licznik pytanie

Jeżeli masz kłopoty ze swoją Virago lub nie wiesz jak coś naprawić to idealne miejsce by o tym napisać
Piotr GW
Posty: 3
Rejestracja: 03 sierpnia 2012, 16:15
Motocykl: Yamaha Virago 750
Status: Offline

licznik pytanie

Post autor: Piotr GW »

Witam.

Małe pytanie mam Yamaha Virago 750 i niestety nie działa licznik km czy można założyć jakiś zamiennik np od 535. Chodzi o sam środek czy jest to możliwe :!: :?:
Awatar użytkownika
acze
Posty: 488
Rejestracja: 26 sierpnia 2008, 15:42
Motocykl: Virago XV750, 94r.
Lokalizacja: Szczecin
Wiek: 38
Status: Offline

Re: licznik pytanie

Post autor: acze »

A rozebrałeś stary? Co jest w starym zepsute?
Tutaj trochę w temacie licznika 750 viewtopic.php?f=2&t=18808.

Nie działają oba (dzienny i sumaryczny), czy tylko jeden?

Żeby wymienić i tak musisz rozebrać, więc może po prostu da się go naprawić?
Piotr GW
Posty: 3
Rejestracja: 03 sierpnia 2012, 16:15
Motocykl: Yamaha Virago 750
Status: Offline

Re: licznik pytanie

Post autor: Piotr GW »

witam,

Nie działają dwa, przez jakiś czas blokowało sie a później padły na amen. Wymieniłem linkę ale ukręciła sie przy ślimaku
Awatar użytkownika
acze
Posty: 488
Rejestracja: 26 sierpnia 2008, 15:42
Motocykl: Virago XV750, 94r.
Lokalizacja: Szczecin
Wiek: 38
Status: Offline

Re: licznik pytanie

Post autor: acze »

Jeśli w powitalni umieści się przywitanie, wówczas nie trzeba się już witać w każdym poście ;).

No dobrze, ale wobec tego nie działa chyba również prędkościomierz, nie tylko licznik kilometrów.

A dlaczego była wymieniona pierwsza linka? Też się ukręciła? Potrzeba więcej szczegółów. Czy jeśli kręcisz od strony ślimaka linką (jeszcze nie ukręconą), to da się ją obracać?

Chodzi o to, żeby:
1. Zlokalizować czy usterka jest w liczniku czy w źle poprowadzonej lince.
2. Jeśli w liczniku - czy naprawa będzie bardziej kłopotliwa od kombinowania z licznikiem od innego modelu.
Piotr GW
Posty: 3
Rejestracja: 03 sierpnia 2012, 16:15
Motocykl: Yamaha Virago 750
Status: Offline

Re: licznik pytanie

Post autor: Piotr GW »

Byłem w garażu i sprawdziłem. Jest tak po wykręceniu linki podłączyłem pod wiertarkę i licznik na chwile odżył. Prędkość zaczął wskazywać wskazówka poszła odległość poszła ale zablokowane jest km ten który można zerować nazwijmy to km dzienne. Sprawdzilem i rozebrałem ślimak jest ok muszę nasmarować ... Jednak po kolejnej próbie wskazówka zaczęła się blokować. Nie wiem ale sądzę ze zablokowaniu km dziennego blokuje co jakiś czas prędkościomierz i to jest chyba przyczyną Jak Ty sądzisz... i teraz pytanie bo jak sądzę trzeba będzie caly zegar porozcinać i może coś się wyjaśni
Awatar użytkownika
acze
Posty: 488
Rejestracja: 26 sierpnia 2008, 15:42
Motocykl: Virago XV750, 94r.
Lokalizacja: Szczecin
Wiek: 38
Status: Offline

Re: licznik pytanie

Post autor: acze »

Też mi się tak wydaje. Mogło być tak, że ten dzienny licznik zblokował napęd i zmełło linkę.
W linku który podałem jest obrazek z 750-tki jak to wygląda w środku: http://vlep.pl/v65x2q.jpg
ODPOWIEDZ