Przemalowanie motocykla na czarny mat co o tym sądzicie??

Dodatki i przeróbki do Virago
astarot20
Status: Offline

Przemalowanie motocykla na czarny mat co o tym sądzicie??

Post autor: astarot20 »

Witam od niedawna jestem posiadaczem virago 535 i potrzebuje ona tu i ówdzie poprawek lakierniczych i myślę nad przemalowaniem jej całkiem na czarny mat co o tym sądzicie? I jeszcze ramę chce zostawić w oryginalnym kolorze jak myślicie czy to będzie dobrze wyglądało??
Awatar użytkownika
rzeznia_numer_5
Posty: 1983
Rejestracja: 17 maja 2008, 21:32
Motocykl: pogniecione ścierwo
Lokalizacja: Trafalmagoria
Wiek: 112
Status: Offline

Re: Przemalowanie motocykla na czarny mat co o tym sądzicie?

Post autor: rzeznia_numer_5 »

astarot20 pisze:Witam od niedawna jestem posiadaczem virago 535 i potrzebuje ona tu i ówdzie poprawek lakierniczych i myślę nad przemalowaniem jej całkiem na czarny mat co o tym sądzicie? I jeszcze ramę chce zostawić w oryginalnym kolorze jak myślicie czy to będzie dobrze wyglądało??
Czarny matowy powiadasz? Motocykl?? No czegoś takiego to chyba świat nie widział. Cóż za ekstrawagancki pomysł! Myślę że może być OK.
Obrazek
ObrazekObrazekObrazek
dydzio
Posty: 792
Rejestracja: 22 sierpnia 2010, 13:24
Motocykl: XV 750 `95
Lokalizacja: Kattowitz
Wiek: 40
Status: Offline

Re: Przemalowanie motocykla na czarny mat co o tym sądzicie??

Post autor: dydzio »

rzeznia_numer_5 pisze:Czarny matowy powiadasz? Motocykl?? No czegoś takiego to chyba świat nie widział.
Widziałem, DragStara 650 kilka tygodni temu. Z głupoty prawie go wziąłem, ale gość się wycwanił, jak mu powiedziałem, że chcę, żeby go ktoś jeszcze obejrzał :D
W sumie nie wyglądał to najgorzej, ale w/g mnie motocykl to nie delikatne jajuszko, żeby bać się, że się opalcuje. To się ma świecić, błyszczeć :D

Jestem na nie
Awatar użytkownika
Taternik
Posty: 1236
Rejestracja: 25 września 2008, 22:21
Motocykl: Yamaha XV 750 1994
Lokalizacja: Krzyż Wielkopolski
Wiek: 50
Status: Offline

Re: Przemalowanie motocykla na czarny mat co o tym sądzicie??

Post autor: Taternik »

Kiedyś miałem Jawę Tata kolegi upierał się że mi sam pomaluje Miał być piękny śliczny czarny połysk a wyszedł mat. :shock:
Z tego co pamiętam to upierdliwy w utrzymaniu w czystości ale to Twój motocykl i sam powinieneś podjąć decyzje
Awatar użytkownika
rzeznia_numer_5
Posty: 1983
Rejestracja: 17 maja 2008, 21:32
Motocykl: pogniecione ścierwo
Lokalizacja: Trafalmagoria
Wiek: 112
Status: Offline

Re: Przemalowanie motocykla na czarny mat co o tym sądzicie??

Post autor: rzeznia_numer_5 »

Znajomek ma motocykl w czarnym macie. Każda rozciapana mucha to kwadrans czyszczenia chyba że będziesz jeździł ze szmatką żeby nie zdążyła zaschnąć albo nie przeszkadzają ci zaschnięte muchy bo czarny mat z zaschniętymi muchami wygląda kozacko.

Na tyle kozacko że chciałbym kiedyś przemalować tak motocykl o ile którykolwiek będę posiadał wystarczająco długo.
Ostatnio zmieniony 02 października 2010, 22:01 przez rzeznia_numer_5, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek
ObrazekObrazekObrazek
astarot20
Status: Offline

Re: Przemalowanie motocykla na czarny mat co o tym sądzicie??

Post autor: astarot20 »

Wiem że sam muszę odjąć decyzje ale myślałem że ktoś już coś takiego robił i powie jak wyglądał efekt po przemalowaniu a tylny błotnik jest do malowania bo odpryski są na nim od rdzy i jak tego nie zrobię to za chwile zamiast połysku będzie rdza i na baku jakieś obtarcia są i stwierdziłem że pomaluje cały.
Awatar użytkownika
rzeznia_numer_5
Posty: 1983
Rejestracja: 17 maja 2008, 21:32
Motocykl: pogniecione ścierwo
Lokalizacja: Trafalmagoria
Wiek: 112
Status: Offline

Re: Przemalowanie motocykla na czarny mat co o tym sądzicie??

Post autor: rzeznia_numer_5 »

astarot20 pisze:Wiem że sam muszę odjąć decyzje ale myślałem że ktoś już coś takiego robił i powie jak wyglądał efekt po przemalowaniu a tylny błotnik jest do malowania bo odpryski są na nim od rdzy i jak tego nie zrobię to za chwile zamiast połysku będzie rdza i na baku jakieś obtarcia są i stwierdziłem że pomaluje cały.
Kolego, motocykli w czarnym macie jest w brud. Dziwne że do tej pory nie zauważyłeś. Z reguły się ludziom podoba, inna sprawa że zdążyło się już wszystkim opatrzeć.

Aha, na zlocie w Łagowie w tym roku widziałem super połączenie czarnego matu z trybalami wymalowanymi na mieniącą się czarną perłę w połysku. Nawet zrobiłem fotki jak znajdę to tu wkleję. Oczywiście nie oddają uroku w pełni bo perła się mieni na różne kolory zależy jak słońce pada.
Obrazek
ObrazekObrazekObrazek
pater-virago
Posty: 43
Rejestracja: 14 maja 2009, 22:00
Motocykl: Yamaha Virago 250
Lokalizacja: Braniewo
Wiek: 33
Kontakt:
Status: Offline

Re: Przemalowanie motocykla na czarny mat co o tym sądzicie??

Post autor: pater-virago »

Wg mnie do 535 czarny mat nie będzie pasował no i utrzymanie lipa

Ja lubie inne kolory, do 535 uderzyłbym w pomarańcz (łososiowy) kolor piękny i pasuje do 535
dydzio
Posty: 792
Rejestracja: 22 sierpnia 2010, 13:24
Motocykl: XV 750 `95
Lokalizacja: Kattowitz
Wiek: 40
Status: Offline

Re: Przemalowanie motocykla na czarny mat co o tym sądzicie??

Post autor: dydzio »

Sorki za linka, to ten DS, o którym wcześniej pisałem.
Jak widać - chętnych brak...

http://moto.allegro.pl/drag-star-650-i1257322103.html
Awatar użytkownika
radar64
Posty: 525
Rejestracja: 15 sierpnia 2008, 18:03
Motocykl: VTX 1300
Lokalizacja: w-wa/N.Iwiczna
Wiek: 59
Status: Offline

Re: Przemalowanie motocykla na czarny mat co o tym sądzicie??

Post autor: radar64 »

tak popatrzyłem na tego draga i wydaje mi się ,że czarny mat a nawet baranek to się nadaje na progi od malucha.Ale to moje osobiste zdanie
Awatar użytkownika
Stilgar
Posty: 5482
Rejestracja: 22 grudnia 2007, 09:37
Motocykl: Virago>Debilka>STonka>Varan
Lokalizacja: Gorzów Wielkopolski
Wiek: 48
Kontakt:
Status: Offline

Re: Przemalowanie motocykla na czarny mat co o tym sądzicie??

Post autor: Stilgar »

Sam nosze się zamiarem pomalowania STonki na czarny mat, więc zasięgnąłem już języka.
Jeśli chodzi o utrzymanie czystości to nie jest aż tak źle. Na matową farbę nakłada się lakier bezbarwny i można wtedy spokojnie ciśnieniówką myć.
Administrator zastrzega sobie możliwość zbanowania ze względu na klauzulę sumienia.
Awatar użytkownika
thomek13
Posty: 773
Rejestracja: 25 stycznia 2009, 17:49
Motocykl: BMW C600 Sport
Lokalizacja: Dreieich - Słubice
Wiek: 42
Status: Offline

Re: Przemalowanie motocykla na czarny mat co o tym sądzicie??

Post autor: thomek13 »

Ktoś ma tytaj 535 na forum w czrnym macie! pastarot20, rzeszukaj galerię
- sprzedaż samochodów osobowych, dostawczych oraz motocykli
- pomoc w zakupie pojazdu w Niemczech
- załatwienie wszelkich formalności i transport pod dom
rabw
Status: Offline

Re: Przemalowanie motocykla na czarny mat co o tym sądzicie??

Post autor: rabw »

Uważam, że motocykl pomalowany na lekko zaniedbany czarny mat znacznie mniej rzuca się w oczy i sprawia wrażenie starszego i po przejściach. Dlatego, jak chcesz go kiedyś sprzedać, to licz się z tym, że będzie robił dużo gorsze wrażenie niż piękny połysk metalik (może się okazać, że wygląda "biednie").
Ja mam czarny mat robiony własnoręcznie przy pomocy "sprajów po dwie dychy". Powiem tak: gdybym to koniecznie chciał utrzymywać w czystości, to już bym to dawno przemalował na jakiś połysk. Jak się trochę przykurzy wygląda bardziej profesjonalnie niż czysty i wg mnie nieporozumieniem jest utrzymywać black matt w czystości, ale większość normalnie myślących nie podziela tego zdania. Generalnie mój motocykl po przemalowaniu i przybrudzeniu wygląda jakby przeleżał wiele lat w szopie, a potem jakbym zaczął na nim jeździć w stanie jak stał. "Problem" jest też z małymi zarysowaniami od byle czego, ale mnie to akurat zwisa. Z kolei malowanie bezbarwnym po czarnym macie też jest bez sensu, bo to już nie jest czarny mat tylko jakiś połysk-niewiadomoco. Do "karoserii" w czarny mat pasuje zarówno czarny silnik jak i elementy chromowane, więc to jest kolor dość uniwersalny.
Awatar użytkownika
wojok
Posty: 544
Rejestracja: 29 maja 2009, 13:31
Motocykl: VIRAGO 750 '92
Lokalizacja: Rybnik / Kraków
Wiek: 34
Status: Offline

Re: Przemalowanie motocykla na czarny mat co o tym sądzicie??

Post autor: wojok »

dydzio pisze:Sorki za linka, to ten DS, o którym wcześniej pisałem.
Jak widać - chętnych brak...

http://moto.allegro.pl/drag-star-650-i1257322103.html
znajdę z 10 motocykli, które nie mają chętnych (nie wiem, po czym to widzisz) i nie są pomalowane matowym lakierem, więc twoja teoria jest trochę z dupy

wreszcie wróciłem z uczelni więc jeszcze wkleję jedno zdjęcie obrzydliwego motocykla z matowym lakierem :shock:
Obrazek

jeśli ktoś zna właściciela, który już nie może patrzeć na takie brzydactwo, chętnie przyjmę :lol:
james9009
Status: Offline

Re: Przemalowanie motocykla na czarny mat co o tym sądzicie??

Post autor: james9009 »

Widziałem ostatnio nowe BMW M3 w czarnym macie. Powaliło mnie na kolana. Prezentował się świetnie. Ale to puszka.. A motocykl? Hmm.. myślę, że gdyby wymalować jakiegoś customa matem (czyli generalnie malowanie obejmowałoby bak i ramę, bo nic więcej tak nie rzuca się w oczy w customach), mogłoby to wyglądać nieźle, ale Virago chyba wygladałaby jak z plastiku.. Takie moje skromne zdanie.
dydzio
Posty: 792
Rejestracja: 22 sierpnia 2010, 13:24
Motocykl: XV 750 `95
Lokalizacja: Kattowitz
Wiek: 40
Status: Offline

Re: Przemalowanie motocykla na czarny mat co o tym sądzicie??

Post autor: dydzio »

wojok pisze:dydzio napisał/a:
Sorki za linka, to ten DS, o którym wcześniej pisałem.
Jak widać - chętnych brak...

http://moto.allegro.pl/dr...1257322103.html


znajdę z 10 motocykli, które nie mają chętnych (nie wiem, po czym to widzisz) i nie są pomalowane matowym lakierem, więc twoja teoria jest trochę z dupy
No tak, tyle, że brak chętnego na Draga w cenie 10k to raczej wyjątek niż reguła!
rabw
Status: Offline

Re: Przemalowanie motocykla na czarny mat co o tym sądzicie??

Post autor: rabw »

wojok pisze: wreszcie wróciłem z uczelni więc jeszcze wkleję jedno zdjęcie obrzydliwego motocykla z matowym lakierem :shock:
może nie wklejaj tu tego zgniłokapitalistycznego świństwa bo przez to utrudniasz mi wyleczenie się z obsesji :P jeszcze dam się skusić i rodzina mnie zlinczuje ;)
jeszcze ten czarny silnik...
Denis
Status: Offline

Re: Przemalowanie motocykla na czarny mat co o tym sądzicie??

Post autor: Denis »

czarny silnik fajna rzecz, u nas w klubie kolega ma Midnight stara 1900 black edition cały czarny (ale nie mat).
Myślę że kolor "CKM" byłby fajny, lecz tak jak koledzy wyżej pisali: może być trudno w utrzymaniu czystości

PS. Dla tych co nie wiedzą co to za kolor "CKM" - Czarny kur... Mat :)
Awatar użytkownika
wojok
Posty: 544
Rejestracja: 29 maja 2009, 13:31
Motocykl: VIRAGO 750 '92
Lokalizacja: Rybnik / Kraków
Wiek: 34
Status: Offline

Re: Przemalowanie motocykla na czarny mat co o tym sądzicie??

Post autor: wojok »

dydzio: to, że ogłoszenie nadal stoi, nie oznacza, że brak jakiegokolwiek zainteresowania. idąc z tokiem twojego rozumowania, każdy zabieg "upiększający" zmniejsza szanse na sprzedaż motocykla
dydzio
Posty: 792
Rejestracja: 22 sierpnia 2010, 13:24
Motocykl: XV 750 `95
Lokalizacja: Kattowitz
Wiek: 40
Status: Offline

Re: Przemalowanie motocykla na czarny mat co o tym sądzicie??

Post autor: dydzio »

Jeśli w tej cenie ogłoszenie nadal stoi, to kolor widocznie nie jest jedyną jego wadą.
Jeśli mówimy o upiększenie w cudzysłowie, potocznie zwanym wiejskim tuningiem, to generalnie tak, takie "upiększenie" zmniejsza szanse na sprzedaż motocykla...
rabw pisze:Dlatego, jak chcesz go kiedyś sprzedać, to licz się z tym, że będzie robił dużo gorsze wrażenie niż piękny połysk metalik (może się okazać, że wygląda "biednie").
Niech to będzie podsumowanie mojego zdania. Po prostu oryginalny lakier zawsze będzie w cenie...
HELLOWEEN
Posty: 16
Rejestracja: 02 listopada 2009, 16:28
Motocykl: XV750
Lokalizacja: Malbork
Wiek: 58
Status: Offline

Re: Przemalowanie motocykla na czarny mat co o tym sądzicie??

Post autor: HELLOWEEN »

Ja swoją Babke Kiepską kupiłem w ohydnej fabrycznej czerwieni.Godzinka czasu na zmatowanie zbiornika i puszek bocznych.Po czym puszka czarnego matu w sprayu i po finale!Babcia prezentuje się dużo lepiej niż w pedrylskiej czerwieni!Tylko błotniki zostały fabryczne,bo są w chromie.To Twój wybór jaki kolor ma mieć Twoje 2oo,a czy to się komuś podoba,czy nie,to jego sprawa! :mrgreen:
Żyj tak jakby nie było jutra...
Awatar użytkownika
piochu-m
Posty: 187
Rejestracja: 31 grudnia 2008, 11:57
Motocykl: Boulevard C50T
Lokalizacja: Koszalin
Wiek: 50
Status: Offline

Re: Przemalowanie motocykla na czarny mat co o tym sądzicie??

Post autor: piochu-m »

Tu masz link
viewtopic.php?t=9808&postdays=0&postorder=asc&start=0
do lalki kolegi POOLSKIego który właśnie jest posiadaczem 535tki wg niego w jedynie słusznym kolorze, czyli czarnym macie. Paweł - pozdrowionka :grin: !
Anon
Status: Offline

Re: Przemalowanie motocykla na czarny mat co o tym sądzicie??

Post autor: Anon »

Mi osobiście czarny mat pasuje i to baaardzo. Ogólnie wole matowe kolory i czarny proch na silniku, niż cukierkowe chromy. Ja przez zimę idę w tym kierunku: http://www.youtube.com/watch?v=V7qyjLeG4Pg lub http://www.youtube.com/watch?v=dvIaR6mo ... re=related
james9009
Status: Offline

Re: Przemalowanie motocykla na czarny mat co o tym sądzicie??

Post autor: james9009 »

szczególnie drugi link fajny (: A co do chromów i matów, to zależy co komu się podoba :P
Awatar użytkownika
TOM
Posty: 1434
Rejestracja: 18 sierpnia 2008, 00:47
Motocykl: pies..zły - BT 1100
Lokalizacja: Skierniewice
Wiek: 45
Kontakt:
Status: Offline

Re: Przemalowanie motocykla na czarny mat co o tym sądzicie??

Post autor: TOM »

a propos malowania na CKM laik jestem , to sie pytam - czy aby pomalować części na mata , to jakiś podkłąd / usunięcie poprzedniego lakiru się stosuje ? ubytki szpachluje czy jakoś ?
robiłem wywiad i jeden koleś za błotniki , bak i 2 boczki 200 zł za malowanie na mata (metoda natryskowa ) , to chyba tylko samo malowanie .

Inna sprawa - malowanie felg ? ktos to wałkował ? jakie czynności winien wykonać ?
SYNU coś Ty qrwa zrobił !!!
ODPOWIEDZ