nierowna praca silnika plus stuki przy niskich obrotach

Jeżeli masz kłopoty ze swoją Virago lub nie wiesz jak coś naprawić to idealne miejsce by o tym napisać
Awatar użytkownika
yabol
Posty: 108
Rejestracja: 18 marca 2008, 14:40
Motocykl: Virago 1100 96r
Lokalizacja: Koszalin/Poznan
Wiek: 40
Status: Offline

nierowna praca silnika plus stuki przy niskich obrotach

Post autor: yabol »

mam maly problem
wczesniej mialem problemy z zaworami, czyli lekkie <ale denerwujace> stukanie na rozgrzanym silniku. jako ze szkoda bylo pieniedzy i czasu <troche bym poczekal by w serwisie czas znalezli> to postanowilem sam to zrobic.. niestety, polamalem zakretke od walu korbowego, czekalem na nia tydzien, dzisiaj przyszla :) w miedzyczasie wymienilem tylko filtr powietrza, zaworow niestey nie wyregulowalem. tyle tytulem wstepu.
klopot polega na tym ze zaraz po odpaleniu silnika wydaje mi sie ze silnik nie pracuje rowno. podczas jazdy na niskich obrotach dlawi sie i strzela z wydechow. przy zwiekszonych obrotach ten problem zanika. przy okazji jak jade na ok 4 biegu i obrotach ok 2 tys to slysze jakies mocne metaliczne stuki z lewej strony od silnika. oczywiscie strzalow i stukow nie slychac jesli jestem na neutralnym, tylko podczas jazdy. wiecie moze co to moze byc? gazniki do regulacji? jesli cos bardziej kosztownego to sie chyba zalamie nerwowo :frustrated:
i be happy til the day i die
Awatar użytkownika
Antek
Posty: 1141
Rejestracja: 27 grudnia 2007, 13:16
Motocykl: Yamaha XV 1100 Virago '97
Lokalizacja: Białystok
Wiek: 38
Status: Offline

Re: nierowna praca silnika plus stuki przy niskich obrotach

Post autor: Antek »

jeśli chodzi o nierówną prace na wolnych obrotach to najprawdopodobniej jakiś paproch ci się dostał do gaźnika lub przewodów u mnie tak było, kupiłem środek do benzyny czyszczący dolałem do baku zgodnie z proporcją i przegoniłem moto konkretnie (szybkie przyspieszanie i wysokie obroty) i po problemie a co do tego metalicznego dzwięku t nie mam pojecia
Obrazek Czy daleko oni....?
Awatar użytkownika
masztak
Posty: 706
Rejestracja: 10 maja 2008, 19:53
Motocykl: Yamaha Virago, FZS600 Fazer
Lokalizacja: Dobrzyń nad Wisłą
Wiek: 44
Status: Offline

Re: nierowna praca silnika plus stuki przy niskich obrotach

Post autor: masztak »

Co do tych strzałów, to może spróbuj najpierw wymienić świece. Co do stukania to różne chodzą opinie, najczęściej spotykałem się z takimi że już tak mmusi być, ale szczerze mówiąc nie popieram takiego podejścia do sprawy.
Pozdrawiam i życzę szerokości
Awatar użytkownika
deviathor
Posty: 33
Rejestracja: 25 maja 2008, 20:48
Motocykl: Virago 535 90`
Lokalizacja: Kraków
Wiek: 42
Kontakt:
Status: Offline

Re: nierowna praca silnika plus stuki przy niskich obrotach

Post autor: deviathor »

Witam! Co do różnych odgłosów Virago, muszę podzielić się z innymi 'melomanami' moją historią. Otóż pewnego dnia szukałem przyczyny dzwonienia wydobywającego się z okolicy silnika - najpierw przy pewnych obrotach, a potem przy określonej prędkości. Każdy 'meches' rozkładał ręce zapewniając mnie, że motorek jest w cudnym stanie - a te motocykle to jeżdżąca orkiestra. Nie pozwalało mi to jednak spać - raz mi dzwoniło z lewej strony, a czasem z prawej, codziennie wertowałem fora i serwisówki w celu znalezienia potencjalnego 'dzwonka'. Aż tu pewnego razu wracając od kumpla przez przypadek przytrzymałem butem osłonkę rury wydechowej (taka mała blaszka, żeby się nie poparzyć). W ten sposób uleczyłem swój motorek :rock:
Awatar użytkownika
yabol
Posty: 108
Rejestracja: 18 marca 2008, 14:40
Motocykl: Virago 1100 96r
Lokalizacja: Koszalin/Poznan
Wiek: 40
Status: Offline

Re: nierowna praca silnika plus stuki przy niskich obrotach

Post autor: yabol »

nio ok, okazalo sie ze swieca byla padnieta, po wymianie wszystko bylo ok.
ale kilka dni temu jak sobie jezdzilem to po ok 50 kilometrach zaczelo mi dlawic na niskich obrotach... mysle sobie zdenerwowany, swieca znowu padla... wiec szybko do domu. ale jak wjezdzalem do miasta to nagle wszystko bylo ok. zero problemow... rece mi opadly :neutral:
sprawdzalem swiece, w przednim cylindrze ideal, w tylnym zakopcona cala...
wnioski jakie wyciagnolem z tego wszystkiego, to takie ze wiecej w koszalinie do serwisu yamahy nie pojade... mowili ze zrobili regulacje gaznikow, zawory etc, a ja zaplacilem. tak naprawde to wymienili tylko swiece <tak sadze> bo stuki na rozgrzanym silniku sa takie same, bez zmian, a i praca silnika wydaje mi sie dalej troche nieregularna... pomijajac ze nawet widac ze srubki od delki zaworow nie byly zdejmowane juz sporo czasu.
i be happy til the day i die
Awatar użytkownika
Antek
Posty: 1141
Rejestracja: 27 grudnia 2007, 13:16
Motocykl: Yamaha XV 1100 Virago '97
Lokalizacja: Białystok
Wiek: 38
Status: Offline

Re: nierowna praca silnika plus stuki przy niskich obrotach

Post autor: Antek »

Panie Boże strzeż od mechaniorów i innych magików..... amen....
Obrazek Czy daleko oni....?
Zvirka
Status: Offline

Re: nierowna praca silnika plus stuki przy niskich obrotach

Post autor: Zvirka »

Witam, zamierzam kupić Virago 535:
http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=M806571
Stan wizualny jest naprawdę bardzo dobry. Jednakże przeraziło nas stukanie w silniku. Nie jest to metaliczny dźwięk, a najbardziej go słychać przy niskich obrotach, przy wyższych trochę mniej,
Aha drugi problem to "dziura w gazie" Po odkręceniu musi minąć chwilka aby wkręcił się na obroty. Co to może być. Jakieś porady?
Ostatnio zmieniony 12 czerwca 2008, 07:21 przez Zvirka, łącznie zmieniany 1 raz.
tacim
Posty: 196
Rejestracja: 06 kwietnia 2008, 07:11
Motocykl: Yamaha Virago 1100 92r
Lokalizacja: oleśnica
Status: Offline

Re: nierowna praca silnika plus stuki przy niskich obrotach

Post autor: tacim »

cuś tania jak na ten rok
Awatar użytkownika
Stilgar
Posty: 5482
Rejestracja: 22 grudnia 2007, 09:37
Motocykl: Virago>Debilka>STonka>Varan
Lokalizacja: Gorzów Wielkopolski
Wiek: 48
Kontakt:
Status: Offline

Re: nierowna praca silnika plus stuki przy niskich obrotach

Post autor: Stilgar »

tania bo jeszcze do opłat, i ten kolor .., Zvirka opisz dokładnie te stuki,jeśli to zawory to większość Virago tak ma ( bo w fabryce fortepianów je robią ) :)
Administrator zastrzega sobie możliwość zbanowania ze względu na klauzulę sumienia.
Zvirka
Status: Offline

Re: nierowna praca silnika plus stuki przy niskich obrotach

Post autor: Zvirka »

Mnie akurat kolor się podoba, na zdjęciach jest takie hmmm..brzydkie jajo, ale na żywo jest naprawdę ładny taki złoty metalik.:)
A co o stuków to kurcze ciężko opisać. Niemetaliczny odgłos, maleje przy dodaniu gazu, trochę jak ten: no i lekki gwizd.
http://pl.youtube.com/watch?v=ylqbC7k0V ... re=related
Ostatnio zmieniony 12 czerwca 2008, 07:23 przez Zvirka, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Stilgar
Posty: 5482
Rejestracja: 22 grudnia 2007, 09:37
Motocykl: Virago>Debilka>STonka>Varan
Lokalizacja: Gorzów Wielkopolski
Wiek: 48
Kontakt:
Status: Offline

Re: nierowna praca silnika plus stuki przy niskich obrotach

Post autor: Stilgar »

Moim zdaniem zawory , co do gwizdania to wiesz muzyczny motor to i gwizdać lubi, mam to samo . Co do gazu to proponuję do Ayo napisać .
Administrator zastrzega sobie możliwość zbanowania ze względu na klauzulę sumienia.
ODPOWIEDZ