Virago 535 - Zatarcie na wałka rozrządu

Jeżeli masz kłopoty ze swoją Virago lub nie wiesz jak coś naprawić to idealne miejsce by o tym napisać
ChucksON
Posty: 2
Rejestracja: 31 października 2013, 14:26
Motocykl: Virago 535
Status: Offline

Virago 535 - Zatarcie na wałka rozrządu

Post autor: ChucksON »

Witam

Mam poważny z problem z moja maszyną. Mianowicie w tamtym sezonie dwa razy zatarł mi się wałek rozrządu o nr 2 (ten z przodu). Obecnie, korzystając z nadmiaru czasu chciałem wreszcie go naprawić. Samo zatarcie nastąpiło na tulei i cylindrze (zdjęcie 1), co powodowało wyrwanie "bolca" z wałka. Po naprawie usterki i wymianie na nowy, ponownie się zatarł ale po drugiej stronie (zdjęcie 2).
Prawdopodobnie przyczyną awarii może być zbyt słabe smarowanie lub wysoka temperatura głowicy podczas pracy.
Proszę o pomoc w diagnozie przyczyny oraz o jakieś wskazówki naprawy, aby problem nie powracał.

Zdjęcie 1
Obrazek
Zdjęcie 2
Obrazek
Ostatnio zmieniony 18 lipca 2015, 23:32 przez ChucksON, łącznie zmieniany 1 raz.
ChucksON
Posty: 2
Rejestracja: 31 października 2013, 14:26
Motocykl: Virago 535
Status: Offline

Re: Virago 535 - Zatarcie na wałku rozrządu

Post autor: ChucksON »

Awatar użytkownika
Jotek535
Posty: 63
Rejestracja: 15 czerwca 2011, 15:46
Motocykl: Virago 535
Lokalizacja: Lidzbark Welski
Wiek: 31
Status: Offline

Re: Virago 535 - Zatarcie na wałka rozrządu

Post autor: Jotek535 »

Zdejmij przedni cylinder i sprawdź, czy w kanale olejowym cylindra nie ma śmieci typu silikon, który uwielbia zatykać zwężkę w tym kanale.
Awatar użytkownika
Blunio
Posty: 5793
Rejestracja: 11 marca 2008, 10:21
Motocykl: Trek X-Caliber 8
Lokalizacja: Warszawa Bemowo
Wiek: 72
Status: Offline

Re: Virago 535 - Zatarcie na wałka rozrządu

Post autor: Blunio »

Nie jestem pewien, ale zdaje mi się że czytałaem na forum o otworze technologicznym, w który po wykręceniu zaślepki można wkręcić manometr i zbadać ciśnienie oleju w ukłądzie smarowania. Silnik może być już tak wyeksploatowany że nie trzyma ciśnienia oliwy i jak wiadomo, pierwszy zaciera się wałek rozrządu. BTW jeszcze bym zbadał stan zimmeringu w prawej kapie silnika i jak wygląda smok olejowy, czy nie jest zamulony :kawa:
Nadzieja to ogień. To ogień, który chce płonąć nawet wtedy, gdy jest gaszony. Nadzieja to nieodparte dążenie, by odnajdywać sens w bezsensie i odkrywać prawdę w zamęcie kłamstw.
Samochód z Niemiec a kobieta z Polski - nigdy odwrotnie!!!
ODPOWIEDZ