Problemy podczas jazdy w deszczu

Tematy związane z ukladem elektrycznym Virago
Awatar użytkownika
wolbi
Site Admin
Posty: 1084
Rejestracja: 03 września 2007, 17:09
Lokalizacja: Poznań
Wiek: 41
Kontakt:
Status: Offline

Problemy podczas jazdy w deszczu

Post autor: wolbi »

Witajcie!
Moja Vira ma nastepujaca dolegliwosc, otoz w czasie opadow deszczu zaczyna wariowac i zaczyna przerywac jeden gar. Ta przypadlosc mam juz od dawna, jednak myslalem ze wymiana regulatora napiecia zalatwi sprawe w pelni. Poprawa nastapila, ale nie jest do konca cacy.

Na starym regulatorze pomierzylem nastepujace napiecia na aku:

Vira odpalona, swiatla off = 13,53V
Vira odpalona, swiatla on = 13,30V


Na nowym regulatorze mam tak:

Vira odpalona, swiatla off = 14,30V
Vira odpalona, swiatla on = 13,90V - 14,20V

Po zamontowaniu nowego regulatora moto w czasie deszczu zachowuje sie lepiej niz na starym regulatorze, ale i tak musze bardzo delikatnie operowac manetka gazu, bo jak odkrece za mocno to od razu dusi jeden gar i szarpie. Gdzie czytalem ze mozliwe ze przewody elektryczne sa gdzies stare i lapia wilgoc, stad te dolegliwosci. Dodam tylko ze na starym regulatorze nawet jak juz bylo czuc w powietrzu deszcz to zaczal przerywac, wiec teoria o lapaniu wilgoci moze byc sluszna. Ma ktos pomysl jak sprawdzic przewody czy "łapią wilgoć" ? A ktos mial podobny przypadek?

Dzieki za wszelkie sugestie
Awatar użytkownika
KATAN
Posty: 273
Rejestracja: 08 października 2007, 09:56
Motocykl: YAMAHA VIRAGO XV 700
Lokalizacja: Szczawinek/PIASTÓW
Wiek: 42
Kontakt:
Status: Offline

Re: Problemy podczas jazdy w deszczu

Post autor: KATAN »

Zobacz jeszcze "doloty powietrza" - mam na myśli filtr, przewody gumowe itp.

Zmiana pogody - tzn. powietrze "nie suche" lecz wilgotne, więc jeśli są gdzieś na w/w nieszczelności to może tak być!!!

A zmiany mogą być właśnie wtedy gdy zmiana pogody - jak pogoda "ładna - sucha"- Ok, a jak wilgotno to "dupa"..


Znawcą nie jestem ani wróżką - ale zobacz...

A!!!
Zobacz też w ciemni "gdzieś gdzie ciemno - garaż" przewody od świec!!(weź sobie jakąś butelkę z rozpylaczem, wlej wodę i na odpalonym MOTO spryskaj tam gdzie prąd płynie-czyli przewody, jeśli zobaczysz iskierki to już będziesz wiedział gdzie?)


3-Maj się :razz:
WITAM BRACTWO VIRAGO !!!
RADOSLAVUS
Status: Offline

Re: Problemy podczas jazdy w deszczu

Post autor: RADOSLAVUS »

miałem tak aucie (bmw E30) kiedy zanosiło się na deszcz, padało albo była mgła to wariował, przerywał, nie chciał jechać. zdarzało się nawet że gdy przejeżdżałem przez taki podmokły teren w okolicy to robił to samo.
wymieniłem cały komplet przewodów i wszystko wróciło do normy. jak masz stare przewody to myślę że warto spróbować je wymienić, nic nie stracisz a przynajmniej będziesz miał nowe
Awatar użytkownika
wolbi
Site Admin
Posty: 1084
Rejestracja: 03 września 2007, 17:09
Lokalizacja: Poznań
Wiek: 41
Kontakt:
Status: Offline

Re: Problemy podczas jazdy w deszczu

Post autor: wolbi »

Okey....dzieki za sugestie, tylko pytanie ktore przewody wymienic ? Fajki do swiec, czy moze inne ?

Katan: dzis pobawie sie spryskiwaczem i sprobuje zlokalizowac usterke.
Awatar użytkownika
kyller
Posty: 2198
Rejestracja: 13 marca 2008, 11:05
Motocykl: pożyczony XV1000
Lokalizacja: Warszawa
Wiek: 55
Status: Offline

Re: Problemy podczas jazdy w deszczu

Post autor: kyller »

wolbi pisze:Witajcie!
Moja Vira ma nastepujaca dolegliwosc, otoz w czasie opadow deszczu zaczyna wariowac i zaczyna przerywac jeden gar. Ta przypadlosc mam juz od dawna, jednak myslalem ze wymiana regulatora napiecia zalatwi sprawe w pelni. Poprawa nastapila, ale nie jest do konca cacy.
/../
Po zamontowaniu nowego regulatora moto w czasie deszczu zachowuje sie lepiej niz na starym regulatorze, ale i tak musze bardzo delikatnie operowac manetka gazu, bo jak odkrece za mocno to od razu dusi jeden gar i szarpie. Gdzie czytalem ze mozliwe ze przewody elektryczne sa gdzies stare i lapia wilgoc, stad te dolegliwosci. Dodam tylko ze na starym regulatorze nawet jak juz bylo czuc w powietrzu deszcz to zaczal przerywac, wiec teoria o lapaniu wilgoci moze byc sluszna. Ma ktos pomysl jak sprawdzic przewody czy "łapią wilgoć" ? A ktos mial podobny przypadek?
wolbi jak cie lubie
korelacja regulator przerywanie na jednym garze w deszczu istnieje lecz jest bardzo odległa
1.kable wysokiego napiecia
2. upływnosc na brudnej cewce
czesto nie trzeba wymieniać ale trzeba porzadnie wyczyscic
Awatar użytkownika
wolbi
Site Admin
Posty: 1084
Rejestracja: 03 września 2007, 17:09
Lokalizacja: Poznań
Wiek: 41
Kontakt:
Status: Offline

Re: Problemy podczas jazdy w deszczu

Post autor: wolbi »

kyller: heh....ten regulator i deszcz to napisalem bo jest poprawa, ale nie kupilem nowego regulatora specjalnie dla tego :) Przeczyszcze przewody i cewke i zobaczymy :)
Awatar użytkownika
.:Łukasz:.
Posty: 228
Rejestracja: 23 czerwca 2008, 09:06
Motocykl: Yamaha Road Star 1.7
Lokalizacja: okolice Krakowa
Wiek: 42
Status: Offline

Re: Problemy podczas jazdy w deszczu

Post autor: .:Łukasz:. »

Mogą to być również fajki. Jeśli sytuacja będzie się powtarzać proponuje zmienić fajki na świecach na jakieś lepsze (najlepiej nowe):) :cool:
Łukasz
Awatar użytkownika
KATAN
Posty: 273
Rejestracja: 08 października 2007, 09:56
Motocykl: YAMAHA VIRAGO XV 700
Lokalizacja: Szczawinek/PIASTÓW
Wiek: 42
Kontakt:
Status: Offline

Re: Problemy podczas jazdy w deszczu

Post autor: KATAN »

No spróbuj przyjacielu!!!

Może...
Jak NIE to będziemy myśleć dalej - nie przejmuj się - damy rade!!!

Służę pomocą - o ile mnie to nie przerośnie(tak się nabywa doświadczeń)!

:mrgreen:
WITAM BRACTWO VIRAGO !!!
Awatar użytkownika
wolbi
Site Admin
Posty: 1084
Rejestracja: 03 września 2007, 17:09
Lokalizacja: Poznań
Wiek: 41
Kontakt:
Status: Offline

Re: Problemy podczas jazdy w deszczu

Post autor: wolbi »

A czy ktos ma namiar gdzie moge kupic komplet nowych kabli (wysokiego napiecia) ?
dudi o7
Posty: 198
Rejestracja: 20 maja 2008, 09:51
Motocykl: xv750,Road Star 1700
Lokalizacja: Rogów
Status: Offline

Re: Problemy podczas jazdy w deszczu

Post autor: dudi o7 »

Moim zdaniem ,kabel to kabel(Jeśli odpowiada parametrom).
Można zastosować inny kabel VN.Może być samochodowy-pociąć go na potrzebne odcinki. :lol:
Awatar użytkownika
wolbi
Site Admin
Posty: 1084
Rejestracja: 03 września 2007, 17:09
Lokalizacja: Poznań
Wiek: 41
Kontakt:
Status: Offline

Re: Problemy podczas jazdy w deszczu

Post autor: wolbi »

Zapomnialem napisac, ze rozwiązalem problem deszczowych problemow Virago.
Okazalo się ze styki przewodów wysokiego napięcia z cewką byly totalnie zasyfione piaskiem i to powodowalo przerywanie jednego cylindra. Po wyczyszczeniu moge jezdzic w deszczu (sprawdzone podczas 100km trasy w deszczu).

ps. Warto co jaki czas sprawdzac czystosc cewki i stykow bo jest to miejsce narazone na wiele brudów uciekajacych spod koła.

pozdrowka i dzieki wszystkim za pomoc.
Awatar użytkownika
jozjag
Posty: 140
Rejestracja: 08 grudnia 2007, 18:45
Motocykl: Yamaha XV 250 i XV750
Lokalizacja: Goleniów
Wiek: 60
Kontakt:
Status: Offline

Re: Problemy podczas jazdy w deszczu

Post autor: jozjag »

wolbi, dzięki za taka informację, to się napewno przyda. :humm:
MarzycielPL
Status: Offline

Re: Problemy podczas jazdy w deszczu

Post autor: MarzycielPL »

wolbi pisze:Zapomnialem napisac, ze rozwiązalem problem deszczowych problemow Virago.
Okazalo się ze styki przewodów wysokiego napięcia z cewką byly totalnie zasyfione piaskiem i to powodowalo przerywanie jednego cylindra. Po wyczyszczeniu moge jezdzic w deszczu (sprawdzone podczas 100km trasy w deszczu).

ps. Warto co jaki czas sprawdzac czystosc cewki i stykow bo jest to miejsce narazone na wiele brudów uciekajacych spod koła.

pozdrowka i dzieki wszystkim za pomoc.
w ktorym dokladnie miejscu jest cewka i te styki ktore trza przeczyscic w 535? dzis podczas deszczu mialem to samo palila na jeden gar. Sorki za pytanie laika ale jestem noga z mechaniki ;)
Hirem
Posty: 132
Rejestracja: 25 listopada 2007, 13:36
Motocykl: była Virago 535 94 r.
Lokalizacja: Leszno/koło Błonia
Wiek: 56
Status: Offline

Re: Problemy podczas jazdy w deszczu

Post autor: Hirem »

MarzycielPL pisze:w ktorym dokladnie miejscu jest cewka i te styki ktore trza przeczyscic w 535? dzis podczas deszczu mialem to samo palila na jeden gar. Sorki za pytanie laika ale jestem noga z mechaniki ;)
Z przodu pod ramą nad przednim cylindrem jest plastikowa pokrywka gdzieś 10x10cm, mocowana z boków ramy na dwa wkręty.Pod spodem są cewki. Potrafi się tam zebrać sporo syfu.
Nieważne dokąd, ważne jak .......!
soko
Status: Offline

Re: Problemy podczas jazdy w deszczu

Post autor: soko »

też musiałbym tam zajrzeć... generalnie miałem kiedyś to samo, zrobiła się plucha po ciepłym dniu, moto stało w deszczu z godzine, później miałem do przejechania 30 km, w korku na most w Toruniu mi gasła a później ciągnąć nie chciała... jak postała 2 dni w suchym garażu jest ok, i póki jest słoneczko jest OK:)
Awatar użytkownika
alonso
Posty: 1996
Rejestracja: 23 czerwca 2008, 12:28
Motocykl: Virago 1100
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Wiek: 46
Status: Offline

Re: Problemy podczas jazdy w deszczu

Post autor: alonso »

wolbi pisze:Witajcie!
Moja Vira ma nastepujaca dolegliwosc, otoz w czasie opadow deszczu zaczyna wariowac i zaczyna przerywac jeden gar....
NO mnie to tez niestety dopadło.Jakby było mało to równocześnie przestały świecić kierunki i lampa. Chuk ,że to było na końcu świata w Bieszczadach...Stresa miałem wielkiego :cry:
Co najciekawsze.Jak naciskałem przycisk od puszczania długich to wszystko zaczynało działac :mrgreen: a potem przechodziło.
Spróbuje wg sugestii zrobic to co Ty.Może pomoże. :mrgreen:
ODPOWIEDZ