gaśnie silnik

Jeżeli masz kłopoty ze swoją Virago lub nie wiesz jak coś naprawić to idealne miejsce by o tym napisać
Awatar użytkownika
boras
Posty: 147
Rejestracja: 16 maja 2008, 13:19
Motocykl: xv 750 '96
Lokalizacja: Wrocław
Wiek: 41
Status: Offline

gaśnie silnik

Post autor: boras »

siema, szukałem, poczytałem wątki ale nie znalazłem odpowiedzi więc zakładam temat. pojawił sie problem gasnącego silnika po odpaleniu, nie trzyma obrotów. moto pali za każdym razem, na ssaniu i bez (jak stoi w garażu), zwykle było tak że na zimnym trzymał około 1000-1500 obrotów. teraz gaśnie za każdym razem gdy zdejmuję ssanie.

jedyne co mi przychodzi do głowy to zalany silnik ponieważ dzień wcześniej przyjechałem do domu na oparach i do stacji dojechałem na ssaniu, ale niedaleko bo niecały kilometr. gdy zalałem do pełna na stacji zaczeły się problemy. zrobilem kilka mocniejszych kólek po mieście, probowałem ją "przedmuchać" odkręcając manetke podczas jazdy, wbić ją na wyższe obroty ale nie pomogło....

co się stało że się zesrało????
za motórem panny sznurem
Awatar użytkownika
GLIWICKI
Posty: 5643
Rejestracja: 01 października 2007, 23:08
Motocykl: XV 750 '97
Lokalizacja: Śląsk
Wiek: 54
Status: Offline

Re: gaśnie silnik

Post autor: GLIWICKI »

Na mój gust zasyfiło Ci gaźniki i trza będzie przeczyścić. Ewentualnie paliwko jakieś kiepskie zatankowałeś ...
Zasada podstawowa na Forum : Zanim zapytasz uzyj funkcji Szukaj!!!
A reszta w Regulaminie ...
Awatar użytkownika
Bastek
Posty: 93
Rejestracja: 20 października 2008, 23:56
Motocykl: VIRAGO XV 700 85'
Lokalizacja: Włocławek
Wiek: 48
Kontakt:
Status: Offline

Re: gaśnie silnik

Post autor: Bastek »

Ja bym sprawdził świece.
Awatar użytkownika
Blunio
Posty: 5793
Rejestracja: 11 marca 2008, 10:21
Motocykl: Trek X-Caliber 8
Lokalizacja: Warszawa Bemowo
Wiek: 72
Status: Offline

Re: gaśnie silnik

Post autor: Blunio »

boras pisze:gdy zalałem do pełna na stacji zaczeły się problemy
Może zatankowałeś jakiś wynalazek zamiast paliwa ?
Druga ewentualność, jak ssał paliwo z dna zbiornika, mogło zassać syf, jaki zawsze znajduje się na dnie.
Sprawdź filtr paliwa (o ile Twoja wersja Virażki go posiada), w drugiej kolejności czyszczenie gaźników. Ewentualnie zlanie paliwopodobnego płynu i zalanie paliwa. Tak bym to widział. :idea:
Pozdro :bikersmile:
Nadzieja to ogień. To ogień, który chce płonąć nawet wtedy, gdy jest gaszony. Nadzieja to nieodparte dążenie, by odnajdywać sens w bezsensie i odkrywać prawdę w zamęcie kłamstw.
Samochód z Niemiec a kobieta z Polski - nigdy odwrotnie!!!
Awatar użytkownika
boras
Posty: 147
Rejestracja: 16 maja 2008, 13:19
Motocykl: xv 750 '96
Lokalizacja: Wrocław
Wiek: 41
Status: Offline

Re: gaśnie silnik

Post autor: boras »

dzieki, od tego zacznę. a trefne paliwo.... może i leją takie na statoil ;) jesli tak to juz tam nie tankuję.
za motórem panny sznurem
Awatar użytkownika
Blunio
Posty: 5793
Rejestracja: 11 marca 2008, 10:21
Motocykl: Trek X-Caliber 8
Lokalizacja: Warszawa Bemowo
Wiek: 72
Status: Offline

Re: gaśnie silnik

Post autor: Blunio »

boras pisze:może i leją takie na statoil
Słyszałem że czasem (ale tylko słyszałem), że jak jest dostawa świerzego paliwa na stację, to jak je leją do zbiornika to się wszystkie syfy podnoszą z dna i póki się ta mieszanina nie ustoi, to można zatankować sobie takie tam różne paliwopodobne ciecze. Tak jest, jak na stacjach z oszczędności nie przeprowadzają okresowego czyszczenia zbiorników. Ale to tylko teoria. Na razie posprawdzaj sobie filtr paliwa w motongu i ew. resztę rzeczy które wskazałem.
Pozdro
Nadzieja to ogień. To ogień, który chce płonąć nawet wtedy, gdy jest gaszony. Nadzieja to nieodparte dążenie, by odnajdywać sens w bezsensie i odkrywać prawdę w zamęcie kłamstw.
Samochód z Niemiec a kobieta z Polski - nigdy odwrotnie!!!
Awatar użytkownika
wąsaty7
Posty: 1418
Rejestracja: 25 stycznia 2009, 14:00
Motocykl: XV 1100 98r.
Lokalizacja: Szczecin
Status: Offline

Re: gaśnie silnik

Post autor: wąsaty7 »

Blunio pisze:Słyszałem że czasem (ale tylko słyszałem), że jak jest dostawa świerzego paliwa na stację, to jak je leją do zbiornika to się wszystkie syfy podnoszą z dna i póki się ta mieszanina nie ustoi, to można zatankować sobie takie tam różne paliwopodobne ciecze. Tak jest, jak na stacjach z oszczędności nie przeprowadzają okresowego czyszczenia zbiorników. Ale to tylko teoria. Na razie posprawdzaj sobie filtr paliwa w motongu i ew. resztę rzeczy które wskazałem.
Pozdro
Dobrze słyszałeś i to nie jest teoria.Czytałem o tym w jakimś poradniku że widząc na stacji paliw cysternę nie tankować paliwa,jechać do następnej.
Wąsaty7
ODPOWIEDZ