Blokady virago xv 125

Dodatki i przeróbki do Virago
bartol7
Posty: 7
Rejestracja: 16 marca 2008, 16:47
Motocykl: VIRAGO XV 125
Status: Offline

Blokady virago xv 125

Post autor: bartol7 »

Witam czy może mi ktoś wytłumaczyć gdzie znajdują się blokady w virago 125, bo nie mogę nigdzie znaleźć odpowiedzi na moje pytanie. Dodam, iż została ona sprowadzona
z niemiec i jak się orientuje tam często są blokowane motocykle Vmax mojej virażki to
90km/h a czytałem na forum, że komuś idzie nawet 115km/h :shock:
Krecik
Status: Offline

Re: Blokady virago xv 125

Post autor: Krecik »

Po co rozpoczynasz od nowa ten sam temat. Poczytaj tamten i sie dowiesz. Nie zaśmiecaj forum.... Pozdro :rock: :rock: :rock:
bartol7
Posty: 7
Rejestracja: 16 marca 2008, 16:47
Motocykl: VIRAGO XV 125
Status: Offline

Re: Blokady virago xv 125

Post autor: bartol7 »

Drogi forumowiczu "Krecik" przed napisaniem posta następnym razem proszę o dokładne czytanie ze zrozumieniem, ponieważ interesuje mnie gdzie znajdują się blokady i jak je ściągnąć a z poprzedniego tematu to praktycznie nic nie wynika, i nie zamierzam zaśmiecać forum tylko dowiedzieć się kilka praktycznych informacji. POZDRO
Slash
Status: Offline

Re: Blokady virago xv 125

Post autor: Slash »

moja xv 125 zablokowana była na module zapłonowym :)
Awatar użytkownika
ayo007
Posty: 1207
Rejestracja: 12 września 2007, 21:51
Motocykl: yamaha virago 1100
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie
Wiek: 55
Status: Offline

Re: Blokady virago xv 125

Post autor: ayo007 »

Slash pisze:moja xv 125 zablokowana była na module zapłonowym :)
..a to ciekawa metoda, mozesz napisac wiecej jak to od strony technicznej wygladało?
Virago 1100,na razie starczy..:)
Slash
Status: Offline

Re: Blokady virago xv 125

Post autor: Slash »

Za bardzo nie wiem, wiem tylko tyle że była zablokowana na module i polegało to na tym, że nie jechała szybciej niz 80km/h bo zaczynała sie dusić i tracic moc. Nie wchodzila na maksymalne obroty tylko na jakies 3/4 i dusiła sie, strzalała itp. Po zamontowaniu innego modułu zapłonowego (oznaczonego inną literą) wszystko ustało. Też mam sprowadzoną z niemiec i z papierów wynika że w niemczech była zarejestrowana jako moped czy coś w tym stylu może to ma związek z tym?
Awatar użytkownika
ayo007
Posty: 1207
Rejestracja: 12 września 2007, 21:51
Motocykl: yamaha virago 1100
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie
Wiek: 55
Status: Offline

Re: Blokady virago xv 125

Post autor: ayo007 »

Slash pisze:Za bardzo nie wiem, wiem tylko tyle że była zablokowana na module i polegało to na tym, że nie jechała szybciej niz 80km/h bo zaczynała sie dusić i tracic moc. Nie wchodzila na maksymalne obroty tylko na jakies 3/4 i dusiła sie, strzalała itp. Po zamontowaniu innego modułu zapłonowego (oznaczonego inną literą) wszystko ustało. Też mam sprowadzoną z niemiec i z papierów wynika że w niemczech była zarejestrowana jako moped czy coś w tym stylu może to ma związek z tym?
..hmm, akurat pierwszy raz sie spotykam z tym aby dławienie mocy odbywało sie za posrednictwem układu zapłonowego...jakos nie znajduje tu racjonalnego wytłumaczenia, tym bardziej, ze jest to moduł elektroniczny, a nie klasyczny stykowy aparat zapłonowy (kąt wyprzedzenia zapłonu)..
Virago 1100,na razie starczy..:)
Slash
Status: Offline

Re: Blokady virago xv 125

Post autor: Slash »

jednak gdy założyłem nowy moduł wszystko ustało. W serwisie mówili że to blokada na module. Ja się na tym nie znam mam dopiero 16 lat :)
Awatar użytkownika
ZWIERZAK
Posty: 1026
Rejestracja: 04 listopada 2007, 13:57
Motocykl: VIRAGO 750 83'
Lokalizacja: Lachowice
Wiek: 35
Status: Offline

Re: Blokady virago xv 125

Post autor: ZWIERZAK »

A może to działa na podobnej zasadzie jak odcięcie zapłonu w puszkach przy maksymalnych obrotach
"Ludzie nie latają, bo nie wierzą, że potrafią. Gdyby nie pokazano im kiedyś, że mogą pływać, do dziś wszyscy by się topili po wrzuceniu do wody"-William Wharton "Ptasiek"
Slash
Status: Offline

Re: Blokady virago xv 125

Post autor: Slash »

tylko że na starym module nie wkrecał sie ma pełne obroty tylko na gdzieś 3/4
Awatar użytkownika
strazak
Posty: 1412
Rejestracja: 29 listopada 2007, 00:21
Motocykl: XV 1000 GE USA 1984.
Lokalizacja: Piaseczno(złotokłos)
Wiek: 50
Status: Offline

Re: Blokady virago xv 125

Post autor: strazak »

w modułach elektronicznych jest takie rozwiązanie jak ograniczenie impulsów . Czyli po przekroczeniu pewnych obrotów silnik pracuje bez iskry ponieważ wartości są poza możliwościami modułu i stąd taka a nie inna blokada , tym bardziej że jest to część zalewana w żywicy i nierozbieralna a co idzie w parze nienaprawialna !
ADAM
Awatar użytkownika
ayo007
Posty: 1207
Rejestracja: 12 września 2007, 21:51
Motocykl: yamaha virago 1100
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie
Wiek: 55
Status: Offline

Re: Blokady virago xv 125

Post autor: ayo007 »

strazak pisze:w modułach elektronicznych jest takie rozwiązanie jak ograniczenie impulsów . Czyli po przekroczeniu pewnych obrotów silnik pracuje bez iskry ponieważ wartości są poza możliwościami modułu i stąd taka a nie inna blokada , tym bardziej że jest to część zalewana w żywicy i nierozbieralna a co idzie w parze nienaprawialna !
..powiedz mi, jak moze silnik pracować bez iskry?
Virago 1100,na razie starczy..:)
Awatar użytkownika
strazak
Posty: 1412
Rejestracja: 29 listopada 2007, 00:21
Motocykl: XV 1000 GE USA 1984.
Lokalizacja: Piaseczno(złotokłos)
Wiek: 50
Status: Offline

Re: Blokady virago xv 125

Post autor: strazak »

właśnie przestaje pracować i stąd jest to blokadą
ADAM
bartol7
Posty: 7
Rejestracja: 16 marca 2008, 16:47
Motocykl: VIRAGO XV 125
Status: Offline

Re: Blokady virago xv 125

Post autor: bartol7 »

U mnie tak samo jest jakby odcięcie zapłonu przy większych obrotach a zostaje mi jeszcze jakaś połowa manetki do odkręcenia
Slash
Status: Offline

Re: Blokady virago xv 125

Post autor: Slash »

czyli masz prawdopodobnie to co ja. Wymien moduł. Jaką literką masz oznaczony?
bartol7
Posty: 7
Rejestracja: 16 marca 2008, 16:47
Motocykl: VIRAGO XV 125
Status: Offline

Re: Blokady virago xv 125

Post autor: bartol7 »

No właśnie niewiem muszę zobaczyć. A tak a propos to gdzie on się wogóle znajduje pod siedzeniem ale w którym miejscu ???? czy on jest firmy DENSO??
Slash
Status: Offline

Re: Blokady virago xv 125

Post autor: Slash »

Szczerze mówiąc niepamietam jakiej firmy ale jutro pójdę do garażu zobaczyć. Pod siedzeniem przykrecany od strony tylniego koła. napewno znajdziesz :) jesli masz oznaczony O to masz to samo co ja. Wymien na P lub M i powinno być ok!
Krecik
Status: Offline

Re: Blokady virago xv 125

Post autor: Krecik »

Ja mam oznaczony P i główno daje. :???: :???: :???:
muchomor
Status: Offline

Re: Blokady virago xv 125

Post autor: muchomor »

A wymiana takiego modułu u mechanika to jakie mogą być koszty?

[ Dodano: Czw Cze 05, 2008 5:01 pm ]
Albo gdzie w ogóle można go dostać?
BoPos
Posty: 389
Rejestracja: 04 maja 2008, 08:02
Status: Offline

Re: Blokady virago xv 125

Post autor: BoPos »

muchomor pisze:A wymiana takiego modułu u mechanika to jakie mogą być koszty?

[ Dodano: Czw Cze 05, 2008 5:01 pm ]
Albo gdzie w ogóle można go dostać?
Przywitałeś sie? Chyba nie... I uzupełnij profil - OK?
bugier1
Status: Offline

Re: Blokady virago xv 125

Post autor: bugier1 »

Z tą blokadą też zaczynam walczyć.Na Ebay niemieckim jakiś sklep sprzedaje moduł V-max 80km/godz i ze zdjęcia widać że jest oznaczony literą O.Zakupiłem więc moduł oznaczony literą P. Po konsultacji z elektrykiem wynikło że na przewodach dochodzących do modułu jest dodatkowo zamontowane ustrojstwo uzupełniajce blokadę.Kostka wielkości 2 pudełek zapałek,wyprowadzone 4 przewody -2 podłączone do zasilania modułu które to trzeba odłączyć i 2 przewody wpięte w rozcięty przewód od modułu (przewody trzeba odłączyć natomiast rozcięty przewód prowadzący do modułu połączyć)Takie dostałem wytyczne.Chwilowo nie mam czasu na tą operację ale nie powinno być z nią kłopotu.Kostka ta jest ukryta w puszce akumulatora i nie ma jej zaznaczonej na żadnym schemacie instalacji elektrycznej.Jak zrobię i sprawdzę dam znać -a może ktoś już to robił ? Pozdrawiam.
adames23
Status: Offline

Re: Blokady virago xv 125

Post autor: adames23 »

Z tego to co wiem zablokowane są na module zapłonowym CDI - wymienić, gardzielu pomiędzy gażnikiem a komorą spalania-odpowiednio rozwiercić i na układzie wydechowym-wywalić wszystkie flaki. Pozdrawiam
rosoool
Status: Offline

Re: Blokady virago xv 125

Post autor: rosoool »

Witam. Mam dokładnie ten sam problem z moją Virachą. Moduł mam oznaczony literą M do tłumika zagladalem pozostał mi tylko gaźnik lecz nic nieznalazlem w tym bajzlu. Yamaszka jak 90 szla tak idzie 90. Macie moze wiecej jakichś konkretów dotyczących blokad? Słyszalem tez o regulacji iglicy w gazniku innych dyszach oraz o regulacji polegajacej na zubożeniu mieszanki paliwowo-powietrznej.
młody69
Status: Offline

Re: Blokady virago xv 125

Post autor: młody69 »

adames23 pisząc "na układzie wydechowym-wywalić wszystkie flaki" co masz konkretnie na myśli? Ja mam Virago z 99r. i śmiga mi 90 km/h mam moduł oznaczony literą P.
Danowsky
Status: Offline

Re: Blokady virago xv 125

Post autor: Danowsky »

Witam. też mam Virago 125 - 97 r. Puste wydechy, moduł "P" idzie max 90 no może 95 ( z wiatrem) i to tyle. Myślę, że na ten silnik to wszystko bo i tak przy tej prędkości cała się trzęsie.[scroll][/scroll]
ODPOWIEDZ