virago 1100 pali bezpiecznik

Tematy związane z ukladem elektrycznym Virago
goral
Posty: 411
Rejestracja: 06 stycznia 2011, 20:57
Motocykl: 700 1985 serce 1,1o
Lokalizacja: Meszna/Irlandia
Wiek: 45
Status: Offline

virago 1100 pali bezpiecznik

Post autor: goral »

Witam tak jak napisałem pali mi cały co jakiś czas bezpiecznik 15 amper odpowiedzialny od kierunków ,obrotomierza i czegoś tam jeszcze . Raz wymienię działa godzinę raz minute raz dwa dni i nie jest to zależne od używania kierunków .Mogę go jakoś rozmienić na dwa??Aby po prostu miał osobno kierunki i osobno zasilanie obrotomierza??Kierunki posprawdzane dorobione masy bo były kiepskie i reszta instalacji zrobiona Kontaktem .Czy może to być przerywacz ?Mam wersje instalacji z awaryjnymi a one w o gule nie działają.Jak przełączysz na awaryjne to nie działają w o gule kierunki.
Awatar użytkownika
-waldi-
Posty: 7073
Rejestracja: 14 kwietnia 2009, 22:29
Motocykl: XV700N '85/96+ST1100
Lokalizacja: Oświęcim
Wiek: 46
Kontakt:
Status: Offline

Re: virago 1100 pali bezpiecznik

Post autor: -waldi- »

goral pisze:Mam wersje instalacji z awaryjnymi a one w o gule nie działają.Jak przełączysz na awaryjne to nie działają w o gule kierunki.
rozbierałeś przełączniki? może kabel się urwał i zwiera do masy
Obrazek
ELITARNA LOŻA SZYDERCÓW
Obrazek
NIE UFAJ MECHANIKOWI, ZRÓB TO SAM !!!
Nie udzielam porad na PW - od tego jest forum!
goral
Posty: 411
Rejestracja: 06 stycznia 2011, 20:57
Motocykl: 700 1985 serce 1,1o
Lokalizacja: Meszna/Irlandia
Wiek: 45
Status: Offline

Re: virago 1100 pali bezpiecznik

Post autor: goral »

Zaraz będę sprawdzał co i jak .Dzięki za podpowiedz .Musze to znależć bo jest to trochę wnerwiające.
Awatar użytkownika
Bynio
Posty: 1300
Rejestracja: 05 czerwca 2011, 18:21
Motocykl: XVS 1300 2007r.
Lokalizacja: Kutno
Wiek: 58
Status: Offline

Re: virago 1100 pali bezpiecznik

Post autor: Bynio »

W motorze mojego kolegi był podobny problem i objawiało sie to spaleniem bezpiecznika od kierunków ( lewy) a przyczyna były lightbary które źle zaizolowany przewód dotykał przy skręcie do masy . Cała uwaga skupiała się na kierunkowskazach natomiast przyczyna leżała gdzie inndziej :)
Obrazek
Umiarkowane spożywanie alkoholu nie jest szkodliwe nawet w duzych ilościach
goral
Posty: 411
Rejestracja: 06 stycznia 2011, 20:57
Motocykl: 700 1985 serce 1,1o
Lokalizacja: Meszna/Irlandia
Wiek: 45
Status: Offline

Re: virago 1100 pali bezpiecznik

Post autor: goral »

I tu jest pies pogrzebany . Znalazłem tylko lużny kabel w lampach przednich i pod siedzeniem jeden żółty był lużny pojeżdze i zobaczymy . Przełączniki są ok.Problem rozwiązany działa te dwa kable były przyczyną usterki.Temat do zamknięcia.Dziękuje za podpowiedzi!!!
ODPOWIEDZ