virao 535 zgasła podczas jazdy

Jeżeli masz kłopoty ze swoją Virago lub nie wiesz jak coś naprawić to idealne miejsce by o tym napisać
dominik484
Status: Offline

virao 535 zgasła podczas jazdy

Post autor: dominik484 »

Witam serdecznie wszystkich forumowiczów !
jest to mój pierwszy post więc proszę o wyrozumiałość

virago 535 przebieg 38000km

temat jest taki:
Po odpaleniu (jak zwykle od pierwszego) przejechałem 2 kilometry i nagle koniec :-( rzuciła palenie nie reagowała na gaz.Zatrzymałem się i kręcę ale nic - na początku jakby na jeden cylinder brała ale nic z tego.Potem w ogóle przestała łapać. Pompa pstryka przez 10 sek.potem przestaje ale przy rozruchu znowu ją słychać.Paliwo jest.Swieczki wkręciłem nowe i nic sprawdzam świecę - nie ma iskry.Dzień wcześniej też mi taki numer odwinęła ale postałem 5 minut właczyłem zapłon i poszło bez niczego ale dzisiaj - porażka.Dodam że przejechałem nią dopiero 800 km.od zakupu i do tej pory nie było żadnego problemu.Jestem w kropce pomóżcie!
Marcin
Posty: 2153
Rejestracja: 04 września 2007, 17:27
Motocykl: Póki co nie ma
Lokalizacja: Koluszki
Wiek: 44
Status: Offline

Re: virao 535 zgasła podczas jazdy

Post autor: Marcin »

Obstawiam regulator napięcia.
Obrazek
Awatar użytkownika
StesiU
Posty: 1244
Rejestracja: 04 września 2007, 15:10
Motocykl: WSK 125
Lokalizacja: Trzebnica
Wiek: 40
Status: Offline

Re: virao 535 zgasła podczas jazdy

Post autor: StesiU »

napewno coś z ładowaniem :/
co z akumulatorem, moze padnięty zupełnie??podłącz go, podładuj i sprawdz jak będzie chodził
Nie ma pogody nie na motocykl sa tylko zle ubrani motocyklisci.
dominik484
Status: Offline

Re: virao 535 zgasła podczas jazdy

Post autor: dominik484 »

Witam!
akumulator jest nowy i kręci ok.
ten regulator napięcia odpowiada też za zapłon?
bo jeśli tak to jest to wysoce prawdopodobne że to jego wina

Dodam jeszcze,że dzień wcześniej trochę go pogoniłem ale bez przesady i od tego czasu zaczął się taki objaw podczas jazdy jakby stracił zapłon :-( chwilę chodził na jeden gar po czym zgasła bestia ale po 5 minutach odpalił jakby nigdy nic i do garażu dojechałem.
Następnego dnia odpalił malina a po dwóch kilometrach znowu to samo tyle że tym razem odpoczynek mu nie pomógł - rzucił palenie, iskry brak.
Mam już zamawiać regulator?
Wyczytałem, że nie ma on wpływu na samo odpalanie ale opinie są różne na ten temat - ktoś inny napisał,że właśnie od regulatora zależy samo uruchomienie.
jak to w końcu jest z tym regulatorem???

Z góry dzięki za pomoc
Awatar użytkownika
kyller
Posty: 2198
Rejestracja: 13 marca 2008, 11:05
Motocykl: pożyczony XV1000
Lokalizacja: Warszawa
Wiek: 55
Status: Offline

Re: virao 535 zgasła podczas jazdy

Post autor: kyller »

jesli ci regularnie gasnie po przejechaniku kawałka a po paru minyutach odpala to som mozliwosci:
zapłon- jebnieta cewka , fajka, lub moduł
[cewka jak sie przegrzewa bo dostała zwarcia to gubi iskrę, w module moze przegrzewac sie tranzystor ale w sumie watpie bo on ma mocno przewymaiarowane paramertry ale moze]
dominik484
Status: Offline

Re: virao 535 zgasła podczas jazdy

Post autor: dominik484 »

tak się zdarzyło raz .
postał chwilę i odpalił ale po wczorajszym to już kaplica.Rzucił palenie i już.Iskry brak.
i nie wiem od czego zacząć.
W którym miejscu jest cewka(cewki)? i jak się do nich dostać??
dudi o7
Posty: 198
Rejestracja: 20 maja 2008, 09:51
Motocykl: xv750,Road Star 1700
Lokalizacja: Rogów
Status: Offline

Re: virao 535 zgasła podczas jazdy

Post autor: dudi o7 »

Moim zdaniem moze to być błahostka.Z opisanych objawów wynika że coś po prostu przerywa(brak styku...napięcia).Należy najpierw sprawdzić czy jest zasilanie układu zapłonowego.Moze być zaoksydowany jakiś styk.Można to sprawdzić za pomocą zwykłej żaróweczki.W 750 cewki cewki są nad pierwszym cylindrem.Sprawdzasz dokąd idzie kabel wysokiego napięcia i jesteś przy cewce.Na jednym konektorze(styku) powinno być napięcie zasilania, na drugim impulsy z układu zapłonowego.Na początku sprawdż wizualnie wszystkie kabelki ,połączenia,bezpieczniki.
Ostatnio zmieniony 11 lipca 2008, 15:44 przez dudi o7, łącznie zmieniany 1 raz.
Berek
Status: Offline

Re: virao 535 zgasła podczas jazdy

Post autor: Berek »

Może to głupota ale sprawdziłbym czy czujnik od stopki nie robi scen.
Przy otwartej stopce gaśnie przecież moto... :roll:
Marcin
Posty: 2153
Rejestracja: 04 września 2007, 17:27
Motocykl: Póki co nie ma
Lokalizacja: Koluszki
Wiek: 44
Status: Offline

Re: virao 535 zgasła podczas jazdy

Post autor: Marcin »

Przy otwartej stopce gaśnie przecież moto...
ale to iskrę gubi?
Obrazek
Awatar użytkownika
Kaczor-Motorock
Posty: 1049
Rejestracja: 20 października 2007, 15:31
Motocykl: Suzuki Intruder 1500
Lokalizacja: Gostynin
Wiek: 60
Status: Offline

Re: virao 535 zgasła podczas jazdy

Post autor: Kaczor-Motorock »

naładuj aku na full i zobacz czy odpali bez problemu. Jeżeli tak pojeździj trochę. Jak po pewnym czasie zacznie przerywać , prychać, kichać i gasnąć to najprawdopodobniej regulator.
Marcin
Posty: 2153
Rejestracja: 04 września 2007, 17:27
Motocykl: Póki co nie ma
Lokalizacja: Koluszki
Wiek: 44
Status: Offline

Re: virao 535 zgasła podczas jazdy

Post autor: Marcin »

motorock pisze:Jak po pewnym czasie zacznie przerywać , prychać, kichać i gasnąć to najprawdopodobniej regulator.
A jak aku się rozładuje to alternator!
Obrazek
Berek
Status: Offline

Re: virao 535 zgasła podczas jazdy

Post autor: Berek »

ja rzuciłem temat jako totalny laik...tam mi wlazło do głowy...podobno nie ma głupich pomysłów...tylko...
Awatar użytkownika
Blunio
Posty: 5793
Rejestracja: 11 marca 2008, 10:21
Motocykl: Trek X-Caliber 8
Lokalizacja: Warszawa Bemowo
Wiek: 72
Status: Offline

Re: virao 535 zgasła podczas jazdy

Post autor: Blunio »

dominik484 pisze:ten regulator napięcia odpowiada też za zapłon?
Bezpośrednio nie ! Regulator napięcia dba, aby Twój akumulator był ładowany odpowiednim prądem, a właściwie napięciem. Jeżeli masz sprawny akumulator i naładowany, a moto nie pali, szukaj niesprawności poza regulatorem, bo on nie odpowiada za powstawanie iskry na świecach. Naprościej byłoby od kogoś pożyczyć moduł zapłonowy i sprawdzić czy usterka nie ustąpi. Ale nawet nie napisałeś Dominik 484, skąd jesteś :-(
Nadzieja to ogień. To ogień, który chce płonąć nawet wtedy, gdy jest gaszony. Nadzieja to nieodparte dążenie, by odnajdywać sens w bezsensie i odkrywać prawdę w zamęcie kłamstw.
Samochód z Niemiec a kobieta z Polski - nigdy odwrotnie!!!
dominik484
Status: Offline

Re: virao 535 zgasła podczas jazdy

Post autor: dominik484 »

Panowie cuda!
wczoraj wieczorem otwieram garaż wsiadam na maszynę kluczyk zapłon stopka ssanie start i co?
Pali jak zwykle bez zająknięcia :smile:
Dolałem na stacji do pełna i problem ustał - przynajmniej na razie
Ale co to mogło być to pojęcia bladego nie mam
Może coś z przełącznikiem od rezerwy nie tak ale to nie ma nic wspólnego z iskrą raczej
dzięki za wszelkie odpowiedzi
kazik
Status: Offline

Re: virao 535 zgasła podczas jazdy

Post autor: kazik »

Witam krajana !
Co do czujnika rezerwy - to temat przrabiałem - nie ma on w żadnym wypadku wpływu na iskrę. Domino - jak nie chciał odpalić - to sprawdzałeś czy w ogóle podaje iskrę na świece?
ODPOWIEDZ