siwy dymek z regulatora napiecia

Tematy związane z ukladem elektrycznym Virago
bruciato
Status: Offline

siwy dymek z regulatora napiecia

Post autor: bruciato »

witam
jak w tytule spalił się regulator dym tylko z niego poszedł smród jak z kanalizacji regulator zmienię nie ma problemu ale co mogło być przyczyna czy to wina starości moja virazka 535 już troszkę wiekowa 19 latek dzień wcześniej wymieniane były szczotki....troszkę się boje ze jak założę nowy regulator historia się powtórzy może ktoś orientuje się co mogło być przyczyna........pozdro
Awatar użytkownika
leszekk
Posty: 4147
Rejestracja: 26 kwietnia 2009, 21:35
Motocykl: XV750 -> BMW R1200GS
Lokalizacja: mazowieckie
Status: Offline

Re: siwy dymek z regulatora napiecia

Post autor: leszekk »

bruciato pisze:dzień wcześniej wymieniane były szczotki....
Nie udało Ci się czegoś spieprzyć przy tej wymianie?
Czy ten siwy dym poszedł przy pierwszym odpaleniu po wymianie czy po jakimś czasie?
Jeśli po pierwszym odpaleniu to najprawdopodobniej udało Ci się coś schrzanić przy wymianie szczotek. Jeśli po wymianie jeździłeś, było OK a schrzaniło się później, to bym obstawiał, że na nowych szczotkach daje na tyle dużo prądu, że przyzwyczajony do małych prądów regulatorek po prostu się zjarał ze starości.
Ale mogę się nie znać.
In God we Trust -- all others must submit an X.509 certificate.
Awatar użytkownika
strazak
Posty: 1412
Rejestracja: 29 listopada 2007, 00:21
Motocykl: XV 1000 GE USA 1984.
Lokalizacja: Piaseczno(złotokłos)
Wiek: 50
Status: Offline

Re: siwy dymek z regulatora napiecia

Post autor: strazak »

bruciato pisze:dzień wcześniej wymieniane były szczotki

a jakie szczotki ??
ADAM
rabw
Status: Offline

Re: siwy dymek z regulatora napiecia

Post autor: rabw »

bruciato pisze:poszedł smród jak z kanalizacji
Taki smród idzie z gotującego się akumulatora (przez związki siarki czy inny syf). To oznacza za wysokie napięcie z regulatora. Może masa reglera jest źle podpięta? Wtedy może przeładowywać.
Awatar użytkownika
PAPI220
Posty: 144
Rejestracja: 25 grudnia 2009, 16:09
Motocykl: virago 750
Lokalizacja: Radom
Wiek: 47
Status: Offline

Re: siwy dymek z regulatora napiecia

Post autor: PAPI220 »

Przerabialem to u siebie tylko u mnie sie caly zazyl i plomien sie pojawial zapalil sie w chwili kiedy silnik byl zgaszony szybkie odpiecie akumulatora i zgasl.Wymienilem na nowy i jest ok juz drugi sezon przyczyna bylo prawdopodobnie wewnetrzne przebicie regulatora tez byl juz wiekowy chyba, innych przyczyn nie znalazlem
bruciato
Status: Offline

Re: siwy dymek z regulatora napiecia

Post autor: bruciato »

dzięki wszystkim wymieniłem regulator i jest ok jeżdżę już tydzień wszystko jest tak jak być powinno pozdr
ODPOWIEDZ