naciskasz STOP świecą kierunki

Tematy związane z ukladem elektrycznym Virago
zibistm
Posty: 55
Rejestracja: 10 listopada 2010, 15:27
Motocykl: virago 250 ,virago 750
Lokalizacja: sztum
Wiek: 54
Status: Offline

naciskasz STOP świecą kierunki

Post autor: zibistm »

Problem zkierunkami i światłem stop. Przeszukałem ELEKTRYKE i jakoś nie znalazłem takiego problemu. Virago 750 95r wersja usa lub uk. Gdy jest włączony lewy lub prawy kierunkowskaz i równocześnie nacisne nożny lub ręczny hamulec to zapalają się pozostałe nie włączone kierunkowskazy. PROSZĘ o pomoc co to może być?
Awatar użytkownika
Blunio
Posty: 5793
Rejestracja: 11 marca 2008, 10:21
Motocykl: Trek X-Caliber 8
Lokalizacja: Warszawa Bemowo
Wiek: 72
Status: Offline

Re: naciskasz STOP świecą kierunki

Post autor: Blunio »

Tak na pierwszy "rzut oka", to wydaje mi się że masz "brak masy" w lampie (lampach). Albo przerwany kabelek, albo rdza w punktach "masowania" lampy (lub oprawek kierunkowskazów).
Nadzieja to ogień. To ogień, który chce płonąć nawet wtedy, gdy jest gaszony. Nadzieja to nieodparte dążenie, by odnajdywać sens w bezsensie i odkrywać prawdę w zamęcie kłamstw.
Samochód z Niemiec a kobieta z Polski - nigdy odwrotnie!!!
Awatar użytkownika
leszekk
Posty: 4147
Rejestracja: 26 kwietnia 2009, 21:35
Motocykl: XV750 -> BMW R1200GS
Lokalizacja: mazowieckie
Status: Offline

Re: naciskasz STOP świecą kierunki

Post autor: leszekk »

Zdecydowanie brak masy. Obstawiam tylną lampę bo to przy włączeniu światła STOP obwód zamykany jest przez kierunki. Aczkolwiek sugestia coby sprawdzić wszystkie kable nie byłaby chyba bezsensowna bo może to pierwszy z objawów zapyziałej elektryki
In God we Trust -- all others must submit an X.509 certificate.
pawelblasiak
Status: Offline

Re: naciskasz STOP świecą kierunki

Post autor: pawelblasiak »

Właśnie wszystkie światła mają wspólną masę a jeśli to nie pomorze to ja bym powiedział że to wina przerywacza kierunków bo jest powiązany z kierunkami i resztom elektryki ale to tylko domysły :uklon:
zibistm
Posty: 55
Rejestracja: 10 listopada 2010, 15:27
Motocykl: virago 250 ,virago 750
Lokalizacja: sztum
Wiek: 54
Status: Offline

Re: naciskasz STOP świecą kierunki

Post autor: zibistm »

Panowie postanowiłem że zanim rozbiore lampy przejże kable . Okazało się że kierunki w mojej virażce były wymienione i ktoś chyba przedobrzył bo do wiązki od tylnej lampy był podłączony jeden kabelek od kierunków. Odłączyłem go poprostu i zaizolowałem jast wszystko ok , sprawdzałem nilka razy na różne sposoby wszystko działa jak należy . Dziękuje za pomoc.
ODPOWIEDZ