Manetka gazu

Jeżeli masz kłopoty ze swoją Virago lub nie wiesz jak coś naprawić to idealne miejsce by o tym napisać
jacas
Posty: 32
Rejestracja: 18 czerwca 2008, 16:46
Motocykl: virago 250
Lokalizacja: Pleszew
Wiek: 35
Status: Offline

Manetka gazu

Post autor: jacas »

Witam
Mam pewien problem z moją yamaha
a mianowicie podczas startu mój motocykl nie reaguje na manetke gazu, chce podtrzymac go ale on nic z tego sobie niie robi chociaż przekręcam na maks nic sie nie dzieje.
Juz od pewnego momentu cos sie działo po podczas powrotu do domu przerywał mi podczas jazdy i reagował jak dodałem gaz z opoźnieniem a teraz to juz wogole nie reaguje.
Według mojej diagnozy moze to byc problem z elektryką.
Mam jeszcze jeden problem ale to juz chyba z gaźnikem bo kupiłem nowa świece i po kilku dniach zrobiła mi sie czarnam, wiec jak juz zdążyłem przeczytac trzeba gaźnik wyregulowac i nasuwa mi sie pytanie czy moza wyregulowac gaxnik śrubokretem czy potrzeba jakis przyrzadów
pozdr z góry dzieki za odp
Awatar użytkownika
wwwolti
Posty: 1672
Rejestracja: 17 października 2007, 15:02
Motocykl: był i będzie
Lokalizacja: Warszawa Bemowo
Status: Offline

Re: Manetka gazu

Post autor: wwwolti »

wszystko masz opisane w warsztacie w grupie Gaźniki. zależy do jakiej regulacji. do poziomu paliwa śrubokręt nie wystarczy. moim zdaniem oba objawy jakie opisałeś mają przyczynę w zasilaniu w paliwo, a nie w elektryce.

okopcone świece to zbyt bogata mieszanka, więc pierwszy krok to regulacja składu mieszanki. zachęcam do skorzystania z funkcji Szukaj
pozdr
Wojtek
jacas
Posty: 32
Rejestracja: 18 czerwca 2008, 16:46
Motocykl: virago 250
Lokalizacja: Pleszew
Wiek: 35
Status: Offline

Re: Manetka gazu

Post autor: jacas »

Narazie co potrafiłem to zrobiłem w domu czyli odkeciłem filtr powietrza bo tez słyszałem ze moze on miec jakas przyczyne i okazało sie ze cała ta gąbka jest skruszała dotkłem srubokrętem i sie rozleciała, wiec zamówiłem nowa. Na razie tyle co moge zrobic sam bo przy gaźniku sie nie chce bawic
Awatar użytkownika
Strażak
Posty: 598
Rejestracja: 11 grudnia 2007, 16:53
Motocykl: Yamaha 1100 Virago
Lokalizacja: Opole
Wiek: 55
Kontakt:
Status: Offline

Re: Manetka gazu

Post autor: Strażak »

no to jak ci się filtr powietrza rozsypał to proponuje ci zdemontować gaźnik i dobrze go wymyć a potem przedmuchać przed złożeniem, mogły się jakieś paprochy do kanałów dostać.
Nie jedź szybciej niż twój Anioł Stróż umie latać

Jawa 350 => XJ 700S MAXIM 1990 r. => XV 750 VIRAGO 1987 r. =>> już jest XV 1100 1993 r.

http://www.ma-ro.com.pl
jacas
Posty: 32
Rejestracja: 18 czerwca 2008, 16:46
Motocykl: virago 250
Lokalizacja: Pleszew
Wiek: 35
Status: Offline

Re: Manetka gazu

Post autor: jacas »

mam jeszcze takie pytanie bo np dzisaj moto odpalił mi bez zarzutów nawet nie używałem ssania wiec czy jest to normalne ze czasami sie motot dusi a czasem chodzi jak nowy.
Mam jeszcze jedno pytanko czy lepiej teraz wyregulowac gaźnik czy moze poczekac z tym do początku nowego sezonu bo przez zime ii tak nie bede jezdził motorem a słyszałem ze jak motor długo stoi to sie moze znowu cos rozregulowac
pozdro
Awatar użytkownika
Blunio
Posty: 5793
Rejestracja: 11 marca 2008, 10:21
Motocykl: Trek X-Caliber 8
Lokalizacja: Warszawa Bemowo
Wiek: 72
Status: Offline

Re: Manetka gazu

Post autor: Blunio »

jacas pisze:jak motor długo stoi to sie moze znowu cos rozregulowac
Od stania się nie rozreguluje. Ale w tym czasie mogą się wytrącić z paliwa różne osady i poprzytykać dysze. Jedni preferują od czasu do czasu przegonić moto, ale z tym zimą czasem ciężko. Inni osuszyć gaźniki, ale jak zbiorniki paliwa są puste, to podobno rdzewieją. Może odłączyć pompę paliwa i tylko wypalić paliwo z gaźników ...
Nadzieja to ogień. To ogień, który chce płonąć nawet wtedy, gdy jest gaszony. Nadzieja to nieodparte dążenie, by odnajdywać sens w bezsensie i odkrywać prawdę w zamęcie kłamstw.
Samochód z Niemiec a kobieta z Polski - nigdy odwrotnie!!!
ODPOWIEDZ