Wziernik oleju

Jeżeli masz kłopoty ze swoją Virago lub nie wiesz jak coś naprawić to idealne miejsce by o tym napisać
Awatar użytkownika
alonso
Posty: 1997
Rejestracja: 23 czerwca 2008, 12:28
Motocykl: Virago 1100
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Wiek: 46
Status: Offline

Wziernik oleju

Post autor: alonso »

Czołem wiara!
Mam problemos z wziernikiem.Niby pokazuje ale ciort wie jaki ma byc tam poziom.malowane było i nie wiem czy sa wskaźniki czy ich nie ma.Gościu od którego kupiłem wymienił olej i z poczatku był żółty a teraz mi sie nie podoba,bo ściemniał na grafitowo.Przejechałem nim ze 100km.Sprzedawca mówił , że motor stał pod chmurą 2 lata.Czyżby wypadało znowu olej zmienic? :cry:
Ostatnio zmieniony 27 czerwca 2008, 17:17 przez alonso, łącznie zmieniany 1 raz.
jaroz
Posty: 755
Rejestracja: 04 marca 2008, 22:03
Motocykl: virago 535
Lokalizacja: galicja
Wiek: 56
Kontakt:
Status: Offline

Re: Wziernik oleju

Post autor: jaroz »

w 535 są kreski naniesione po lewej stronie wziernika. jeśli widzisz olej we wzierniku to ok, jeśli poziom zaczyna się zbliżać do minimum (a to jest jakieś 2mm od dolnej krawędzi wziernika to trzeba uzupełnić. klarowność oleju? tak już się dzieje, nie tylko w motorach, że po krótkiej pracy zmienia się jego przejrzystość, ale olej pozostaje jak najbardziej w porządku. chyba, że w silniku masz dużo szlamu i nieczystości. ale to powinieneś zaobserwować spuszczając stary olej.
Ostatnio zmieniony 27 czerwca 2008, 16:39 przez jaroz, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
ROUTE 66 RIDER
Posty: 1198
Rejestracja: 05 września 2007, 21:54
Motocykl: Virago XV750,VZR1800
Lokalizacja: Warszawa
Wiek: 60
Status: Offline

Re: Wziernik oleju

Post autor: ROUTE 66 RIDER »

A jaka masz pewność, że był wymieniany - ktoś kto decyduje się na sprzedaż motąga zazwyczaj nie inwestuje (rozumiem to).
Moja propozycja wywal filtr, olej i inne płyny (hamulce, olej w dyfrze i w lagach daj gęstszy SAE 10 -- coś tam. Filtr paliwa jak jest w twoim motągu też.

szerokości

W szklanym okienku wskazującym poziom oleju winno go być ok 3/4 wziernika. kolor robi się zazwyczaj ciemny w miarę zjechanych km. Ot i wsio.
VIRAGO XV 750
[you] -- pozdrówka z waffki
"JEŹDZIĆ TRZEBA, AŻ SIĘ NIE DA"
Obrazek
Awatar użytkownika
alonso
Posty: 1997
Rejestracja: 23 czerwca 2008, 12:28
Motocykl: Virago 1100
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Wiek: 46
Status: Offline

Re: Wziernik oleju

Post autor: alonso »

jaroz pisze:w 535 są kreski naniesione po lewej stronie wziernika. jeśli widzisz olej we wzierniku to ok, jeśli poziom zaczyna się zbliżać do minimum (a to jest jakieś 2mm od dolnej krawędzi wziernika to trzeba uzupełnić. klarowność oleju? tak już się dzieje, nie tylko w motorach, że po krótkiej pracy zmienia się jego przejrzystość, ale olej pozostaje jak najbardziej w porządku. chyba, że w silniku masz dużo szlamu i nieczystości. ale to powinieneś zaobserwować spuszczając stary olej.
Minimum nie ma w sumie.Jest w połowie.Ale i tak sobie chyba wymienie;)

[ Dodano: Pią Cze 27, 2008 4:58 pm ]
ROUTE 66 RIDER pisze:A jaka masz pewność, że był wymieniany - ktoś kto decyduje się na sprzedaż motąga zazwyczaj nie inwestuje (rozumiem to).
Moja propozycja wywal filtr, olej i inne płyny (hamulce, olej w dyfrze i w lagach daj gęstszy SAE 10 -- coś tam. Filtr paliwa jak jest w twoim motągu też.

szerokości

W szklanym okienku wskazującym poziom oleju winno go być ok 3/4 wziernika. kolor robi się zazwyczaj ciemny w miarę zjechanych km. Ot i wsio.
Pewnośc jak pewność.Sprzedawca zarzekał sie ,że wymienił olej plus filtr (chyba powietrza czy oleju-chuk wie).Od paliwa pod siedzeniem zauważyłem,że jest taki troche "zapuszczony".Gościu mówił ,że motocykliści w kulki nie walą jak sprzedają,bo na zlocie może być wprdl.Odpicował go troche,pomalował troche elementów.Książke serwisową mam to sprawdze jaki olej wlać,lepiej chuchać na zimne.a te pozostałe wymiany jak pisałeś..to jestem kurna ciemniak :mrgreen: nas razie sie nie pali.Szukam ziomala z okolic ,który ma taki sam pojazd,żeby porównac prace,głośność silnika i wtedy pomyśle. :rock:
Piotrek
Status: Offline

Re: Wziernik oleju

Post autor: Piotrek »

alonso pisze:Gościu mówił ,że motocykliści w kulki nie walą jak sprzedają,bo na zlocie może być wprdl.
Hehe większej ściemy w życiu nie słyszałem :mrgreen:
Awatar użytkownika
alonso
Posty: 1997
Rejestracja: 23 czerwca 2008, 12:28
Motocykl: Virago 1100
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Wiek: 46
Status: Offline

Re: Wziernik oleju

Post autor: alonso »

Piotrek pisze:
alonso pisze:Gościu mówił ,że motocykliści w kulki nie walą jak sprzedają,bo na zlocie może być wprdl.
Hehe większej ściemy w życiu nie słyszałem :mrgreen:
A co dziadka bede bił? :mrgreen:
jaroz
Posty: 755
Rejestracja: 04 marca 2008, 22:03
Motocykl: virago 535
Lokalizacja: galicja
Wiek: 56
Kontakt:
Status: Offline

Re: Wziernik oleju

Post autor: jaroz »

alonso pisze:alonso napisał/a:
Gościu mówił ,że motocykliści w kulki nie walą jak sprzedają,bo na zlocie może być wprdl.

Hehe większej ściemy w życiu nie słyszałem :mrgreen:
niektórzy to sami sobie nie wierzą!! a tak naprawdę to ograniczone zaufanie należy mieć. na kasę to kumpel cię wydyma, a co dopiero obca osoba, a takie sciema powinna tylko zrodzić podejrzenia. zresztą sam mówiłeś, że filtr paliwa jest zafajdany. filtr paliwa brudzi się bardzo mało, chyba że od tego "stania pod chmurą przez 2 lata" nazbierało się sporo syfu w baku. to bedziesz musiał dodatkowo czyścić.
Awatar użytkownika
Stilgar
Posty: 5482
Rejestracja: 22 grudnia 2007, 09:37
Motocykl: Virago>Debilka>STonka>Varan
Lokalizacja: Gorzów Wielkopolski
Wiek: 48
Kontakt:
Status: Offline

Re: Wziernik oleju

Post autor: Stilgar »

Zaufanie ,zaufaniem a płyny eksploatacyjne, i filtry się zmienia po zakupie wszystkie.
Administrator zastrzega sobie możliwość zbanowania ze względu na klauzulę sumienia.
Awatar użytkownika
iwan
Posty: 742
Rejestracja: 21 lutego 2008, 10:00
Motocykl: V-Strom
Lokalizacja: Skierniewice
Wiek: 48
Status: Offline

Re: Wziernik oleju

Post autor: iwan »

Zaufanie ,zaufaniem a płyny eksploatacyjne, i filtry się zmienia po zakupie wszystkie.
Podstawowa zasada. Dlatego przy kupnie zawsze trzeba liczyć się z dodatkowymi kosztami (wymiana filtrów, płynów, ubezpieczenie, itp)
Awatar użytkownika
Strażak
Posty: 598
Rejestracja: 11 grudnia 2007, 16:53
Motocykl: Yamaha 1100 Virago
Lokalizacja: Opole
Wiek: 55
Kontakt:
Status: Offline

Re: Wziernik oleju

Post autor: Strażak »

Nie zgodzę się z tymi stwierdzeniami, ja akurat sprzedałem moto po wymianie filtra i oleju i może miał przejechane 100 km po tych wymianach
Nie jedź szybciej niż twój Anioł Stróż umie latać

Jawa 350 => XJ 700S MAXIM 1990 r. => XV 750 VIRAGO 1987 r. =>> już jest XV 1100 1993 r.

http://www.ma-ro.com.pl
Awatar użytkownika
Blunio
Posty: 5793
Rejestracja: 11 marca 2008, 10:21
Motocykl: Trek X-Caliber 8
Lokalizacja: Warszawa Bemowo
Wiek: 72
Status: Offline

Re: Wziernik oleju

Post autor: Blunio »

alonso pisze:był żółty a teraz mi sie nie podoba,bo ściemniał na grafitowo
Jak koledzy wspomnieli, świeży żółty olej zmieszał się z pozostałościami starego i stąd ten kolor. A jak gościu wlał syntetyk (o co go nie podejrzewam, bo jest zdecydowanie droższy od mineralnego) to tym bardziej mógł wypłukać wszelki nagar i zanieczyszczenia z silnika. Jak wspomniano, polecam wymianę, tym bardziej że nie będziesz wiedział jaki olej stosować na ewentualne dolewki. Już lepiej wykosztować się na olej niż na remont moto :idea:
Nadzieja to ogień. To ogień, który chce płonąć nawet wtedy, gdy jest gaszony. Nadzieja to nieodparte dążenie, by odnajdywać sens w bezsensie i odkrywać prawdę w zamęcie kłamstw.
Samochód z Niemiec a kobieta z Polski - nigdy odwrotnie!!!
Awatar użytkownika
alonso
Posty: 1997
Rejestracja: 23 czerwca 2008, 12:28
Motocykl: Virago 1100
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Wiek: 46
Status: Offline

Re: Wziernik oleju

Post autor: alonso »

No nic kurna.Na dorobku to zawsze przesrane :-( Ciuchy mam na kupnie dopiero,ale bryczka najwazniejsza.Pomyślimy.

[ Dodano: Sob Cze 28, 2008 11:42 am ]
Dobra Pany.A propo oleju.W książce pisze tak
Engine oil
40° F (5° C) and above Yamalube 4 or SAE 20W/40
60° F (15° C) and below Yamalube 4 or SAE 10W/30

Jaki wy polecacie?
ODPOWIEDZ