• Reklama

wymiana filtra oleju do Yamaha Virago 535

Wszysto co związane z silnikami naszych Virago

wymiana filtra oleju do Yamaha Virago 535

Postprzez Jurek55 » N wrz 07

Witajcie.
Chciałem zapytać, gdzie sie znajduje i jak sie wymienia filtr oleju do Yamaha Virago 535.
Dzięki i pozdrawiam

Jurek55

Re: wymiana filtra oleju do Yamaha Virago 535

Postprzez marko » N wrz 07

filtr oleju jest po prawej stronie silnika
''Nie trzeba okazywać brawury tam,gdzie wystarczy inteligencja''
Obrazek
marko

Postprzez sart » N wrz 07

mały dekielek na trzy śrubki po prawej stronie, tam masz filterek i oring
„Śmierć nie jest przeciwieństwem życia, a jego częścią.”

ObrazekObrazek
sart

Images: 0

Postprzez rembrandtin » N wrz 07

czy o-ring powinien byc razem z filterkiem w kpl? bo kupilem filtr ale uszczelki brak w kpl.
bledy w pisowni sa poto zeby je popelniac a i tak wszyscy wiedza oco chodzi wiec poco pisac poprawnie niejestem dumny z tego ze w kraju zadza sami ...... wiec pisze tak jak oni zadza jak bedzie git to bede pisal jak nalezy a puki co pisze jak jest
rembrandtin

Postprzez wuem » Pn wrz 08

rembrandtin napisał(a):czy o-ring powinien byc razem z filterkiem w kpl? bo kupilem filtr ale uszczelki brak w kpl.

to zależy od filtra. W tych droższych powinien być, ale z reguły trzeba kupować osobno o-ring

[ Dodano: Pon Wrz 08, 2008 10:53 am ]
a tak przy okazji, to ja też mam pytanie.
Gdzie poza serwisem można dostać o-ring? Pytałem w jednym sklepie, drugim, ale wszyscy twierdzą, że jedynie serwis.
"Tylko dwie rzeczy są nieskończone: Wszechświat i ludzka głupota. Nie mam pewności co do Wszechświata."
wuem

Postprzez Hirem » Pn wrz 08

wuem napisał(a):Gdzie poza serwisem można dostać o-ring?

W sklepach z łożyskami i uszczelniaczami. Zanieś im stary na wzór lub podaj wymiar.Jak nie mają na bieżąco to sprowadzą (chętniej jak zamówisz więcej).
Nieważne dokąd, ważne jak .......!
Hirem

Postprzez miro27 » Śr wrz 10

Dużo firm sprzedaje filtr już z oringiem, ja kupiłem w moto-akcesoria.pl , dałem 20zł. za markowy ,, Champion ,, wraz z oringiem.
miro27

Postprzez tomgit » Cz wrz 11

Oring jest dość trwałą uszczelką więc nie trzeba go wymieniać przy każdej wymianie filtra.
tomgit

Postprzez irecki » Cz wrz 11

miro27 napisał(a):...ja kupiłem w moto-akcesoria.pl , dałem 20zł. za markowy ""Champion ,, wraz z oringiem.

Potwierdzam :D.
W stajni: Komar, WFM,SHL Gazela M17,WSK M06, Virago 535.
irecki

Postprzez maciej65 » Pt wrz 12

Witam w mojej 535 jak narazie dwa razy na początku sezonu wymieniałem olej wraz filtrem ale o ring był ok. i tak trzymać pozdr :rock:
maciej65

Postprzez zioom19 » Pt wrz 12

Witam mam taki problem z Virago 535 do poowy obrotów silnik chodzi dobrze na większych obrotach strzela w tłumik i nie wchodzi dobrze na obroty mogą to być świece GG4447433
zioom19

Postprzez pawel surdyka » Wt gru 02

Witam mam do państwa pytanie: chciałbym sobie wymienić olej w silniku. Mam Yamahe Virago z 99r.4-sów.Chciałbym się dowiedzieć jaki olej mam władz do silnika pół syntetyk,syntetyk czy inny? proszę o odpowiedz. Dziękuje z poważaniem Paweł
pawel surdyka

Postprzez kyller » Wt gru 02

pawel surdyka napisał(a):Witam mam do państwa pytanie: chciałbym sobie wymienić olej w silniku. Mam Yamahe Virago z 99r.4-sów.Chciałbym się dowiedzieć jaki olej mam władz do silnika pół syntetyk,syntetyk czy inny? proszę o odpowiedz. Dziękuje z poważaniem Paweł

a wiesz jaki byl wlany ?
kyller

Postprzez Blunio » Śr gru 03

pawel surdyka napisał(a):proszę o odpowiedz
Paweł, już tyle o tym było napisane, że ... ręce opadają. Skorzystaj z wyszukiwarki, poczytaj najlepiej dział Warsztat. Nic nowego chyba nie wymyślimy.
Albo ... poproszę o inny zestaw pytań.
Pozdrawiam :-)
Nadzieja to ogień. To ogień, który chce płonąć nawet wtedy, gdy jest gaszony. Nadzieja to nieodparte dążenie, by odnajdywać sens w bezsensie i odkrywać prawdę w zamęcie kłamstw.
Blunio

Images: 0

Postprzez WAZKA » Cz kwi 29

Pamietaj że filtr ma być z sygnatura HF 145 !
WAZKA

Postprzez Colombo » Pn lip 05

Koledzy poradźcie mi jaj zrobić czujnik ciśnienia oleju,konkretnie chodzi mi o możliwość podłączenia czujnika ciśnienia oleju do silnika(miejsce gdzie można by go wpiąć) i jaki można dobrać(jaka jest wartość ciśnienia oleju?)Pozdrawiam
Colombo

Postprzez Wojciech Ginal » So paź 09

Czujnik ciśnienia do Virago XV 535 - trochę trudna sparawa, ale nie beznadziejna (sam próbuje rozkminić ten temat na następny sezon).
Podczas ostatniej walki ze zrypanym gwintem od pokrywy filtra oleju polukałem jak kanały olejowe biegną za po pompą oleju. Wnioski jak poniżej:
1) koszt zakupu akcesoryjnego manometru eletronicznego, zdalnego z przetwornikiem ciśnienia oleju, to wydatek rzędu 500 PLN / za drogo-tę wersję odpuszczam;
2) koszt zakupu elektrycznego przetwornika/indykatora ciśnienia oleju (od malucha 126p na przykład) oraz dodatkoego LED-a i "kabelków" to wydatek rzędu 100 PLN / TO JA JUŻ WOLĘ :mrgreen: ;
3)Viragi 535 produkowane na rynek "hamerykanski" miały podpięty dodatkowy zestaw przwodów oleju do smarowania/chłodzenia rozrządu,zaworów i głowic - podpieto to-to do zaślepki jaką namierzyłem w europejskich viragach 535 - prawa pokrywa silnika w górnej części, aluminiowa zaślepka technologiczna / wygląda na, to że w tym miejscu materiału jest doyć na powiercenie i nagwintowanie kanału pod króciec łaczący z czujniekiem/przetwornikiem ciśnienia oleju (od malucha 126P - zakres przłączenia około 0,3 bar czyli jako sygnalizator alarmowy jest OK);
4)gwincik w aluminium pewnie będę nacinał drobnozwojny (dokręcamy kluczykim dynamometrycznym - około 8 Nm żeby nam materiał nie popłynął!!!);
5)dodatkową oczojebną, czerwoną kontrolkę z olejarką w tle na LED-dziku nalezy toże zakupić i podłaczyć;
6)GOTOWE (będzie u mni za czas jakiś...zima dluga się szykuje - czasu mam dosyć);
Pozdrawiam i powodzenia :smile:
Wojciech Ginal

Powrót do Silnik