Bezpiecznik Signal

Tematy związane z ukladem elektrycznym Virago
Awatar użytkownika
Flower
Posty: 1401
Rejestracja: 09 marca 2009, 21:59
Motocykl: Jędza - XV535 (2YL)
Lokalizacja: Krosno Odrzańskie
Wiek: 33
Status: Offline

Bezpiecznik Signal

Post autor: Flower »

Przyszła i pora na mnie. Mam ostatnio problem w mojej 535, szukałem na naszym forum, ale nic konkretnego nie znalazłem.

Problem polega na tym, że jadąc na motocyklu co jakiś czas pali mi się bezpiecznik 15A SIGNAL. Gdzie szukać przyczyny, jak ją ewentualnie zlokalizować? Bezpiecznik powoduje, że nie działa mi kontrolka luzu (mniejszy problem), przestają działać kierunkowskazy oraz światło stop (większy problem). Nie wiem czy to ma wpływ, ale zaczęło mi się to dziać po ostatniej wymianie regulatora napięcia. Wydaje mi się, że nie ma to związku, ale może rzeczywiście tylko mi się wydaje.

"Ci którzy rezygnują z Wolności w imię bezpieczeństwa, nie zasługują na żadne z nich."

Thomas Jefferson
Blunio pisze: wypada świat widzieć takim jaki jest, a nie taki jakby niektórzy chceli żebyś go widział.
Awatar użytkownika
2007XV1700
Posty: 5107
Rejestracja: 03 czerwca 2011, 15:31
Motocykl: XV1000,XV1700,JAWA
Lokalizacja: https://maps.app.goo.gl/hmAhT1FGH4TPnWHz9
Wiek: 42
Kontakt:
Status: Offline

Re: Bezpiecznik Signal

Post autor: 2007XV1700 »

obstawiam przetarty przewód z izolacji któregoś z obwodów zabezpieczonych bezp.15A
np. zwiera do masy na hopce przy włączonym migaczu albo z wciśniętym stopem.
generalnie usterka która pojawia sie i znika to koszmar. przeglądnij instalację pod kątem uszkodzonych przewodów, zaśniedziałych lub połamanych złączek.
może klakson tez jest na tym samym zabezpieczeniu i ma zwarcie do masy gdzieś na przewodzie lub przy samym klaksonie.
ODPOWIEDZ