Szumi na sprzegle i na luzie , ???!!!

Jeżeli masz kłopoty ze swoją Virago lub nie wiesz jak coś naprawić to idealne miejsce by o tym napisać
Maciek01
Posty: 34
Rejestracja: 26 lutego 2008, 16:47
Motocykl: Virago XV 750 95r
Lokalizacja: Gliwice
Wiek: 38
Status: Offline

Szumi na sprzegle i na luzie , ???!!!

Post autor: Maciek01 »

Czesc, na trasie w pewnej chwili jak zaczalem wciskac sprzegło i zmieniac biegi zaczelo cos szumiec. Pusciłem je i dodalem gazu wszystko normalnie, jednak ta sytuacja sie powtarza. Jak jest na luzie isobie stoi to rowniez zaczyna jakos tak dziwnie glosno szumiec i nie wiem o co chodzi. Aha zorientowalem sie ze pali mi sie kontrolka od oleju, ale płynu bylo calkiem sporo jak juz do garazu dojechalem i sprawdzilem. Dolalem troche na wszelki wypadek ale rano sytuacja sie powtorzyla , 5 min pochodzil normalnie potem kontrolka oleju i paliwa i zaczyna strasznie szumiec. Wie moze ktos o co chodzi ? Wole nie ruszac narazie itp nie chce pogorszyc sytuacji . To wyglada dosyc powaznie, a najgorsze ze ladna pogoda jest i jezdzic trzeba :).
Bede bardzo dzieczny za jakakolwiek porade
Awatar użytkownika
Strażak
Posty: 598
Rejestracja: 11 grudnia 2007, 16:53
Motocykl: Yamaha 1100 Virago
Lokalizacja: Opole
Wiek: 55
Kontakt:
Status: Offline

Re: Szumi na sprzegle i na luzie , ???!!!

Post autor: Strażak »

Ciężko wyrokować, najlepiej aby jakiś motonita posłuchał jak chodzi twoja maszynka.

Lekki szum słychać najczęściej jak łańcuszki rozrządu trą o napinacze, ale w tedy nie włącza się kontrolka oleju !

Pisałeś że włącza się kontrolka oleju i paliwa ? może coś z alternatorem się dzieje i masz problemy z elektryką ?

Jest kilku naszych chłopaków z Gliwic i okolic może któryś z nich by do ciebie podjechał ?
Nie jedź szybciej niż twój Anioł Stróż umie latać

Jawa 350 => XJ 700S MAXIM 1990 r. => XV 750 VIRAGO 1987 r. =>> już jest XV 1100 1993 r.

http://www.ma-ro.com.pl
dudi o7
Posty: 198
Rejestracja: 20 maja 2008, 09:51
Motocykl: xv750,Road Star 1700
Lokalizacja: Rogów
Status: Offline

Re: Szumi na sprzegle i na luzie , ???!!!

Post autor: dudi o7 »

Z Twojego opisu wynika że przyczyną może być zbyt gęsty olej.
Ja po kupnie swojego moto miałem olej niewiadomej marki i dość rzadki,który zawsze był widoczny w olejowskazie- niezależnie od temperatury silnika i obrotów.
Po zalaniu mineralnym [znacznie gęstszym] pojawił się problem z zaświecaniem kontrolki, a podczas pracy silnika w okienku olej jest, tylko pod postacią rozbryzgów. :shock:

[ Dodano: Sro Wrz 10, 2008 9:51 pm ]
Przy niepracującym silniku w okienku 3/4.Olej MOTUL 20W50.
Awatar użytkownika
elrychu
Posty: 366
Rejestracja: 13 września 2007, 21:57
Motocykl: była 535, jest 750
Lokalizacja: Gliwice
Wiek: 43
Status: Offline

Re: Szumi na sprzegle i na luzie , ???!!!

Post autor: elrychu »

Maciek01 może uda mi się jutro do Ciebie podskoczyć jutro lub w najbliższym czasie to razem posłuchamy bo co 4 uszy to nie 2 :)
Maciek01
Posty: 34
Rejestracja: 26 lutego 2008, 16:47
Motocykl: Virago XV 750 95r
Lokalizacja: Gliwice
Wiek: 38
Status: Offline

Re: Szumi na sprzegle i na luzie , ???!!!

Post autor: Maciek01 »

Dzieki za rady, wróciłem dzisiaj z delegacji i jutro siedze caly dzien w domu. Wiec jak cos to zapraszam do siebie na osluchanie.
Awatar użytkownika
dwaPe
Posty: 82
Rejestracja: 03 września 2007, 22:38
Motocykl: Virago 1100
Lokalizacja: Gliwice
Wiek: 59
Status: Offline

Re: Szumi na sprzegle i na luzie , ???!!!

Post autor: dwaPe »

Wpadnij dziś do klubu po 20, to kilka par uszu nastawimy :grin: i może coś doradzimy.
Gdybyś miał problemy z trafieniem do nas, zadzwoń to Cię naprowadzę (tel. w profilu).
--
pozdrawiam
abdul (dwape)

http://wrm.org.pl
Awatar użytkownika
elrychu
Posty: 366
Rejestracja: 13 września 2007, 21:57
Motocykl: była 535, jest 750
Lokalizacja: Gliwice
Wiek: 43
Status: Offline

Re: Szumi na sprzegle i na luzie , ???!!!

Post autor: elrychu »

Maciek, dzisiaj nie dałem rady, nawet do Ciebie nie dzwoniłem bo przed chwilą do domu dopiero wróciłem. Myślę że jutro będę miał więcej czasu i się do Ciebie odezwę
Jasiek
Status: Offline

Re: Szumi na sprzegle i na luzie , ???!!!

Post autor: Jasiek »

mam pytanie jak stał ten motocykl na bocznej stopce na luzie podczas chodzenia???? bo jesli tak to chyba w tych modelach zawsze sie zapala kontrolka oleju u mnie po 30 sek sie zapala jak stoi na bocznej na luzie i sobie pyka ,a stan oleju jest wpołowie oczka
Maciek01
Posty: 34
Rejestracja: 26 lutego 2008, 16:47
Motocykl: Virago XV 750 95r
Lokalizacja: Gliwice
Wiek: 38
Status: Offline

Re: Szumi na sprzegle i na luzie , ???!!!

Post autor: Maciek01 »

Czesc, sorry ze tak pozno odpisuje. Motocykl jechal jak to sie zaczelo dziac. Juz teraz wiem ze jak jest na luzie i pochodzi troche to nie waidomo z jakiego powodu zaczyna pracowac rozrusznik i to jest ten szum. Gdyby bylo zwarcie na kablach to od razu po odpaleniu rozrusznik by mielil w nieskonczonosc ale to sie dzieje po np minucie. z tego powodu tez pali sie kontrolka oleju i paliwa jak przy normalnym rozruchu.
Czemu dopiero po pewnym czasie? Jakby cos mialo sie nagrzac itp, nie mam pojecia co to moze byc. Znalazlem kostke pod siedzeniem odpowiadajaca za rozruch jak ja odlacze to nie moge odalpic ale jak ja wsadze i odpale a potem odlacze to motor pracuje tez okolo minuty i pojawiaja sie kontrolki oleju i paliwa ale nie slychac pracy rozrusznika dopiero jak wsadze ta kostke zaczyna wyc, czyli chyba to nie to.
EGON11
Status: Offline

Re: Szumi na sprzegle i na luzie , ???!!!

Post autor: EGON11 »

Po tych wszystkich wypowiedziach to jestem zdania zeby kyos rzucił nato fachowym okiem,bo morzesz narobic maszynie powaznego balaganu.
at0m
Status: Offline

Re: Szumi na sprzegle i na luzie , ???!!!

Post autor: at0m »

A ja mam takie pytanie. Czy to normalne, ze motocykl na biegu z wciśniętym sprzęgłem (przy wyłączonym silniku) toczy się ciężej (stawia większy opór podczas pchania) niż motocykl na luzie?
marceli5555
Posty: 190
Rejestracja: 29 kwietnia 2008, 08:09
Motocykl: Yamaha Virago XV 750
Lokalizacja: śląsk
Status: Offline

Re: Szumi na sprzegle i na luzie , ???!!!

Post autor: marceli5555 »

at0m pisze:Czy to normalne, ze motocykl na biegu z wciśniętym sprzęgłem (przy wyłączonym silniku) toczy się ciężej
Najnormalniejsze w świecie ,musi tak być
easy16
Status: Offline

Re: Szumi na sprzegle i na luzie , ???!!!

Post autor: easy16 »

at0m pisze:A ja mam takie pytanie. Czy to normalne, ze motocykl na biegu z wciśniętym sprzęgłem (przy wyłączonym silniku) toczy się ciężej (stawia większy opór podczas pchania) niż motocykl na luzie?
zawsze tak jest, ponieważ silnik jest wtedy zazębiony ze skrzynią
Awatar użytkownika
Zbychu
Posty: 909
Rejestracja: 16 maja 2008, 08:59
Motocykl: VT 1100 Sabre
Lokalizacja: Warszawa - Bemowo
Wiek: 59
Status: Offline

Re: Szumi na sprzegle i na luzie , ???!!!

Post autor: Zbychu »

A ja wczoraj zauważyłem jeszcze inny dźwięk z prawej strony silnika. Być może to też rozrusznik (bendix).
A wygląda to tak:
Jak pracuje silnik i moto stoi na luzie to słychać takie grzechotanie, ale w rytm obrotów silnika. Nie taklie bezładne, tylko miarowe.
Jak się wciśnie dźwignię sprzęgłą, to po chwili cichnie i zanika,
Jak się wysprzęgkli na biegu, to nic nie grzechocze. Tylko na luzie przy puszczoneym sprzęle. Tylko dlaczego dźwięk dochodzi ze strony alternatora?
Wiecie co to moze być?
Jędrek powiedział, że to po prostu za ciche wydechy ;)
Awatar użytkownika
kyller
Posty: 2198
Rejestracja: 13 marca 2008, 11:05
Motocykl: pożyczony XV1000
Lokalizacja: Warszawa
Wiek: 55
Status: Offline

Re: Szumi na sprzegle i na luzie , ???!!!

Post autor: kyller »

to je sprzegło kolego całkiem wyciszyc sie tego nie da taki urok wszystkie yamahy tak maja
im wikszy przebieg maja mechanizmy tym bardziej to słychac
na to pykanie wpływaja dwie (zasadniczo) rzeczy wyrobienie ułozyskowania kosza sprzegłowego oraz tak harmonijkow sprezyna która jest pod ostatnia tarcza sprzegłowa
jesli po wcisnieciu sprzegła prawie tego nie słychac to jest dobrze
Awatar użytkownika
Zbychu
Posty: 909
Rejestracja: 16 maja 2008, 08:59
Motocykl: VT 1100 Sabre
Lokalizacja: Warszawa - Bemowo
Wiek: 59
Status: Offline

Re: Szumi na sprzegle i na luzie , ???!!!

Post autor: Zbychu »

kyller pisze:jesli po wcisnieciu sprzegła prawie tego nie słychac to jest dobrze
Uspokoiłeś mnie trochę :)
Awatar użytkownika
elrychu
Posty: 366
Rejestracja: 13 września 2007, 21:57
Motocykl: była 535, jest 750
Lokalizacja: Gliwice
Wiek: 43
Status: Offline

Re: Szumi na sprzegle i na luzie , ???!!!

Post autor: elrychu »

Zbychu... jeszcze jedno...alternator jest po lewej stronie silnika a sprzęgło po prawej. Piszesz że dźwięki są z prawej czyli od strony sprzęgła
Awatar użytkownika
Zbychu
Posty: 909
Rejestracja: 16 maja 2008, 08:59
Motocykl: VT 1100 Sabre
Lokalizacja: Warszawa - Bemowo
Wiek: 59
Status: Offline

Re: Szumi na sprzegle i na luzie , ???!!!

Post autor: Zbychu »

elrychu pisze:alternator jest po lewej stronie silnika a sprzęgło po prawej.
Wszystko mi się po..ło.
No musi to być sprzęgło, bo niby dlaczego miałby grzechotać alternator przy wciskaniu i puszczaniu klamki sprzęgła :)
W każdym razie coś się dzieje :(
Awatar użytkownika
kyller
Posty: 2198
Rejestracja: 13 marca 2008, 11:05
Motocykl: pożyczony XV1000
Lokalizacja: Warszawa
Wiek: 55
Status: Offline

Re: Szumi na sprzegle i na luzie , ???!!!

Post autor: kyller »

wiesz co ?

przestań sie przejmowac pierdołami :mrgreen: :mrgreen:
Awatar użytkownika
Adam
Posty: 2226
Rejestracja: 22 października 2007, 19:52
Motocykl: 1100, 92r. OGAR 200
Lokalizacja: Święta Anna
Wiek: 45
Kontakt:
Status: Offline

Re: Szumi na sprzegle i na luzie , ???!!!

Post autor: Adam »

Kiedyś miałem toyote, ponad 300 000 km nabitych, dużo rzeczy tam szumiało, grzechotało i brzęczało a i tak chodziła jak złoto. Popieram kyllera, jak się człowiek zacznie czepiać pierdół to zawsze coś znajdzie, tylko po co?
Awatar użytkownika
Zbychu
Posty: 909
Rejestracja: 16 maja 2008, 08:59
Motocykl: VT 1100 Sabre
Lokalizacja: Warszawa - Bemowo
Wiek: 59
Status: Offline

Re: Szumi na sprzegle i na luzie , ???!!!

Post autor: Zbychu »

zacier pisze:jak się człowiek zacznie czepiać pierdół to zawsze coś znajdzie, tylko po co?
kyller pisze:wiesz co ?

przestań sie przejmowac pierdołami
co racja, to racja :)
ODPOWIEDZ