Kapie olej z odpowietrzenia.

Wszysto co związane z silnikami naszych Virago
Robert von Berlin
Posty: 485
Rejestracja: 22 lipca 2008, 13:12
Motocykl: Yamaha XV 750 Special ´82
Lokalizacja: Berlin / Szczecin
Status: Offline

Kapie olej z odpowietrzenia.

Post autor: Robert von Berlin »

Szukalem, nie znalazlem. Kapie mi olej z rurki odpowietrzajacej olej. Rurka idzie z puszki gdzie siedzi filtr powietrza w ramie. Oleju nie wyrzuca na filtr tylko rurka na ziemie. Coraz wiecej tego. Gdzie szukac przyczyny.
Jobejt XV 750 Special ´82
Awatar użytkownika
pisior
Posty: 5366
Rejestracja: 21 sierpnia 2009, 12:55
Motocykl: 535,1100 1500 1255
Lokalizacja: kostrzyn nad odra
Wiek: 46
Status: Offline

Re: Kapie olej z odpowietrzenia.

Post autor: pisior »

Robert ,nazbierało sie troche oleju w ramie :) u mnie w 1100 jest takowa śrubka do spuszczenia go :) a znajduje sie między zbiornikiem a kanapą ,wkrecona jest od spodu do ramy
Obrazek
Robert von Berlin
Posty: 485
Rejestracja: 22 lipca 2008, 13:12
Motocykl: Yamaha XV 750 Special ´82
Lokalizacja: Berlin / Szczecin
Status: Offline

Re: Kapie olej z odpowietrzenia.

Post autor: Robert von Berlin »

Dodam jeszcze, ze gubi przez te rurke za duzo oleju a nie gubil. Odma kekko splaszczona, ale drozna. Czy silnik sie starl juz nieco (90 tys. km)?
Ostatnio zmieniony 30 września 2013, 14:22 przez Robert von Berlin, łącznie zmieniany 1 raz.
Jobejt XV 750 Special ´82
Awatar użytkownika
e_gregor
Posty: 2015
Rejestracja: 14 lutego 2010, 14:53
Motocykl: ZR7
Lokalizacja: Wrocław
Wiek: 42
Status: Offline

Re: Kapie olej z odpowietrzenia.

Post autor: e_gregor »

Sprawdź czy nie masz przedmuchów. Z prawej strony od dekla rozrządu idzie rurka do ramy. Zdejmij ją i zobacz na pracującym silniku czy dmucha z niej. Jak zatkasz palcem to będzie mocno pulsowało ale nie powinno wydmuchiwać ani kopcić.

Sam przedmuchów nie miałem a olejem rzygało w ramę a następnie po gaźnikach na cały silnik. Okazało się, że po zdjęciu tego dekla rozrządu w środku jest taki dekielek, wg mnie mający na celu funkcję separatora oleju. Po obwodzie ma fabrycznie przyklejony pasek gumy tworzący jakby o-ring uszczelniający. I nie mówię tutaj o o-ringu samego dekla. Doszczelniłem ten separator na silikon i od tamtej pory mam spokój z rzyganiem olejem. A było tak ostro, że aż filtr powietrza mi zaolejało.
Głupota to największa choroba cywilizacyjna
Robert von Berlin
Posty: 485
Rejestracja: 22 lipca 2008, 13:12
Motocykl: Yamaha XV 750 Special ´82
Lokalizacja: Berlin / Szczecin
Status: Offline

Re: Kapie olej z odpowietrzenia.

Post autor: Robert von Berlin »

U mnie ta rurka (odma) idzie do krocca ssacego pobierajacego powietze z ramy, ale sprawdze ten trop.
Jobejt XV 750 Special ´82
Awatar użytkownika
e_gregor
Posty: 2015
Rejestracja: 14 lutego 2010, 14:53
Motocykl: ZR7
Lokalizacja: Wrocław
Wiek: 42
Status: Offline

Re: Kapie olej z odpowietrzenia.

Post autor: e_gregor »

A tak, bo masz speciala, a tam dolot jest inaczej skonstruowany. Sorki, nie zauważyłem. Ale silnik i dekielek rozrządu zdają się być bardzo podobne.
Głupota to największa choroba cywilizacyjna
ODPOWIEDZ