Sposób na odkręcenie śrub.

Tematy związane z gażnikami
Roberts
Posty: 190
Rejestracja: 22 czerwca 2016, 09:13
Motocykl: Virago 1100
Lokalizacja: Orły
Wiek: 51
Status: Offline

Sposób na odkręcenie śrub.

Post autor: Roberts »

Witam
czy ktoś z kolegów ma sposób na odkręcenie śrub w gaźniku tych w pokrywie nad membranami. Za cholerę ich nie mogę odkręcić 2 puściły pozostałe siedzą twardo chyba ktoś je na jakimś kleju osadził.
Plan był taki żeby je czymś rozgrzać ale boję się że może się coś potopić.
Pomocy :)
Awatar użytkownika
Feniks
Posty: 1095
Rejestracja: 18 listopada 2015, 19:44
Motocykl: Yamaha Virago 1100
Lokalizacja: Rybarzowice
Kontakt:
Status: Offline

Re: Sposób na odkręcenie śrub.

Post autor: Feniks »

Uuu. Łatwo je obtrobić.
Może śrubokręt do pobijania z obrotem
Nie obawiaj się porażki – to nie porażka, ale mało ambitny cel jest błędem. W wielkiej próbie honorowo jest nawet polec.
Roberts
Posty: 190
Rejestracja: 22 czerwca 2016, 09:13
Motocykl: Virago 1100
Lokalizacja: Orły
Wiek: 51
Status: Offline

Re: Sposób na odkręcenie śrub.

Post autor: Roberts »

Robiłem uderzałem młotkiem i próbowałem kręcić nic. Problem taki że te śruby są okropnie miękkie .
Jeszcze mam pytanie czy pod osłoną jest od razu membrana gumowa, bo będę próbował rozgrzewać.
Dobrym pomysłem była by nagrzewnica indukcyjna.
Awatar użytkownika
wąsaty7
Posty: 1418
Rejestracja: 25 stycznia 2009, 14:00
Motocykl: XV 1100 98r.
Lokalizacja: Szczecin
Status: Offline

Re: Sposób na odkręcenie śrub.

Post autor: wąsaty7 »

Membrana jest bardzo blisko i do tego korpus gaźnika to stop ZnAl. Pozostaje użycie wkrętaka udarowego lub imadłem za łeb śruby.
Wąsaty7
Awatar użytkownika
Feniks
Posty: 1095
Rejestracja: 18 listopada 2015, 19:44
Motocykl: Yamaha Virago 1100
Lokalizacja: Rybarzowice
Kontakt:
Status: Offline

Re: Sposób na odkręcenie śrub.

Post autor: Feniks »

Nie chodziło o obstukanie i potem odkręcanie. Są śrubokręty które w momencie stuknięcia wykonują część ruchu obrotowego.
Nie obawiaj się porażki – to nie porażka, ale mało ambitny cel jest błędem. W wielkiej próbie honorowo jest nawet polec.
Awatar użytkownika
mały v8
Posty: 565
Rejestracja: 19 kwietnia 2010, 23:05
Motocykl: GL 1200 , Jawa 250
Lokalizacja: Siedlce
Wiek: 47
Status: Offline

Re: Sposób na odkręcenie śrub.

Post autor: mały v8 »

Najlepiej we dwóch. Jeden kręci śrubokrętem dobrze wpasowanym, a drugi za główkę śruby łapie morsem tzw żabką zaciskową i też odkręca ...w kupie siła.
Obrazek
Awatar użytkownika
MarcinS
Posty: 655
Rejestracja: 03 grudnia 2017, 19:07
Motocykl: Virago XV535 2YL '93
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Wiek: 41
Status: Offline

Re: Sposób na odkręcenie śrub.

Post autor: MarcinS »

Jeżeli to jeszcze oryginalne śruby, to pewnie w standardzie JIS - mają kropkę na łbie. Wyglądają jak krzyżak (Philips), ale krzyżak nie łapie dokładnie i często objeżdża gniazdo.
Obrazek
"When I'm walking a dark road
I am a man who walks alone"
Awatar użytkownika
Feniks
Posty: 1095
Rejestracja: 18 listopada 2015, 19:44
Motocykl: Yamaha Virago 1100
Lokalizacja: Rybarzowice
Kontakt:
Status: Offline

Re: Sposób na odkręcenie śrub.

Post autor: Feniks »

Jak już we dwóch będziecie targać to upierdolita w końcu te śtubke, i będzie nowy post o rozwiercaniu i gwintowaniu.
WDta podlać i śrubokrętem udarowym działać. Osobiscie to bym drugiego wykorzystał do trzymania gaznika w garsci żeby ten na twardym nie leżał bo może coś pęknąć, i klupałbym tym śrubokrentem i klupał.
Nie obawiaj się porażki – to nie porażka, ale mało ambitny cel jest błędem. W wielkiej próbie honorowo jest nawet polec.
Awatar użytkownika
vinny
Posty: 1107
Rejestracja: 03 marca 2011, 00:00
Motocykl: xv 750 92 4FY
Lokalizacja: Gdańsk , Ballinasloe co Galway ROI
Status: Offline

Re: Sposób na odkręcenie śrub.

Post autor: vinny »

Szczypce zaciskowe , łapiesz za główkę śruby i wystarczy poruszyć ( odwrotnie do wskazówek zegara :mrgreen: ), potem prawie paluszkami idzie . W ten sposób odkręcałem więcej niż 20 śrubek przy gaznikach .
vinny ROI
Ride free!!
You'll never see a Bike Outside a Shrink's Office
Roberts
Posty: 190
Rejestracja: 22 czerwca 2016, 09:13
Motocykl: Virago 1100
Lokalizacja: Orły
Wiek: 51
Status: Offline

Re: Sposób na odkręcenie śrub.

Post autor: Roberts »

Zastanawiałem się nad szczypcami dzisiaj to przetestuję.
Jest jeszcze opcja wysłać gaźnik do gościa a ten odsyła 2 po czyszczeniu i regeneracji koszt 300zł.
Awatar użytkownika
Feniks
Posty: 1095
Rejestracja: 18 listopada 2015, 19:44
Motocykl: Yamaha Virago 1100
Lokalizacja: Rybarzowice
Kontakt:
Status: Offline

Re: Sposób na odkręcenie śrub.

Post autor: Feniks »

Wypytaj goscia od gazników co za te 3stófki zrobi. Jedna membrana tyle kosztuje albo dwa kpl zestawów naprawczych.
Nie obawiaj się porażki – to nie porażka, ale mało ambitny cel jest błędem. W wielkiej próbie honorowo jest nawet polec.
Roberts
Posty: 190
Rejestracja: 22 czerwca 2016, 09:13
Motocykl: Virago 1100
Lokalizacja: Orły
Wiek: 51
Status: Offline

Re: Sposób na odkręcenie śrub.

Post autor: Roberts »

I d...... 300 to tylko informacja gaźnik po remoncie 1700 i nie robi Mikuni a mój to właśnie ten.
Cały komplet naprawczy zamówiłem w Chinach jak przyjdzie zabiorę się za śruby jak nic nie wymyślę cieńcie i rozwiercanie.
TRC8
Posty: 7
Rejestracja: 25 listopada 2023, 09:46
Motocykl: 535
Status: Offline

Re: Sposób na odkręcenie śrub.

Post autor: TRC8 »

Tydzień temu miałem ten sam problem. Większość ruszyła po wkretarce, a te który się obrobi rozwiercilem łby żeby lepiej zaciąć śrubokrętem rant, wsadziłem imadło i powoli mloteczkiem obstukalem i poszły. Jedna była bardziej uparta, skończyło się na tym że całkiem rozwiercilem aż łeb odpadł. Zdjąłem pokrywę, w imadło, palnikiem delikatnie podgrzalem wystający pozostały gwint obcegami i poszło.
Powodzenia
Roberts
Posty: 190
Rejestracja: 22 czerwca 2016, 09:13
Motocykl: Virago 1100
Lokalizacja: Orły
Wiek: 51
Status: Offline

Re: Sposób na odkręcenie śrub.

Post autor: Roberts »

Śruby odkręcone. Pomocny okazał się tzw. wkrętak "udarowy" jedna musiała być piłowana ale poszło.
Również zmówiłem komplet naprawczy gaźników łącznie z pływakami i membranami, oraz króćce kolektora dolotowego kpl. zima zapowiada się długa więc będzie co robić
Roberts
Posty: 190
Rejestracja: 22 czerwca 2016, 09:13
Motocykl: Virago 1100
Lokalizacja: Orły
Wiek: 51
Status: Offline

Re: Sposób na odkręcenie śrub.

Post autor: Roberts »

No i części dotarły, teraz tylko chęci do roboty .
Załączniki
20231220_171115.jpg
20231220_171115.jpg (92.94 KiB) Przejrzano 1280 razy
Awatar użytkownika
Top Gun
Posty: 2989
Rejestracja: 25 sierpnia 2015, 16:23
Motocykl: CRF 1000
Lokalizacja: Wrocław
Wiek: 60
Status: Offline

Re: Sposób na odkręcenie śrub.

Post autor: Top Gun »

Feniks pisze: 13 listopada 2023, 23:52 Wypytaj goscia od gazników co za te 3stófki zrobi. Jedna membrana tyle kosztuje albo dwa kpl zestawów naprawczych.
Odkręci śrubkę :D
,,Nie rezygnuj z marzeń, nigdy nie wiesz kiedy okażą się potrzebne,,
Awatar użytkownika
Kluk
Posty: 398
Rejestracja: 31 sierpnia 2011, 22:55
Motocykl: Virago 1100 '99
Lokalizacja: Książ Wielki (małopolskie)
Wiek: 55
Status: Offline

Re: Sposób na odkręcenie śrub.

Post autor: Kluk »

Problem już rozwiązany, ale dyby miał ktoś podobny, zamiast podgrzewać, można spróbować zmrozić śrubę. Miałem taki przypadek z wkrętami do spuszczania paliwa z gaźników. Nie ruszane chyba od nowości. Podlałem WD-40, a następnego dnia próbowałem odkręcić - jedna niechętnie, ale w końcu ustąpiła, a druga ani drgnęła. Popsikałem na nią dłuższą chwilę sprężonym powietrzem w sprayu (przy rozprężaniu mocno sią ochładza) i też z oporami, ale końcu puściła. Trzeba tylko uważać, by kierować strumień powietrza dokładnie na łeb śruby, żeby nie schładzać równocześnie gniazda, w którym śruba siedzi. Śruba pod wpływem niskiej temperatury nieco się kurczy i luzuje. Jak sprężone powietrze nie wystarcza, to są preparaty zamrażające, które dają jeszcze niższe temperatury, też w sprayu, takie jak np. tu: https://profesorchris.pl/pl/p/Mroz-w-sprayu-0%2C4l/139.
Awatar użytkownika
vinny
Posty: 1107
Rejestracja: 03 marca 2011, 00:00
Motocykl: xv 750 92 4FY
Lokalizacja: Gdańsk , Ballinasloe co Galway ROI
Status: Offline

Re: Sposób na odkręcenie śrub.

Post autor: vinny »

Kluk pisze: 25 grudnia 2023, 12:36 Problem już rozwiązany, ale dyby miał ktoś podobny, zamiast podgrzewać, można spróbować zmrozić śrubę. Miałem taki przypadek z wkrętami do spuszczania paliwa z gaźników. Nie ruszane chyba od nowości. Podlałem WD-40, a następnego dnia próbowałem odkręcić - jedna niechętnie, ale w końcu ustąpiła, a druga ani drgnęła. Popsikałem na nią dłuższą chwilę sprężonym powietrzem w sprayu (przy rozprężaniu mocno sią ochładza) i też z oporami, ale końcu puściła. Trzeba tylko uważać, by kierować strumień powietrza dokładnie na łeb śruby, żeby nie schładzać równocześnie gniazda, w którym śruba siedzi. Śruba pod wpływem niskiej temperatury nieco się kurczy i luzuje. Jak sprężone powietrze nie wystarcza, to są preparaty zamrażające, które dają jeszcze niższe temperatury, też w sprayu, takie jak np. tu: https://profesorchris.pl/pl/p/Mroz-w-sprayu-0%2C4l/139.
Można też gaśnicą schłodzić :lol: . Najlepiej kupić 20 śrub m5X10 ( niredzewki ) ampolowe ( na klucz imbusowy ) chyba 4 sztuki trzeba skrócić o 2 mm
i problem z odkręcaniem śrub w gazniku rozwiązany do końca świata .
vinny ROI
Ride free!!
You'll never see a Bike Outside a Shrink's Office
Awatar użytkownika
Kluk
Posty: 398
Rejestracja: 31 sierpnia 2011, 22:55
Motocykl: Virago 1100 '99
Lokalizacja: Książ Wielki (małopolskie)
Wiek: 55
Status: Offline

Re: Sposób na odkręcenie śrub.

Post autor: Kluk »

Najlepiej kupić 20 śrub [...] i problem z odkręcaniem śrub w gazniku rozwiązany do końca świata .
Tylko wcześniej trzeba jakoś wykręcić stare.
ODPOWIEDZ