Przewody WN i fajki - 125

Tematy związane z ukladem elektrycznym Virago
dosman
Posty: 150
Rejestracja: 24 sierpnia 2008, 21:11
Motocykl: Virago 125
Lokalizacja: Wrocław
Wiek: 34
Status: Offline

Przewody WN i fajki - 125

Post autor: dosman »

Witam!

Problem jest taki że miałem przebicie na przednim cylindrze tylni chodził dobrze przedni zaś szwankował, samo wyjęcie fajki przedniego powodowało to że trzymając za fajkę prąd kopał po dłoni. Na tylnym było spoko. Po wymianie na nowe kabli i fajek mam przebicie na obu fajkach, moto chodzi nie równo, raz ma niskie obroty za chwilę skacze mega w górę. Jakieś wskazówki jak to zabezpieczyć dobrze?

pozdrawiam
Awatar użytkownika
mad91K
Posty: 721
Rejestracja: 27 maja 2009, 11:26
Motocykl: Suzuki Bandit 650 06
Lokalizacja: Bishops Stortford
Wiek: 32
Status: Offline

Re: Przewody WN i fajki - 125

Post autor: mad91K »

Uno momento... znaczy wymieniłeś oba zestawy fajek i kabli i teraz masz przebicie na oba cylidry ? No świat nie widział. Czy też na starej i nowej fajce od przedniego cylidra masz przebicie ? Nie potrafie zrozumiec textu.

Nie może być przepływu prądu po kablu jesli jest on poprawnie wkręcony do cewki i z drugiej strony do fajki. Chyba że jest on popękany i napięcie ucieka. No ale skoro kable są nowe no to muszą być wadliwe od początku. Żaden silikon , czy to sanitarny czy używany w produkcjach nie przewodzi pradu po swojej powierzchni.

Dziwne...
Szable do boju lance w dłoń? bolszewika goń goń goń !

ETZ 125 88' --> XV 125 99' --> VL 125 01' --> GPZ 500s '00 --> GSF 650S K6 06'
dosman
Posty: 150
Rejestracja: 24 sierpnia 2008, 21:11
Motocykl: Virago 125
Lokalizacja: Wrocław
Wiek: 34
Status: Offline

Re: Przewody WN i fajki - 125

Post autor: dosman »

Byłem dziś w garażu gdy już było ciemno, odpaliłem moto na pych co prawda i patrze na niego ale nie ma żadnego przebicia więc wyjąłem fajkę z przedniego i cały kabel i wszystko czego dotykał zaczęło się świecić od iskierek - moto po chwili zgasł. Odpaliłem po chwili i wyciągnąłem fajkę tylną i dokładnie to samo - po przewodzie biegły iskierki i świeciło się wszystko czego dotykał przewód wysokiego napięcia moto chodził na przednim cylindrze. Praca silnika jest nie równo mierna, obroty skaczą i nie odpala. Bezpośrednio po wymianie na nowych kablach i fajkach zapalił na dotyk po trzech dniach stania. W chwili obecnej tragedia, przebicie jest straszne...

Nie wiem czy to od źle wkręconego przewodu czy styka się on z obudową cewki czy jak ale jest to dla mnie dziwne bo wszystko sprawdzałem po kilka razy z kumplem i wydaję się być dobrze zaizolowane ale mimo to prąd dalej kopie...

Powiedz mi czy po wyjęciu fajki w momencie kiedy silnik pracuje i trzymasz fajkę w ręku czy kopie Cię prąd? bo mnie tak i to na dwóch cylindrach. Przed wymianą kopało mnie tylko na przednim.
Awatar użytkownika
mad91K
Posty: 721
Rejestracja: 27 maja 2009, 11:26
Motocykl: Suzuki Bandit 650 06
Lokalizacja: Bishops Stortford
Wiek: 32
Status: Offline

Re: Przewody WN i fajki - 125

Post autor: mad91K »

Byłem właśnie w garażu i mnie nie kopało , zresztą wedle obowiązujących praw fizyki nie powinno. Jakimś cudem napiecie ucieka Ci po kablach. Spróbuj zmienic typ kabli , możesz znalezc kable samochodowe z rdzeniem z węglowych włókien. Takie miałem w XV i chodziło wszystko cacy.

Ale co to może być to niestety nie mam pomysłu.
Szable do boju lance w dłoń? bolszewika goń goń goń !

ETZ 125 88' --> XV 125 99' --> VL 125 01' --> GPZ 500s '00 --> GSF 650S K6 06'
dosman
Posty: 150
Rejestracja: 24 sierpnia 2008, 21:11
Motocykl: Virago 125
Lokalizacja: Wrocław
Wiek: 34
Status: Offline

Re: Przewody WN i fajki - 125

Post autor: dosman »

Są w ogóle jakieś rodzaje rdzeni w przewodach WN do motocykli? Czy wszystkie to mniej więcej to samo a różnią się tylko izolacją?
Awatar użytkownika
mad91K
Posty: 721
Rejestracja: 27 maja 2009, 11:26
Motocykl: Suzuki Bandit 650 06
Lokalizacja: Bishops Stortford
Wiek: 32
Status: Offline

Re: Przewody WN i fajki - 125

Post autor: mad91K »

Z tego co wiem to są dwa.

Z rdzeniem miedzianym i węglowych włókien. Co do różnic technicznych to nie mam pojęcia.
Szable do boju lance w dłoń? bolszewika goń goń goń !

ETZ 125 88' --> XV 125 99' --> VL 125 01' --> GPZ 500s '00 --> GSF 650S K6 06'
Awatar użytkownika
-waldi-
Posty: 7073
Rejestracja: 14 kwietnia 2009, 22:29
Motocykl: XV700N '85/96+ST1100
Lokalizacja: Oświęcim
Wiek: 46
Kontakt:
Status: Offline

Re: Przewody WN i fajki - 125

Post autor: -waldi- »

Wymień przewody na inne. Zastosuj z rdzeniem z włókien węglowych.
Obrazek
ELITARNA LOŻA SZYDERCÓW
Obrazek
NIE UFAJ MECHANIKOWI, ZRÓB TO SAM !!!
Nie udzielam porad na PW - od tego jest forum!
sainasi
Status: Offline

Re: Przewody WN i fajki - 125

Post autor: sainasi »

Witam
tak jak juz powiedziano: wg praw fizyki nie powinienes czuc kopania:)
wiec albo kable trefne, albo cos zle zamontowane
sam rodzaj kabli nie powinien miec znaczenia, ale jakosc jak najbardziej
mialem juz przypadek (fakt ze przy puszce) ze kable "rzemieslniczego" wyrobu, dopasowane z katalogu okazaly sie o "troszkie" za krotkie, zeby je zapiac na swiece musialem je naciagnac, 3 minuty pozniej bylem ponownie w sklepie
wiec moga sie rozne cuda zdarzyc
pozdrawiam
dosman
Posty: 150
Rejestracja: 24 sierpnia 2008, 21:11
Motocykl: Virago 125
Lokalizacja: Wrocław
Wiek: 34
Status: Offline

Re: Przewody WN i fajki - 125

Post autor: dosman »

kable kupilem nowe, z rdzeniem miedzianym, ladnie przyciaglem i ladnie wkrecilem. Wszystkie styki na cewce przetarlem papierkiem i popsikalem WD40 zaizolowalem dodatkowo izolacja. Poszukam nowych kabli, fajki mam nowe i stare. Po przecieciu przewodow rdzen wcisnalem lekko do srodka przewodu aby stykal sie tylko z precikiem w fajce i cewce.
ODPOWIEDZ