Stacyjka

Tematy związane z ukladem elektrycznym Virago
Awatar użytkownika
siwy_zyrardow
Posty: 42
Rejestracja: 21 marca 2012, 22:33
Motocykl: yamaha virago 750
Lokalizacja: zyrardow
Wiek: 43
Status: Offline

Re: Stacyjka

Post autor: siwy_zyrardow »

lukaszpolanek pisze:Boze swiety ale wy macie problemy,akumulator masz rozladowany i nie oddzywa sie stacyjka tylko przekaznik(cewka) i ci nie zakreci. obejzyj wszystko pomysl chłopie a pozniej zasmiecaj forum bo tak sie kazdy nauczył z byle pierdoły problemy robic,masz rozum i chuj to kombinuj
ale ty masz problem nie każdy jest tak mądry jak ty i po to jest zarejestrowany i to forum istnieje by dyskutować i się pytać a nie się bulwersować i kogoś poniżać
Awatar użytkownika
gpz
Posty: 160
Rejestracja: 20 września 2010, 18:19
Motocykl: virago XV 750 1994
Lokalizacja: okolice łańcuta/kraków
Wiek: 34
Status: Offline

Re: Stacyjka

Post autor: gpz »

lukaszpolanek pisze:jak masz kabel przetarty to na odleglosc ci nikt niepomoze,a te niektóre tematy na forum to swiadcza tylko o calkowitym braku jakiejkolwiek znajomosci mechaniki i pojęcia,pare tygodni temu sie jeden pytal jak otworzyc lampe a na forum intrudera było pytanie jak żarówke w kierunkowskazie wymienic :mrgreen:
cóż, nie wszyscy są tak wszechobeznani z mechaniką jak Ty.. a już na pewno nie wszyscy widzieli zdjętą głowicę od Virago. Może po prostu ludzie wolą się zapytać o nawet małą rzecz i prostą, która dla wszystkich innych jest pierdołą i jest śmieszna. A ty jak się na czymś nie znasz, to zawsze robisz to sam, czy się czegoś pytasz? Jak by ci np. przyszło skoczyć na spadochronie, to nikogo byś się nie zapytał która to linka od jego otwierania? (jesli skaczesz, to podstaw sobie inny przykład...)
ja np. się pytałem jak odkręcić lewą obudowę silnika, czy poskładać przekładnię rozrusznika(?) i dostałem super odpowiedzi i to nawet ze zdjęciami, mimo że to banalne (pewnikiem dla ciebie). I tak samo jest z tą lampa, co podałeś. Koleś może po prostu nie wiem, jest lewy czy zielony więc PYTA. I nie ma głupich pytań, są tylko głupie odpowiedzi, czego dowiodłeś skutecznie. Ot tyle powiem.
nie zwróciłem uwagi... więc chyba nie aktualne :D
Ostatnio zmieniony 21 czerwca 2012, 13:12 przez gpz, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
2007XV1700
Posty: 5107
Rejestracja: 03 czerwca 2011, 15:31
Motocykl: XV1000,XV1700,JAWA
Lokalizacja: https://maps.app.goo.gl/hmAhT1FGH4TPnWHz9
Wiek: 42
Kontakt:
Status: Offline

Re: Stacyjka

Post autor: 2007XV1700 »

polemizujesz z postem z przed 2lat.
ssmutek
Status: Offline

Re: Stacyjka

Post autor: ssmutek »

A jednak nie stacyjka. :cool:
Naładowałem akumulator i sprzęt odpalił. Z racji tego, że przed ładowaniem po przejechaniu 40km nawet nie chciał zakręcić najprawdopodobniej mam jakiś problem z ładowaniem... :?
Awatar użytkownika
spaw
Posty: 731
Rejestracja: 06 kwietnia 2011, 00:10
Motocykl: Tiger 900
Lokalizacja: Katowice
Wiek: 34
Status: Offline

Re: Stacyjka

Post autor: spaw »

a ja mam takie pytanie, czy we wszystkich wersjach (europejskie i US) powinno dać się przekręcić kluczyk w pozycję "P"? (chyba do zaświecenia świateł na postoju)
"W każdym normalnym człowieku tkwi szaleniec i próbuje wydostać się na zewnatrz"
Terry Pratchett
Obrazek
Awatar użytkownika
Tomciog
Posty: 299
Rejestracja: 23 sierpnia 2012, 20:58
Motocykl: XV250, Division 249
Lokalizacja: Gościcino
Wiek: 52
Status: Offline

Re: Stacyjka

Post autor: Tomciog »

Wracam do tematu, choć w nieco innej sprawie - moja stacyjka dokonała żywota po upadku i chcę kupić nową. Ale w opisach widzę, że są do 1995 i od 1995. Czy to kwestia samej kostki czy też różnica w połączeniach? Wie ktoś może?
Raz się żyje, raz się umiera. Potem to już tylko straszy ;) .
Awatar użytkownika
-waldi-
Posty: 7073
Rejestracja: 14 kwietnia 2009, 22:29
Motocykl: XV700N '85/96+ST1100
Lokalizacja: Oświęcim
Wiek: 46
Kontakt:
Status: Offline

Re: Stacyjka

Post autor: -waldi- »

tylko nie kupuj czasami tych z allegro chińskich zamienników - to "papierowe" stacyjki

jeżeli w starej laminat ze stykami nie pękł to przełożysz do innej...
Obrazek
ELITARNA LOŻA SZYDERCÓW
Obrazek
NIE UFAJ MECHANIKOWI, ZRÓB TO SAM !!!
Nie udzielam porad na PW - od tego jest forum!
Awatar użytkownika
Tomciog
Posty: 299
Rejestracja: 23 sierpnia 2012, 20:58
Motocykl: XV250, Division 249
Lokalizacja: Gościcino
Wiek: 52
Status: Offline

Re: Stacyjka

Post autor: Tomciog »

http://allegro.pl/ir-stacyjka-yamaha-xv ... 22695.html
jak rozumiem to jest chińszczyzna?
Raz się żyje, raz się umiera. Potem to już tylko straszy ;) .
Awatar użytkownika
-waldi-
Posty: 7073
Rejestracja: 14 kwietnia 2009, 22:29
Motocykl: XV700N '85/96+ST1100
Lokalizacja: Oświęcim
Wiek: 46
Kontakt:
Status: Offline

Re: Stacyjka

Post autor: -waldi- »

akurat miałem styczność z inną troszkę, też z allegro za podobną cenę


chcesz to kup, najwyżej wnętrzności przełożysz do nowej i po problemie
Obrazek
ELITARNA LOŻA SZYDERCÓW
Obrazek
NIE UFAJ MECHANIKOWI, ZRÓB TO SAM !!!
Nie udzielam porad na PW - od tego jest forum!
Awatar użytkownika
Tomciog
Posty: 299
Rejestracja: 23 sierpnia 2012, 20:58
Motocykl: XV250, Division 249
Lokalizacja: Gościcino
Wiek: 52
Status: Offline

Re: Stacyjka

Post autor: Tomciog »

Dzięki będę kombinował - dziś chciałem pojechać do serwisu, ale odwożąc maluszka do Babci minąłem złamanego przegubowca, ślizgając się niemiłosiernie i odpuściłem . Wystarczy szkód jak na razie... ;)
Raz się żyje, raz się umiera. Potem to już tylko straszy ;) .
Awatar użytkownika
emes65
Posty: 112
Rejestracja: 06 kwietnia 2011, 14:45
Motocykl: Yamaha Virago XV 1100
Lokalizacja: Pobiedziska
Wiek: 58
Status: Offline

Re: Stacyjka

Post autor: emes65 »

Blunio pisze:
lukaszpolanek pisze:niektóre tematy na forum to swiadcza tylko o calkowitym braku jakiejkolwiek znajomosci mechaniki
Dokładnie tak. I z tego wynika prosty fakt, że ludzie nie wstydzą się przyznać do swojej niewiedzy i pytają. I nie widzę powodu dla którego należałoby z nich dworować, dla jednych problemem jest wymiana żarówki, dla innych panewek głównych. Natomiast nikt nie ma obowiązku odpowiadać, panuje tu pełna dobrowolność. Więc nie widzę powodu dla irytacji. Jak w powiedzeniu: nie ma głupich pytań, są ewentualnie głupie odpowiedzi.
Pozdrawiam :motorcycle:

o to to właśnie
kiedyś Komar_Romet, Pannonia 250, Jawa 350 ;) , :mrgreen: VIRAGO 1100 :mrgreen: BMW R1200 sT/'03r :mrgreen: teraz BMW R 1150 RT :mrgreen: .
https://www.youtube.com/watch?v=qWgmANpdEgw
ODPOWIEDZ