Śpiwory na piasku i już - usypiający szum fal a potem wschód słońca... wrażenia bezcenne :smile:
Szefie to będzie na 1000000000000000000% :chopper:
w końcu nie bez kozery mówią na mnie easy rider :mrgreen:
hahaha to mi się tekst udał ;)
Marcin
Posty: 2153
Rejestracja: 04 września 2007, 17:27
Motocykl: Póki co nie ma
Lokalizacja: Koluszki
Wiek: 44
Status: Offline

Re: TRASA TYLKO DLA TWARDZIELI! 19-31 lipiec 1,2 sierpień 2009

Post autor: Marcin »

Monika pisze:stary traper ze mnie ;)
Gdzieś to już słyszałem albo pisałem ....
Monika pisze:Marcin:
w tych 2 chętnych motocyklach Jestes ;)
aha. To jest jeszcze chętny? Tylko nie mów że jakiś plecak będziesz miała :twisted:
Obrazek
Monika
Status: Offline

Re: TRASA TYLKO DLA TWARDZIELI! 19-31 lipiec 1,2 sierpień 2009

Post autor: Monika »

Marcin pisze:aha. To jest jeszcze chętny? Tylko nie mów że jakiś plecak będziesz miała
nie no plecak????????????????????
bez jaj :mrgreen:
Marcin
Posty: 2153
Rejestracja: 04 września 2007, 17:27
Motocykl: Póki co nie ma
Lokalizacja: Koluszki
Wiek: 44
Status: Offline

Re: TRASA TYLKO DLA TWARDZIELI! 19-31 lipiec 1,2 sierpień 2009

Post autor: Marcin »

Monika pisze:bez jaj :mrgreen:
YYY znaczy się że koleżanka jakaś? :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Obrazek
malinkalive
Status: Offline

Re: TRASA TYLKO DLA TWARDZIELI! 19-31 lipiec 1,2 sierpień 2009

Post autor: malinkalive »

SUZIN pisze:Potwierdzam, po co pchać się na Ukrainę (faktycznie na granicy są dziwne historie- przeżyłem ,wiem) A może cywilizowana Litwa?!?
Chyba troche za mocno mi wyszedł ten opis "przejścia granicznego" i naprawde nie chciałbym żebyście rezygnowali z tej trasy z powodu ukraińskich celników. Przed ostateczną decyzją dodam, że Ukraina jest tańsza w porównaniu z Polską. Dla przykładu podam: paczka fajek ok 2 zł. Mocne litrowe piwo jakieś 5-7% o ile dobrze pamiętam 1.5 zł. No i to co napewno wam się przyda to paliwo w cenie ok 1 zł taniej niż u nas. Zawsze można wziąć coś na zapas :) (ceny orientacyjne z mojego ostatniego pobytu) W tym kraju napewno odpocznie wasz budżet a przy takiej wycieczce to trzeba brać pod uwagę. Pozatym to piękny kawałek ziemi gdzie miejscami "czas się zatrzymał" i będziecie się tam dobrze czuć na swoich maszynach - gwarantuję.
Monika
Status: Offline

Re: TRASA TYLKO DLA TWARDZIELI! 19-31 lipiec 1,2 sierpień 2009

Post autor: Monika »

malinkalive pisze:
Monika pisze:Jeśli ktoś wie co z wizami na Ukrainę proszę o info ;)
Polacy nie potrzebują wiz wjazdowych do Ukrainy za to dla naszych sąsiadów są obowiązkowe i wcale nie łatwe do uzyskania. W zamian za to Ukraińcy przygotowali nam inne "kwiatki" na przejsciu o których należy pamiętać. Sprawa podstawowa to obowiązkowa zielona karta i oczywiście paszport póki co na dowodzie nie ma szans. Jakby tego było mało to na przejściach panuje "Łapówkarstwo" w wielkim wydaniu, celnicy wymyślają sobie jakieś dziwne opłaty klimatyczne, ubezpieczenia tzw strochowku :) i co komu do głowy przyjdzie, oczywiście jak trafią na "twardzieli" (a pewnie trafią) :) i nikt im nie da złamanego grosza za ich wyimaginowane pomysły to można spędzić ładnych kilka godzin na przejściu wypełniając tzw deklaracje (a to nie łatwe zadanie - zależne od humoru celnika), dlatego proponuję jechać z kimś kto przekraczał już ukraińską granicę.

Relacja z wyprawy motocyklowej na Ukrainę http://www.odyssei.com/pl/travel-article/2652-1.html
zobaczymy!jak nas wkurw... to dam im po zastrzyku i z palcem w nosie przeparadujemy hehe nawet nic nie będą pamiętać ;)
w takim razie Litwa Łotwa Estonia i dokoła świata hehehhe
Awatar użytkownika
Kożuch
Posty: 3443
Rejestracja: 11 maja 2008, 17:11
Motocykl: Virago 750,VL 1500,CB1300,XV1900, FJR1300
Lokalizacja: Poznań Góra
Wiek: 48
Status: Offline

Re: TRASA TYLKO DLA TWARDZIELI! 19-31 lipiec 1,2 sierpień 2009

Post autor: Kożuch »

No to może gdzieś na południu Polski spotkamy się jak my bedziemy wracać z Chorwacji :)
Obrazek
Monika
Status: Offline

Re: TRASA TYLKO DLA TWARDZIELI! 19-31 lipiec 1,2 sierpień 2009

Post autor: Monika »

Kożuch pisze:No to może gdzieś na południu Polski spotkamy się jak my bedziemy wracać z Chorwacji
jasne ;)
malinkalive
Status: Offline

Re: TRASA TYLKO DLA TWARDZIELI! 19-31 lipiec 1,2 sierpień 2009

Post autor: malinkalive »

Monika pisze: i tu kolejna propozycja Ukraina po raz drugi :mrgreen:
Jezioro Świteź
Jezioro Świteź o tym co pisał Mickiewicz i gdzie do dzisiaj jest tzw. Kamień Filaretów a na nim fragment ballady mieści się na terenie Białorusi :wink:
Monika
Status: Offline

Re: TRASA TYLKO DLA TWARDZIELI! 19-31 lipiec 1,2 sierpień 2009

Post autor: Monika »

shit wiedziałam że coś mi się popitoliło!

[ Dodano: Czw Sty 29, 2009 1:43 pm ]
Świteź nie musi być, w ogóle to mówię że trasa była pisana bardzooooooooooooooooooooo późno i spontanicznie w nocy.... :roll:
AdamK
Status: Offline

Re: TRASA TYLKO DLA TWARDZIELI! 19-31 lipiec 1,2 sierpień 2009

Post autor: AdamK »

Spoko, spoko - projekt jest ambitny i bardzo staranny. Drobne niedociągnięcia są do nadrobienia. Ja oczywiście jak nie na całą to z pewnością na na jakiś odcineczek traski muszę się załapać! Jakby to wyglądało - Monika się napracowała a tu brak chętnych - tak być nie będzie!!
Jak tylko plany urlopowe się nie zmienią to muszę, muszę i już!
Awatar użytkownika
romanthorne
Posty: 538
Rejestracja: 24 listopada 2008, 22:59
Motocykl: Honda 250 Rebel
Lokalizacja: BRODNICA
Wiek: 80
Status: Offline

Re: TRASA TYLKO DLA TWARDZIELI! 19-31 lipiec 1,2 sierpień 2009

Post autor: romanthorne »

w takim razie Litwa Łotwa Estonia i dokoła świata hehehhe[/quote]

Też dobra pomysła,ale chyba nie w tym roku.Jadąc w kółko Litwa-Łotwa-Estonia-Rosja
(spanie u znajomych na daczy miedzy Pitrem a Finlandią) i tak dalej do Ystad-prom.
Gdyby grupa się "dogryzła"emocjonalno-browarowo-charakterologicznie to można na 2010
roczek pomysleć.
Monika
Status: Offline

Re: TRASA TYLKO DLA TWARDZIELI! 19-31 lipiec 1,2 sierpień 2009

Post autor: Monika »

romanthorne pisze:Też dobra pomysła,ale chyba nie w tym roku.Jadąc w kółko Litwa-Łotwa-Estonia-Rosja
(spanie u znajomych na daczy miedzy Pitrem a Finlandią) i tak dalej do Ystad-prom.
Gdyby grupa się "dogryzła"emocjonalno-browarowo-charakterologicznie to można na 2010
roczek pomysleć
jestem za !! :bravo: :rock: :twisted: :mrgreen:
aczkolwiek następną wyprawę planuję na południe ;)
Marcin
Posty: 2153
Rejestracja: 04 września 2007, 17:27
Motocykl: Póki co nie ma
Lokalizacja: Koluszki
Wiek: 44
Status: Offline

Re: TRASA TYLKO DLA TWARDZIELI! 19-31 lipiec 1,2 sierpień 2009

Post autor: Marcin »

romanthorne pisze:Gdyby grupa się "dogryzła"emocjonalno-browarowo-charakterologicznie to można na 2010
roczek pomysleć.

Podstawa udanych wycieczek. Co mi po długiej wyprawie z atrakcjami jak człowiek wk...wia sie na towarzyszy i każdy patrzy na siebie spod byka :twisted:
Obrazek
woyo
Status: Offline

Re: TRASA TYLKO DLA TWARDZIELI! 19-31 lipiec 1,2 sierpień 2009

Post autor: woyo »

..ja swoje 3 grosze,pracuję w Ukrainie 2,5 roku..i odradzam,nie ze względu na piękno tego kraju,a ze względu na mentalność tamtejszych służb,ludzi-(własna interpretacja przepisów-czytaj-łapówkarstwo),po za tym fatalne drogi,akurat Lwów-Hrebenne(Ustiług)),znam ten kraj akurat w tym rejonie nikt tego nie pojmie,no,chyba,że rzeczywiście duża grupa,pozdro!!! :neutral:
p.s.
to,nie blef,to nie są żarty(zwłaszcza na motągach!)
malinkalive ma rację,papierki na granicy mogą,,zabić,,!!! :cry:
motorek
Status: Offline

Re: TRASA TYLKO DLA TWARDZIELI! 19-31 lipiec 1,2 sierpień 2009

Post autor: motorek »

Knyszyn->jezioro Zygmunta Augusta-500 ha!!!

TO SĄ STAWY HODOWLANE więc tam nie wolno
Monika
Status: Offline

Re: TRASA TYLKO DLA TWARDZIELI! 19-31 lipiec 1,2 sierpień 2009

Post autor: Monika »

motorek pisze:TO SĄ STAWY HODOWLANE więc tam nie wolno
nie takie rzeczy się robiło ;) całe 500 ha hodowlanych cos ściemniasz ;)

[ Dodano: Sob Sty 31, 2009 6:57 am ]
woyo pisze:..ja swoje 3 grosze,pracuję w Ukrainie 2,5 roku..i odradzam,nie ze względu na piękno tego kraju,a ze względu na mentalność tamtejszych służb,ludzi-(własna interpretacja przepisów-czytaj-łapówkarstwo),po za tym fatalne drogi,akurat Lwów-Hrebenne(Ustiług)),znam ten kraj akurat w tym rejonie nikt tego nie pojmie,no,chyba,że rzeczywiście duża grupa,pozdro!!!
p.s.
to,nie blef,to nie są żarty(zwłaszcza na motągach!)
malinkalive ma rację,papierki na granicy mogą,,zabić,,!!!
tak tez myslałam ale właśnie po to ta dyskusja żeby rozwiać wszelkie wątpliwości i podzielic się uwagami!!!
serdeczne dzięki!!wybierzemy bardziej cywilizowane pod względem mentalnym kraje heh :rock:
Awatar użytkownika
pangda
Posty: 198
Rejestracja: 05 września 2008, 15:55
Motocykl: przemalowany
Lokalizacja: Gdańsk
Wiek: 63
Kontakt:
Status: Offline

Re: TRASA TYLKO DLA TWARDZIELI! 19-31 lipiec 1,2 sierpień 2009

Post autor: pangda »

Hej, Doktorko :wink:
Chętnie dołączę na północy; znam dość dobrze trasy od Mikołajek, Prabut...
W Gda nie polecam bursztynów :roll: gdańscy bursztynnicy baaardzo się cenią; na mierzei wiślanej jest masa fachowców.
Podobnie nie polecam kąpieli w jez. Żarnowieckim; trochę tam w lecie pływa różności :???:
Polecam za to kąpieliska na otwartym: Lubiatowo na przykład; piękne plaże, można znaleźć całkiem puste odcinki, szczególnie na maszynkach. I przespać się można miło w pięknych sosnowych lasach przymorskich...
Pozdr

Jac
Canoe, kajaki, łódki drewniane, wiosła i pagaje
Roboty szkutnicze i bosmańskie
Monika
Status: Offline

Re: TRASA TYLKO DLA TWARDZIELI! 19-31 lipiec 1,2 sierpień 2009

Post autor: Monika »

pangda pisze:Hej, Doktorko
Chętnie dołączę na północy; znam dość dobrze trasy od Mikołajek, Prabut...
W Gda nie polecam bursztynów gdańscy bursztynnicy baaardzo się cenią; na mierzei wiślanej jest masa fachowców.
Podobnie nie polecam kąpieli w jez. Żarnowieckim; trochę tam w lecie pływa różności
Polecam za to kąpieliska na otwartym: Lubiatowo na przykład; piękne plaże, można znaleźć całkiem puste odcinki, szczególnie na maszynkach. I przespać się można miło w pięknych sosnowych lasach przymorskich...
Pozdr
i takich ludzi nam trzeba!!!!!!!!!!!
Zapraszamy!!!!

[ Dodano: Nie Lut 01, 2009 10:33 am ]
wiem juz na pewno że trasa ulegnie modyfikacji
modyfikacje wproawadzam na bieżąco
bo odcinki są zbyt nierówne...
średnio będzie 200km dziennie ;)
odkładajcie już po 50 zł tygodniowo na Pb to do lipca zbierze się 1000zł ;)
modyfikacje będą wprowadzane na bieżąco ;)

[ Dodano: Nie Lut 01, 2009 11:41 am ]
Wstępnie policzylismy wczoraj na tomtomie
trasę z Janosikiem z Drzewicy :bravo: (normalnie spotkałam faceta w lesie jak szukał swojego psa z GPSem marki tom tom :shock: )
Pozdrawiam serdecznie :nazdrowie: Rafał :rock:
i....
wyszło nam bez
Ukrainy
Litwy
Łotwy
Estonii
Słowacji
Czech
ponad 3000km!!!!! :bravo: :bravo: :bravo:
Ostatnio zmieniony 02 lutego 2009, 13:45 przez Monika, łącznie zmieniany 3 razy.
Awatar użytkownika
Jędrek
Posty: 117
Rejestracja: 09 grudnia 2007, 13:23
Motocykl: Aprilia Shiver 750
Lokalizacja: Warszawa
Status: Offline

Re: TRASA TYLKO DLA TWARDZIELI! 19-31 lipiec 1,2 sierpień 2009

Post autor: Jędrek »

Chętnie się dołączę jeśli pozwolicie. W Chałupach stoi moja przyczepa kempingowa. Jest dość duża, więc razem z przedsionkiem to ok. ośmiu osób wchodzi. Jeśli z rozpiski wyjdzie tam nocleg to zapraszam. Atrakcje typu windsurfing i kite też zapewniam.
Pozdrawiam
Prawdziwa miłość to uczucie mężczyzny do jego motocykla
SUZIN
Posty: 259
Rejestracja: 03 czerwca 2008, 00:00
Motocykl: XV 700 1985r
Lokalizacja: Orzysz
Wiek: 54
Status: Offline

Re: TRASA TYLKO DLA TWARDZIELI! 19-31 lipiec 1,2 sierpień 2009

Post autor: SUZIN »

No i chyba słusznie, darujmy sobie kraje ościenne, na miejscu jest dosyć tras do objechania. wiem że zrobienie 300 km dziennie ze zwiedzaniem, obiadem, kąpielą to max!
Zakładając że ruszamy przed ósmą. A to ma być przyjemność i pospiech nie wskazany
A może koncepcja corocznych tras, nast. np. na wschód od Polski, albo na południe?
Jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było. Józef Szwejk
Marcin
Posty: 2153
Rejestracja: 04 września 2007, 17:27
Motocykl: Póki co nie ma
Lokalizacja: Koluszki
Wiek: 44
Status: Offline

Re: TRASA TYLKO DLA TWARDZIELI! 19-31 lipiec 1,2 sierpień 2009

Post autor: Marcin »

Niestety muszę wycofać się z wyprawy... Życzę wam powodzenia i szerokości. Uważajcie na siebie !!!
Obrazek
Monika
Status: Offline

Re: TRASA TYLKO DLA TWARDZIELI! 19-31 lipiec 1,2 sierpień 2009

Post autor: Monika »

Jędrek pisze:Chętnie się dołączę jeśli pozwolicie. W Chałupach stoi moja przyczepa kempingowa. Jest dość duża, więc razem z przedsionkiem to ok. ośmiu osób wchodzi. Jeśli z rozpiski wyjdzie tam nocleg to zapraszam. Atrakcje typu windsurfing i kite też zapewniam.
Jędrek nie trzeba było tego mówić głosno!!!!
jesli nie wiesz dlaczego wejdź na mój profil!!!!
kite i windsurfing to 2 z niewielu rzeczy których ja osobiście jeszcze nie próbowałam i zawsze chciałam spróbować!!!!!!!!! :rock:
Chałupy przystanek jak nie nocleg OBOWIĄZKOWY!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Awatar użytkownika
Antek
Posty: 1141
Rejestracja: 27 grudnia 2007, 13:16
Motocykl: Yamaha XV 1100 Virago '97
Lokalizacja: Białystok
Wiek: 38
Status: Offline

Re: TRASA TYLKO DLA TWARDZIELI! 19-31 lipiec 1,2 sierpień 2009

Post autor: Antek »

Jędrek pisze:Chętnie się dołączę jeśli pozwolicie. W Chałupach stoi moja przyczepa kempingowa. Jest dość duża, więc razem z przedsionkiem to ok. ośmiu osób wchodzi. Jeśli z rozpiski wyjdzie tam nocleg to zapraszam. Atrakcje typu windsurfing i kite też zapewniam.
Pozdrawiam
to mnie przekonało być tam muszę :rock:
Obrazek Czy daleko oni....?
Awatar użytkownika
jaroga
Posty: 978
Rejestracja: 12 września 2007, 11:35
Motocykl: XX 1100
Lokalizacja: Piertanie
Wiek: 49
Status: Offline

Re: TRASA TYLKO DLA TWARDZIELI! 19-31 lipiec 1,2 sierpień 2009

Post autor: jaroga »

Działka na nocleg przy jeziorze, przyczepa kempingowa i namiot, (pewnie też budowa w trakcie :mrgreen: ), 5 km od jeziora Wigry i Twojej trasy (Sejny - Suwałki) - proponuję przełożyć nocleg z Augustowa na tą okolicę. :wink:
Monogamia to jakieś dziwne hobby ... :P
ODPOWIEDZ