JAKA KURTKA?

Testy, komentarze i opinie o wszelkich akcesoriach i produktach motocyklowych
Awatar użytkownika
mytek1
Posty: 1107
Rejestracja: 21 września 2009, 18:10
Motocykl: xv535,vt1100,vs1400
Lokalizacja: okolice Rzeszowa
Wiek: 34
Status: Offline

Re: JAKA KURTKA?

Post autor: mytek1 »

http://allegro.pl/item835671189_kurtka_ ... iar_l.html
Chodzi o to, że tą kurteczkę bym chciał, ale kolega kupił sobie ADRENALINE CITY rozm. M, i jak ją przymierzałem to była dobra, no rękawy lekko, z 1-2 cm za krótkie, ale dobrze leżała na mnie, a jak pisałem do 4-Biker'a o ta kurtkę, to najmniejszy rozm. mają L, ale jak wysłałem swoje 'wymiar'" to dostałem odpowiedź:
"Witam Serdecznie
Według wymiarów które Pan podał kurtka w rozmiarze L powinna być dobra, ponieważ my zawsze przy rozmiarówce podajemy tolerancję +- około 2 cm.
Gorzej jak by miała być za ciasna . A tam jest regulacja szerokości w
pasie więc na pewno da radę . A gdyby było coś nie tak to zawsze można
zamienić na inny rozmiar , lub po prostu oddać bez podania przyczyny , pod warunkiem
że metki nie są zerwane i kurtka nie nosi śladów użytkowania.
Zapraszam do zakupów"
Czy różne firmy mają różne rozmiarówki, i czy sprzedawca dobrze mi doradza??
Czasem wydawać się może, że życie nie ma sensu, kiedy nic nie ma dla ciebie znaczenia, nudzisz się... Wtedy wsiądź na motocykl i jedź... tylko ty, maszyna, droga i szeroki horyzont...
żurek
Status: Offline

Re: JAKA KURTKA?

Post autor: żurek »

Trudno mi odpowiedzieć jednoznacznie na temat rozmiarów tych kurtek dzisiaj mierzyłem 2XL bo tak wychodziło z moich pomiarów jednak okazało się że jest za szeroka w barkach i rękawy ma za długie natomiast XL okazała się jak szyta na miarę dlatego myślę że kurtkę trzeba przymierzyć bo wymiary swoje a rzeczywistość jest całkiem inna ponieważ to wszystko zależy od indywidualnych proporcji każdego z nas
Awatar użytkownika
mytek1
Posty: 1107
Rejestracja: 21 września 2009, 18:10
Motocykl: xv535,vt1100,vs1400
Lokalizacja: okolice Rzeszowa
Wiek: 34
Status: Offline

Re: JAKA KURTKA?

Post autor: mytek1 »

Wiem właśnie, że kurtkę należałoby przymierzyć, ale do sklepu 4-Biker mam ponad 300 km,a w okolicy nie mam żadnych bazarów na których handluje się takimi rzeczami. Chyba, że ktoś z okolic Rzeszowa posiada taką kurtkę, to byłoby miło, a jakby jeszcze miał ją w rozm. L, to w ogóle majątek. Arni czy mógłbyś mi podesłać na PW swoje pomiary ( talia, i klatka piersiowa), abym mógł mniej więcej zobaczyć jaki jest margines błędu?. A i czy skora znacząco się rozciąga w użytkowaniu, i czy bardziej zwracać uwagę na odpowiednią długość rękawów, lecz kurtka wtedy jest leciutko luźna, czy kurtka dobrze leży, ale trochę rękawy są przykrótkie??
Czasem wydawać się może, że życie nie ma sensu, kiedy nic nie ma dla ciebie znaczenia, nudzisz się... Wtedy wsiądź na motocykl i jedź... tylko ty, maszyna, droga i szeroki horyzont...
Awatar użytkownika
Kapsel_
Posty: 89
Rejestracja: 27 listopada 2009, 21:23
Motocykl: narazie marzenie
Lokalizacja: Żywiec
Wiek: 60
Status: Offline

Re: JAKA KURTKA?

Post autor: Kapsel_ »

Właśnie kupiłem kurtkę od 4-Biker`ale na allegro i jak mi przyślą to napiszę jak leży. Jest to mój pierwszy zakup. Na razie kompletuję ciuszki w przyszłym roku jak będzie dobrze to Virażka Pozdrawiam wszystkich :chopper:
Awatar użytkownika
Arni
Posty: 2530
Rejestracja: 01 marca 2009, 20:39
Motocykl: Virago XV750 83r; Intruder VS800; SHL M11
Lokalizacja: Poznań
Wiek: 38
Status: Offline

Re: JAKA KURTKA?

Post autor: Arni »

ogólnie dobrze jest kupić kurtkę taką na styk a nawet (jak to robią chłopaki co na ścigach jeżdżą) ciut za ciasną, bo skóra się wtedy doskonale dopasuje do ciała i ochraniacze się dobrze ułożą i nie będą się przemieszczały, ale zbyt krótkich rękawów nie polecam (głupio wygląda i podwiewa).
Co do rozmiarówek to oczywiście, że różne firmy różnią się pod tym względem.
Podsyłam wymiary na PW :motorcycle:

[ Dodano: Nie Gru 06, 2009 8:51 pm ]
aha, gdy podałem wymiary to przysłali mi XL, ale wymieniłem ją na L i leży znacznie lepiej (kurtka Black Falcon)
Obrazek
"Celem ruchu drogowego nie jest bezpieczeństwo, tylko szybkość." Janusz Korwin-Mikke
Awatar użytkownika
mytek1
Posty: 1107
Rejestracja: 21 września 2009, 18:10
Motocykl: xv535,vt1100,vs1400
Lokalizacja: okolice Rzeszowa
Wiek: 34
Status: Offline

Re: JAKA KURTKA?

Post autor: mytek1 »

Kapsel_ pisze:Właśnie kupiłem kurtkę od 4-Biker`ale na allegro i jak mi przyślą to napiszę jak leży. Jest to mój pierwszy zakup. Na razie kompletuję ciuszki w przyszłym roku jak będzie dobrze to Virażka Pozdrawiam wszystkich :chopper:
Kolega co planuje w sezonie kupić CBR'kę tez kompletuje ciuszki, bo są zimowe wyprzedaże. W "Świecie motocykli' jest ulotka wyprzedażowa z 'Inter Motors', niektóre ciuszki naprawdę się tam opłaca kupować, ale z tego co zauważyłem to w ulotce jest mało odzieży na choppery. Jak będę miał czas to się do nich wybiorę ( w piątek najwcześniej, ale nie wiem, czy nie będę zajęty) to napiszę, czy jest coś na chopperka.
Czasem wydawać się może, że życie nie ma sensu, kiedy nic nie ma dla ciebie znaczenia, nudzisz się... Wtedy wsiądź na motocykl i jedź... tylko ty, maszyna, droga i szeroki horyzont...
Awatar użytkownika
Kapsel_
Posty: 89
Rejestracja: 27 listopada 2009, 21:23
Motocykl: narazie marzenie
Lokalizacja: Żywiec
Wiek: 60
Status: Offline

Re: JAKA KURTKA?

Post autor: Kapsel_ »

Jestem chory na Virażkę ale nie wiem czy dam radę pojeździć w przyszłym sezonie. Na razie ubranko sobie kompletuję dla mnie i mojego przyszłego plecaczka.

[ Dodano: Nie Gru 06, 2009 9:54 pm ]
Mytek1 kuknij na kaski na czopperka takie ok 300 zeta bo następny zakup to będzie to. Jak mi poślą kurtkę to Ci napiszę co i jak. Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
mytek1
Posty: 1107
Rejestracja: 21 września 2009, 18:10
Motocykl: xv535,vt1100,vs1400
Lokalizacja: okolice Rzeszowa
Wiek: 34
Status: Offline

Re: JAKA KURTKA?

Post autor: mytek1 »

Podaję link do katalogu wyprzedażowego Inter Motors.
Czasem wydawać się może, że życie nie ma sensu, kiedy nic nie ma dla ciebie znaczenia, nudzisz się... Wtedy wsiądź na motocykl i jedź... tylko ty, maszyna, droga i szeroki horyzont...
Mary Jane
Status: Offline

Re: JAKA KURTKA?

Post autor: Mary Jane »

Arni pisze: Z matowej skóry tylko trochę ciężej muchy sie ściera
i dlatego uwielbiam sobie czytac forum:))) zawsze czegoś ciekawego mozna się dowiedzieć:) o tych muchach to bym w życiu nie pomyslała:)
:bravo:
Awatar użytkownika
Kapsel_
Posty: 89
Rejestracja: 27 listopada 2009, 21:23
Motocykl: narazie marzenie
Lokalizacja: Żywiec
Wiek: 60
Status: Offline

Re: JAKA KURTKA?

Post autor: Kapsel_ »

Dzięki Mytek1. Może będę w Poznaniu w piątek to wpadnę do sklepu może coś sobie sprawię. Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Dredd
Posty: 142
Rejestracja: 14 czerwca 2009, 23:57
Motocykl: H-D, kiedyś Virago 750
Lokalizacja: Warszawa
Status: Offline

Re: JAKA KURTKA?

Post autor: Dredd »

Mary Jane pisze:
Arni pisze: Z matowej skóry tylko trochę ciężej muchy sie ściera
i dlatego uwielbiam sobie czytac forum:))) zawsze czegoś ciekawego mozna się dowiedzieć:) o tych muchach to bym w życiu nie pomyslała:)
:bravo:
Na muchy jest tylko jeden sposób: pojeździć w deszczu - zmywają się pięknie :wink:
Awatar użytkownika
Kapsel_
Posty: 89
Rejestracja: 27 listopada 2009, 21:23
Motocykl: narazie marzenie
Lokalizacja: Żywiec
Wiek: 60
Status: Offline

Re: JAKA KURTKA?

Post autor: Kapsel_ »

Właśnie dostałem kurteczkę od 4-Biker`a Kurtka Skóra__DRAG v-CHOPPER i podałem rozmiary w/g ich tabeli i jest jak na miarę szyta. Jestem zadowolony. Moja Mikołajka się spisała :bravo: :bravo: :bravo:
Awatar użytkownika
mytek1
Posty: 1107
Rejestracja: 21 września 2009, 18:10
Motocykl: xv535,vt1100,vs1400
Lokalizacja: okolice Rzeszowa
Wiek: 34
Status: Offline

Re: JAKA KURTKA?

Post autor: mytek1 »

Byłem w tym IM i rewelacji to tam nie mają. To c w ulotce, a tak poza tym to ceny takie jak dotychczas. Niektóre rzeczy opłaca się u nich kupić, a niektóre gdzie indziej taniej kupi. Z kurtek to prawie tylko Adrenalinę już mieli, po przymierzałem, przemyślałem i doszedłem do wniosku, że może bym kupił sobie u nich kurtkę Adrenaline City za niecałe 400zł, a za resztę ściągnąłbym z allegro rękawice, pas nerkowy i ochraniacze na kolana z moto-akcesoria. Zastanawiam się jeszcze nad RET BIKE, (RET BRIGHT 2009) , bo mam dealerów tej marki, ale czy ta marka warta jest swojej ceny?, czy nadaje się do jazdy w cieple dni, a zarazem czy da radę w zimne jesienne wieczory?? Do sezonu mam czas na zakup, a i kasy więcej będzie.
Arni dzięki za pomoc, ale wstrzymam się na razie z tą kurteczką, bo może coś na miejscu znajdę, co pierwsze przymierzę, a potem kupię , a nie odwrotnie.
A i jeszcze mam pytanie odnośnie firmy L$J MOTORS, czy ktoś cokolwiek o niej słyszał??
Czasem wydawać się może, że życie nie ma sensu, kiedy nic nie ma dla ciebie znaczenia, nudzisz się... Wtedy wsiądź na motocykl i jedź... tylko ty, maszyna, droga i szeroki horyzont...
Awatar użytkownika
DAREK.S
Posty: 2091
Rejestracja: 05 listopada 2008, 21:19
Motocykl: XV750, 1990; ST1300
Lokalizacja: Ruda Śląska
Wiek: 48
Status: Offline

Re: JAKA KURTKA?

Post autor: DAREK.S »

mytek1 pisze:Zastanawiam się jeszcze nad RET BIKE, (RET BRIGHT 2009) , bo mam dealerów tej marki, ale czy ta marka warta jest swojej ceny?
Z retbikiem trzeba uważać - goście strasznie ostatnio polecieli na ilość, a nie do końca na jakość. Skóry jeszcze oblecą ale tex wygląda dość marnie. Ja kupiłem model rettrack (http://www.retbike.pl/odziez/kurtki_sko ... rack_.html) - teraz trochę zmienili ten model bo moja różni się detalami i ja dałem jakieś 580 zł. Kurteczka niby fajnie leży, krój też ok, ale z wykończeniem jest kiepsko. Po sezonie jazdy podszewka puściła pod pachami, poszedł zamek w jednym rękawie, a w drugim straciłem zatrzask - mam jeszcze gwarancję więc ją pewnie oddam, zobaczymy co z tym zrobią. Mam też spodnie - i tu podobnie, podszewka na tyłku już się rozlazła. Tak więc ja jestem trochę rozczarowany - dopóki szyli w Polsce było ponoć dobrze, teraz produkcję przenieśli na daleki wschód i efekty niestety widać.
Jeżeli rzeczywiście będziesz chciał kupić retbike'a to ją dokładnie pooglądaj żeby nie było jakiś niedoszyć, luźnych nitek i innych wad. Ja się zraziłem i chyba drugi raz bym od nich kurtki nie kupił, za tą kasę można znaleźć coś lepiej zrobionego. Żonka na przykład kupiła w podobnej cenie kurtkę z Adrenaline i kurteczka jest zdecydowanie lepiej wykończona.
mytek1 pisze:czy nadaje się do jazdy w cieple dni, a zarazem czy da radę w zimne jesienne wieczory??
Ja w lecie jeździłem cały czas w skórze - dopóki jedziesz jest w porządku, ale jak staniesz to momentalnie robi się gorąco - niestety wywietrzników w kurtce jest jak na lekarstwo i trzeba się rozpinać. Co do jazdy w chłodzie - ja zakończyłem sezon w tą sobotę - 1 stopień na plusie, pod kurtką cienki polar plus podpinka - nawet bardzo nie zmarzłem, może tylko trochę za bardzo podwiewało. Ale w temperaturze ok. 10 stopni nie jest źle, nie powinieneś zmarznąć.
Awatar użytkownika
Forest
Posty: 977
Rejestracja: 31 sierpnia 2009, 11:13
Motocykl: Virago 535 93r. 2YL
Lokalizacja: Legionowo
Wiek: 35
Status: Offline

Re: JAKA KURTKA?

Post autor: Forest »

Tak po przeczytaniu(3 stron:P) sądzę, że na początek kupię sobie skórę z ochraniaczami i zobaczę jak się sprawdza. ktoś taką ma?
https://www.youtube.com/watch?feature=p ... ruC2kSql0c#!
Blues Boy Dan - The Ballad of Hollis Brown - Newar Blues Festival 2012 (6:50)
Awatar użytkownika
DAREK.S
Posty: 2091
Rejestracja: 05 listopada 2008, 21:19
Motocykl: XV750, 1990; ST1300
Lokalizacja: Ruda Śląska
Wiek: 48
Status: Offline

Re: JAKA KURTKA?

Post autor: DAREK.S »

TomekForest pisze:Tak po przeczytaniu(3 stron:P) sądzę, że na początek kupię sobie skórę z ochraniaczami i zobaczę jak się sprawdza. ktoś taką ma?
Wszyscy? ;)
Wydaje mi się, że większość skór na moto ma teraz ochraniacze, a przynajmniej kieszenie do ich włożenia. Na przykład retbike - kurtki mają ochraniacze na łokcie, barki i plecy. Na początku wydaje się to trochę niewygodne, ale po kilku włożeniach już nie będziesz zwracał na to uwagi.
Tak wiele miejsc, tak mało czasu...
:chopper:
Nasze podróże:
Słowenia, Chorwacja, Węgry, Rumunia, Alpy-AT,CH,IT, Alpy-DE,CH,FR, Norwegia
Awatar użytkownika
Forest
Posty: 977
Rejestracja: 31 sierpnia 2009, 11:13
Motocykl: Virago 535 93r. 2YL
Lokalizacja: Legionowo
Wiek: 35
Status: Offline

Re: JAKA KURTKA?

Post autor: Forest »

miałem wrażenie, że niektórzy to taką zwykłą ramoneskę zakładają :) chyba, że domyślnie już ma być, że ma ochraniacze. nie bijcie :)
https://www.youtube.com/watch?feature=p ... ruC2kSql0c#!
Blues Boy Dan - The Ballad of Hollis Brown - Newar Blues Festival 2012 (6:50)
Awatar użytkownika
DAREK.S
Posty: 2091
Rejestracja: 05 listopada 2008, 21:19
Motocykl: XV750, 1990; ST1300
Lokalizacja: Ruda Śląska
Wiek: 48
Status: Offline

Re: JAKA KURTKA?

Post autor: DAREK.S »

TomekForest pisze:miałem wrażenie, że niektórzy to taką zwykłą ramoneskę zakładają :) chyba, że domyślnie już ma być, że ma ochraniacze. nie bijcie :)
Spokojnie nikt tu nikogo nie bije, to wyjątkowo pokojowe forum przecież jest :grin:
Ale masz rację sporo osób jeździ w zwykłych ramoneskach i te pewnie ochraniaczy nie mają. Obecnie jednak możesz spokojnie kupić ramoneskę która będzie miała ochraniacze lub przynajmniej kiszenie na ochraniacze. Zobacz np. tu.

[ Dodano: Pią Gru 18, 2009 2:26 pm ]
Pytanie tylko czy warto wydać z 300-400 na zwykłą ramoneskę z założeniem, że być może po roku będziesz szukał innej kurtki. Może lepiej jeszcze trochę odczekać, odłożyć kasę i kupić coś co Ci pasuje. No chyba że masz ramoneskę w szafie.
Awatar użytkownika
kyller
Posty: 2198
Rejestracja: 13 marca 2008, 11:05
Motocykl: pożyczony XV1000
Lokalizacja: Warszawa
Wiek: 55
Status: Offline

Re: JAKA KURTKA?

Post autor: kyller »

darek.s pisze:
TomekForest pisze:///...////

[ Dodano: Pią Gru 18, 2009 2:26 pm ]
Pytanie tylko czy warto wydać z 300-400 na zwykłą ramoneskę z założeniem, że być może po roku będziesz szukał innej kurtki. Może lepiej jeszcze trochę odczekać, odłożyć kasę i kupić coś co Ci pasuje. No chyba że masz ramoneskę w szafie.
tia poczekac, tylko na co ?
warto a nawet warto isc do lumpexu i kupic uzywana kurtke jakas tam za 100 a nadwyzke kasy przeznczyc na jeżdzenie
no ale sa rózne wersje motocyklizmu
Awatar użytkownika
Taternik
Posty: 1236
Rejestracja: 25 września 2008, 22:21
Motocykl: Yamaha XV 750 1994
Lokalizacja: Krzyż Wielkopolski
Wiek: 50
Status: Offline

Re: JAKA KURTKA?

Post autor: Taternik »

darek.s pisze:Może lepiej jeszcze trochę odczekać,
Do pierwszego szlifa w koszulce?
klem
Status: Offline

Re: JAKA KURTKA?

Post autor: klem »

kyller pisze:
darek.s pisze:
TomekForest pisze:///...////

[ Dodano: Pią Gru 18, 2009 2:26 pm ]
Pytanie tylko czy warto wydać z 300-400 na zwykłą ramoneskę z założeniem, że być może po roku będziesz szukał innej kurtki. Może lepiej jeszcze trochę odczekać, odłożyć kasę i kupić coś co Ci pasuje. No chyba że masz ramoneskę w szafie.
tia poczekac, tylko na co ?
warto a nawet warto isc do lumpexu i kupic uzywana kurtke jakas tam za 100 a nadwyzke kasy przeznczyc na jeżdzenie
no ale sa rózne wersje motocyklizmu
Ja taką mam :D Ojciec kiedyś w Sekendhendzie kupił z myśląo sobie. Po drodze kupił "prawdziwą" motocyklową a ta dostała mi się :) Zawsze to więcej kasy na wachę, a jadąc na moto nie mam kompleksów że nie jestem tru :P
Awatar użytkownika
DAREK.S
Posty: 2091
Rejestracja: 05 listopada 2008, 21:19
Motocykl: XV750, 1990; ST1300
Lokalizacja: Ruda Śląska
Wiek: 48
Status: Offline

Re: JAKA KURTKA?

Post autor: DAREK.S »

Taternik pisze:
darek.s pisze:Może lepiej jeszcze trochę odczekać,
Do pierwszego szlifa w koszulce?
No przecież teraz chyba nie będzie szlifował, a już tym bardziej w samej koszulce jeździł. :lol:
Ja wiem że na forum są twardziele, co nie odpuszczają nawet jak śnieg leży na drodze ale wg. mnie Tomek ma jakieś 3-4 miesiące na poszukiwanie kurtki i ewentualne dozbieranie kasy. Zwłaszcza, że o ile mi wiadomo Tomek nie ma jeszcze motoru na którym mógłby sobie poszlifować :mrgreen: :twisted:

[ Dodano: Pią Gru 18, 2009 5:27 pm ]
kyller pisze:warto a nawet warto isc do lumpexu i kupic uzywana kurtke jakas tam za 100 a nadwyzke kasy przeznczyc na jeżdzenie
no ale sa rózne wersje motocyklizmu
Pewnie, że tak o ile ma się dojście do lumpexów w których można znaleźć coś wartego uwagi. Ja przez pół roku latałem po wszystkich gliwickich lumpexach w poszukiwaniu skórzanych spodni. Straciłem kupę czasu, a wszystko co można było znaleźć to spodnie na chudzielców mających ok. 70 cm w pasie, lub jekieś nie nadające się do niczego paści. A cena za byle jakie gacie oscylowała zwykle około 100zł. Nie wiem, może w stolicy macie trochę większy wybór w tego typu sklepach, ale ja w końcu straciłem cierpliwość i wybrałem się do sklepu z ciuchami na moto gdzie za 300 zł, bez żadnego problemu kupiłem spodnie na siebie, bez porównania lepsze niż to co można było znaleźć w lumpeksie. Za te 200 zł które dołożyłem wiele więcej bym się wtym sezonie nie najeździł.
Zresztą patrząc na linki, które publikowali koledzy wydaje się że są oni zainteresowani raczej nowymi ciuchami, ale może się mylę.
Awatar użytkownika
mytek1
Posty: 1107
Rejestracja: 21 września 2009, 18:10
Motocykl: xv535,vt1100,vs1400
Lokalizacja: okolice Rzeszowa
Wiek: 34
Status: Offline

Re: JAKA KURTKA?

Post autor: mytek1 »

Podjąłem w końcu decyzję i najprawdopodobniej kupuje Tschul'a. Potrzebuję jeszcze tylko pomocy który model wybrać 800 czy 835 ??
Czasem wydawać się może, że życie nie ma sensu, kiedy nic nie ma dla ciebie znaczenia, nudzisz się... Wtedy wsiądź na motocykl i jedź... tylko ty, maszyna, droga i szeroki horyzont...
Awatar użytkownika
CARO
Posty: 570
Rejestracja: 28 maja 2009, 11:10
Motocykl: Shadow 750
Lokalizacja: Warszawa
Wiek: 60
Status: Offline

Re: JAKA KURTKA?

Post autor: CARO »

ladny ten Tschul i cena OK
Awatar użytkownika
mytek1
Posty: 1107
Rejestracja: 21 września 2009, 18:10
Motocykl: xv535,vt1100,vs1400
Lokalizacja: okolice Rzeszowa
Wiek: 34
Status: Offline

Re: JAKA KURTKA?

Post autor: mytek1 »

CARO pisze:ladny ten Tschul i cena OK
Zgadza się, tylko który model będzie lepszy? 835 ma stójkę pod szyje, ale jak ten ściągacz w pasie na zamku będzie się spisywał jak będzie często rozpinany? 800 ma ściągacze po bokach, więc nie będą prawie wogóle rozpinane, ale nie ma stójki pod szyję. Którą wybrać? A I jak bez wlotów wentylacyjnych się jezdzi? Czy może lepiej dołożyć I kupić 4SR BLACK ? Ta ma I stójkę I ściągacze po bokach.
Czasem wydawać się może, że życie nie ma sensu, kiedy nic nie ma dla ciebie znaczenia, nudzisz się... Wtedy wsiądź na motocykl i jedź... tylko ty, maszyna, droga i szeroki horyzont...
ODPOWIEDZ