stukanie przy obrotach 4 tysiace i wyżej , virago 1100

Jeżeli masz kłopoty ze swoją Virago lub nie wiesz jak coś naprawić to idealne miejsce by o tym napisać
Jasiek
Status: Offline

stukanie przy obrotach 4 tysiace i wyżej , virago 1100

Post autor: Jasiek »

Witam wszystkich pilotów oblatywaczy, maszyne mam krótko bo przejechałem 800 km na liczniku jest 14 tys,rocznikk 97 sprawa jest taka ze odpalając ja na zimnym silniku chodzi ładnie i wmiare cicho choc cos sie tłucze ale czytając opinie na forum jest to podobno nrmalne,problem pojawia sie gdy maszyna sie rozgrzeje odejme ssanie i potrzymam ja na leciutkim gazie nie zmieniajac obrotów, słychac wtedy jakby cykanie zaworów, nie jest to moim zdaniem klepanie zaworow poniewaz ostatnio zostały wyregulowane wiec ten problem wykluczam,maszyna podobnie zachowuje sie gdy jade np na 3 cim lub czwartym biegu i mam 3,5 4 tysiace obrotow słychac coraz głosniejsze regularne cykanie,jest to tylko wtylnim garze,dosc dziwne,rozmawiałem z mechanikiem i troche sie zdiwił poniewaz powiedział ze raczej nie jest to łancuszek bo przeciez uderzałby tak samo na zimny silniku co ciepłym,aż boje sie jezdzic myslałem ze np zmieniajac obroty na mniejsze sprawa przycichnie ale tak czy tak słychac .bardzo prosze opomoc,bo dziwne jesli motocykl ma przejechane 14 tys, chyba ze poprzedni własciciel przekrecił licznik, prosze o hipoteze
Ostatnio zmieniony 25 kwietnia 2008, 15:36 przez Jasiek, łącznie zmieniany 5 razy.
demid
Status: Offline

Re: stukanie przy obrotach 4 tysiace i wyżej , virago 1100

Post autor: demid »

przekrecil? no raczej... sam napisales ze juz zrobiles nia 800km, a majac 14tys to rocznie musiala by robic 1400km co jest troche malo mozliwe. jak ma zrobione 50-60tys to i tak malo.
co do samego cykania to zasiegne opinii mojego dyzurnego mechanika...
Jasiek
Status: Offline

Re: stukanie przy obrotach 4 tysiace i wyżej , virago 1100

Post autor: Jasiek »

demid pisze:przekrecil? no raczej... sam napisales ze juz zrobiles nia 800km, a majac 14tys to rocznie musiala by robic 1400km co jest troche malo mozliwe. jak ma zrobione 50-60tys to i tak malo.
co do samego cykania to zasiegne opinii mojego dyzurnego mechanika...
ha ha 50 60 tys to niezle by było,mysle ze moze to naiwne z mojej strony ale licze ze nie krecił ,gosc raczej nie był globtroterem bo jak widziałem jakie miał kaski do tej virowki to ja bym takich na rower 3 kołowy nie załozył, zgory dziekuje
Awatar użytkownika
Dono
Posty: 2463
Rejestracja: 19 listopada 2007, 17:46
Motocykl: 1100 '91
Lokalizacja: Iskrzyczyn-Skoczów
Wiek: 40
Status: Offline

Re: stukanie przy obrotach 4 tysiace i wyżej , virago 1100

Post autor: Dono »

ee tam - moja z 97 roku ma jakieś 57 tysiaków - no ale cuda się zdarzają - może koleś gonił tylko w łądną pogodę w niedzielę koło komina (hehehe przypomina się Częstochowa :lol: :lol: co nie panowie Mrówa i Marcin ?? :twisted: )
"Verba volant, scripta manent" (słowa ulatują, pismo zostaje).
ARCHER
Posty: 1181
Rejestracja: 08 października 2007, 10:10
Motocykl: XV 750
Lokalizacja: Browary Książęce
Status: Offline

Re: stukanie przy obrotach 4 tysiace i wyżej , virago 1100

Post autor: ARCHER »

dono pisze:może koleś gonił tylko w ładną pogodę w niedzielę koło komina
tia to Wasze koło koło komina to lekko wielgaśne. :rock:
sorry za offtop
Awatar użytkownika
Szymon
Posty: 3317
Rejestracja: 11 kwietnia 2008, 09:42
Motocykl: Noise Generator 1100
Lokalizacja: Grójec
Wiek: 52
Status: Offline

Re: stukanie przy obrotach 4 tysiace i wyżej , virago 1100

Post autor: Szymon »

Co tu mowic.
Na wszystkich polski aukcjach sprowadzane moto maja po ok. 30 000 przrzebiegu mowie o rocznikach 91-92.

analogicznie te same roczniki z bardzo malymi wyjatkami na stronach niemieckich, angielskich itd. maja po ok 50 000.
Mozna sie domyslac o czym to swiadczy. :-(
A Tam maja dluzsze sezony do jazdy.
Kobieta, która jęczy w nocy, nie warczy w dzień.

Obrazek
Jasiek
Status: Offline

Re: stukanie przy obrotach 4 tysiace i wyżej , virago 1100

Post autor: Jasiek »

nie no dobra juz nie biore do głowy tego przebiegu bo sie do jutra wydyndam na weselnym krawacie, ale co zmoimi stukami w tym cylindrze z tym jest problem, niby znalazłem cos podobnego w warsztacie ale troche sie rozni od opisywanych,szukam pytam i nikt nic nie wie zmechaników,a impreza niedługo
Awatar użytkownika
strazak
Posty: 1412
Rejestracja: 29 listopada 2007, 00:21
Motocykl: XV 1000 GE USA 1984.
Lokalizacja: Piaseczno(złotokłos)
Wiek: 50
Status: Offline

Re: stukanie przy obrotach 4 tysiace i wyżej , virago 1100

Post autor: strazak »

kto ci regulował zawory i jak ? czy te stuki są tylko przy 4000 obrotów czy w całym wyższym zakresie ? czy jest to metaliczny stuk ? i w jakich okolicach cylindra najlepiej słychać twoje stukanie ?
ADAM
Jasiek
Status: Offline

Re: stukanie przy obrotach 4 tysiace i wyżej , virago 1100

Post autor: Jasiek »

juz mowie , zawory regulował mi znajomy ktory dwa sezony robił w salonie i naprawiał takie sprzety,wartosci luzow zaworowych wzielismy z forum virago, regulowane szczelinomierzemstuki słychac przynawet 2 tysiacach na luzie delikatnie dodajac gazu i tzrymajac np na dwoch tysiacach sa nadal ale nie tak głosne jak przy 4 tysiacach podczas jazdy słychac je na wszystkich biegach ale najbardziej na 3, 4 nie cisnołem maszyny od czasu ich usłyszenia bo sie bałem ze cos sie pogorszy wogole teraz odstawiłem, olej zmienionyna 10 w 40 motula ,filtr wymieniony gazniki były czysciutkie, słychac wgornej czesci tylnego cylindra tam przy tym kółku chhromowanym po lewej stronie w przednim moze i jest taki ie cykanie ale bardzo cichutkie,

[ Dodano: Wto Kwi 22, 2008 10:44 am ]
stukot jest taki jakby cos regularnie uderzało o cienka blache nie jest to grubyy dzwiek ale taki jakby delikatny typu precikiem o cienka blache i jest regularne wiec włąsnie jakby zawor ale raczej wykluczam jesscze jutro raz rozkrecimy ten zawor tylni ale watpie

[ Dodano: Wto Kwi 22, 2008 10:48 am ]
a stało sie to gdy raz sobie pozwoliłem na skrzyzowaniu odkreciłem 1 do 4 moze 5 tys 2 ke tez i 3 tez ,moto sie rozgrzało i po jakis kilku kilometrach przejechanych zaczął sie ten stukot, odpalajac go na zimnym silniku tego nie słychac ale podnoszac obroty juz jest
Awatar użytkownika
strazak
Posty: 1412
Rejestracja: 29 listopada 2007, 00:21
Motocykl: XV 1000 GE USA 1984.
Lokalizacja: Piaseczno(złotokłos)
Wiek: 50
Status: Offline

Re: stukanie przy obrotach 4 tysiace i wyżej , virago 1100

Post autor: strazak »

jak masz czym to sprawdź ciśnienie sprężania i ewentualnie jeszcze raz sprawdź luz na zaworach , ten defekt masz jak rozumiem od początku jak tylko ją kupiłeś . podejrzewam kilka opcji : zaworek sie poluzował , masz wyrobioną dźwigienkę zaworka , nie dochodzi smarowanie na tylny zawór , i najgorsza rzecz luźne gniazdo zaworowe w głowicy , nie wykluczam : braku rolki w łańcuchu rozrządu (mało prawdopodobne) , przycinający sie zaworek (jest taka opcja) .
ADAM
Jasiek
Status: Offline

Re: stukanie przy obrotach 4 tysiace i wyżej , virago 1100

Post autor: Jasiek »

nie no kwestia mozna uznac pojawiła sie po przejechaniu tak z 300 km od regulacji zaworow, dziekuje ci bardzo za udzielone porady ale bede musiał skoczyc do tawociarza bo ja w tym co napisałes jestem zielony jak pekinska sałata cos kojarze ale mało , dziekuje jeszce raz, jak kupiłem ja to tak nie było ale wiesz jak jest probujesz moto to nie krecisz jej wysoko dopoki nie wymienisz smarow itp wiec jak juz prawie wszystko miałem zrobione to przycisnołem, noi pojawiło sie kuku

JAKBY KTOśMIAł JESZCE JAKąś TEORIE LUB PODOBNY PRZYPADEK TO PROSZE PISAć
krzysiek777
Status: Offline

Re: stukanie przy obrotach 4 tysiace i wyżej , virago 1100

Post autor: krzysiek777 »

Mi raz sie wkradły jakieś metaliczne d źwięki w pewnym zakresie obrotów.
Męczylem sie cały dzień z problemem....rano pojechalem do kolegi..siadł na motor .....przegazował...a ja wtedy zobaczyłem ze rejestracja jest przynitowana z pewnym luzem do ramki i dzwoni w pewnym zakresie obrotów.Przymocowalem silniej -dzwonienie ustało.
Ostatnio zmieniony 22 kwietnia 2008, 16:00 przez krzysiek777, łącznie zmieniany 1 raz.
edo
Posty: 98
Rejestracja: 28 listopada 2007, 06:51
Motocykl: virago535 95r
Lokalizacja: Gryfów Śląski
Wiek: 48
Status: Offline

Re: stukanie przy obrotach 4 tysiace i wyżej , virago 1100

Post autor: edo »

nie chcę cię straszyć ale mi jak zaczęło stukać właśnie przy wyższych obrotach to musiałem wymienić wał tylko że ja miałem bardziej wyraźne stuki
ODPOWIEDZ