Jakie ciśnienie

Jeżeli masz kłopoty ze swoją Virago lub nie wiesz jak coś naprawić to idealne miejsce by o tym napisać
romanmax
Status: Offline

Jakie ciśnienie

Post autor: romanmax »

Witam serdecznie.Motocykl zakonserwowany na zimę, upuszczone z kół powietrze i tu narodziło się pytnie, choć już pod kątem przyszłego sezonu. Posiadam w polskiej wersji servisówkę dla Virago 535 i nie ma nic w niej na temat zalecanego ciśnienia kół.Do tej pory dmuchałem tak aby motocykl sprawował się jak najlepiej na różnych nawierzchniach jezdni i to było na zasadzie prób i błędów a ciekawi mnie jak zaleca producent dla tego modelu ciśnienie w kole przednim, a jakie w kole tylnym i będę wdzięczny za odpowiedź.Pozdrawiam.
HARM
Status: Offline

Re: Jakie ciśnienie

Post autor: HARM »

W książce serwisowej Clymer w drugiej sekcji jest podana taka treść: ciśnienie w oponach do 90 kg przód 2.0 tył 2.3 powyżej 90 kg i do szybkiej jazdy przód 2.0 tył 2.5
romanmax
Status: Offline

Re: Jakie ciśnienie

Post autor: romanmax »

Harm dziękuję. Muszę przyznać, że wyszło mi choć nieświadomie ale podobnie, dmychałem 2.0 przód i 2.2 tył. Już uzupełniłem servisówkę o tą wartość a mam książkę MITSUI MOTOR POLSKA nabytą na allegro, jest bardzo przydatna jednak w części ciśnienia miałem dotąd pustą tabelkę. Jeszcze raz dzięki.
HARM
Status: Offline

Re: Jakie ciśnienie

Post autor: HARM »

nie ma problemu :wink: przyjemnego śmigania
lamer22
Posty: 76
Rejestracja: 18 maja 2008, 14:46
Motocykl: byla 250 jest xv 750 '91
Lokalizacja: Zielona góra, Poznań
Status: Offline

Re: Jakie ciśnienie

Post autor: lamer22 »

a ja mialbym pytanie o cisnienie w oponach ale w modelu virago 250. jazda zazwyczaj z plecaczkiem.

pozdrawiam!
Damian
Status: Offline

Re: Jakie ciśnienie

Post autor: Damian »

Daj tyle samo.

I patrz na daty odkopywanych tematów...
faja11
Posty: 3
Rejestracja: 30 marca 2013, 21:33
Motocykl: virago 750
Status: Offline

Re: Jakie ciśnienie

Post autor: faja11 »

panowie czy do 750tki też ładować takie ciśnienie jak podał kolega Harm odnośnie 535 ?

wymieniłem opone z tyłu z 150/90/15 na 15/80/15

zostało mi jeszcze zawieźć do wyważenia i no pompnąć tyle ile ? 2,4 bedzie ok ? :cool:
ODPOWIEDZ