Trzaski przy odpalaniu, ustaja po ściągnięciu fajki z ...

Tematy związane z ukladem elektrycznym Virago
witas
Status: Offline

Trzaski przy odpalaniu, ustaja po ściągnięciu fajki z ...

Post autor: witas »

Posiadam motorek od 2 miesięcy dopiero. Jest to yamaha virago xv 535 z 1990 roku. Kupiłem ja uszkodzoną licząc się z tym że troche w nia zainwestuje. Początkowo nie paliła na drugi cylinder. Zmieniłem świece i wyregulowałem mieszankę paliwowo powietrzną. Myslałem początkowo ze mi sie udało i to cała naprawa jakiej potrzebowała Lalunia. Niestety dostrzegłem przy odpalaniu raz po raz przeraźliwe spore trzaski. Motocykl kilka dni pozniej przestał palić. Okazało się że sie urwało sprzegło rozrusznika i roztrzaskało uzwojenie alternatora. Przy okazji rozebrałem rozrusznik i wymieniłem szczotki bo stare kiepsko wygladały. Przy okazji tej zajrzałem do sprzegła i wymieniłem tarcze. Wtedy sie okazało że w momęcie tego trzasku silnik odbija na momęt w przeciwnym kierunku. Myśle sobie z tąd sciete sroby sprzęgła rozrusznika. Moto teraz znow zapala. Nadal słychac trzaski przy odpalaniu. Gdy ściągnę fajke z drugiego cylindra jest OK. Zastanawiam sie czy może to byc wina ustawienie zapłonu. Motocykl pracuje na oba gary aczkolwiek na samym pierwszym potrafi silnik pracowac, a jesli zostawiam drugi to pochwili gasnie. Czym może byc spowodowany taki stan rzeczy? Czy komuś z was przytrafiło się cos podobnego?
Awatar użytkownika
leszekk
Posty: 4147
Rejestracja: 26 kwietnia 2009, 21:35
Motocykl: XV750 -> BMW R1200GS
Lokalizacja: mazowieckie
Status: Offline

Re: Trzaski przy odpalaniu, ustaja po ściągnięciu fajki z ...

Post autor: leszekk »

W Virago trochę trudno ustawić zapłon. Dzięki temu trudno go ustawić źle. Jedyne, co można zepsuć to zamienić kable od przedniego i tylnego cylindra
In God we Trust -- all others must submit an X.509 certificate.
witas
Status: Offline

Re: Trzaski przy odpalaniu, ustaja po ściągnięciu fajki z ...

Post autor: witas »

Wydaje mi się że gdyby były zamienione fajki to by nie odpaliła, jednak boje się je zamieniać bo nie wiem co to może spowodować. Co powiecie jak bym spróbował przestawić minimalnie te czujnik(nie zna dokładnej nazwy) co są w deklu obok alternatora? Myślę że w ten sposób opóźnię zapłon.
ODPOWIEDZ