XV750 ...zamulona.. POMOCY !!!

Jeżeli masz kłopoty ze swoją Virago lub nie wiesz jak coś naprawić to idealne miejsce by o tym napisać
MuSStaFFa
Status: Offline

XV750 ...zamulona.. POMOCY !!!

Post autor: MuSStaFFa »

:pomocy: koledzy zaczne od poczatku. mam laleczke XV750 kiedys(tzn pol roku temu) jezdzila super-zrobilem nia 15.000km w tym sezonie) !!! podkreslam slowo kiedys. mianowicie od jakiegos czasu.. zaczela jezdzic znacznie wolniej niz kiedys. oleje i filtry wymienialem co 6.000 km. Zaczalem od czyszczenia gaznikow(czyszczenie+ultradzwieki) synchronizacja na wakuometrze elektronicznym, regulacja zaworow.Zaznaczam ze robil te wszystkie operacje b.dobry mechanik z jednego z salonow z lodzi. oczywiscie po czyszczeniu dokonal wszystkich regulacji.Ogolnie motocykl teraz duzo rowniej pracuje, duzo szybciej moge zdjac ssanie (po okolo 15-20sec) i pracuje rowno. teraz do konkretow. !!! :pomocy:

Moto jezdzi jak zamulone. jest duzo wolniejsze niz bylo.(Piorun dzis widzial-objezdza mnie jak smietnik :bikersmile: ). Przedewszystkim objawy sa nastepujace: przy schodzeniu z obrotow dosyc duzo wydech strzela(wydechy puste, ale za czasow jak jezdzila tyle nie strzelala, wcale w ogole), Wydech pracuje bardziej basowo niz wczesniej. na "luzie" wolniej sie wkreca na obroty... moze to zaplon ? moze to alarm ktory jest podpiety i odcina zaplon, moze on cos tutaj "miesza" bardzo prosze was o pomoc bo nie wiem gdzie szukac.W sobote wyjme alarm, ale jezeli to nie pomoze to co dalej ??!?!?! moze macie jakies sugestie. tankuje tylko na shelu lub statoilu. nie wie mczy moglo miec jakis wplyw dodatek jaki lalem do paliwa( "ołów-Milennium" z schela - lalem go co 5-7 tankowań, nie wiem czy tez potrzebnie.) wiecej grzechow nie pamietam.... jak cos mi sie przypomni to napisze a teraz czekam na wasze sugestie. bo czuje corac wieksza bezsilnosc i wkurzenie :frustrated: . dzieki i :pomocy: :pomocy: :pomocy: :pomocy:

ps. moto zapala na zimnym i goracym wzorowo. ( na zimno z saaniem-15-20 sec.)
moto do 100km/h rozpedza sie bo sie rozpedza(dresy w bmw 316 mnie objezdzaja :oops: ) jedzie potem do 140 z wielkim trudem i koniec. kiedys szla jak burza do 170-190 km/h (licznikowego)... :frustrated: :pomocy:
BoPos
Posty: 389
Rejestracja: 04 maja 2008, 08:02
Status: Offline

Re: XV750 ...zamulona.. POMOCY !!!

Post autor: BoPos »

Sądząc po objawach może to być brak przyśpieszenia zapłonu w miarę wzrostu obrotów.
Kąt wyprzedzenia zapłonu wzrasta w miarę wzrostu RPM; jeśli nie, to objawami są spadek mocy i niespalona do końca mieszanka w układzie wylotowym - strzały z tłumików.
Spotkałem podobny przypadek na innym forum, chyba na 'Viragotech' (nie jestem pewien).
Wszystkie objawy jak u Ciebie. Diagnoza - moduł zapłonowy, tzw. zimny lut. Sam rozebrał moduł, zlokalizował problem i zlutował jeszcze raz, porządnie (były zdjęcia).
W Twoim przypadku poprosiłbym kogoś, kto ma identyczną maszynę o pomoc i użyczenie na test modułu. W ten sposób jednoznacznie potwierdzisz lub obalisz moje przypuszczenie.
tacim
Posty: 196
Rejestracja: 06 kwietnia 2008, 07:11
Motocykl: Yamaha Virago 1100 92r
Lokalizacja: oleśnica
Status: Offline

Re: XV750 ...zamulona.. POMOCY !!!

Post autor: tacim »

Skoro ktos ci wydłubał cały gaźnik i czyścił cudami techniki to jak mniemam membrany sprawdził czy nie mają otworków. Ja miałem to samo paliła jeździła itd ale tylko do 120 i miałem ten mam problem, że brało mnie wszystko co jeździło wymieniłem membrany bo miałem 5 otworów i teraz chula że hoho dymek moga wąchać. :rock:
MuSStaFFa
Status: Offline

Re: XV750 ...zamulona.. POMOCY !!!

Post autor: MuSStaFFa »

w atakim razie OK. jutro o 9 jestem po mechanika i chlop zajzy co i jak.. zaczynamy od wyjecia alarmu.. bo on lubi tez podobno namieszac.... napisze co i jak... jak sie cos wyjasni.... ale wielkie dzieki za wskazowki.... jeszcze jedno pytanie... czy w 1100 jest taki sam modol zaplonowy... czy juz inny.. hmm ???
Awatar użytkownika
Arktos
Posty: 782
Rejestracja: 12 września 2007, 17:12
Motocykl: Virago 750 z 96r
Lokalizacja: Włocławek
Wiek: 53
Status: Offline

Re: XV750 ...zamulona.. POMOCY !!!

Post autor: Arktos »

Musstaffa ja mam podobny problem w zeszlym sezonie rozpedzilem lalke do 160 i mysle ze jeszcze ciut by poleciala a po zimie leci max 145 i dlugo sie rozpedza (w zime regulowalem zawory ) jestem pewny ze zrobilem to dobrze. Silnik pracuje mi ladnie nic nie kicha pali od dotkniecia. Wiec podejrzewam membrane(y) ale nic nie robie bo nie mam na razie checi placic duzo za kawalek gumy.

Pozdrawiam Artur
Gang dzikich wieprzy.
Motórzyści Włocławek.
Grupa Kujawska.
tacim
Posty: 196
Rejestracja: 06 kwietnia 2008, 07:11
Motocykl: Yamaha Virago 1100 92r
Lokalizacja: oleśnica
Status: Offline

Re: XV750 ...zamulona.. POMOCY !!!

Post autor: tacim »

e tam dużo 175 zł to nie tak dużo.
MuSStaFFa
Status: Offline

Re: XV750 ...zamulona.. POMOCY !!!

Post autor: MuSStaFFa »

alarm wyjety..i nadal nic lepiej....140 i koniec...wrrr :frustrated: w srode mechanik pomysli dalej...zobaczylem tez ze uszczelka od puszki od filra powietrza jest uszkodzona i wlasciwie to jej nie ma na odcinku 10 cm.. moze to cos zmieni.. nie wiem na ile to ma znaczenie... a czy ktos wie jak sprawdzic aparat zaplonowy czy jest ok... ?? hmm ??

[ Dodano: Pon Lip 07, 2008 1:05 pm ]
koledzy...macie namiary na membrany do gaznika do 750-ki... ile moga kosztowac? bo w serwisie chca za 1 szt 629 zl !!!!
ODPOWIEDZ