Virago 750 95' sprawdzenie modułu zapłonu

Tematy związane z ukladem elektrycznym Virago
Luki17
Posty: 67
Rejestracja: 18 maja 2008, 20:49
Motocykl: Virago XV750 95'
Lokalizacja: Pułtusk
Wiek: 41
Status: Offline

Virago 750 95' sprawdzenie modułu zapłonu

Post autor: Luki17 »

Witam. W jaki sposób można sprawdzić omomierzem poprawność działania modułu zapłonowego? Miałem objaw, że po rozgrzaniu silnik raz gubi iskrę raz nie na tylnym cylindrze. W efekcie świeca okopca się i silnik pracuje na jednym cylindrze. Sprawdzałem cewki i wyszło na obydwu po 4.9 ohma.
Awatar użytkownika
udzin
Posty: 610
Rejestracja: 11 listopada 2010, 00:03
Motocykl: Virago xv750 94r
Lokalizacja: Warszawa
Wiek: 60
Status: Offline

Re: Virago 750 95' sprawdzenie modułu zapłonu

Post autor: udzin »

U mnie też podejrzewano moduł, był u specjalistów, w sumie 2 tygodnie stracone i kupa pieniędzy :(:(, a jak się okazało wina jest po stronie gaźników, sprawdź gaźniki, moduł podmień z kimś na małe loty :):)

moduł podobno jak pada to zupełnie :shock:
Awatar użytkownika
Cpt. Nemo
Posty: 1560
Rejestracja: 22 kwietnia 2011, 13:11
Motocykl: Yamaha Virago 535
Lokalizacja: Warszawa Wawrzyszew
Status: Offline

Re: Virago 750 95' sprawdzenie modułu zapłonu

Post autor: Cpt. Nemo »

Luki17 pisze:Witam. W jaki sposób można sprawdzić omomierzem poprawność działania modułu zapłonowego?
Omomierzem to sie nie uda ale opisywanym przeze mnie sposobem - kawalek drutu i neonowka to sie da co nieco sprawdzic :)
Cpt. Nemo pisze:
Grześ1 pisze: Słyszę, że czasami pracuje mi tylko jeden cylinder ale nie mogę zlokalizować który to jest.
:) Kup sobie zarowke neonowa /jakies 3 zl/, taka mala :). Do tego ze trzy-cztery metry cienkiego drutu w izolacji - odetnij ze 30-40 cm. przylutuj do zarowki krotki przewod i ten dlugi, lub do oprawki/ jakies 4zl/ . Krotki przewod do masy a dlugi nawin na kabel wysokiego napiecia idacy od cewki do swiecy. Jedziesz zaroweczka sie swieci - jest iskra, nie swieci niema iskry :') Jesli caly czas jest a Ty czyjesz ze niema to choroba jest na drugim garnku. Zawsze mozesz zrobic dwie takie kontrolki :)
Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi...
Pozdrawiam, cpt. Nemo
Luki17
Posty: 67
Rejestracja: 18 maja 2008, 20:49
Motocykl: Virago XV750 95'
Lokalizacja: Pułtusk
Wiek: 41
Status: Offline

Re: Virago 750 95' sprawdzenie modułu zapłonu

Post autor: Luki17 »

Udzin, ale miałeś tak że po przejechaniu kilkunastu kilometrów był problem z zapłonem? Co było nie tak z tymi gaźnikami? U mnie gaźniki są po regulacji i synchronizacji.
ODPOWIEDZ