Kierunkowskazy i klakson

Tematy związane z ukladem elektrycznym Virago
eddielive
Posty: 2
Rejestracja: 27 czerwca 2023, 07:52
Motocykl: Yamaha Virago XV 535
Lokalizacja: Nieciszów
Status: Offline

Kierunkowskazy i klakson

Post autor: eddielive »

Witam.
Motocykl stał w nocy w niezłej ulewie. Po wszystkim nie działają kierunkowskazy i klakson. To stare Virago 535 z 87 roku i z tego co zdążyłem sprawdzić żadnej skrzynki bezpieczników nie ma. Póki co poczekam - może się wysuszy i będzie ok, ale obawiam się że to jakieś zwarcie. Znalazłem podobny temat, ale chyba dotyczyło to większego motocykla - w każdym razie mi to problemu nie rozwiązało. Gdyby ktoś miał jakiś pomysł, to chętnie poczytam.

Dzięki

Robert
mbbartek
Posty: 104
Rejestracja: 25 maja 2020, 21:53
Motocykl: Yamaha XV 1000 '84.
Lokalizacja: Piła
Status: Offline

Re: Kierunkowskazy i klakson

Post autor: mbbartek »

pod siedzeniem szukałeś bezpieczników?? elektryka ma to do siebie, że nie musi padać, żeby wilgoci dostała. nie wiem dokładnie, gdzie są bezpieczniki w 535, ale na forum znajdziesz umiejscowienie, oraz schematy elektryczne. będziesz wtedy wiedział, czy to jest na jednym obwodzie spięte, chociaż raczej nie. jak sam poszukasz, to przy okazji trochę zapoznasz się z motocyklem i na przyszłość będzie Ci łatwiej znaleźć pewne rzeczy. odkręć kilka śrubek, zdejmij parę boczków. to nie prom kosmiczny.
a jak Ci się nie chce, to zaprowadź moto do fachowca.
w prawym górnym rogu masz szukajkę, na tym forum jest chyba wszystko, co by mogło dotyczyć virago. nie koniecznie musisz łączyć brak kierunków i sygnału, to się mogło wydarzyć niezależnie. poszukaj może oddzielnie rozwiązań Twojego problemu??
zawsze może być gorzej
ODPOWIEDZ