Dodatkowe migające światło STOP-u

Dodatki i przeróbki do Virago
Awatar użytkownika
ziółko1961
Posty: 456
Rejestracja: 14 stycznia 2008, 16:10
Motocykl: była 535 jest vt1100
Lokalizacja: Kiszewy / Konin
Status: Offline

Re: Dodatkowe migające światło STOP-u

Post autor: ziółko1961 »

Za zgodą posiadacza Vulkana 1600,podaje numer jego tel. kom.W razie wątpliwości jak to światełko u niego działało ,zgodził się podać parę informacji na ten temat...

oto ten numer -503010740-
zawsze jest właściwy czas na zrobienie tego co należy
Awatar użytkownika
kvas
Posty: 30
Rejestracja: 19 września 2008, 19:48
Motocykl: Yamaha Virago XV 535
Lokalizacja: Leszno
Wiek: 54
Status: Offline

Moduł dodatkowego migającego światła stopu

Post autor: kvas »

Moduł dodatkowego światła stopu z regulacją częstotliwości oraz ilości mignięć.Stosować można zarówno w motocyklu jak i w samochodzie wyposażonym w dodatkową lampę stopu.
Zastosowanie z żarówkami oraz mniej prądożernymi diodami LED
Efekt jak i widoczność zamiaru hamowania zwiększa się wielokrotnie przez co stajesz się zauważalny już z dużej odległości.Po wciśnięciu hamulca stop zaświeca się i gaśnie z częstotliwością ustawioną w zależności od upodobania właściciela.Mruganie można ustawić od około 2 do około 10 mrugnięć.Moduły robi na zamówienie mój kolega elektronik.Dodatkowa lampa do kupienia we własnym zakresie.Osobiście polecam lampę diodową ze względu na bardziej zauważalne zaświecenia się i gaśnięcia diody w stosunku do tradycyjnej żarówki,która rozświetla się i wygasa co psuje znacznie efekt szybkiego mrużenia.Poza tym diody nie wymagają klosza w kolorze czerwonym,są przezroczyste i świecą ostrym czerwonym światłem co zwiększa walory wizualne szczególnie przy tuningowaniu pojazdów.Bardzo proste podłączenie.Trzy przewody:1)Przewód masowy,2)Wejście plus,3)Wyjście plus.Wszystko oznaczone i opisane.Bardzo małe gabaryty urządzenia.Zaledwie 70*40*10 mm.Moduł w szczelnej otwieranej obudowie przyklejanej na taśmę dwustronną.Da się go ukryć naprawdę w małym i wąskim miejscu.Koszty urządzenia to 60zł wraz z kosztami wysyłki listem poleconym priorytetowym.Wpłata na konto bankowe mBank Nie wysyłam za pobraniem!
Poniżej załączam fotki modułu
Obrazek
Obrazek
oraz filmik ukazujący działanie modułu z lampką diodową w mojej Virażce 535
http://pl.tinypic.com/r/10fo01t/5
Proszę o kontakt mailowy,telefoniczny 667 970 850 lub GG 1498722 w celu ustalenia szczegółów lub rozwiania niejasności
Pozdrawiam i zachęcam do kupna :motorcycle:
jaroz
Posty: 755
Rejestracja: 04 marca 2008, 22:03
Motocykl: virago 535
Lokalizacja: galicja
Wiek: 56
Kontakt:
Status: Offline

Re: Dodatkowe migające światło STOP-u

Post autor: jaroz »

kvas pisze:Moduł dodatkowego światła stopu z regulacją częstotliwości oraz ilości mignięć.Stosować można zarówno w motocyklu jak i w samochodzie wyposażonym w dodatkową lampę stopu.
NIE MOŻNA STOSOWAĆ, BO PRZEPISY NIE DOPUSZCZAJĄ MIGAJĄCEGO ŚWIATŁA "STOP" NAWET JAKO DODATKOWEGO. MOŻE BYĆ PŁYWAJĄCE ŚWIATŁO CZYLI ZANIM ZGAŚNIE JEDNA LAMPKA DRUGA POWINNA SIĘ ZAŚWIECIĆ EWENTUALNIE ŚWIATŁO CIĄGŁE.
Awatar użytkownika
michu
Posty: 124
Rejestracja: 14 lutego 2010, 13:55
Motocykl: yamaha virago 535
Lokalizacja: gorzów wlkp
Wiek: 44
Status: Offline

Re: Dodatkowe migające światło STOP-u

Post autor: michu »

A ja wczoraj zrobiłem sobie coś takiego :
http://www.youtube.com/watch?v=qzoWo6__EPo
Obrazek
Awatar użytkownika
Blunio
Posty: 5793
Rejestracja: 11 marca 2008, 10:21
Motocykl: Trek X-Caliber 8
Lokalizacja: Warszawa Bemowo
Wiek: 72
Status: Offline

Re: Dodatkowe migające światło STOP-u

Post autor: Blunio »

Między innymi sprawy oświetlenia pojazdów reguluje ROZPORZĄDZENIE MINISTRA INFRASTRUKTURY(1) z dnia 31 grudnia 2002 r. w sprawie warunków technicznych pojazdów oraz zakresu ich niezbędnego wyposażenia (może jest coś świeższego, ale nie chce mi się szperać, a zainteresowani będą wiedzieć, gdzie szukać).
Tak więc drodzy koledzy, wasze patenty są nielegalne i możecie mieć problemy z uzyskaniem pozytywnego wyniku badań technicznych bądź podczas kontroli drogowej (zatrzymanie dowodu rejestracyjnego, mandat, skierowanie na dodatkowe badania techniczne = koszty dodatkowe).
Ale - decyzja należy do Was.
Nadzieja to ogień. To ogień, który chce płonąć nawet wtedy, gdy jest gaszony. Nadzieja to nieodparte dążenie, by odnajdywać sens w bezsensie i odkrywać prawdę w zamęcie kłamstw.
Samochód z Niemiec a kobieta z Polski - nigdy odwrotnie!!!
Awatar użytkownika
Ikar
Posty: 200
Rejestracja: 03 czerwca 2009, 21:37
Motocykl: ST1300
Lokalizacja: Zagłębie
Status: Offline

Re: Dodatkowe migające światło STOP-u

Post autor: Ikar »

Koleżanki i koledzy a jak jest z tymi autami które jak hamują ostro (pewnie po załączeniu pompy abs) to światło stopu zaczyna im mrugać .
Awatar użytkownika
leszekk
Posty: 4147
Rejestracja: 26 kwietnia 2009, 21:35
Motocykl: XV750 -> BMW R1200GS
Lokalizacja: mazowieckie
Status: Offline

Re: Dodatkowe migające światło STOP-u

Post autor: leszekk »

A to nie światła awaryjne zaczynają mrugać? Ja tam nie wiem, jeżdżę starymi, ponadtrzyletnimi gratami, to nie znam najnowszych trendów. Zapewne mają na to jakąś homologację, która na jakiejś tam podstawie została wystawiona.
In God we Trust -- all others must submit an X.509 certificate.
podbiel
Posty: 1639
Rejestracja: 05 czerwca 2010, 14:09
Motocykl: virago xv750 '95
Status: Offline

Re: Dodatkowe migające światło STOP-u

Post autor: podbiel »

Chodzi tu pewnie o system wspomagania hamowania i dla lepszej widoczności światła pulsują, a dodatkowo mogą zapalać się światła awaryjne. Wiadomo jak coś błyska to łatwiej zobaczyć niż ciągłe świecenie
Awatar użytkownika
Adziel
Posty: 1608
Rejestracja: 09 grudnia 2010, 21:13
Motocykl: Yamaha xv 1000 GE
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Wiek: 57
Status: Offline

Re: Dodatkowe migające światło STOP-u

Post autor: Adziel »

Ci , co ostro hamują i miga im światło STOP -widocznie mają zjepsute żarówki :twisted:
Awatar użytkownika
ziółko1961
Posty: 456
Rejestracja: 14 stycznia 2008, 16:10
Motocykl: była 535 jest vt1100
Lokalizacja: Kiszewy / Konin
Status: Offline

Re: Dodatkowe migające światło STOP-u

Post autor: ziółko1961 »

dla zainteresowanych migającym stopem np: jak to jest w mercedesie

http://www.trailer.pl/news.php?id=573
zawsze jest właściwy czas na zrobienie tego co należy
ODPOWIEDZ