Uwaga złodziej - czyli jakie zabezpieczenia?

Dodatki i przeróbki do Virago
Awatar użytkownika
Budzy
Posty: 129
Rejestracja: 04 września 2007, 17:30
Motocykl: Yamaha Virago XV1100
Lokalizacja: Gorzów Wielkopolski
Wiek: 44
Status: Offline

Uwaga złodziej - czyli jakie zabezpieczenia?

Post autor: Budzy »

Jak zabezpieczacie swoje Virażki. Ja posiadam tylko blokadę kierownicy. Czy to wystarczy?. Czasem jak na dłużej ją zostawiam to zaczynam się bać czy jeszcze na mnie czeka. Może jakieś odcięcie zapłonu lub na pilota z alarmem (na allegro jest tego w brud). Montowaliście już coś podobnego?
Ostatnio zmieniony 17 lutego 2008, 03:29 przez Budzy, łącznie zmieniany 1 raz.
artekr
Status: Offline

hej!

Post autor: artekr »

najlepsze zabezpieczenia to niestandardowe zabezpieczenia. ja narazie oprocz blokady kierownicy kupilem zamkniecie na tarcze ale dobrze byloby wykombinowac cos jeszcze.

pozdrawiam,
artur
darekgarbaty
Status: Offline

Re: Uwaga złodziej - czyli jakie zabezpieczenia?

Post autor: darekgarbaty »

ja wam powiem chłopaki nie ma jak blokada kierownicy i dodatkowa kłódka, na tarcze albo koło. z tymi alarmami to rożnie bywa mi na przykład rozładowywał aku.
demid
Status: Offline

Re: Uwaga złodziej - czyli jakie zabezpieczenia?

Post autor: demid »

ja wiem z zabezpieczeniami to jest ciezko... bo glownie tylko lekko moga spowolnic zlodzieja ktory chce ukrasc motor....
bo te wszystkie zabezpieczenia na tarcze da sie latwo rozbic uzywajac cieklego azotu w spreyu i malutkiego nawet mlotka i po sprawie... tak samo jak z fabryczna blokada kierownicy- przekrecic zamek i jedziemy
wiec jesli ktos chce ukrasc motor to to zrobi, i takie zabezpieczenia to bardziej gadzety
warrior_trooper
Status: Offline

Re: Uwaga złodziej - czyli jakie zabezpieczenia?

Post autor: warrior_trooper »

Demid dobrze mowisz ,ale zawsze to jakies spowolnienie dla zlodzieja.Wiadomo ze alarm w jakims stopniu obciaza akumulator ,lancuchy sa ciezkie i zawsze mozna je jakos przeciac, blokady na tarcze tez to samo z blok. kierownicy ale zawsze to jakies zabezpieczenie przed utrata motocykla choc zawsze zostaje jeszcze przyczepa i 4 chlopa :mad: . Ale nie dawajmy rad ew. złodziejom :razz: ja mam motor od niedawna i narazie nie mam zabezpieczen zadnych dokupionych ale nie zostawiam moto na miescie, w sumie i tak koniec sezonu malo sie jezdzi no i po prostu sie boje. Jeden motor kusi, jak jest kilka obok siebie to zagrozenie teoretycznie mniejsze ale na pewno cos zakupie na przyszly sezon bo chyba bym sie pochlastal jakby mi motor za... znaczy sie ukradli :smile:
artekr
Status: Offline

MY TU GADU GADU A ZLODZIEJ NIE SPI:)

Post autor: artekr »

WSZYSTKO DA SIE UKRASC. PYTANIE TYLKO KTO KRADNIE I CZY WARTO. JAKIES ZABEZPIECZENIA TRZEBA MIEC BO WYCHODZAC Z ZALOZENIA ZE I TAK DA SIE UKRASC POMIMO ZAMKOW, MOZNA ZOSTAWIC KLUCZYK W STACYJCE COBY ZLODZIEJ NIE POPSUL MASZYNY. PANOWIE OKAZJA CZYNI ZLODZIEJA.
POZDRAWIAM I MAM NADZIEJE ZE KTOS MA JAKIS WYSZUKANY SPOSOB NA POWSTRZYMANIE ZLODZIEJA?
ARTUR
Awatar użytkownika
Marek73
Posty: 5138
Rejestracja: 05 września 2007, 08:51
Motocykl: była Virago 750 jest CZARNY WALDEK
Lokalizacja: Kotla
Wiek: 51
Status: Offline

Re: Uwaga złodziej - czyli jakie zabezpieczenia?

Post autor: Marek73 »

Ja ze swojej zasadniczo prawie nie zsiadam. Albo stoi w garażu, albo jeżdżę - to jest najlepsze w tej chwili zabezpieczenie. Ale jak mi czas pozwoli i wreszcie uda mi się na jakiś zlot pojechać to chyba zainwestuję w mechaniczne zabezpieczenia. Są najprostsze, ale najbardziej pracochłonne dla złodzieja.
michael
Status: Offline

Re: Uwaga złodziej - czyli jakie zabezpieczenia?

Post autor: michael »

ja zakładam na tylne koło taką linkę typu boa (z takich jakby walców złożona i ma średnicę ok 3 cm), na przód disc-lock no i blokada kiery fabryczna.
HARM
Status: Offline

Re: Uwaga złodziej - czyli jakie zabezpieczenia?

Post autor: HARM »

ja mam stalową linkę plecionkę o średnicy 1 cm z oryginalnym zapięciem, praktycznie nie do przepiłowania i przecięcia i otworzenia bez specjalnego oryginalnego kluczyka
Awatar użytkownika
mariusz757
Posty: 580
Rejestracja: 04 września 2007, 20:32
Motocykl: R 1
Lokalizacja: Świecie
Wiek: 48
Status: Offline

Re: Uwaga złodziej - czyli jakie zabezpieczenia?

Post autor: mariusz757 »

tez mam taka linke
jak na dluzej maszyna gdzies stoi
to staram sie ja do czegos przypiac

jak kradna moto to zawsze na pake lub do jakiegos transita
wiec dlatego przypinam do jakiegos plotu lub znaku
Awatar użytkownika
jarrett80
Posty: 373
Rejestracja: 05 września 2007, 10:04
Motocykl: ZZR1200
Lokalizacja: Radomsko
Wiek: 44
Status: Offline

Re: Uwaga złodziej - czyli jakie zabezpieczenia?

Post autor: jarrett80 »

mmm757 pisze:jak kradna moto to zawsze na pake lub do jakiegos transita
mmm757, nie daj się zwieść pozorom. Ponad dwa miesiące temu skradziono u mnie w mieście Yamahę R1, którą złodziej wyprowadził z garażu na posesji, nie mając zarówno kluczy od garażu jak i od motocykla, a następnie odjechał na nim w siną dal, nie używając ani paki ani transita :wink:

Co do zabezpieczeń, to macie rację, że taka właśnie linka zdaje chyba najlepiej egzamin. Ja osobiście nie mam jeszcze takiej i nie używam, ale kilku znajomych motocyklistów takową posiada i nie narzekają.


P.S. Skradzioną Yamahę odzyskano jakieś dwa tygodnie później w sąsiednim mieście :wink:

Pozdrowionka.
Ktokolwiek myśli, że życie jest sprawiedliwe, jest fałszywie poinformowany - John F. Kennedy
Awatar użytkownika
mariusz757
Posty: 580
Rejestracja: 04 września 2007, 20:32
Motocykl: R 1
Lokalizacja: Świecie
Wiek: 48
Status: Offline

Re: Uwaga złodziej - czyli jakie zabezpieczenia?

Post autor: mariusz757 »

taa masz racje na zlodzieja nie ma rady
skradziono mi juz dwa samochody
wiec jestem przezorny i zawsze co 5 min spogladam w okno :mrgreen:
Awatar użytkownika
Marek73
Posty: 5138
Rejestracja: 05 września 2007, 08:51
Motocykl: była Virago 750 jest CZARNY WALDEK
Lokalizacja: Kotla
Wiek: 51
Status: Offline

Re: Uwaga złodziej - czyli jakie zabezpieczenia?

Post autor: Marek73 »

mmm757 pisze:taa masz racje na zlodzieja nie ma rady
skradziono mi juz dwa samochody
wiec jestem przezorny i zawsze co 5 min spogladam w okno :mrgreen:
Czyżby miłośnik volkswagenów?
diablik.ez
Status: Offline

Re: Uwaga złodziej - czyli jakie zabezpieczenia?

Post autor: diablik.ez »

Macie chłopy rację na dobrego złodzieja nie ma żadnych zabezpieczeń jedynie można mu trochę utrudnić to zadanie. Koledze skubneli moto na osiedlu z garażu gdzie był zamknięty i zabezpieczony.Do dzisiaj a minęło z półtora roku po jego Czarnej Wdowie jak go nazywał ani śladu. U mnie jak i u większości jest blokada kierownicy,zakładam też spasowaną kłódkę na przednią tarczę.Luz pomiędzy tarczą a kłódką jest taki że nie wsadzisz brzeszczotu od piłki. Poza tym wstawiony ukryty włącznik zapłonu, bez jego włączenia moto nie odpali.
A teraz do Marka73. Jeżeli będziesz na jakimś zlocie to nie musisz się aż tak obawiać o swoje moto.Prawie wszystkie zloty motocyklowe są w nocy niedostępne dla zwiedzających czy obcych. Żaden prawdziwy motocyklista nie ruszy sprzęta drugiemu.Ale trzeba być przezornym gdyż strzeżonego to i Pan Bóg strzeże.
Awatar użytkownika
mariusz757
Posty: 580
Rejestracja: 04 września 2007, 20:32
Motocykl: R 1
Lokalizacja: Świecie
Wiek: 48
Status: Offline

Re: Uwaga złodziej - czyli jakie zabezpieczenia?

Post autor: mariusz757 »

Marek73 pisze:
mmm757 pisze:taa masz racje na zlodzieja nie ma rady
skradziono mi juz dwa samochody
wiec jestem przezorny i zawsze co 5 min spogladam w okno :mrgreen:
Czyżby miłośnik volkswagenów?

:mrgreen: :mrgreen: taa VW tez mi gwizdneli
ale pierwszy to byl fiat 126p
w sopocie pod uczelnia stal
30 min i po fiaciku :evil:
oj jak ja bym ich dorwal
czlowiek tyra a tu.......%#@%*

brak slow
Gwidon
Status: Offline

Re: Uwaga złodziej - czyli jakie zabezpieczenia?

Post autor: Gwidon »

Ja też mam tylko standardową blokadę + linka 2,5 cm z tulejkami na tylne koło.
Podobno te alarmy na allegro za 99 zł to kicha i jeśli sam go zainstalujesz to potem będziesz wiedział jak go bezdziwęcznie rozbroić :) :) (taką informację mam od kolesia, który zajmuje się alarmami w samochodach)
Osobiście nie kupiłem sobie blokady na tarczę bo boję się, że kiedyś zapomnę i uszkodzę niechcący tarczę. Pozatym linką można się do czegos przykuć :)
Awatar użytkownika
wwwolti
Posty: 1672
Rejestracja: 17 października 2007, 15:02
Motocykl: był i będzie
Lokalizacja: Warszawa Bemowo
Status: Offline

Re: Uwaga złodziej - czyli jakie zabezpieczenia?

Post autor: wwwolti »

Gwidon pisze:Osobiście nie kupiłem sobie blokady na tarczę bo boję się, że kiedyś zapomnę i uszkodzę niechcący tarczę
można dokupić taką fosforyzującą linkę którą zapinasz do blokady i zakładasz na kierę, to przypomina o tym, żeby ją zdjąć.
pozdr
Wojtek
Awatar użytkownika
Strażak
Posty: 598
Rejestracja: 11 grudnia 2007, 16:53
Motocykl: Yamaha 1100 Virago
Lokalizacja: Opole
Wiek: 55
Kontakt:
Status: Offline

Re: Uwaga złodziej - czyli jakie zabezpieczenia?

Post autor: Strażak »

obudził się temat :mrgreen:
czy ktoś zna przypadki kradzieży virówek :?: ja osobiście nie znam, kross / enduro, plastiki / szlifierki to o takich kradzieżach słyszałem i znam przypadki ale nie znam osobiście przypadku smignięcia draga, hopera itp
Nie jedź szybciej niż twój Anioł Stróż umie latać

Jawa 350 => XJ 700S MAXIM 1990 r. => XV 750 VIRAGO 1987 r. =>> już jest XV 1100 1993 r.

http://www.ma-ro.com.pl
Awatar użytkownika
ayo007
Posty: 1207
Rejestracja: 12 września 2007, 21:51
Motocykl: yamaha virago 1100
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie
Wiek: 55
Status: Offline

Re: Uwaga złodziej - czyli jakie zabezpieczenia?

Post autor: ayo007 »

..mysle jednak, ze trzeba by dmuchać na zimne i temat kontynuować szczególnie przed sezonem.. :bikersmile:
Virago 1100,na razie starczy..:)
Awatar użytkownika
Dono
Posty: 2464
Rejestracja: 19 listopada 2007, 17:46
Motocykl: 1100 '91
Lokalizacja: Iskrzyczyn-Skoczów
Wiek: 40
Status: Offline

Re: Uwaga złodziej - czyli jakie zabezpieczenia?

Post autor: Dono »

no nie wiem - doświadczenia nie mam jeśli chodzi o jakiekolwiek zabezpieczenia...spodziewam się, że po prostu nie będę tracił mojego maleństwa z oczu ani przez chwilę :wink:
"Verba volant, scripta manent" (słowa ulatują, pismo zostaje).
Awatar użytkownika
Stilgar
Posty: 5482
Rejestracja: 22 grudnia 2007, 09:37
Motocykl: Virago>Debilka>STonka>Varan
Lokalizacja: Gorzów Wielkopolski
Wiek: 48
Kontakt:
Status: Offline

Re: Uwaga złodziej - czyli jakie zabezpieczenia?

Post autor: Stilgar »

Gwidon pisze:Osobiście nie kupiłem sobie blokady na tarczę bo boję się, że kiedyś zapomnę i uszkodzę niechcący tarczę.

U mnie sprawa jest dość prosta , blokadę wożę w kieszonce w krawacie, kieszonka otwarta tzn. blokada na kole (albo ktoś gwizdnął blokadę ) :twisted:
Administrator zastrzega sobie możliwość zbanowania ze względu na klauzulę sumienia.
artekr
Status: Offline

Re: Uwaga złodziej - czyli jakie zabezpieczenia?

Post autor: artekr »

a jak wyglada sprawa ubezpeczenia-odszkodowania ac, czy jest wyplacane na podstawie sztywnych tabel czy mozna samemu okreslic wartosc swojego skarbu i co za tym idzie placic odpowiednio wysoka skladke?
Awatar użytkownika
Strażak
Posty: 598
Rejestracja: 11 grudnia 2007, 16:53
Motocykl: Yamaha 1100 Virago
Lokalizacja: Opole
Wiek: 55
Kontakt:
Status: Offline

Re: Uwaga złodziej - czyli jakie zabezpieczenia?

Post autor: Strażak »

ja mam pełnioletnią viróweczke a takiej w pzu nie ubezpieczę na AC :-(
Nie jedź szybciej niż twój Anioł Stróż umie latać

Jawa 350 => XJ 700S MAXIM 1990 r. => XV 750 VIRAGO 1987 r. =>> już jest XV 1100 1993 r.

http://www.ma-ro.com.pl
Awatar użytkownika
pestek
Posty: 2023
Rejestracja: 04 września 2007, 12:19
Motocykl: XV535 '95
Lokalizacja: Warszawa (Ursus)
Wiek: 45
Kontakt:
Status: Offline

Re: Uwaga złodziej - czyli jakie zabezpieczenia?

Post autor: pestek »

artekr pisze:a jak wyglada sprawa ubezpeczenia-odszkodowania ac, czy jest wyplacane na podstawie sztywnych tabel czy mozna samemu okreslic wartosc swojego skarbu i co za tym idzie placic odpowiednio wysoka skladke?
Sztywnych tabel ew. uwzględniają dodatki ale sam na pewno nie możesz określić wartości.
Często wymagają zatwierdzonego przez nich zabezpieczenia żeby w ogóle ubezpieczyć AC a pow. 10 lat to już w ogóle problem... no ceny kosmiczne.
Zanim napiszesz pierwszą wiadomość przeczytaj REGULAMIN (kliknij tu)
_______________________________
Awatar użytkownika
KoSS
Posty: 2657
Rejestracja: 04 lutego 2008, 19:17
Motocykl: VARADERO XL1000V '99
Lokalizacja: Będzin
Wiek: 50
Status: Offline

Re: Uwaga złodziej - czyli jakie zabezpieczenia?

Post autor: KoSS »

Strażak pisze:ja mam pełnioletnią viróweczke a takiej w pzu nie ubezpieczę na AC :-(
Ja wysłałem przez internet zapytanie o OC i AC (ale AC to tylko z ciekawości) no i dosłała mi pani ofertę ale składka podstawowa to był coś w okolicy 1500-2000zł nie za bardzo jarzyłem o co w tym chodziło bo dostałem cały pakiet opcji i to tak napisanych żeby nic nie zrozumieć czyli część z przodu pisma a dokończenie na ostatniej stronie i rozbite na tyle punktów że trzeba w tym siedzieć. Ale to chyba tylko dla zniechęcenia. :chopper:
ODPOWIEDZ