Felgi dla XV 535

Jeżeli masz kłopoty ze swoją Virago lub nie wiesz jak coś naprawić to idealne miejsce by o tym napisać
Awatar użytkownika
vidharr
Posty: 712
Rejestracja: 28 czerwca 2012, 16:51
Motocykl: 535 '89, VFR 800Fi
Lokalizacja: Rzeszów/Jasło
Wiek: 41
Kontakt:
Status: Offline

Felgi dla XV 535

Post autor: vidharr »

Mam małe zapytanie odnośnie felg/obręczy do XV535.
Obie są dla opon dętkowych. Jako, że czeka mnie wymiana kapci i miałem ostatnio przeboje z "wyciekiem powietrza" to chciałbym zapytać:
Czy da się do XV535 założyć felgi (oczywiście szprychowe :P) do bezdętkowych kapci i czy z tyłu da się wpakować 16" zamiast oryginalnych 15"? (jak się dobierałem do wentyla to mnie trafiało - założyć końcówkę kompresora to była ekwilibrystyka stosowana ;P).
Jeśli na powyższe pytania odpowiedź będzie twierdząca to czy będą jakieś konsekwencje (poza finansowymi :P) po założeniu z tyłu większej felgi?
Sława!!
XV 535 '89 USA Obrazek || VFR 800Fi (RC46) 2000 Obrazek
Awatar użytkownika
leszekk
Posty: 4147
Rejestracja: 26 kwietnia 2009, 21:35
Motocykl: XV750 -> BMW R1200GS
Lokalizacja: mazowieckie
Status: Offline

Re: Felgi dla XV 535

Post autor: leszekk »

Ad. 1 - weź fotkę 750/1100 i policz szprychy w przednim kole, potem zobacz ile jest u Ciebie. Reszta jest do zrobienia.
Ad. 2 - na wentyl możesz założyć przedłużke kątową - bez kombinacji, kosztów, straconego czasu.
Konsekwencje - żadne - popatrz w specyfikacji w Clymerze czy gdzie - były i 15" i 16" (chyba się nie pomyliłem?). Po prostu wówczas kupujesz inną oponę. Oczywiście mogą być jakieś różnice w prowadzeniu motocykla ale nie aż takie, żeby nazywać to konsekwencjami.
Osobiście jestem przeciwnikiem takich autorskich zmian w motocyklu. Potencjalny kupiec będzie patrzył na Twoją maszynę przez pryzmat "ale musiał gdzieś zdrowo jebnąć, że aż tyle powymieniał" a na dodatek - "tu, co widać, wymieniał bez dbałości o odbudowę do stanu oryginalnego, to co jest w silniku i skrzyni biegów? tam chyba wszystko młotem dopasowywał". Sorry, ja tak bym Cię ocenił gdybym taką rzeźbę zobaczył.
In God we Trust -- all others must submit an X.509 certificate.
Awatar użytkownika
Flower
Posty: 1401
Rejestracja: 09 marca 2009, 21:59
Motocykl: Jędza - XV535 (2YL)
Lokalizacja: Krosno Odrzańskie
Wiek: 33
Status: Offline

Re: Felgi dla XV 535

Post autor: Flower »

Uzywałeś pianki więc dętkę też mienisz to kup od razu z wentylem kątowym, to nie potrzeba przedłużki. Jeden kolega z forum szuka zbieraka, a ma własnie 16" kolo w xv500

"Ci którzy rezygnują z Wolności w imię bezpieczeństwa, nie zasługują na żadne z nich."

Thomas Jefferson
Blunio pisze: wypada świat widzieć takim jaki jest, a nie taki jakby niektórzy chceli żebyś go widział.
Awatar użytkownika
alonso
Posty: 1997
Rejestracja: 23 czerwca 2008, 12:28
Motocykl: Virago 1100
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Wiek: 46
Status: Offline

Re: Felgi dla XV 535

Post autor: alonso »

Jeszcze nie słyszałem o takich mykach jak powiększanie tylnego koła w góre.W szerz to rozumiem,ale co Ci da większa opona?Dodatkowe koszty ?Będziesz potem na twardych amorach jeździł ,żeby Ci nie przetarło kabli od kierunków czy nie dobijało do błotnika?
Jak Flower pisze sa extra dętki z bocznym wentlem ,ja dałem za taka chyba z 80 zł z przesyłką.
Hormon
Posty: 35
Rejestracja: 06 sierpnia 2012, 13:13
Motocykl: Virago XV500 84r.
Wiek: 40
Status: Offline

Re: Felgi dla XV 535

Post autor: Hormon »

Flower pisze:Uzywałeś pianki więc dętkę też mienisz to kup od razu z wentylem kątowym, to nie potrzeba przedłużki. Jeden kolega z forum szuka zbieraka, a ma własnie 16" kolo w xv500

Dokładnie to ja szukałem zabieraka, koło mam z tyłu 16" i wydaje mi się że to oryginał, z tym że jest to XV500 z 84r wersja US. Coś takiego mam felgę z tyłu http://moto.allegro.pl/felga-tyl-tylna- ... 22301.html
ODPOWIEDZ